hoja v hribe in po hribih, pohodi, planinarjenje, uživanje v gozdovih in nad njimi, ...

Moderator: Vlajko

Uporabniški avatar
 jcerni
#240677
Shodil sem na krpljah. Kupil sem si model 227 ESCAPE. Gre za dober model krpelj. Krplje so zelo obremenjene, če se hodi po celem snegu oz. po shojeni poti, zato morajo imeti kvaliteten mehanizem za "držanje" čevlja na krpljah. Do sedaj sem s temi krpljami hodil okoli 15 km in nisem imel težav. Bil sem sicer nekoliko nepreviden, ker sem hodil po gozdu v času, ko je bilo na drevesih polno žleda. Nekaj 10 metrov za mano se je zrušilo drevo in imel sem veliko srečo, da ravno takrat, ko se je podrlo, nisem bil pod njem. Preostali del poti do vasi, sem hodil zelo prestrašen, da se ne bi ta dogodek ponovil. Sedaj ne bom več hodil po gozdu, ko bo žled na drevesih. Je preveč nevarno.

Potem sem pa s krpljami naredil tudi progo za smučarski tek, in sicer za klasično tehniko. Krplje so zelo primerne za to opravilo. Greš z njimi po progi vsaj 8x in proga za klasično smučarski tek je pripravljena. Včasih sem se mučil s "štanfanjem". Zadnje 4 leta, pa nisem imel več volje, da bi na ta način pripravil progo. Krplje pa so me ponudilo novo možnost.
#297730
vencelj napisal/-a:Tole staro temo izkoriščam za "majhno zbirko o krpljah" : http://goyourownway-vencelj.blogspot.co ... shoes.html

LP


In šele sedaj postal bolj pozoren na naslov: "shodil sem na krpljah". To zaenkrat še ni res :mrgreen: :!:
Uporabniški avatar
 jernej555
#297757
Evo ga videl v hervisu akcijo kupil krplje za 50€(znižane iz 130 €) in jih danes testiral na Uršlji gori :) No in so me navdušile in kar pošteno utrudile :lol: Doživel " le" 2 padca v cel sneg, pa saj dokler je v sneg me ne moti. Če bo pa kdo poročal o kakšnih orjaških stopinjah....khm :--

(Vencelj probaj, za po celem snegu so super :))
Uporabniški avatar
 vencelj
#297790
jernej555 napisal/-a:Evo ga videl v hervisu akcijo kupil krplje za 50€(znižane iz 130 €) in jih danes testiral na Uršlji gori :) No in so me navdušile in kar pošteno utrudile :lol: Doživel " le" 2 padca v cel sneg, pa saj dokler je v sneg me ne moti. Če bo pa kdo poročal o kakšnih orjaških stopinjah....khm :--

(Vencelj probaj, za po celem snegu so super :))


Bravo, Jernej!
Eto, če jih dobim za ta denar, jih tudi jaz kupim, potem pa kakšno skupno turo ušpičimo :wink: :!:

LP

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA