najave in vabila na triatlonske prireditve, poročila s prireditev, koledarji

Moderatorji: stena, izzardly

#189693
Hoj,

jaz sem mislil na ta triatlon it že na prvem razpisu, ko so ga odpovedali. Zdaj pa skoraj gotovo ne bom šel, ker so ga potrdili šele v četrtek, torej 9 dni pred samo tekmo. Katastrofa. Čakal sem do predzadnjega tedna, pol pa sem se na polovičko na Balaton prijavil. Sem misli, da če 10 dni pred tekmo ni razpisa da je tak ne bo.
Zdaj pa res ne vem, ali naj grem na Madžarsko ali v Velenje.
#189709
Sem tudi jaz nekaj razmišljal, da bi šel v Velenje. Žal so prepozno objavili dejanski termin tekme. Tako grem na Bled. Najprej odplavat ene 2 km v neoprenu, potem pa še nočna 10ka.

Lp, Matjaž
#189711
Sem klical organizatorja na številko, ki je v razpisu, pa mi je zagotovil, da triatlon bo (to je bilo sicer že 24. junija), da je odpadel zaradi hladnega vremena in pa drugega triatlona v koledarju (ne vem katerega). Sedaj pa ne vem, do Velenja ni tako malo, da bi šel tja samo obrniti. Obstaja kakšno posebno zagotovilo, da tekma bo? 3man kaj veš o tem? Glede na letošnje odpovedi se lahko zgodi karkoli..
#189719
Baje, da ziher bo. Koliko sem jaz slišal bo 100%.
Kaj 100, 1000%. Tako so javili po mejlu.
Ampak pri nas nikoli ne veš.
Jaz bom kr na Madžarsko zavil, se mi zdi. Tam je nekaj 100 prijavljenih. Večja ko je gneča, bolj je zabavno :)
#189754
Stanislav Meža napisal/-a:Mene pa zanima ali jeveteranska kategorija posebej


Iz razpisa je razbrati, da so vsi polnoletni v eni kategoriji. Če bereš dobesedno, tako ženske kot moški. Morda pa ne bo tako? Upajmo.
#190077
Bom poizkušal nekaj malega spacati o prvem delu včerajšnjega dne- triatlonom v Velenju. Najprej hvala raziskovalcu za družbo in veliko dobre volje, res sva imela včeraj pravi road/sport trip :clap: (upam, da kmalu kaj podobnega ponoviva hehe :wink: ).

Iz LJ sva štartala 9.45, 15 min za predvidenim časom odhoda (zaradi moje zamude :oops: ) in kar hitro prišla v Velenje, uredila prijavi in odšla na ogrevanje (kolo) po progi. Meni je bila proga zelo simpatična, pretežna ravnina, uglaunem super :D . Še prej sva si, bolj nehote, verjetno kot prva "ogledala" še progo za tek hehe :lol: .

Pred štartom malo negotovosti in treme, res nisem vedel kaj naj pričakujem, ker mi zadnji moj olimpik ne more biti ravno v ponos, vendar me je razi suvereno obvladoval v mejah normale :D

Plavanje ok z izjemo parih komolčkov in brc in prerivanja, kar pa sem s svojimi kg kar uspešno sprejemal in v minimalni količini "nehote" vračal :lol: Kolo super, bil sem v najhitrejši skupini na progi, dal nekaj menjav, večino časa pa pustil, da so fantje, ki so prišli dirkat vodili zadevo. Tek pa eden najboljših kar sem jih kdaj tekel. Užival sem res v vsakem koraku kot še nikoli (sem dojel, da nisem tam, da ne vem kako tekmujem, ampak da uživam in užival sem- 1000%). Na koncu bi kar zavil v še kakšen krog že tako malenkost predolge proge (bojda 11,2km namesto 10km).

Potem sem zrihtal stvari v avto in ga pospravil (ja sem imel kar našarjeno, pa je razi, hvalabogu, "spet", molče prenesel to moje razdejanje :) -hvala! :wink: ) vmes se drl in navijal za razija in ga pričakal v cilju.

Po pakiranju še njegovih stvari je sledilo zasluženo okrepčilo, ki pa se je kuharju za moj okus malo ponesrečilo (verjetno se mu je v golaž vsula dvokratna količina ene pekoče zadeve) in sem od njega bolj malo odnesel :D .

Tako vesel in prijetno utrujen sem se skupaj z razijem odpravil naslednji dogodivšini tega dne naproti.. o tej pa več v drugi temi, ker sem ne paše :--

Še enkrat hvala raziju in tistim, ki so držali pesti za naju (bodo že vedeli kateri ;) ).

LP
#190121
Poleg Stene in moje malenkosti je bil na triatlonu tudi MihaPerme, ki je bil odličen. Pa še en naš potencialni član, ki je imel že naš dres pa še nima nika. :TF)
Stena je lepo opisal dogodke. Le pri opisu svoje uvrstitve je bil bolj skromen. Bom pa jaz napisal, da je bil v plavanju in tudi na kolesu v bok s slovensko špico tekmovalcev :Fslo (in to z skoraj osnovno specialko, konkurenca pa tekmuje na precej boljših in držjih kolesih) in je šele na teku namenoma nekoliko popustil. :clap: :cast:
V veselje mi je bilo družiti se z njim. Jaz - izkušen po letih in tekaškem stažu, on pa v svoji plavalno triatlonski karieri, tako da sem med vožnjo :driver: in čakanjem na nastop :lauf: zvedel marsikaj novega, upam, da tudi on kaj. Prispela sva v lepem sončnem dnevu in Velensko jezero je me presenetilo s svojim videzom, ker je izgledalo prav spodobno za plavanje, pa še voda naj bi imela 22 stopinj, kar je prav spodobno. :wink:
Nastop mi je, kljub še nekoliko slabšemu plavanju in teku kot sem ga sposoben, lepo uspel zaradi kolesarskega dela, kamor sem zaradi dokaj ravne proge usmeril večji del svojih moči. Za kolesarjenje v skupini bo treba nekoliko prej iz vode, a tudi solo kolo ima svoje čare. Na koncu je zadostovalo za moj OR (PB) Olimpik, če se sme le-te primerjati med seboj. Ta je nedvomno lažji od Blejskega. Nekoliko krajša kolesarka, pa zato malo daljša tekaška proga me niso motili, veliko ljubše bi mi bilo sicer malo skrajšano plavanje.
Glede konkurence pa so bili tu vsekakor najboljši, v mojem rangu smo bili trije rekreativci, trije so bili pa še za en razred počasnejši. Glede na to, da smo prišli na kolesarko stezo malo preden so jo najboljši zapustili jih tudi nismo (vsaj upam da ne) ovirali, Je pa zanimivo, ko takole goniš 35 na uro po ravnem in misliš kako fino gre, pa pade mimo vlakec kolesarjev (S Steno in še šestimi hitrimi) za najmanj 10 km na uro hitreje mimo. :mrgreen: :cenz: :cast1:

Potem, po kratki analizi, :piti: je sledila vožnja na drugo prizorišče – Blejsko nočno.
Morda kaže razložiti zakaj obe prizorišči. Na prvi pogled zgleda nekoliko bahaško in prepotentno iti na dve tekmovanji na isti dan, a tako je pač naneslo.
Moj osnovni namen je bil iti na nočno 10-ko. Blejski triatlon Olimpik je septembra na isti dan kot je tek Celje – Logarska dolina. V težki dilemi sem se odločil za tek. Hotel pa sem narediti letos vsaj en Olimpik triatlon, za katerega pa je bil datum spremenjen tako, da je nazadnje padel na isti dan kot je blejska 10-ka. Nekako sem ugotovil, da sem teoretično lahko na obeh dogodkih in to tudi uresničil. :driver: Olimpik na (skoraj) polno, nočna desetka pa … no to je pa že drugo poročilo.
Nazadnje spremenil raziskovalec, dne 13 Jul 2009, 09:39, skupaj popravljeno 2 krat.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA