najave in vabila na triatlonske prireditve, poročila s prireditev, koledarji

Moderatorji: stena, izzardly

#223754
Medved, kluzo in milk so že skoraj vse napisali, vseeno pa bi dodal za vse, ki gredo prvič: kot so mojstri že rekli zgoraj v čolnu ne moreš dobiti veliko, lahko pa izgubiš (jaz grem zmeraj v desno od pelotona, v gruči je svašta. Tekma se dobiva (tudi, ko tekmuješ s svojim rezultatom od prej) predvsem na klancih, posebej med tekom na tistem nad Konjščico, v rušju pod Jezerci. Na tega se moraš res dobro pripravit, pogledat prej in premislit, kje greš do filtra in kje je kao malo pavze. Tudi nad Jezerci je zelo dobro prej pogledat različne variante, kako do Studorskega, šodr itd. Pa na palce se navadit, da ti niso bolj v napoto.

Res je super tekma, te nekako zasvoji in v planih za druge tekme dela tudi zgago, posebej, ker je Bled teden kasneje, to je pa za nas, ki se drenjamo v drugi polovici uvrščenih, malo prekmalu...

Se vidimo (če ne prej, ko me boste na biciklu prehiteval...).

Runcajz
#223762
Pri meni je tako, da se na jezeru z veslanjem ogrevam za kolo, na kolesu se ravno dobro ogrejem za tek in na koncu teka sem ravno dobro ogret za kak hujši napor, pa je žal že vsega konec. :cry:

(Palice so pa res tu samo v napoto.)
#224963
Hvala še enkrat za vse nasvete in namige. Sem prepričan, da bodo marsikomu pomagali.. Tudi jaz stavim predvsem na čimboljši rezultat v "teku", navsezadnje sem tekač..

Danes me pa tole zanima:v pomanjkanju časa za en pravi preizkus na progi sem se včeraj podal s kolesom na Jezerca. Največ kar sem zmogel je natanko dvojni čas profijev, pa še to neto(je bilo dopoldne in službeni telefoni). Torej-kolk imate kaj čase od Tonača do Jezerc, da vem kje sem in kolk bo treba še natrenirat.
#224986
MKC napisal/-a:pri kolesu je pa tako. poznam tri osebe, ki so se že podali gor s specialkami pa ne vem če je kdo imel kakšen gumidefekt. morda so imeli srečo :) mene osebno skrbi tudi kadar sem na gorcu s kramparcami da ne bo kaj predrlo. tako da ti predlagam, da greš prvič pogledati s trdakom.


No, ta skrb je sedaj odveč, preizkušeno!! Če deluje pa ne vem, tudi če sem jo predru nisem vedu hehe :lol:
http://www.slime.com/category_5_Smart-Tubes.html
#224988
MKC napisal/-a:kje je ta Tonač?

Tonač je picerija v Gradu 200m pred odcepom. Aja saj pravzaprav me zanima čas vzpona od odcepa do rampe(parkirišča) na Jezercih.
#225128
ales napisal/-a:
MKC napisal/-a:kje je ta Tonač?

Tonač je picerija v Gradu 200m pred odcepom. Aja saj pravzaprav me zanima čas vzpona od odcepa do rampe(parkirišča) na Jezercih.


Meni še sedaj ni povsem jasno, kje naj bi bil tvoj start in cilj in če je to sploh po trasi triatlona.

Če želiš primerljive čase in se z njimi primerjati potem moraš začeti meriti čas na koncu mosta v Ribčevem lazu (na začetku jezera) in peljati čez Studor, mimo Srednje vasi, čez Uskovnico do cilja ki je na Rudnem polju v križišču, ki pelje desno proti Kasarni in levo do parkirišča (slab kilometer cete).
Če ti proga čez travnik in naselje ni poznana (poleg tega jo je časovno težko primerjati, ker se moraš ustavljati in odpirati, ter zapirati ograje) potem lahko prvi del tudi spremeniš in greš po glavni cesti. Za pomoč, da boš lažje primerjal čase in svojo pripravljenost ti lahko napišem vmesne čase.

Za prvi del proge, do konca asvalta - to je na ostrem ovinku pri Srednji vasi, potrebuješ v najboljšem primeru 12', čas ki ti omogoča doseči skupni čas kolesarjenja 1h, pa je na tem mestu 15'. Če boš prvi del proge spreminjal, lahko začneš meriti "primerjalni" čas na tem mestu.
Za drugi del proge, od začetka makedama pri Srednji vasi, do cilja pa najboljši potrebujejo dobrih 40' (jaz sem vozil cca 42'), za skupni čas 1h, pa moraš ta del prevoziti v 45'.
Za orientacijo še vmesna točka na Uskovnici - vodno korito, tu moraš imeti skupni čas pod 45', če želiš biti med najhitrejšimi, za eno uro skupne vožnje pa okoli 50'. (če boš prvi del vozil po spremenjeni trasi, potem času, ki ga boš potreboval od Srednje vasi prišteješ 15').
Pri teku, pa moraš priteči do koče na Konjščici v 15', na Jezerca v 30' - 35', Studorski preval 40' - 45', da boš imel skupni čas kako minuto pod, oziroma kako minuto čez eno uro. :clap:
#225164
ales napisal/-a:
MKC napisal/-a:kje je ta Tonač?

Tonač je picerija v Gradu 200m pred odcepom. Aja saj pravzaprav me zanima čas vzpona od odcepa do rampe(parkirišča) na Jezercih.


Očitno imaš v mislih klanec na Krvavec.
Tega jaz merim od križišča (odcepa) v Gradu do križišča na Jezercih, kjer se konča asvalt (dobrih 200m naprej od rešetk) - dolžina klanca je 11,8 km. Moj trenutno najboljši čas, (ki ga nameravam v kratkem izboljšati) je 54' 12. 8)
#225222
Jaz imam enega dokaj hitrega (spust) zastonj :) , toda ob sebi moraš imeti nujno spremljevalni čoln, če na sredi jezera potoneš. :x - iz dveh razlogov: prvič: je precej nestabilen čoln in drugič: je v dokaj slabem stanju, toda mislim da je ploven.
#225362
milk, tole pa je podroben opis. Hvala. Nekaj takega sem rabil, ja. Morda mi uspe že naslednji vikend it vsaj odpejat kolo, drugače pa čez dva tedna, ko je v Bohinju maraton.

Res sem imel v mislih kolesarjenje na Jezerca pod Krvavcem; to mi je blizu. A je bil moj čas kar 15 minut daljši. Matr bo še treba delat in ne le tko k ta vikend ravnotežje v zmernem jugu okoli Pašmana lovit..
#225406
Aleš, jaz sem pred leti sodeloval v štafeti in ravno kolesar nam je prinesel odlično uvrstitev, tako,da treniraj kolo, z njim lahko največ pridobiš - vsaj jaz tako mislim.
Dobro treniraj!!
Miro
#228611
Včeraj sem šel končno preizkusit traso. Prvih par kilometrov je letelo, so položili nov asfalt proti Studorju (hmm, sam upam da trasa ne gre po pešpoti pod hribom?) In potem klanec, ki ga kar ni bilo konca. K sreči ni prav ekstremno strm razen na Uskovnici, kjer je tudi precej razrit. Oni k tole zvozijo s specialko so pa z drugega planeta, meni so bile še gume na treku čist preozke, sploh ko sem se umikal avtomobilom..Čas do lese pod Konjščico pa nepričakovano dolgih 1:30, tko da sem že skor pokopal upe na sub 3h. Po kolesu mi je uspelo le še "odtečt" do jezerc pod Studoskim prevalom in nazaj. Se mi je mudilo na nočno desetko. Je bilo pa kr toplo. Nazaj grede sem prebil dve zračnici, tko da sem zadnjih 5 km potiskal kolo ob sebi. Probam čez dva tedna z gorcem. Aja, na jezeru je šlo pa bp.

p.s.sem primerjal garminov track z objavljeno traso in vidim, da pot gre po pešpoti;tko da še en hiter odsek žal odpade, zato pa je trasa za slab km krajša(sem naredil še prevelik ovinek do konca jezera)
#228756
Čas, ki si ga izmeril ne pove veliko. Niti trasa, niti cilj kolesarjenja ne odgovarjata tisti na triatlonu. Če bi šel po trasi in meril do križišča, kjer je menjava, bi bilo verjetno kar nekaj minut manj, kar pa je že povprečno spodoben rezultat, saj bi bilo gotovo pod 1h 15'. Nadoknadi še kakih 15', pa si zagal. :D

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA