najave in vabila na triatlonske prireditve, poročila s prireditev, koledarji

Moderatorji: stena, izzardly

#231731
Tudi jaz se bom počasi lotil pisanja poročila. Pa bi se ga tudi že prej lotil, če bi bili rezultati. Uradna razglasitev je šele čez pol ure (ob šestih). Sem kar vesel da mi ni treba čakati.

Hvala vremenu in navijačem ob progi! Uspel sem nadoknaditi cirka 15 mest in pomagal našo ekipo pripeljati na 10. mesto ter tako lažje uspel pozabiti na dan, ko sem spet eno leto starejši.

LP, Bojan
#231744
Ja začelo se je zlo slabo..Zjutraj je pri nas tko ulivalo, da sem bil čist premočen že ko sem kolo v avto tlačil..Se vidi; kajak sem že včeraj napokal na avto, prej sem ga še z olivnim oljem namazal, kolesu se seveda nisem tko posvetil. Le tehtal sem ga ene trikrat;s pumpo in rezervno zračnico je imel precej čez 13kg.. Pa še tega sem si sposodil pri Mitju, domači mi namreč ni bil noben pravi po velikosti. Ja in domov sem ga pripeljal šele v četrtek, potem ga še sprobal do Vodic, pravega počitka ta teden sploh ni bilo.

Med potjo do Bohinja se je čudežno zjasnilo, tko da je bilo na štartu prav prešerno vzdušje. Štartal sem nekje na sredini, k sreči sploh ni bila taka gužva. Žal me je takoj po štartu tekmovalec od zadaj kr dobro nabil tko da se mi je kajak postavil skoraj počez. Preden sem ga obrnil nazaj, so mi ta hitri že ušli. A ker večinoma veslam sam, me to ni pretirano motilo. Sem enkrat v drugi polovici zavil v eno kolono, a me je menjavanje ritma še bolj ubijalo kot veslanje sam na polno. Odveslal sem v zame planiranih in trenutno dosegljivih malo manj kot 45 minutah(po moji uri), tko da moram biti s tem kar zadovoljem. Če samo pomislim, da so bile lani takle čas moje edine veslaške izkušnje vožnja v češkem napihljivem kajaku res ni slabo.

Potem se je pa začelo. FFjke sem prav počasi zamenjal za tekaške superge. Po moje bo tole moja prva in edina tri tekma, ko sem kolesaril z njimi. Se mi je kao škoda zdelo tisti dve minuti za preobuvanje porabit. Na poljskih poteh proti Studorju so me začeli prehitevati s tako hitrostjo, da sem že pomislil, da je kaj narobe s kolesom.. Moški, ženske, mladci, pa tudi precej starejši..Me je čist pretreslo in demotiviralo. Saj potem sem celo enega prehitel, pa še od zadaj jih je k sreči zmanjkalo.. Kolesaril sem čist predolgih cca 1.15, več kot minuto sem potem mečkal še na predaji, čeprav se sploh ne spomnim, kaj sem sploh počel.

Tek je šel prvih nekaj kilometrov v redu, potem pa sem na eni skali ob teku navzdol zdrsnil. Blata je bilo namreč zaradi celonočnega deževja kar precej. In potem sem si rekel:s takim kolesarjenjem sem zapravil vse upe na rezultat blizu treh ur in sem se potem zelo lagodno odpravil naprej, se ustavljal pri vseh vodnih postojankah in pazil, da mi spet ne zdrsne. Do sedaj sem zaupal Salamonkam, zgleda bo treba za mokro podlago najti še kaj hujšega.

Triatlon sem zaključil v 3:29, kar je očitno realni odraz času, ki sem ga letos posvetil kolesu in teku. Če je Garmin beležil vse km na kolesu se jih je nabralo le 300, pa še ti večinoma ravninski..Tekel sem pa tudi največ dvakrat tedensko. O ja, veslal pa sem, je bilo kar nekaj mescev, ko sem preveslal več kot pretekel in kolesaril skupaj. Drugo leto bo bolje. Sam kaj ko me že 3.10. čaka petka v Bohinju, potem začetek decembra maraton v Kopru, pa Jadran prihodnje leto.. Aja in kolo si bom omislil;če sem za kajake letos zapravil 4kEur, si bom pa še enga poštenga gorca omislil.
#231755
no, pa naj pristavim še jaz svoj lonček

ales napisal/-a:Ja začelo se je zlo slabo..


uf, ales...te besede mi tako prav pridejo si jih bom kar malo sposodil.... :mrgreen: ...začelo se je takole: POK(štart), prvi zaveslaj, drugi zaveslaj, tret.... čofa, čofa...jeb**** ......itd.... če že pri tretjem zaveslaju "zaplavaš" in čakaš na reševalce, da te potegnejo z vode in pomagajo nazaj v čoln med tem pa ti čisto vsi pobegnejo naprej...ja, potem res lahko rečem, da se je začelo zelo slabo... :?

No, ja pa, da ne bomo samo jamrali...je, šlo potem iz minute v minuto na boljše :D ....letos mi vsaj guma ni počila.....juhu :D :D

Glede na vse težave v vodi in število preveslanih km (teh je bilo zeloooo malo)...sem z veslanjem kar zadovoljen....z biciklom letos tudi kaj dosti nisva vkup prišla, ma je vseeno kar šlo tja proti Uskovnici in naprej....na koncu pa drugače kot "škrge ven" in gasa do Vodnikove koče itak ne gre.... :lol: :lol:

Čestitke vsem :clap: ....ni bilo lahko....
#231985
Moji peti Jekleni so se začeli zjutraj ob pol šestih z budnico, v Stari Fužini je treskalo in lilo. Zvečer sem pozno prinorel iz službe gor, v temi pripravil čoln in bicikl, pa zložil tri kupe cunj in čevljev itd itd. Ko grem po številko, še vedno lije in ne morem si kaj, da se ne spomnim na lansko tekmo in štart v vesoljnem potopu. Pa saj ne more biti res...

Potem rutina, ogrevanje, obesim kolo in zlezem v čoln, vse me nekam prehiteva in štart me preseneti. Zaveslam spet desno ven iz pelotona, slišim preklinjanje zgoraj omenjenega čofa čof štarta in samo teram, da se umaknem iz gužve. Potem gre fino do polovice, irona Debenca imam spredaj, mu sledim na distanci in po obratu za nekje 47 se (spet!) v soncu (!) kar malo uspavam in zmerno zbluzim drugo polovico. Nič usodnega, bolj usodno je, da se pri kobacanju iz čolna fino namočim, potem pa menjavo nekako zmečkam, pozabim sneti vrečko proti dežju (vsaj sedež ni bil prevroč...), vlečem dol polivinil in poskušam ujeti ritem. Pa ne steče in ne steče, po blatu čofotamo čez Fožnarsk pole, skoz Krnevovc in mimo sv Pavla me prehitevajo mladi gamsi in kak Peklenšček, vse eno blato in spolzka tla, cvikam, da bom uletu in do Podstudorja ne pridem v štih s kolesom, pa še spodbudno me en ata nagovori, A bo šlo naprej do konca... Na ovinku pri koritu na robu Srednje vasi zakopljem, pa še ne gre, matram se, noge pečejo in vlečem se nekje do Blata. Vmes me prehitevajo po pričakovanjeh, prepoznam Avija, pa še nekatere, na specialkarja sem se pa v teh letih že navadil... You can't fool mother nature, seveda, poleti sem teral strme klance, vendar ne po šodru, na blato pa še pomislil nisem... Enostavno kadence ne ulovim, pa še grize me, da vozim previsoko razmerje. Šele na Lomu mi nekako zalaufa na gel z isostar podlago in čez Uskovnico in potem čez Ribnico klance speljem, kot se šika. Vendar na menjavo pridem ves matast, kot bi gledal od zunaj en film, izgubim že šest minut od vmesnih od PBja. En mi ponudi kamp stolček, da se preobujem, bizarno.... (hvala, če bereš, mislim, da niti tega nisem izdavil). Spet gel, zdaj pa glavo v roke: ne laufaj za vsako ceno v klanec, si rečem in splača se: v klance visok ritem, ampak "le" hitra hoja, ko pa gre po ravnem, lauf. Easier said than done, pri tem blatu in do Konjščica pazim, da se ne zvrnem, nad planino pa taktika kar deluje in vedno bolje mi gre. Na Jezercih nomen est omen in z odprtimi Wingsi čofotam kot na plaži, teram za punco in enim meni po letih podobnim subjektom, gasa, gasa, na prevalu pa do daske do konca in čez Tosc že lepo uživam. Pozna se, da sem letos bistveno več tekel, čez trebuh in v useku že leti, srečam Avija (ja Avi in Bojan, kdo je hiter, je relativno...), se narežim mojemu ekshibicionističnemu dvigu štartne številke (da se vidi TF tri dres...), zborbam še zadnja klančka in šprint do Vodnika. Na koncu prinesem noter večino izgubljenega za PB, zgrešim ga pa vseeno. Malo pelina ostane.

Tekma je bila huda, ker se nanjo nisem mogel pripraviti v glavi. Kot sem napisal nekaj postov nazaj na začetku teme: tu delajo prečnoprogaste, pa tudi sive mišice. Prve so bile kar dobro navite, druge pa so imele jet lag. Sem pa gotovo zmagal v kategoriji tistih, ki so ga imeli, še v sredo sem blodil po monsunski Indiji. Aklimatizacija na dež ni pomagala, je bila 20 stopinj pretopla....

Super, čarobna tekma, ni kaj. Hvala KKK Bohinj (sicer tudi moj klub) in Stanetu ter vsej ekipi, da jo ohranjate! Se vidimo, drugo leto ali sonce ali sneg, druge ni po statistiki...

Pa bohlonej, k smo prjatl (kot je rekel Joža Čop).

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA