hoja v hribe in po hribih, pohodi, planinarjenje, uživanje v gozdovih in nad njimi, ...

Moderator: Vlajko

#98831
Najslikovitejši alpski del evropskih pešpoti v Sloveniji, si lahko pogledate na fotografijah in preberete, kako je bilo v blogu.

Nekaj statističnih podatkov:

dolžina=103 km
vzpon=4710 m
čas hoje=3 dni

Čas hoje po etapah
1. Mejni prehod Robič - Tolmin=13 ur
2. Tolmin - Petrovo brdo=15 ur
3. Petrovo brdo - Blegoš=8 ur

Najvišji vrh na slovenski pešpoti E7 je Porezen, 1632 m.
Slika

Najbolj nevaren del na slovenskih evropskih pešpoteh
Slika
Uporabniški avatar
 športnik
#98876
Čestitke jcerni za opravljeno pot. :D Mislim, da se bova midva še brala, imam kar nekaj stvari za vprašat.... :oops:
Uporabniški avatar
 vencelj
#98878
Bravo, jcerni :cast1:,za prehojeno pot!
 Jožko
#98881
Čestitke tudi z moje strani, res lepo in slikovito opisana pot, ki je lahko pravi iziv tudi za gorske tekače. Kaj praviš Vencelj?
Res sta prava Kerlca!
Uporabniški avatar
 Vlajko
#98888
Tudi jaz sem ti "fouš". Čestitam. :wink: :D
Uporabniški avatar
 jcerni
#101999
Na Krvavcu je bil posnet film o moji osebni hoji s palicami.
Slika
Uporabniški avatar
 jcerni
#102456
Ogledate si lahko hišo evropskih pešpoti v 3D virtualnem svetu Second Life. Gre za predstavitev teh poti v angleškem jeziku, ker so obiskovalci razstavnega prostora večinoma tujci. Hiša ima trenutno vsak dan povprečno 10 obiskovalcev.
Uporabniški avatar
 vencelj
#102458
Takele zadeve so lahko zelo zanimive, tako za pohodnike kot tudi za načrtovanje ekstremno dolgih gorskih tekov. Takoj sem za, jasno pa je, da se moraš vnaprej pripraviti in pri tem spremeniti marsikatere plane (opustiti določene, vnaprej planirane zadeve). Letos sem tako zaradi prijave na LJ 42-ko že opustil misli na K-24, ki bo prišel na vrsto enkrat, ko bom na ta račun spet moral opustiti ali na kasneje preložiti nakaj drugega itd. Tako to gre, želje in plani so veliki, vse naenkrat se ne da, z malo pameti in potrpljenja bomo pa še marsikaj lahko spravili pod streho! :)
Čeprav sedaj že kar delam dolžine, le-te še niso ekstremne, pa sem se odločil, da mi je še vedno bolj pomembno vsaj približno ohraniti tudi hitrost (četudi bo to vedno težja naloga), zato trenutnih razdalj zaenkrat ne nameravam podaljševati, so pa dobra baza za moje tekmovalne ambicije. Kaj lahko pa se zgodi, da bom že čez leto ali dve začel iskati ambicije v ekstremih, potem bom pač opustil veliko tistega, kar počnem danes in bom verjetno počel veliko takega, kar mi je danes še tuje.
Sm preveru temo za nazaj, pa vidim, da je tale post pravzaprav najbolj namenjen tebi, Jožko. Se bomo pa lohk kdaj zmenil za kako "norijo", če le ne bo preveč navzkriž z... hmmm...plani :) !
Uporabniški avatar
 jcerni
#102700
Ogledate si lahko hišo evropskih pešpoti v 3D virtualnem svetu Second Life. Gre za predstavitev teh poti s pomočjo panojev, spletnih povezav in osebne komunikacije, če se za njo dogovorimo. Hišo evropskih pešpoti najdete, če kliknete na to povezavo: http://slurl.com/secondlife/Del%20Mar/88/120/29/. Reklamni film je sedaj narejen v slovenskem jeziku.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA