najave in vabila na triatlonske prireditve, poročila s prireditev, koledarji

Moderatorji: stena, izzardly

 mitja1977
#228188
Število tekmovalcev na olimpiku je težko napovedati, ker pričakujemo tudi nakaj tekmovalcev iz sosednjih držav. Vseeno pa verjamem da nas bo preko 100.
Glede temparature vode pa je tako da vztrajno narašča in bo verjetno do nedelje že krepko preko 22, neopren vsekakor ne bo prišel v poštev, tako da za tiste ki ga nimate je strah povsem odveč.
lp Mitja
Se vidimo v Velenju
Uporabniški avatar
 Biz
#228216
Po mojih izračunih - plavanje 46-50 minut, 3 min T1, 1:44 za kolo, če ne bo kakšnega enako počasnega za menjavanje v zavtrju - pa že ne pridem skozi... če ni namen izločiti rekreativce, potem zadeva najbrž ni problematična, za tistih nekaj minut na odprti cesti, kasneje pri teku, pa najbrž sploh ni problem, ker se itak teče v krogih ob jezeru...
Uporabniški avatar
 lenči
#228217
Biz napisal/-a:Po mojih izračunih - plavanje 46-50 minut, 3 min T1, 1:44 za kolo, če ne bo kakšnega enako počasnega za menjavanje v zavtrju - pa že ne pridem skozi... če ni namen izločiti rekreativce, potem zadeva najbrž ni problematična, za tistih nekaj minut na odprti cesti, kasneje pri teku, pa najbrž sploh ni problem, ker se itak teče v krogih ob jezeru...

Sva že dva podobne kategorije :clap: , saj so napisali, da ne bodo na minute gledali, tiste zadnje kilometre na kolesu bo treba malo bolj pazit, tek pa res ni problem. Izločali nas pa ne bodo, saj so obljubili :D .

Se pa v jezeru že prijetno plava :wink:
Uporabniški avatar
 medo1977
#228242
jao, jao.......
komaj se opogumim, da grem na olimpika in pri tem ne razmišljam, da bi pogorel.......
si na morju ranim podplat!!!!
Resno sem Kojot :-(
Uporabniški avatar
 lenči
#228246
medo1977 napisal/-a:jao, jao.......
komaj se opogumim, da grem na olimpika in pri tem ne razmišljam, da bi pogorel.......
si na morju ranim podplat!!!!
Resno sem Kojot :-(

Ojoj, pa saj bo do takrat že dobro, držim pesti :clap:
Uporabniški avatar
 Biz
#228310
Sicer bi z veseljem polnil sekcijo polžkov v Velenju, ampak mi ne bo uspelo še tretji vikend zapored družine obremenjevat s triatlonom. Ostali pa vseeno uživajte med vsemi tremi disciplinami. Mogoče pa bo Bled prava priložnost za to razdaljo - pijem na to :drink
Uporabniški avatar
 medo1977
#228405
Pozdravljeni!
Ne morem oz. zmorem se odločit ali bi se udeležil olimpik triatlona ta vikend v Velenju.
Najdaljša distanca na kateri sem do sedaj tekmoval je bila sprint razdalja v Kopru in to še s skrajšanimi 400 metri plavanja. Skupni rezultat je bil 55,04 min(Plavanje: 7,10min; Kolo: 26,48min; Tek: 20,11min).
Ne vem zakaj imam toliko strahospoštovanja pred to distanco, ker se namreč drugi tako lahkotno odločajo za njo. Morda trenirajo toliko več kot jaz...so bolj pripravljeni............
...sposobnejši. Ne vem kako naj dobim samozaupanje v prijavo za nastop, ker me po drugi strani sama prireditev in distanca ekstremno privlači.
Hvaležen bi bil za kakšne nasvet.....
Lp,
Sebastjan!
 mitja1977
#228407
Pozdravjen medo1977!

Moj nasvet je da odmisliš skrbi in enostavno prideš. Moj prvi triatlon je bil ravno olimpik in to na Krku. Sploh si nisem znal predstavljati kako bo to izgledalo in nikoli prej nisem na celem treningu skupaj preplaval 1500m, kaj šele v enem kosu. A moram ti reči da mi je uspelo in ravno tisti triatlon mi je dal motiv in željo po treningu in napredku.
Tako da kar pogumno!
Uporabniški avatar
 lenči
#228413
Sebastjan, glede na tvoje izkušnje in to, da se pripravljaš, kar lepo oddaj prijavo in pridi :clap: . Vse bo šlo, greš lepo svoj tempo, veš, da boš zmogel. Saj tudi jaz še nisem šla olimpika, vzemi to kot izziv. Te bom vzpodbujala, ko boš šibal na kolesu in teku - če ne boš prej že končal :oops: . Zmoreš, saj veš, zatorej ne oklevaj. Ne odločamo se lahkotno zanjo, z vsem strahospoštovanjem jemljemo ta izziv, lepo po pameti bomo šli, torej pridi z nami :laola . Čas vzemi kot možnost, razporedi energijo in moči in cilj je tvoj :clap: :laola
Uporabniški avatar
 Biz
#228420
Sebastjan, če je tvoj čas v Kopru 55 minut, pa saj ti si celo zelo dober! Če bi šel jaz na Olimpika, bi bil zame izziv, da ga končam, pri tvojem času v Kopru, pa to izgleda, kot da bi si moral izziv postaviti eno dobro uvrstitev. Glede količine treninga je pa tako, da bo najbrž velika večina udeležencev res imela za sabo veliko količino treninga in bodo dosegali tudi lepe čase, potem pa bodo na startu najbrž tudi taki, ki tega nimajo, pa se bodo najbrž malo bolj matrali, vendar jim gre za osebni izziv, ki ni povezan s končnim časom. Zato odločitev najbrž ni lahkotna, je pa srčna :)
 gnioco
#228426
Glede na tvoj rezultat, mislim da se nimaš kaj bati.
Le pogumno...tudi jaz še nikoli nisem bil na nobenem triatlonu in bo to zame krst :)
Uporabniški avatar
 raziskovalec
#228428
medo1977 napisal/-a:Pozdravljeni!
Ne morem oz. zmorem se odločit ali bi se udeležil olimpik triatlona ta vikend v Velenju.
Najdaljša distanca na kateri sem do sedaj tekmoval je bila sprint razdalja v Kopru in to še s skrajšanimi 400 metri plavanja. Skupni rezultat je bil 55,04 min(Plavanje: 7,10min; Kolo: 26,48min; Tek: 20,11min).
Ne vem zakaj imam toliko strahospoštovanja pred to distanco, ker se namreč drugi tako lahkotno odločajo za njo. Morda trenirajo toliko več kot jaz...so bolj pripravljeni............
...sposobnejši. Ne vem kako naj dobim samozaupanje v prijavo za nastop, ker me po drugi strani sama prireditev in distanca ekstremno privlači.
Hvaležen bi bil za kakšne nasvet.....
Lp,
Sebastjan!


Lahko ti dam neposredno primerjavo jaz 1:07 v Kopru.
Garntiram ti , da boš pred mano (če ti guma ne poči),
Sam sem bil lani skozi v 2:50 pa sem plaval kot truplo 38 minut na 1500.
Moj prvi je bil tudi olimpik, mal čez 3 ure na bledu. Koleščkova trasa v Velenju je prav lahka v primerjavi z Blejsko progo.
Moj ciljni čas 2:59 in ne bom zadnji.
Uporabniški avatar
 lenči
#228431
raziskovalec napisal/-a:Moj ciljni čas 2:59 in ne bom zadnji.


Ne, zadnje mesto je prosim moje :-- , da se ne bi grebli zanj, je že rezervirano :clap: :laola

Komaj čakam, spet bo malo daljša preizkušnja :clap:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA