najave in vabila na triatlonske prireditve, poročila s prireditev, koledarji

Moderatorji: stena, izzardly

Uporabniški avatar
 ris9
#230152
Poj bom pa verejtno šel v nakup. Moram obiskati omenjeno trgovino. Če organizator pravi, da bodo obleke dovoljene, bi bilo zame kot slabega plavalca neumno, da je nebi imel ;) .
Uporabniški avatar
 medo1977
#230177
Vsem, ki boste dirkali na 70.3 želim hitre roke/noge ter nič nevšečnosti in poškodb :TF)
LP;
Sebastjan
Uporabniški avatar
 ris9
#230195
Hm še eno, mogoče za koga neumno, vprašanje. Ali boste nastopili s triatlon dresi ali se boste pred vsako menjavo preoblekli. Meni k niso toliko pomembne tiste sekundice pri menjavi se zdi veliko boljše, da se iz plavanja preoblečem v kolesarsko opravo, pred tekom pa v tekaško. Da je malo bolj udobno, časa pa ne " požre" toliko??
 ton
#230224
Ris, to presodi sam, navadno pa naj čas, prišparan na menjavi, ne povzroča dodatnih muk.
Sam imam kar burno razmerje s kolesarskim sedežem in bom imel definitivno močno opleničene hlače (ampak najraje kar pod neoprenom) in bom potem samo preskočil v tekaške. In če bo neopren, bom tudi štartal že v 'nogavčkih', sicer pa ne.
Uporabniški avatar
 ris9
#230229
Hm. Če te prav razumem boš imel pod neoprenom triatlonski dres?? In potem z njim kolesaril in kasneje tekel?? Meni se še vedno zdi bolj udoben kolesarski dres s polno oblazinjenostjo in kasneje tekaške hlače brez "plenic" med nogami ;) ... Nimam pa še izkušenj, tako da bi mi vsako mnenje prišlo prav. Nimam pa tudi nikogar, z izkušnjami iz triatlon/ironman tekmovanj, da bi ga osebno to prašal.
Hvala že v naprej.
Pa še eno vprašanje: ali uporabljate kompresijske nogavice tudi za kolo ali samo za tek?? In koliko je na tem, da se, če uporabljaš kompresijske nogavice, "težave" v mišicah prenesejo na stegna??
 ton
#230238
Ris, jaz sem bolj zelen v triatlonu, zato tole ni znanost, pač pa osebni občutki: ne, triatlonski dres uporabljam samo za šprint in olimpik - že zaradi wcjev se mi zdi bolj primerna kolesarska oziroma dvodelna triatlonska oprema. Vse imam seveda pod neoprenom.
Kompresijo spet razkladam po lastnih izkušnjah: meni izjemno paše tako na kolesu kot pri teku (tam še posebej, par let sem se zbujal zaradi bolečin v mečih, zdaj spim ko top). Vmes sem eksperimentiral z različnimi firmami, zdaj sem zadovoljen z najbolj oglaševano. Glede kompresijskih hlač še šparam finance, slišim pa navdušene ocene, da pa bi se bolečine selile navzgor, slišim prvič.
Uporabniški avatar
 ris9
#230299
Dobil plavalni neopren Orca S3 tako da sedaj MORA biti dovoljen na LOVEMANu ;) ... Hvala Ton za odgovore na moja vprašanja, če bom še kaj rabil pa upam, da mi daš še kakšen nasvet. Aja spomnile sem se nekaj: s čim se mažeš pod neoprenom (milo, mast, kakšno olje)??
Uporabniški avatar
 ris9
#231550
Po zadnjih podatkih je že 208 prijavljenih na LOVEMANa. Kar v redu udeležba, vsaj meni se tako zdi. Sem pa zasledil med prijavljenimi tudi neko Mehičanko :shock: Zanimivo ni kaj.
Uporabniški avatar
 3man
#231603
Ris9, ne vem kaj kompliciraš okoli oblek, preoblačenja, masti, kompresijskih kajjazvemkaj, itd....
Preprosto obleci triatlonski dres, čez obleči neopren (brez masti ali česarkoli drugega), daj na glavo plavalna očala in lahko štartaš. Seveda pod pogojem, da si na picikl namontiral kolesarske čevlje, bidone, nekaj hrane in ob picikl postavil tekaške copate in nogavice. Vse ostalo pozabi, le očala si natakni za na picikel, če že moraš.
Vse ostalo je kič in izguba časa, predvsem pa denarja.

Za polovičko torej potrebuješ:
-triatlonski dres
-neopren
-plavalna očala (kapo, če jo organizator zahteva ali če imaš dolge lase ali če ti pač paše)
-picikl in kolesarske čevlje (morda še očala)
-dva polna bidona
-2 tablici hrane po izbiri (ne bom delal reklame!!!)
-tekaške čevlje in nogavice
-gele, če jih ne bo organizator delil na progi

To je vse.
Če pa imaš težave s sedežem, potem ni kriv dres, temveč sedež. Investiraj v boljši sedež in rit ti bo hvaležna.

lp
Sašo

PS: Če rabiš še kak konkreten nasvet se oglasi (jih imam polno na zalogi :D )
Uporabniški avatar
 Biz
#231613
ris9 napisal/-a:Hm. Če te prav razumem boš imel pod neoprenom triatlonski dres?? In potem z njim kolesaril in kasneje tekel?? Meni se še vedno zdi bolj udoben kolesarski dres s polno oblazinjenostjo in kasneje tekaške hlače brez "plenic" med nogami ;) ... Nimam pa še izkušenj, tako da bi mi vsako mnenje prišlo prav. Nimam pa tudi nikogar, z izkušnjami iz triatlon/ironman tekmovanj, da bi ga osebno to prašal.
Hvala že v naprej.
Pa še eno vprašanje: ali uporabljate kompresijske nogavice tudi za kolo ali samo za tek?? In koliko je na tem, da se, če uporabljaš kompresijske nogavice, "težave" v mišicah prenesejo na stegna??




Meni so se težave preselile v stegna na polmaratonu, ampak nič hujšega, pač utrujenost, zasičenost z laktozo. Sedaj sem nabavil še kompresijske hlače, a kompleta še nisem preizkusil na to razdaljo. Osebno sicer mislim, da se lahko tudi brez vsega tega normalno odpelje in odteče, samo če verjameš, da to kaj pomaga, potem ti bo sigurno pomagalo. Če ne pri hitrosti, pa vsaj pri hitrejši regeneraciji in manj bolečinah. Če imaš denar in ti ga ni škoda za šport, potem ne vidim problema, da si ne bi privoščil še kakšen tak pripomoček. Na koncu je pa še vedno vse v količini treninga.
 ton
#231629
Malo bom pametoval Risu, potem bom pa izkoristil pripravljenost 3mana in mu probal iztisniti nekaj napotkov.

Glede maže so mene vzgojili na vazelin, zdaj ga že malo mešam z ognjičem. Na dirkah zunaj prodajajo razne 'glider waxe', ki pa nimajo prida boljše sestave. Uporaba vazelina je večnamenska: po rokah in gležnjih predvsem zato, da obleka laže zdrsne s telesa na menjavi, ZAME pa sta zelo pomembni mesti vrat, kjer me skoraj zmeraj nagrize vrh zadrge, in pa mednožje, kjer očitno preveč mencam z nabavo novega sedeža.

Zdaj pa 3man: svetuješ 2 tablici, to je na okroglo 2x150 kalorij, če je še v bidonu ene toliko, je to cca 600 kalorij za triurno kolesarjenje. Se ti zdi to dovolj ali ne? Sam bi raje več, recimo 300 do 400 na uro, da ostane nekaj pulfra še za polmaraton, in bom topogledno bolj zgostil pijačo. Bi ti dodal še ščepec soli ali za polovičko ne?
Zdaj pa glavno: že po leta se oblizujem nad tvojim vpisom, da menda sam pečeš ploščice. Bi to enkrat malo podelil z nami? Iz česa, kako, a kaj paziš na vrednosti, kako pakiraš, da ne ostane 3/4 v žepu na riti?
Uporabniški avatar
 3man
#231869
Najprej se oproščam, ker se nisem prej javil. Obveznosti in lenoba (nisem šel nič na kompjuter čez vikend).

Zdaj pa odgovori Ton-u. Lepo po vrsti. Kar se tiče mazanja pod neoprem je res priporočljiv navadni vazelin. Nekateri ga mažejo po vratu (jaz ne, ker me ne moti in me ne riba), največkrat pa se uporablja okoli gležnjev, da se neopren lažje sleče. Če si pri slačenju neoprena hiter, potem gre brez problema tudi brez vazelina, saj ni toliko problem v drsenju po koži, kot v vakuumu, ki nastane, če si prepočasen. No tudi sam nisem več med najhitrejšimi med slačenjem neoprena in opažam zadnje čase probleme. Sem pa enkrat namazal gležnje z vazelinom in potegnil dol neopren skupaj s čipom. He he. Sem opazil na izhodu iz menjalnega in ker ni zapiskalo sem pogledal kaj je narobe. Tek nazaj na menjalno, pa iskanje čipa in je šla minuta.
Toliko o vazelinu. Aja, na rokah ga pa res ne rabiš.

Zdaj pa še o hrani. Tablice, ki sem jih imel v mislih imajo 230 kalorij. Torej 2x230=460 + energija, ki jo dobiš iz napitkov (približno liter napitka je 300 kalorij), je skupaj že cca 750 kalorij. To je več kot dovolj, jaz niti tega ne uspem pojest na dirki.
Na teku pa največ 3 gele. Približno na 5-em, 10-em in 15-em km.

Za primer naj povem, da sem letos na SP v Long distance na piciklu (130km, 2000 višinskih metrov) v nekaj manj kot štirih urah pojedel od pripravljenih petih tablic, le slabe tri. Dve sem peljal na izlet :) Na teku (30km) sem pojedel 4 ali 5 gelov, ne vem točno, ker možgani na koncu niso več dobro delali :)

Moj nasvet je torej, da niste prišli na dirko jest, temveč dirkat. Telo itak jemlje iz lastnih rezerv. To mora biti natrenirano. Večji problem kot hrana je izguba tekočine, če je vreme vroče.

Kar se tiče pečenja tablic doma, bi ti težko dal točen recept, ker ga ni. Resnica je, da te tablice peče ženski del ekipe :) V osnovi gre za ovsene kosmiče zmešane z jajco, beljaki, sladkorjem (čisto navadnim, če maš pa dnar pa lahko daš maltodekstrin notri), pol pa se notri namečejo še kakšni oreščki, semena, kosi suhega sadja. Vsakič nekaj drugega, da se ne prenaješ istih okusov. V glavnem se to zmeša, pusti stati kako uro in nato namažeš zadevo v pekač, kake 2 cm na debelo. Pol pa spečeš. Za natančen recept (količine) moram vprašat Vanjo in bom objavil. Ampak te ploščite uporabljam le na treningih, nosim pa jih v torbici na okvirju picikla, ne v žepu na dresu. Zavijem jih v alu folijo v majhnih količinah. Tako za enkrat v usta dat. Na dirkah vseeno bolj zaupam industrijskim, čeprav so mi slabše.

Še moje mnenje o kompresijskih nogavicah. Mislim, da so le modna muha. Nisem še videl Heileja z njimi, pa teče en malček hitreje kot mi, a ne? :) Torej, ne se obremenjevat z opremo, raje trenirajte in tekmujte. (če bi se jaz obremenjval z opremo bi na vseh večjih mednarodnih tekmah pred menjalnim mestom naredil obrat za 180 stopinj in odšel domov. Mislim zaradi sramu. Na koncu odločajo noge, roke in srce)

lp vsem
Uporabniški avatar
 raziskovalec
#231885
Ker se bom letos prvič udeležil polželeznega in sem triatlonski rekreativec imam kar nekaj vprašanj in dilem. Ali organizator na kolesarskem in tekaškem delu zagotavlja pijačo? Ali obstaja postaja, kjer si lahko pustiš svojo pijačo (in hrano)? Če ne, si moram nabaviti dva literska bidona, ki bosta upam (če ne bo zelo vroče) zadostovala za kolesarki del. Če bo vroče pa še en bidon v žep majice.
Glede hrane imam na "štangi" odličen prostrorček (pa tudi v majici zadaj se da marsikaj odložioti)
Tonovo opozorilo na izvajanje male potrebe v triatlonskem dresu me spodbudilo k razmišljanju o dvodelni rešitvi (kopalke in tesno oprijeta majica) ne glede na to ali z neprenom ali brez. Minuta gor ali dol v menjalnem prostoru bo zame dobra cena za večje udobje. Slačenje (in oblačenje) te stvari (neopren) pa je zame prava nočna mora. Bom kupil vazelin, pa da vidimo, če bo kaj bolje?
Zanima me ali za to razdaljo priporočate triatlonski nosilec (tisto stvar na katero opreš roke), ker me po navadi nad 50 km na klasični balanci kar bolijo?
Se priporočam še za kakšen nasvet izkušenejših ali manj izkušenih.
Upam, da bo tekmoval še kakšen tekmovalec, ki bo na progi še krepko v sedmo uro.
Uporabniški avatar
 ris9
#231895
Hvala vsem za pomoč - Ton in 3man: hvala. Upam , da tudi raziskovalcu podata nekaj svojih izkušenj. Naj te razveselim raziskovalec, namreč jaz tudi na triatlonski tekmi še nisem bil :roll: :roll: :oops: , sem pa vse skupaj (menjave) nekako sprobal sam. Udeležil sem se samo parih akvatlonov, tako da vem, da je potrebno vsako disciplino spoštovati in pri vsaki hraniti majčken moči še za naprej.
Meni osebno neopren zaenkrat popolnoma nič ne nagaja - ne rabim maže, slečem ga razmeroma hitro. Sam pri sebi sem se tudi že odločil kako bodo zgledale moje menjave:
- plavat grem z neoprenom- spodaj bom imel tekaške hlače
- slečem neopren in oblečem navaden kolesarski komplet (hlače in majčko) + nogavice
- slečem kolesaska oblačila in oblečem tekaško majčko in gasa v zadnjo disciplino
Za hrano še nisem razmišljal razen preizkušenega iz tekov (tekoči geli). Se pa vse skupaj približuje in sem že res na trnih :wink: Tudi na jezeru je vsak dan več plavalcev, tako da se že čuti LOVEMANsko ozračje :laola

Imam pa vseeno vprašanje - kako je z rezervnimi deli za kolo?? Sploh zračnica me zanima? Saj veste: nesreča nikoli ne počiva jaz pa sem nekako precej ziheraš??

Hvala že v naprej za odgovor.
Uporabniški avatar
 stena
#231910
raziskovalec napisal/-a:Če ne, si moram nabaviti dva literska bidona, ki bosta upam (če ne bo zelo vroče) zadostovala za kolesarki del.


Razi 2x750ml bidona (kapaciteta tistega plavega bidona iz franje recimo) sta več kot dovolj za 90km tudi ob veliki vročini. Preveč pijače lahko prej škodi kot koristi.

Drži se, vem, da ti bo uspelo! LP

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA