tradicionalni teki po okoliljubljanski Poti spominov in tovarištva

Moderatorji: pegaz, Vlajko, Bajsi

#11246
lep deževni pozdrav in kapo dol vsem, ki zdaj krožite po PST :!: :cast:

priznam, da me ni zraven. ob 6:15 sem pogledal skozi okno in se obrnil na drugi bok :oops:

Barb mi je ob 7:49 poslala SMS:

Barb napisal/-a:Fantje so se kljub dezju podali na tek! Okrog devete bodo v Kosezah!


sori, ker sem prepozno pogledal na mobija. zdaj ste verjetno že okoli in kje na toplem in suhem analizirate tek, a?

še enkrat - vsaka čast :!: poročajte ...
Uporabniški avatar
 lojzeP
#11247
Skoraj identična situacija tudi pri meni ( samo bok je ostal isti - informator pa tudi ). :oops:

Moja odvisnost od teka je ( verjetno ) znana vsem, tako, da sem še enkrat pomislil na vse trpeče in mokra, potem pa mirno zatisnil oči.

2x LP

P.S. Odkrivanju se pa tudi jaz pridružujem
Uporabniški avatar
 ero
#11248
sveže novice s terena - ravno sem govoril z Barb in Matejem. so že v Fužinah in očitno zelo dobre volje :D sedem tekačev in Barb za logistično podporo. bravo vsi!!! zdaj pa hitro na suho :D
Uporabniški avatar
 mojcej77
#11250
Bravo, vsi!!!
Čestitke in lepe pozdrave tudi od nas!!!
Pa enkrat še v našem imenu na Bubo nazdravite, a velja!!! :toast:


m
Uporabniški avatar
 lojzeP
#11253
Izgleda, da so lokalni obveščevalci na Gorenjsko prinesli novice o A & L malo kasneje.
Še enkrat čestitke za pogum in dobro voljo - drugič pa v večjem številu :D :D

2x LP
Uporabniški avatar
 Staša
#11281
Bravo tekači v spomin na Bubo!

Verjetno še analizirate, ker ni nobenega poročila! :)
Uporabniški avatar
 Fotr
#11283
Zjutraj je dež lil solze od Gorenjske do Ljubljane in biti je moral zelo žalosten, kajti solze so tekle kot majčkeni slapovi od črnih oblakov do zelene površine zemlje. Med takim jokanjem neba, ki je izkazovalo žalost za pokojnim tekačem Bubo, se nas je na teku v njegov spomin zbralo pred fužinskim gradom šest tekačev in ena tekačica, ki sicer ni tekla, je pa skrbela za tekače. To smo bili: Bubin prijatelj Pantha Rei, organizator in iniciator teka v Bubin spomin Bajsi, maršal Tini, Bor, Mare in Fotr ter simpatična mlada dama Barb. Malo me je skrbelo, kajti med samimi tekaškimi puščicami sem bil bolj podoben helebardi, ki zagotovo težko sledi elegantnemu letu puščic. Odpravili smo se na stezo in do vzpona na Golovec smo tekli skupaj, potem pa se je začelo kazati, zakaj sem dobil v Litiji nagrado za največjo težo in rabil sem kar nekaj kubikov sape več kot ostali. Doktor Pantha Rei je takoj opazil situacijo in se mi solidarno pridružil in tekel vso pot z mano. Mogoče se ne sliši res, ampak to je bila ne samo lepa poteza ampak tudi koristna, saj mi je precejšen del poti opisoval svojega prijatelja Bubo. Zagret tekač in sploh športnik, odličnega značaja in bolj bohemskega vedenja, ki je v Pantha Reiu videl ne samo prijatelja, ampak nekakšnega spodbujevalca, partnerja in človeka, ki mu je dajal motivacijo in upanje. Spoznaval sem človeka, v katerega čast sem tekel, čeprav ga prej v življenju nisem videl. Ko pa sem na teku bolj podrobno spoznaval Bubin značaj in življenje, pa sem kar nekajkrat rekel, da, če pa je bil Buba tak človek, potem mi ni žal časa in napora, da vsaj s tekom počastim prijatelja mojega prijatelja. Seveda sva z Matejem prerešetala med tekom marsikateri aktualni, strokovni, moralni, znanstveni, družbeni, psihološki in politični problem, tako da sploh nisva opazila, da sva malo zašla s poti. Ker sva oba kmečka otroka, sva se skoraj izgubila na Golovcu, kar se mi je zdelo neverjetno, ampak je povsem možno. Do sedaj sem mislil, da se lahko izgubiš le v prostranih gozdovih Pokljuke ali Jelovice, vendar je gosta mreža stezic na Golovcu lahko prav tako vzrok, da ne veš več, kje so strani neba. Samo Matejevi intuiciji se imava zahvaliti, da sva prišla do prave ceste in zagledala hrbte tekačev pred nama. Žvižgala sva za njim, tudi sam sem napenjal štulo, da bi mi kmalu odneslo protezo v Gradaščico, vendar naju niso slišali. Kmalu se je pokazalo, kako težko je 100 kg v teku prenesti okoli 15 km daleč, zato sem prisilil Pantha Reia, da je še malo hodil poleg mene in to dvakrat. Nato pa je kriza minila in nenavadno hitro so se pokazale meglice Koseškega bajerja, ki so se dvigale med okoliškim zelenjem. Kot da bi bil prisoten Bubin duh in izkazoval veselje in hvaležnost, da ga prijatelji tekači niso pozabili. V Kosezah sem tek zaključil in se vrnil k fužinskemu gradu, Matej pa je nadaljeval naprej po ali ob PST-ju. Kmalu je prišel Mare, ki naju je iskal po Orlah, ker je mislil, da sva zašla in usta so se mu razširila v nasmeh, ko me je zagledal. Nato je pritekel še Pantha Rei, pa Bajsi, Tini in Bor. Kot zaščitnica pa se je pripeljala še Barb. Veseli smo bili snidenja, dobro smo se počutili, tako da smo v Bubin spomin popili vsak nekaj osvežujočega in napravili analizo teka, ki je bila samo pohvalna in navdušujoča.
Buba spominjali smo se te na teku in ker je bil tek v tvoj spomin nepozaben, se te bomo spominjali večno!
Uporabniški avatar
 Matej
#11286
Vsi udeleženci čakamo na poročilo Fotra. Kaj hočemo, on je le referenčna oseba našega foruma. On napiše poročilo, mi pa se zraven samo malo pošlepamo.
No kakorkoli. Bili smo okrog in bilo je super. Tek smo posvetili Bubi, pa tudi vsem ostalim, ki ste se obračali z boka na bok ali celo, nezaslišano, ostali ves čas na istem. Res smo vas pogrešali. Nismo še čisto domislili, ampak sklep je že padel: potrebni ste j.... :D :D :D
Dež nas ni prav nič motil. Ko smo tekli čez Golovec je prav prijetno šumelo med listjem. Kasneje tudi ni bilo hudo in na cilju celo ni več deževalo. Na analizi je spet bilo več mokrote, ampak to je že druga zgodba.
S Fotrom sva že čez Golovec čisto zabluzila (Matjaž, kje si bil). Pretekla sva ga po dolgem in počez, tako da sva ostale zagledala šele na Livadi, ko so se nama že oddaljevali. Okrepčevalnico dpopa (hvala) sva zaradi prehitrega tempa verjetno spregledala. Da, bila je. Bodo drugi več o tem. Nato sva v prijetnem drncu debatirala vse do Kosez. Od tam naprej sem nadaljeval sam. Ubral sem nekoliko južnejšo varianto, tako da sem bil na Fužinama celo pred ostalimi.
Na koncu še analiza in analiza.
Pa da ne bom dolgovlačil, počakajmo Fotra, jaz pa grem spravit štiri fotke v mojo galerijo.

pies: Barb, hvala za moralno in tehnično pomoč.
Uporabniški avatar
 Fotr
#11288
Pantha Rei napisal/-a:Vsi udeleženci čakamo na poročilo Fotra...


Poročilo je že bilo oddano ob 15.12.
Ne vem zakaj imam vseskozi občutek, da sem enega udeleženca izpustil in ga nisem imenoval, čeprav je tekel z nami. Nas je mogoče vseskozi v duhu spremljal Buba? Smo se zato tako dobro počutili, ker je bedel nad nami? Če je res tako, potem je Buba tudi v onostranstvu odličen človek in tekač!
Uporabniški avatar
 Matej
#11289
Med tem, ko sem jaz pesnil, si me ti seveda prehitel.
Slike so že.
Uporabniški avatar
 Bor
#11292
no torej

zjutraj se zbudim in poslušam ljubi dežek in si mislim ....a je konc sveta , k tolk pada. ja nč potem pa v avto in na fužine. zraven sem si še mislil: da če grem pa dons laufat, pol sem pa res do konca usekan, in sem usekan :bum: .
pozdravni pogovori , podpis razglednice BUBINI vdovi in potem štart v dež...do kosez je šlo bp, pa tudi do vojašnice v mostah , potem pa je tekla sam še glava, noge so pa ostale pri vojašnici...no dobr nekak sem se privlekel do fužin , predvsem po zaslugi BAJSIJA in TINIJA, ki sta me večkrat počakala in vzpodbujala.moram rečt da sem kar nekajkrat vmes imel probleme z kolenom zakaj nimam pojma?zadnje tri štiri km pa me ni več bolelo.
na cilju pa že Fotr :cast: , Mare :cast: ;Pantha rei :cast: in Barbi (hvala za logistično podporo!!! :clap:
čas? 3.05 neto in 3.26 bruto (zakaj taka razlika? hehehe naj Bajsi pove! :rol: )
potem pa še ana-liza v balinčku........ :piti:

lp bor

pi.es. Bubin tek je lahko vsako leto? a ne?

ppii.eess. aja na štartu smo čakal akademskih 15 min, in še dodal smo akademskih 10 min za Erota in Matjaža, rekl smo si tadva pa ziher nauta zaje....la
Uporabniški avatar
 ero
#11294
Bor napisal/-a:ppii.eess. aja na štartu smo čakal akademskih 15 min, in še dodal smo akademskih 10 min za Erota in Matjaža, rekl smo si tadva pa ziher nauta zaje....la


sori in še enkrat sori :oops: mene je predvsem petek in vse v zvezi s pripravami in izvedbo ženskega teka kar zmatralo. Matjaž ima pa precej bolj tehten razlog za izostanek. bova nadoknadila, nč bat :)
Uporabniški avatar
 gregorb
#11296
Ojla!
Čestitke vsem udeležencem, še posebej Fotru za nekratno poročilo.
Sam se nisem prikazal, sem pa tekel včeraj zvečer in to le 6km. To je bil prvi drnc po 31km Pohorja - očitno se še nisem regeneriral. :evil:
Ko sem začel teči je bilo na d Domžalami že čisto črno in v zadnjem kilometru se je vlilo. Kaplje so bile velike in prijetno tople, če me ne bi izdale bolečine v kolenu bi z veseljem pretekel še 10km, tako pa sem raje zaključil. Med tekom sem se večkrat pomislil na jutrišnji (današnji) Bubin krog in mojih skromnih 5km je bilo tokrat posvečenih prav njemu.

PS: Vam, ki ste danes tekli, upam da vam je sedaj kaj lažje, ko sem vam zaupal, da je tudi mene včeraj pošteno namočilo.
Uporabniški avatar
 tini
#11326
Bor napisal/-a:pozdravni pogovori , podpis razglednice BUBINI vdovi in potem štart v dež...do kosez je šlo bp, pa tudi do vojašnice v mostah , potem pa je tekla sam še glava, noge so pa ostale pri vojašnici...no dobr nekak sem se privlekel do fužin , predvsem po zaslugi BAJSIJA in TINIJA, ki sta me večkrat počakala in vzpodbujala.moram rečt da sem kar nekajkrat vmes imel probleme z kolenom zakaj nimam pojma?zadnje tri štiri km pa me ni več bolelo.


Bor vsekakor si car, da po 2,3 mesecih ukvarjanja s tekom preteces teh 35 km. Ce bo slo tako naprej, pol pade tudi Logarska septembra :) !

Drugace pa vse OK, ste tude ze vse povedal. Le v Kosezah smo zaman iskali Lojzetovo vozilce z gorenjskim krepcilom. Le kam ga je mozakar skril ? :) :)

Hvala vsem prisotnim za druzbo, se posebej pa Barb za logisticne storitve.

Tini
Uporabniški avatar
 Fotr
#11327
Še nekaj obrobnih dogodkov na teku.
Spet smo bili povezani s kurami. :D Fotr je že dolgočasen s svojo shujševalno kuro, :cry: pojavila pa se je kurja polt in to na Bajsijevi koži na nogah in celo dvakrat. :shock: V začetku teka, ko še ni bil ogret in na koncu, ko ga je malo zeblo. Od toplih oblačil je imel samo živopisano zimsko kapo s cofom, ki mu izredno pristaja. Mislim, da je tudi na sliki s kapo. :shock: Če jaz ne bi imel dolgih in toplih tekaških hlač, bi dobil nojevo polt, ne samo kurjo. Najprej sem se čudil Pantha Reiu, ki je prišel v kratkih pajkicah, da ga nič ne zebe, Bajsi pa je prišel v še krajših hlačah. :shock: Mladost je norost, na stare leta pa je nujno treba nositi dolge gate. :shock: Tudi Mare je še mlad, zato je tudi imel kratke hlače, ampak zaradi tega malo daljšo vindjakno. :D Bor je nekje v sredi, ker je imel hlače do kolen, za Tinija me pa že malo skrbi, ker je tudi imel dolge hlače. :? Od živali so bile videne, poleg sodelujoče perutnine, trikrat lahko ugibate: seveda krave in to v prestolnici evropske države. :shock: Kdo bi si mislil, a krave so stalne spremljevalke tekov in so dobro znamenje za TF. Barb je imela priložnost gledati moški striptiz in nastop slačifantov, :oops: ko so menjavali premočene obleke, medtem ko je slačifotr nastopil takrat, ko ni bilo nobenega gledalca. :( Bila je zelo vljudna, :oops: zato je raje gledala Fotra, ki je bil že oblečen. :D Dobili smo novo izkušnjo, da ni priporočljivo parkirati pri lokalu Cviček ob Koseškem bajerju, ker ti kaj hitro hočejo zaračunati parkirnino. :?: Golovec je bolj skrivnosten in zavit kot alpske gorske planote, saj se mimogrede izgubiš in v vremenu, ko je malo sprehajalcev, da bi jih povprašal za pot, :shock: se lahko zgodi da prideš iz Golovca čez kakšen teden. :roll: Ugotovili smo, da imajo Ljubljančani eno najlepših relacij za tek in kolesarjenje, s katerimi se ne morejo meriti niti Radovna ali kaka druga legendarna dolina. :shock: No Radovna že, ostale pa ne! :D Poletni tek TF bi lahko potekal po delu trase PST, recimo tisti del, ki poteka za Rožnikom. :!: Zaenkrat toliko, če mi bo pa še kaj kapnilo, bom pa dopisal. :D
Skoraj bi pozabil pohvaliti Pantha Reiove krofe in kolačke in če so to izdelki njegove boljše polovice, ji po tej poti izrekam priznanje za okusne priboljške in prosim Mateja naj se ji zahvali zanje. Kljub shujševalni kuri (ej, Fotr, zdej pa nehaj) :oops: se jim nisem mogel upreti. Pa tudi zato ne, ker sem pokuril 2685 kcal in sem s takim veseljem ugriznil v krof, da sem se pošprical z marmlado, okoli ust pa sem bil ves bel. Ampak dober je pa bil. :D :shock: :D

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA