tradicionalni teki po okoliljubljanski Poti spominov in tovarištva

Moderatorji: pegaz, Vlajko, Bajsi

 dragons
#14907
Po tretjem teku po PST-u so se formirale nekako tri skupine. Prva ,ki v enem kosu preteče cele progo, druga ,ki odteče progo od Fužin do Kosez (cca 17km) in tretja od Kosez do Fužin (cca 16km ).Ker se je izkazalo, da je Golovec problematičen, bi bilo v bodoče dobro razmisliti da bi počasnejša skupina začela na Dolenjki ali še bolje začela iz Kosez in se s tem izognila tako orientacijskim kot telesnim naporom v samem začetku teka.Kot drugo bo potrebno ža na začetku nekako formirati skupine, ki bi varno skupaj prispele na željeni cilj.Ker je to šele tretji skupni tek, ki temelji predvsem na druženju je treba take stvari tolerirati in hkrati napake na naslednjem teku izločiti.
Vsa križišča ,ki predstavljajo potencialne nevarnosti za udeležence teka na progi ki je dolga 33km je pač težko označiti. Če smo mi pretekli 33km moram reči da je Bajsi pretekel kilometer več po Golovcu v skrbi da se ne bi zgubili.
Moj zaključek bi bil rešujmo vzroke ne posledice.
Uporabniški avatar
 H2O
#14963
četrto skupinico sestavljam jaz, ki se vam sicer še nikol nisem pridružila, se vam pa zagotou bom, slej ko prej!!! ta moment pa me nekak bolj mikajo vogar - koča na planina jezero - sedmera triglavska....al' pa canyoning po koritih mostnice pa visenje pod hudičevim mostom :wink:
Uporabniški avatar
 janika
#14971
Dragons ima prav, da bi si bilo dobro PST preje ogledat preden jo odtečeš.

S Klavdijo in Alesem smo se dobro ujeli, saj smo skupaj pretekli želeno traso preko Golovca (kjer nama je Aleš pobegnil in sevrnil po napačni poti):

:arrow: eni tečejo v vse smeri, ne samo v sanje :idea:

Vmes nam je pravo smer pokazala mama od Zoje na kolesu. Potem pa smo večkrat pogledali na fotokopijo zemljevida, ki sem ga imela slučajno s sabo. Ker pa so fotokopijo naredili drugi, je manjkal ravno južni konec barja. Matr mam srečo :D.

Tekli smo po asfaltni cesti 2. cesarjev namesto po pst, kjer se je ob nas vila dolga kolona avtomobilov. Ne vem, če imam tolk slab avto, da sem si morala ogledat kakšenga ob poti ali kaj prodati na bolšjem sejmu.

Traso od Dolgega mosta do Kosez sva s Klavdijo že večkrat pretekli, tko da ni blo problema.

Za traso od Kosez do Bežigrada pa do Žal nam manjka vodič (v obliki persone) :shock: . Sem si že skopirala zemljevid, a se ponovno bojim tavanja po asfaltni džungli. Šla bi od Fužinskega mosta v nasprotni smeri proti Žalam in za Bežigradom do Kosez.

KDO SE JAVI :?: , da prostovoljno odteče drugo polovico z nami Klavdijo, Majo in
Janiko :D
Uporabniški avatar
 tmp
#14979
Jaz bi se vam tudi pridružila, ampak ne kot vodič, ker tudi jaz ne poznam trase proti Bežigradu, vem samo kje se gre do Celovške, tam pa se mi izgubi vse do Litostroja in tudi tam poznam le delček poti, potem pa spet nič, pa mimo Žal... :?:
 dpop
#14981
Že vidim da bo spet delo zame, za mojo boljšo polovico in za
"mojga tamauga"... digitalčka, seveda

Bomo to naredili "per partes"... malo se bomo vozili z avtom...
malo bomo pešačili... ni hudič da ne bi v nekaj dneh (tednih :wink: )
naredili enga spodobnega "foto zemljevida"...

LP Darko

P.S. Aja... če pa ima kdo avion se pa priporočam... če bi leteli
recimo cca 100m nad tlemi bi "fenomenalno posneli" celotno traso

P.S.S. Če pa ima kdo digitalčka... pa lahko kakšen del
tudi smoiniciativno poslika... pa mi pošlje slikice na mail
Uporabniški avatar
 BoštjanG
#14985
oranzni_slon napisal/-a:Pozdrav!

8) Bajsi, mislim, da si tole tovarisko kritiko zasluzis. ;)
Ob branju porocil s teka po PST sem opazil, da si nekoliko zanemaril oznacbo proge ali pa opozorila na 'nevarne' odseke kjer se z lahkoto zatava. :evil: Zadnjic sta tavala Phanta Rei in Foter, danes pa Ales in kompanija. :( Malo me skrbi, da bo tole postal tek tavajocih TF-jevcev. :twisted:


Jaz bi vzel pa našega Bajsija v bran! Ni od muh paziti na toliko dezorientiranih :roll: tekačev, kot se nas je zbralo tokrat. In Bajsi se je zares potrudil; ko nam na kakšnem razpotju ni bilo več jasno kod in kam, je iz grmovnic in drugih podobnih skrivališč prihrumel Bajsi ter nas spravil na prava pota. Tako, da si se moral nadvse potruditi in biti zelo iznajdljiv, če si se hotel izgubiti. :wink:
Poleg partizana Bajsija bi rad omenil še humanitarnega aktivista dpop-a, ki nam je postregel s pijačo in sladkarijami(slednje so kmalu po prihodu Simi in Zarje izginile neznanokam :roll: ). Dpop, zate je rezerviran sponzorski prostor na moji TF majčki. 8)
Uporabniški avatar
 Fotr
#14986
dpop napisal/-a:...Bomo to naredili "per partes"... malo se bomo vozili z avtom...malo bomo pešačili... ni hudič da ne bi v nekaj dneh (tednih :wink: )naredili enga spodobnega "foto zemljevida"...


Zelo pohvalno, da se trudi(š)te narediti zemljevid, pa tudi izplača se (tukaj ne mislim dobesedno, ker vam po mojem za to koristno delo ne bo verjetno nihče nič izplačal), ker je proga zelo lepa (poznam jo samo od Fužin do Kosez in je prekrasna) in ker bomo forumci zelo hvaležni za smerokaze. Tudi Golovca ne poznam, čeprav sem skupaj s Pantha Reiem tam že tekel, a sva bila tudi med zgubljenimi. Predlagam (seveda, če je možno, kajti najlažje je predlagati), če bi se preko Golovca naredil smerokaz še kakšne lažje variante. Recimo ne na vrh Golovca, ampak okoli, ki bi bila verjetno daljša, a ne tako strma, druga pa najkrajša preko Golovca, kakršenkoli vzpon bi že moral biti. Še najbolje pa bi bilo, da bi bila čim manj strma. Če je seveda izvedljivo. Če bo le možno, se bom teka po tej trasi še udeležil, ker je bil med mojimi lepšimi doživetji.
Sicer pa vam želim uspešno geometersko, kartografsko, fotografsko in stezosledsko delo.
Uporabniški avatar
 ales
#14987
Ja, ja saj Bajsi ima vse zasluge, da sploh pridemo tko skor sred noči tečt na PST;če njega ne bi bilo, se sploh ne bi zgubil! Ma saj se nismo čist, čist zares zgubil, sam mal bl počasi smo tekel. Pa na bolšjaka smo šli vmes še mal pogledat. Res, ampak čist zares nam ni bilo nč hudega. Boste vidl, bomo naslednjič spet zraven(razen če ne bomo nek na morju).In ker je bilo meni tko luštn, se zna zgodit, da jih bo prihodnjič še več zadaj.
 dpop
#14989
ales napisal/-a: Ma saj se nismo čist, čist zares zgubil, sam mal bl počasi smo tekel.


Hja... zdej pa ne vem... v Koseze je prišla zadnja delegacija ob 9:20
in potem sva s tamalo še 20 minut preventivno čakala če kdo pride...
zdej pa ne vem kolk počas ste tekli:)))))

Se pa vleče tam čez golovec, ja... to pa :twisted:
Povsod polno grmovja :wink: :wink: :wink:

LP Darko

P.S. Zdej pa sploh ne vem če se splača zemljevide delat... ker
potem pa ne bo več izgovorov :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
 ales
#14990
Ja saj vem da se bo slišal kot slab izgovor:saj midva s klaudi bi (mal hitreje) pa sva mela še Janiko s sabo. Ene dvakrat sva res skor pozabila nanjo. Šele naši južni bratje so naju spomnil, k so mal zadaj pri njej hupal, k so pa h klaudi pršli so pa sam naravnost gledal.
Ne, ne zemljevid in fotke bi bilo pa res fino nardit, tko da vsaj smer ta pravo ubereš, če ne drugega.
Uporabniški avatar
 janika
#14994
Aleš,

mal bolj počas sem res tekla, ampak tolk počas pa spet ne, da bi lahko dva kroga okrog pst naredu. :evil:

Medtem ko sta se vidva zaklepetala, sem se jaz matrala, da sem se odkašljala, ker se mi je zaletela edina hrana tisto jutri (energijska ploščica) v sapnik. :oops:

Tjaša,

zelo pohvalno, da se nam želiš pridružiti, ker je plan da se dobimo pri Koseškem bajarju v četrtek ob 17. uri.
:laola

Maja pozna progo, tako da Darko hvala za pomoč. Lahko pa se nam pridružiš in jo poslikaš. Imam fotokopijo zemljevida, tako da ga lahko še skeniraš po delih.

lp
Janika
[/b]
Uporabniški avatar
 ales
#14998
janika napisal/-a:Aleš,

mal bolj počas sem res tekla, ampak tolk počas pa spet ne, da bi lahko dva kroga okrog pst naredu. :evil:

Medtem ko sta se vidva zaklepetala, sem se jaz matrala, da sem se odkašljala, ker se mi je zaletela edina hrana tisto jutri (energijska ploščica) v sapnik. :oops:



Ja točno to. Saj če sta pozorno pogledali na koncu nisem ravno zgledal, da bi še eno tako progo pretekel. Hec je bil samo, ker smo pomoje v nedeljo več pretekli izven PST kot po njej. Pa je bilo vseen luštn.
Uporabniški avatar
 cebelica
#15006
janika napisal/-a:Maja pozna progo, tako da Darko hvala za pomoč. Lahko pa se nam pridružiš in jo poslikaš.


Vsaj mislim, da jo. :wink: Nekajkrat sem že šla po njej.
Imam pa tudi jaz takega mini digitalca, tako da bodo plod našega teka upam, da kakšne koristne slike. Je pa res, da gremo po najbolj zoprnem delu PST. :twisted:

Ma se bomo vseeno fino imele, ne? :D
 dpop
#15007
cebelica napisal/-a: Je pa res, da gremo po najbolj zoprnem delu PST. :twisted:


Ma to je ta najboljši del... po mestu... tut če se zgubiš... ni panike
Greš pa na avtobus pa domov :lol: :lol:

Če bojo pa kakšne slike ratale na kritičnih točkah (Koseze, Celovška,
Litostroj, Brinje, BS3, BTC...) pa se priporočam...

Sicer pa... do kam pa greste... ene 15km bi pa tudi jaz zmogel
v 80 minutah... to je cca do Fužin... ali kako??

Drugače bom pa čez viken udaril eno "peš varijanto s svojmu
kanončkom"... pa bova poslikala :lol:

LP Darko

P.S. Če se pa zgubite... ob petih popoldne je sonce na zahodu :twisted:
Uporabniški avatar
 cyc
#15008
Del čez BS3 (se pravi od AMZS do potke proti gramozni jami) vam lahko jaz poslikam, če ni zadeva že mimo (nenavadno se mi zdi, da je tole že med "poročili") :?:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA