hoja v hribe in po hribih, pohodi, planinarjenje, uživanje v gozdovih in nad njimi, ...

Moderator: Vlajko

#79138
Najbolj razburljivo je iti na 1. etapo in zadnjo etapo določene obhodnice. Za mene je bila taka etapa po E6 iz Grosuplja do Markoveca (Stari trg pri Ložu).

Na pot smo se odpravili trije ljubitelji pohodništva: moja malenkost, Miha in Tone (Taurek). Složno smo hodili po asfaltnih, makedamskih in gozdnih poteh. Na okoli smo malo "špegali", če je kje kakšen medo. Upali smo na bolj miroljubnega. Na vsake toliko časa smo se zadihali v kakšen klanec, a na tem delu jih ni prav veliko in glede te značilnosti, lahko rečemo, da gre za lažjo etapo.

Našo samoto so na vsako toliko časa zmotili domačini z njihovo zanimivo pojočo govorico: kam gremo, od kje smo prišli, ali se kaj bojimo medvedov...

Po dveh dnevih smo prišli preko Turjaka, Predgozda, Bloške planote do široke makedamske ceste Markovec - Loški potok. To cesto lahko primerjam z rdečim tepihom, ki ga pogrnejo pred hotel ali pred državnika, ki stopi iz letala na uradni obisk v določeno državo. Tudi mi smo si zaslužili rdeči tepih v obliki širokega makedama.

Prijazna gostilničarka v gostišču Mlakar je dodala piko na i prijetnega pohoda Grosuplje-Markovec. Več o tem pohodi pa si lahko preberete, če kliknete tukaj.

Spodaj dodajam sliko pohoda.
Slika
Uporabniški avatar
 Tuareg
#79198
Skoraj ni kaj za dodati k gornjemu potopisu, ker je jcerni naše popotovanje zelo natančno opisal in dokumentiral.

Res je, da sem si zaželel neobdelano leseno žlico, našel sem jo nekaj kilometrov naprej na cesti pri Mramorovem. Res je, da sem si zaželel
šnopčka :beer: v mrzlem dopoldnevu, dobili smo ga nekaj kilometrov naprej v vasi Volčje.

Potem sta pa sopohodnika "ustavila" :!: moje želje, da si ne bi zaželel
videt še medveda... Ker medvedi so hudi :nono: , je rekel fantič v Metuljah.

Pohod, poln presenečenj :o in srečanj z zanimivimi ljudmi, pohod tudi po rdečih preprogah iz odpadlega listja.

Še bomo šli :arrow: ...še so ostale neodkrite skrivnosti, med drugimi tudi
Županova jama in šest do osem skrivnostnih ekonomistk v Velikih Lipljenah... :ignore:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA