najave in vabila na triatlonske prireditve, poročila s prireditev, koledarji

Moderatorji: stena, izzardly

#231987
Runcajz napisal/-a: ...Vmes me prehitevajo po pričakovanjeh, prepoznam Avija, pa še nekatere, na specialkarja sem se pa v teh letih že navadil... You can't fool mother nature, seveda, poleti sem teral strme klance, vendar ne po šodru, na blato pa še pomislil nisem...


Obstaja velika verjetnost, da te drugo leto "specialkar" ne bo prehitel. Pa ne zato ker bi bil počasnejši. Resno namreč razmišljam, da bi drugo leto peljal z gorskim kolesom. Seveda ga moram prej preizkusiti na trasi, če se bo obnesel. Sedaj sem šel že dugo leto s karbonsko specialko in poleg tega sem imel z njo še vsaj dve trening vožnje po trasi. Za zamenjavo se ne odločam zato, ker bi imel težave s podlago. Niti z blatom, niti s šodrom in še najmanj s klancem nisem imel omembe vrednih težav. Le čez polje pri jezeru sem moral po blatnem kanalu peljati malo bolj previdno, pa sem vseeno na prvi kontrolni točki (to so rešetke na začetku asvalta za blatnim delom trase pod skalami) imel v primerjavi s prejšnimi časi pol minute prednosti. Traso sem dokaj z lahkoto v celoti prevozil na velikem sprednjem zobniku (51 zob). Tudi sicer nisem imel slabega občutka, čeprav si po virusu v sredini meseca še nisem čisto opomogel. Razlog, da bom preizkusil, kako bi šlo z gorcem, je poleg tega da imam novo dokaj dobro (a kake 3 kg težje od specialke) gorsko kolo, da se s karbonsko specialko nikakor ne morem približati rezultatu, ki sem ga dosegel prvič (pred štirimi leti) z precej težjo aluminijasto specialko. Od vseh poizkusov mi s karboncem ni uspelo priti pod 58'. Iz tega sklepam, da je nekaj narobe z materialom.
Izguba časa pa je predvsem v zgornji (glede podlage slabši) polovici trase. Če bo kdo ugovarjal, da so kriva tudi leta, že takoj povem, da letos skoraj vse ostale rezultate iz prejšnih let občutno izboljšujem, le tu ne gre pod 58' (prvi čas: 54' 32).
Na voljo imam dve možnosti, odvisno katera se bo bolj obnesla: gorsko kolo ali pa zopet aluminijasto specialko.
Seveda pa bo potrebno nekaj popraviti tudi pri veslanju, ki je bilo letos zopet precej slabše. Ravno to mi je onemogočilo četrto zaporedno zmago v svoji kategoriji. Čeprav sem bil v svoji kategoriji na kolesu in v teku najhitrejši, sem z najpočasnejšim veslanjem v kategoriji pristal šele na tretjem mestu. :(
Čeprav bom drugo leto, če bo vse v redu, spet zmagal (grem namreč v višjo kategorijo) bi vseeno rad izboljšal svoj osebni rekord in skupni čas spravil pod 2h 50'. :mrgreen:
#232256
Traso sem dokaj z lahkoto v celoti prevozil na velikem sprednjem zobniku (51 zob). Tudi sicer nisem imel slabega občutka, čeprav si po virusu v sredini meseca še nisem čisto opomogel. Razlog, da bom preizkusil, kako bi šlo z gorcem, je poleg tega da imam novo dokaj dobro (a kake 3 kg težje od specialke) gorsko kolo, da se s karbonsko specialko nikakor ne morem približati rezultatu, ki sem ga dosegel prvič (pred štirimi leti) z precej težjo aluminijasto specialko. Od vseh poizkusov mi s karboncem ni uspelo priti pod 58'. Iz tega sklepam, da je nekaj narobe z materialom.

Milk, kapo dol za tole, 51, pa še tvoja kadenca mi je ostala v spominu. Jaz nisem niti približno tako dober, ampak bi rekel, da je res nekaj na materialu. Jaz sem pred časom pridobil 4 minute sam da sem presedlal na karbonskega gorca, ki mi res sede, pa kot amater ne morem popisati zakaj, mogoče kakšne subtilne zadeve okoli geometrije.

Itak, boš drugo leto na vrh kategorije. Jaz bom pa teral, da me prehitiš mal kasneje....


Sicer pa se res splača prebrati lepo in simpatično poročilo zagrebškega kolega (http://www.zagreb-triatlon.hr/phpBB2/vi ... 4314&sid... ), kot kaže, smo bili internešnl, upoštevaje še holandsko gospo. Ful dobra je tista: ... a nakon toga vreba gravitacija.
Runcajz

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA