Pustolovsko doživljajsko pohodništvo po Sloveniji in okolici - uradni forum Slovenske treking lige

Moderator: treking liga

#180578
Malo berem o tej treking ligi in mi stvar postaja kar zanimiva.Zanima me kaj pa sodi pod obvezno opremo?Na uradni strani nisem zasledil tega podatka,kolikor razumem dobiš karto,potem pa greš-tečeš od prve do zadnje kontrolne točke?
#180581
VIII. OBVEZNA OPREMA

1. Vsak tekmovalec mora imeti ves cas tekmovanja pri sebi vso obvezno opremo, ki jo predpiše liga. Obvezna oprema je
· kompas,
· zemljevid,
· celna svetilka z rezervnimi baterijami,
· astrofolija,
· prva pomoc, sestavljena najmanj iz povoja, sterilne gaze, elasticnega povoja in obližev
· mobitel,
· pišcalka
· indeks oz. drugo sredstvo za beleženje casa tekmovalca (cip)
· opis trase (road book) z informacijami za nujne primere
· osebni dokument
Posamezni organizator lahko za svoje tekmovanje, ali za posamezne etape tega tekmovanja, odpiše ali predpiše dodatne kose obvezne opreme, a mora na to posebej opozoriti v razpisu.
2. Dolocene dele opreme lahko posameznih etapah priskrbi organizator (npr. za izvajanje nalog presenecenja), a mora na to posebej opozoriti v razpisu.
3. Za opremo, ki jo priskrbi organizator, jamci organizator. Za opremo, ki je last tekmovalcev jamcijo tekmovalci. V primeru poškodovanja ali izgube opreme, ki je last organizatorja, so tekmovalci dolžni poravnati nastalo škodo.
4. GSM in GPS aparate je dovoljeno uporabljati.
5. Organizator ima v katerem koli trenutku tekme pravico pregledati tekmovalcem osebno opremo. V primeru, da tekmovalec nima popolne obvezne opreme, se diskvalificira.

6. Zgornje točke veljajo za tekmovalne kategorije (pohodniška, ultra), za kategorijo aktivna poglej točko XIII.

http://www.treking.si/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=89&Itemid=115&lang=sl
#180589
še odgovor z naše strani.

Najprej še en link do obvezne desetke - desetih kosov opreme, ki veljajo za tekme STL (če ni objavljeno drugače) :

http://www.treking.si/index.php?option= ... 17&lang=sl

Evidenčni kartonček in potovalno knjigo (road book) vedno zagotovi organizator. Pri slovenskih organizatorjih se je nekako ustalil bonus, da priskrbijo tudi ustrezno karto z vrisanimi kontrolnimi točkami, tako da ni potrebno samim tekmovalcem kupovati kart in po predstavitvi trase nato vrisovati kontrolnih točk (seveda pa ni izključeno, da tega ne bo kdaj treba narediti - a bodo vsi ustrezno obveščeni pred tekmo v razpisu).

Skratka za prvi dve srečanji v maju:

UNITUR TREK - 17.5.2009
KOROŠKI TREKING MUTA - 31.5.2009

so karte (že) zagotovljene.

Letos je predvidenih osem tekem, vsaka bo razpisana posebej tudi na TF. Če v razpisu ni navedenih posebnosti npr. glede pravil, opreme, kategorij ipd., to pomeni, da veljajo običajne postavke za vse trekinge Slovenske treking lige, ki jih zagotovo najdete na http://www.treking.si

Seveda tudi v 2009 ostaja eno od gesel: Hoja vznemirljiva - to je treking liga!

To pomeni, da si vsak sam izbere svojo pot med eno KT do druge KT. Tam ga ponavadi čakamo, ga pobodrimo in mu vlijemo novih moči za preboj do naslednje kT in cilja :wink:

Če ste še nesigurni glede samostojnega gibanja (napredovanja) v naravi, vseeno ni ovir za udeležbo. Možnosti so:

- priključite se komerkoli, prijateljem, napredujte v gruči, v dvoje...
- sprašujte okoličane za pot
- prijavite se na ekipno tekmovanje (dvojice)
- prijavite se na aktivno (začetniško) 10 km vodeno kategorijo, kjer bosta šli z izkušenim človekom skupaj skozi traso, če boste le želeli

Lepo se imejte, Slovenija čaka. STL(janez)
#180654
Še eno vprašanje glede opreme... če sodeluješ v paru ali velja npr. za prvo pomoč, da jo ima eden v paru (oz. en komplet skupaj)ali morata imeti vsak svojo (podobno glede kompasa, zemljevida, piščalke ipd.)?
Kakšen je časovni limit pri pohodniški kategoriji. Midva z možem bi se rada udeležila, najin cilj pa je priti v cilj (ne da bi se zgubila :oops: ) in gotovo ne bova prav hitra :wink:
Vem, da sprašujem neumnosti, ampak res še nisem bila nikoli na takšnem tekmovanju.
#180691
Pozdrav!

Pravilo desetke (10 kosov) velja za osebno opremo, torej jo mora imeti vsak registriran tekmovalec, ne glede na to, na kak način tekmuje (individualno ali ekipno).

Dejstva, ki govorijo v prid tej odločitvi STL:

1. Obstaja več možnosti in scenarijev, da se dvojica med tekmo vendarle loči (npr: se izgubita med seboj, se skregata, se eden poškoduje ali omaga - pri tem ta čaka ali išče izhod, drugi nadaljuje sam ali gre po pomoč, taktična ločitev ipd.). V vseh primerih je pomembno, da ima vsak svojo obvezno opremo.

2. Če pozorno pogledamo vsebino 10 obveznih kosov opreme, ugotovimo, da le-ta ne predstavlja bistvenega bremena niti v teži (skupaj nekaj sto gramov), niti v volumnu (vse spravimo v stranski žep nahrbtnika), niti v sami ceni te opreme.

3. Želimo, da postane pravilo 10 kosov opreme standart v Ligi. Pravilo je lahko zapomljivo in je prvi korak k večji varnosti v samostojnem daljšem gibanju na prostem - tudi sicer, ko nismo na tekmovanju.

Še odgovor glede limitov. Letos ne bo večjih odmikov od idealnih zamišljenih tras. Torej, če se prijavite na pohodniško kategorijo, lahko pričakujete razdaljo 20 km (+/- 20%), časa za to traso je vedno cel dan - torej do večera. Organizatorji še nikoli niso nikogar zvečer pustili na trasi. Vsak tekmovalec kdaj pa kdaj na trasi izgubi idealno smer in mora popravljati svoje napake, a je to setavni del tekmovanja. Včasih stvari izgledajo brezupne, pa se vendarle ugodno končajo v cilju.

Z hudo zaostalimi tekmovalci postopamo naslednje:

- jih na kaki vmesni KT z limitom usmerimo na krajšnjico in jim tako omogočimo regularen cilj in veselje ob uvrstitvi. Krajšnjice in časovni limiti so prej določeni, preiskušeni in so del tekmovalnega scenarija organizatorja.

- če nekdo vseeno ne želi nadaljevati, ga usmermo v bližnje zatočišce ali varno točko, kjer ga pridejo organizatorji iskat in ga odpeljejo v cilj.

- z zadnjimi tekmovalci na trasi ponavadi vzpostavimo telefonski kontakt in jim tako ali drugače pomagamo ali vzpodbujamo k cilju.

Veslimo se druženja z vami, STL (janez)
#181476
"ločevanje timske in individualne kategorije (tekmovalci v parih ne tekmujejo istočasno tudi v individualnih kategorijah) "

ste mogoče pomislili, da bi uvedli še kategorijo ženske ter mešane dvojice. prepričan sem, da bi se prijave bistveno povečale. :idea:
lp, mirko
#181501
Pozdravljen Mirko in bralci!
Seveda v STL skozi razmišljamo, kako narediti zadevo še bolj privlačno. V tem trenutku je najbolj pomembna razpoznavnost celotne lige.

Dodatne kategorije bi povečale "poštenost" tekmovanja, saj so dekleta in mešani pari praviloma šibkejši.

Toda po drugi strani je nevarnost, da se kategorije preveč razdrobijo, saj je potrebno kombinirati dolžino trase (20, 40 km) s kategorijami moški, ženske in (razne) ekipe. Zadeva bi bila smiselna in zanimiva pri več kot 25 udeleženci na posamično kombinacijo.

Še dodaten moment. Ekipo sestavljajo po veljavnih pravilih lige 3 osebe (prvotni dve ob prvi prijavi dvojice (A, B)in kasnejša rezerva (C)- glej pravila. Možne se torej sezonske kombinacije oseb: AB, AC in BC.
Če bi zdaj te ljudi še dodatno diferencirali po spolu (M, Ž), bi potrebovali teoretično toliko kategorij: MMM, MMŽ, MŽŽ, ŽŽŽ. Vse krat 2 za različne dolžine proge.

Z nekaj občutka pa je predlog v bodočnosti vendarle uporaben.
Začne se lahko kot posebna nagrada najboljši mešani ekipi ali ekipam, v naslednji fazi lahko posamezen (npr. bogatejši) organizator sam od sebe uvede mešano kategorijo dvojic, brez sprememb samih kategorij za točkovanja lige. V zadnji fazi pa je mogoče, da bomo v nadaljnjem razvoju STL na koncu sezone prav tako kdaj razglasili najboljšo mešano ekipo (npr. vsaj ena ženska).

Čas in (udeleženci s svojimi prijavami) bo torej prinesel svoje novosti v nadaljnjih sezonah...

LP stl (janez)
#184024
Sejalec 2009 - zdaj tekmuje Treking Liga, tekmovalci pa navijajo (in glasujejo)

Vse prijatelje trekinga in Treking Lige obveščamo, da se je Slovenska treking Liga prijavila na razpis za Sejalca 2009.

Sejalec je priznanje Slovenske turistične organizacije (STO) za ustvarjalne in inovativne dosežke v turizmu, ki prispevajo k večji prepoznavnosti turistične ponudbe Slovenije.

»Tekmujemo« s še 16 drugimi turističnimi inovacijami - glej spodnji link...

Uporabniki in simpatizerji lahko oddate glas (po možnosti za nas :) ) v anketi na strani : http://btpsinsejalec.blogspot.com/

Pet najboljših se bo prebilo v drugi krog…. hop, hop…

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA