najave in vabila na triatlonske prireditve, poročila s prireditev, koledarji

Moderatorji: stena, izzardly

#226918
Živjo!
Zame kot začetnika v triatlonskem športu (2,5 meseca) so takšne prireditve kot naročene, kjer ni pretiranega tekmovalnega naboja, ampak le pozitiven tekmovalni duh.
Zdi se mi, da me je zvrst športa po dveh super sprintih kar pritegnila in razmišljam o včlanitvi v kakšen triatlonski klub ter učitelju plavanja, ker mislim, da imam pri plavanju največ prostora za napredovanje.
Sicer pa s punco odrineva v Novigrad že v petek, da koristno združiva s potrebnim, torej kratek oddih in tekmovanje.
Vsem hvala za spodbudne besede in upam, da se vidimo!
LP;
Sebastjan
#227363
Živjo!
Prireditveni prostor sem si ogledal in je po mojem mnenju zelo zanimiv.....obstaja le vprašanje kako bo z zaporo cest, ker so turisti zeloooo neuvidevni vozniki in bi bilo škoda kakšnih nesreč oz. poškodb.
Sam sem si planiral zadeve na glih kar minuli vikend, kateremu pa vreme ni ustreglo....4.7.2010 pa se na žalost ne bom mogel vrniti, ker sem na Bolu.
Bom pa se pred potjo na Brač ustavil na triatlonu v Kopru kjer sem tudi že rezerviral sobo, da se v nedeljo ne vozim na vse zgodaj iz skrajnega SV Slovenije.
Upam le, da bo tokrat tudi vreme sledilo mojim željam!
Lp;
Sebastjan
#228275
Ponovno nima smisla odpirati nove teme.

Evo pa je še peti (zame tretji) mimo. Bilo je lepo vroče, pogrešal pa sem TF-jevce. Če se ne motim, smo bili le trije, v TF dresu pa le sam (medo dres je enodelni). Združil sem športno prireditev in nedeljski izlet in kopanje. Na srečo je bila Sončka v spremjevalni ekipi, sicer bi se počitil nekoliko samega.

Organizacija je bila domača kot vedno, vsi smo dobili medalje za udeležbo in praktične nagrade, zato pa so pravi medaljisti dobili medalje le v absolutni kategoriji.

Skupni čas je bil boljši od lanskega in malo slabši od predlanskega. Po pričakovanju je bilo plavanje hitrejše kot prej, kolo mislim da na običajnem nivoju, pri teku me je pa zadnje čase včasih kar malo sram, kaj piše na dresu. Tokrat se lahko izgovorim na vročino, ki je bila (po občutku) tam okoli 33 stopinj.

Rezultati bodo pa danes zvečer objavljeni menda tudi elektronsko. Prilepim še link, če me kdo ne prehiti.
#228307
ST v Novigradu je bil v znamenju čudovitega vremena, kar poleti pomeni izjemno vročino in žgoče sonce. Štart je zato osvežilen in tudi na kolesu ni bilo pretirano vroče, zato pa je bil tek še kar mučen; meni vsekakor ni in ni steklo od nog. Mislim, da sem bil edini, ki si je na sprintu gor nadeval CEP nogavice, ampak se mi je splačalo investirati tistih 20 sekund. Prav nenavadno je bilo, da sem na kolesu prehitel par udeležencev, na teku pa sem celo izgubil eno mesto. Na koncu sem celo dosegel svojo najboljšo uvrstitev doslej ;) Občutek imam, da bi bilo več tekmovalcev, če bi ne bil termin prestavljen, tako da je vzporedno potekalo še tekmovanje v Kamniku, pa najbrž tudi kakšno dopustovanje potencialnih udeležencev.

V glavnem, ena lepa sproščena prireditev, na katero bom še prišel.

REZULTATI:
http://www.maratonumag.hr/Results/Cup_I ... vigrad.htm
#228343
Še moje poročilce, tretjega stega foruma na tem triatlonu.

Zame je bil premierni med klasičnimi, torej plavanje, kolo in tek. Ne smem sicer kar tako odpraviti nekaj nastopov na Jeklenih v Bohinju, ampka plavanje je le nekaj drugega. Po ponovnem plavalnem začetku, prav raradi triatlonov v novembru sem izbral tegale za začetek, predvsem na podalgi priporočil na TF, hvala vsem, steni, razyju in ostalim. Se je splačalo poslušat...

Na koncu se je zame izteklo bolje, kot sem pričakoval. Kot zgornjo mejo sem si postavil 1:40, šlo je 14 minut hitreje, sem se zelo presenetil.

Cela zgodba po slovensko puektlich ob 8h na prijavah, seveda še nobenega... Potem prideta dva italosa, pa dva Celjana, pa nekaj družin, pa Razy itd. Tremo pred prvim plavanjem mi je pomagal premagati Razy (hvala). Start v vodi, nekaj 10 m kravla, potem pa kroše z nogo soseda in preklopil sem na prsno, se umiril in celo jezil nekaj kravlašev, ki sem jim sledil, celo nekj sem jih prehitel. Po štirih iz vode (vidite, ubogam...), do biciklov (ja , množina, nisem bil zadnji!?), potem pa dorbi 2 minuti za menjavo. Mokre noge, štumfi itditd. Na kolesu sem sprošen pritiska plavanja zakopal, do drugega rondoja dohitel prvo žrtev in potem do konca še 7, hehehe. Trja na koncu se je nekaj časa šlepala za feltno, menjat pa ni hotela (sicer tega tudi ne obvaladam...) in na klancu do mariničev sem se je otresel, pravzaprav sem ves krog peljal solo. Morala se je še dvigala (call me Lance...). Le v po zadnjem krožišču je adrenalin špricnil, ker sem s feltno butnil v robnik, toliko, da mi je porezalo greben. Z dretjem Čuvaj! sem zletel skozi zadnja dva ovinka in v cilj, manjk kot 38 minut, hehe, menjava tokrat ok, potem pa kakšnih 100 m matranja z ritmom in dihanjem, ampak na koncu sem se uredil in prehitel še dva do Pinete pa še enega pri pumpi, s tem, da sem na koncu izgubil boj v pečici, pardon v ciljnem delu. Vročina, bilo je čez 34, me je dobesedno spumpala. Dres se mi je zažrl v rame, opeklo me je kot škarpeno, ampak nad rezultatom in celotno dogodivščino sem bil evforično navdušen. Uvrstil sem se v zlato sredino TFjevcev. Pojavila se je celo nenadajena navijaška ekipa s faksa, ki sem ji zaradi več ko treh desetletij (!=izračunaj letnico rojstva) poznanstva dal prednost pred forumovcema, bom drugič not prnesu.... Razy, še enkart hvala za spodbudo na začetku! Biz: res te občudujem, kako je mogoče v tisti vročini zbrati voljo za cepke, da so se splačale, verjamem, ampak...

Sve u svemu, pravo čudo od prireditve, skoraj privid, brez nervoze, odlično spucana cesta pri kolesu, ležerno in ravno prav konkurenčno. Pa bevanda za after party in rehidracijo ;-))).

Vsekakor še pridem, če se le ne bo poklapljalo s čem drugim. No z Ironom v Celovcu naslednje leto še ne (iščem dober olimpik, ampak ne teden po jeklenih, prosim press).


Se vidimo, če ne na Jeklenih, pa na Bledu, tokrat v štafetah Lovemana (kva se čudn sliš....)
Runcajz
#228391
Runcajz napisal/-a: sem na koncu izgubil boj v pečici, pardon v ciljnem delu.


Čestitke Runcaz, še dobro da nisi vedel, da se na ciljni črti boriš (na sekunde) z znanim slovenskim ironmanom :mrgreen: :wink: Mislim, da se s to predstavo na kolesu lahko mirno prijaviš na olimpika v Velenju (mislim, da je jutri zadnji dan za predprijavo.)

Biz ga je pa sploh zgal. :clap:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA