hoja v hribe in po hribih, pohodi, planinarjenje, uživanje v gozdovih in nad njimi, ...

Moderator: Vlajko

#121774
Lani sem Filipidov spominski pohod razpisal na Velikonočno nedeljo. :arrow: Sledila je "kruta kazen", da sem bil na pohodu edini udeleženec. :) Letos je datum ponovno sprejemljiv za večino, zatorej bomo skušali popraviti "umetniški" vtis. Le še lepo vreme naj nam še malo pripomore k temu. :wink:

Ker ne vidim nobene potrebe, da bi še enkrat tipkal lanski tekst, sem uporabil svoja priljubljena ukaza: COPY - PASTE :
:arrow:
Ponovno se približuje 11. april, rojstni dan našega pokojnega prijatelja Filipida. :!: Forumski prijatelji mu bomo tudi letos dali enako darilo kot predlani, :arrow: naredili bomo krožno pot na Vodiško planino. 8) To bo že tretji (pravzaprav drugi) spominski pohod s tem imenom; ima zelo lepe možnosti, da postane tradicionalen. :D

Da ponovim :arrow: v nedeljo, 13.04.2008, gremo ponovno na Vodiško planino, scenarij izleta pa je na kratko opisan v naslednjem odstavku: :arrow:

Kratek scenarij, dobimo se v Kropi ob 9.00 uri pred pokopališčem (največ parkirnega prostora je v mestu, nekaj pa tudi pri samem pokopališču). Po kratkem poklonu na Filipidovem grobu se bomo povzpeli na Vodiško planino. :lauf:

Naredili bomo en prikupen krožni pohod iz Krope po eni od dveh variant, ki se začenjata prav nad pokopališčem. Desno vodi nekoliko položnejša, a malo daljša pot, moj predlog pa je leva pot, ki nas dokaj strmo, a hitro dvigne na Vodiško planino, od tod pa mimo ali preko Črnega vrha (1307m - najvišja točka Jelovice?) in Zidane skale (prekrasno razgledišče proti Kropi) mimo Jamnika spusti nazaj v Kropo. Vse skupaj je dobrih 4 (ali slabih 5) ur povprečne hoje. 8)

Seveda pa je izbira poti ter hitrost gibanja prepuščena nam. O temu bo odločalo tudi vreme tistega dne. :wink: Glede lokacije morebitne zaključne analize se bomo zmenili na samem kraju dogodka. Najbrž pa bo to kar Gostilna in pizzerija Pri jarmu. 8)

Glede samih podrobnosti :arrow: marsikaj v zvezi s potjo pa tudi precej ostalih koristnih podatkov lahko dobite, če se sprehodite skozi najavo 1. spominskega pohoda TF "Filipidu za rojstni dan". :idea:

Kako pa smo se takrat imeli in kako smo gazili pa lahko preberete tukaj. 8)


Spisek prijavljenih (se bo sproti ažuriral):

01. Vlajko
02. Miro
03. Alenka
04. Aleš
Nazadnje spremenil Vlajko, dne 15 Apr 2008, 17:17, skupaj popravljeno 5 krat.
 daša
#122698
Ojla Vlajko,
Se prijavljam na pohod in držim pesti za lepo vreme :D .
LP, Daša
Uporabniški avatar
 Vlajko
#123777
Opažam, da vas ta spominski pohod tudi letos, ko se niti približno ne "križa" z Veliko nočjo, zanima manj kot pred predlanski sneg. :--(

Prav :!: :arrow: Z Dašo, edino prijavljeno, se bova glede pohoda zmenila po zasebnih kanalih, obenem pa vam pri tej priči sporočam, da je bil to moj zadnji poskus organiziranja kakršnegakoli TF dogodka. :!:

Razvodnik straže (doslej Baron von) Vlajko. :wink:
Uporabniški avatar
 miro
#123815
No, no Vlajko nikar tako!Mogoče pa pride kdo tudi nenajavljen, jaz sem že eden od tistih,ki tako razmišlja.
Naj ostane ob devetih pri pokopališču, pa če gre en sam, gre pač sam.

lp
Miro
Uporabniški avatar
 Nadj@
#123821
CIAO

Vlajko tudi mi2 pošteno razmišljava o tem pohodu samo če bo vse O.K. glede službe pri kustusu.
Uporabniški avatar
 ales
#124403
Prideva tudi midva z Alenko, če le ne bo preveč deževalo..
Uporabniški avatar
 Vlajko
#124407
Z obzirom, da je te dni res tipično aprilsko vreme, lahko le ugibamo, kaj nas čaka v nedeljo. Trenutno kaže, da bo najbolj deževen dan sobota, v nedeljo pa le še posamezne plohe in sicer bolj v popoldanskem času. :roll: Torej :arrow: ostanimo zmerni optimisti. :wink:

Ostale informacije:

- koča na Vodiški planini je odprta,

- snega do tam ni (pričakujem pa blato), nad kočo pa zelo malo (ni primerjave s predlansko višino snežne odeje),

- glede samega poteka ter zaključka pohoda (analize) se bomo dogovorili na štartnem mestu (pokopališču); v odvisnosti od števila prisotnih ter trenutnega vremena.

- za svečo bom poskrbel jaz.
Uporabniški avatar
 Lena
#124607
Vlajko letos ni bil sam. Za to smo poskrbeli Miro in midva z Alešem.

Ob devetih nas je Miro že čakal na pokopališču, Vlajko je prižgal še svečko, pa smo šli. Vzpeli smo se po položni poti, se spočili in okrepčali v domu, zaokrožili še mimo cerkvice na Jamniku in se spustili nazaj v Kropo. Bruto približno štiri ure in četrt. Trije gentelmani so upoštevli najšibkejši člen in prilagodili tempo. Še enkrat hvala!

Vreme je zdržalo, občasno le malo porosilo. Od doma proti Javorniku smo del poti celo gazili po snegu. Sredi spusta nas je prehitela srnica, ki sliši na Simona. Vzela si je nekaj trenutkov časa za klepet, nato pa odbrzela naprej.

Pohod smo želeli zaključiti v gostilni Pri jarmu, a ni bilo proste mize. Žal.

Zame je bil lep izlet, po dolgem času sem zopet malo več hodila, mogoče celo malo preveč. Na zadnjem spustu me je začelo boleti pod kolenom. Premalo kondicije ali le pretrdi čevlji? Mogoče se bom pa sedaj res odpravila po nove.

Vlajko, lepo od tebe, da si organiziral. Hvala za družbo, naslednjič pa ne tako pesimistično.

Lp vsem
Lena
Uporabniški avatar
 Vlajko
#172631
Letos se sicer nisem nameraval lotiti organizacije, a mi je "na dušo nekoliko zapihal" naš Il Presidente. 8)

Vendar ... :arrow: Da ne bom zopet po nepotrebnem trošil svoje energije in prostega časa, me čisto tako ("za firbec") zanima: :arrow: Ali je med vami (razen "stalnih strank", s katerimi se sicer lahko zmenim "na zasebni ravni") kaj interesentov za to obletnico tudi letos ?:?:

Ideja :arrow: Zaradi velikonočne nedelje bi to speljal v nedeljo, 19.aprila, če bo z vaše strani kaj odziva. :wink:
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#172644
Če ne bo takrat kakege atletskega tekmovanja bom zraven.Saj se bomo v klubu pripravili na ponovni jesenski spominski pohod Filipidov, katerega smo začeli že od samega začetka.Lansko leto zaradi tehničnih težav odpadel letos pa bo ponovno na sporedu.
Potencialni kandidat sem seveda jaz!
Uporabniški avatar
 miro
#172823
Vlajko,name tudi lahko računaš - seveda če bom zdrav,drugo ni ovira,sploh ,če bo lanskoletna družba zraven :D
Lp
Miro
Uporabniški avatar
 Vlajko
#172835
Nč bat, Miro. :wink: :D Preostala člana lanske naveze komaj čakata ponovitev. 8) Edino istočasni Beograd (Aleševa ljubezen do čevapov) me malo skrbi. :roll:
Uporabniški avatar
 Vlajko
#174086
Kar se mene (iz organizacijskega vidika) tiče, je to "ad acta". :!:

Če se pa kdo drug loti tega, se pa morda celo prijavim. :twisted: :wink:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA