najave in vabila na triatlonske prireditve, poročila s prireditev, koledarji

Moderatorji: stena, izzardly

Uporabniški avatar
 bigk
#72312
Bom pa jaz nekaj napisal. Triatlona sem se udeležil že 3. zapored. Tudi letos sem izbral triatlon za vsakogar. Sama prireditev mi je zelo všeč, kjub vsemu pa me motijo zamude, ki so (tako se mi zdi) iz leta v leto večje. Drugače pa je bilo vreme idealno, le voda je bila mrzla (20C). Prijavljenih je bilo veliko tekmovalcev v vseh kategorijah, čeprav manj kot lansko leto (vsaj moji kategoriji).

S svojim rezultatom nisem preveč zadovoljem, ker sem računal, da bom vsaj 2 minute hitrejši, kot lani. Na koncu sem bil več kot minuto počasnejši - zaradi plavanja. Kljub vsemu je 17. mesto dober dosežek. Rezultati so na tej strani.

Ker sem dokaj nov na forumu drugih TK-jevcev nisem spoznal, razen "Pegaz-a", ki je bil v TK dresu.
 alpek
#72354
No, pa še jaz dodam svoje poročilo.
To je bil moj prvi olimpik, sicer pa tretji triatlon v zadnjih treh mesecih.
Glede organizacije lahko rečem, da bi si prireditev tega tipa zaslužila malo višji nivo. (Vsaj merjenje s čipi). Kot sem že prej napisal, letos že na dveh sprint triatlonih, oba daleč bolje organizirana. Ampak razlika je v malenkostih, ki ne stanejo preveč pa zelo izboljšajo počutje tekmovalca. No, vsakič, ko so me obšle bolj temne misli sem se spomnil, da smo na gorenjskem. Nekaj bo že na tem.

Kar malo stisnilo me je pri srcu, ko sem videl vse tiste neoprene, sam pa v enem tankem dresu. Ampak se je dalo. S svojim rezultatom sem delno zadovoljen. Plavanje v okviru pričakovanj, kolo zelo dobro, tek totalna kriza. Daleč najslabše odlaufanih 10km v zadnjih letih. Nisem še našel vzroka, med drugim sem bil najbrž tudi malo dihidriran, ker sem imel premalo pijače na kolesu. Dobra šola za naprej.
Uporabniški avatar
 Matej
#72363
Nekaj iz TF -ja nas je le bilo, je pa res, da se težje prepoznamo, ker ne nosimo rdečih pik s sabo (razen Pegaza, seveda).

To je bil moj drugi olimpik na Bledu in sem kar zadovoljen. Ob manjšem naprezanju kot lani, sem občutno izboljšal lanski čas in se spustil pod 2;30.

Letos so dovolili neopren,čeprav se mi voda ni zdela kaj preveč mrzla, tako da smo tisti brez kar hitro zaostajali v plavanju. Kolesarska proga je vsako leto bolj zahtevna, ne zaradi profila, ampak zaradi vse več lukenj in neravnin na cesti. Kar nevarno je že znalo biti na trenutke. Tek je super, malo gor malo dol, predvsem pa lahko zaradi treh krogov, ki jih narediš, dobro kontroliraš svoj tempo.

Organizacija v skladu s pričakovanji in po moje "še kar".

Tudi jaz bi bil kljub visoki štartnini pripravljen primakniti še kaj, če bi merili čase s čipi.
Uporabniški avatar
 še1PR
#72487
Moja druga štafeta na Blejskem triatlonu je za mano. Vedno več je štafet in zmeraj hujša konkurenca. Pred dvema letoma smo bile, mislim, da 3 štafete, sedaj jih je bilo 15.
Mi je plavalka konkurenčne ekipe na štartu za "motivacijo"?? :shock: povedala: veš, grem kmal na državno veteransko prvenstvo, treniram... Mah, glavno, da se ne utopim, si mislim in ob napovedovalčevem odštevanju zabredem v vodo. Številka (20) pred stopinjami bolj kruta kot občutek, ko si se potopil v vodo. Začutim bolečino na zunanji strani desnega stopala, pa je bil štart že čisto prekmalu, da bi uspela mislit na to. Se zakadimo naprej. Poskusila sem se držati bolj pri strani. Z žabo težko mahaš z rokami, če se ti kdo prilepi ob bok. Sem neko novo tehniko na momente ubrala, ki je bila bolj podobna plavanju ČrnePR, kot Iana... Obrat okrog boje, ki je bila letos bele barve in me je skrbelo ali bom sploh vedela kje to je, a so postavili kar čoln. Čez čolne sem kar malce preklinjala, ker se je nek ...(tule je nekaj čez zobe povedanega :argue: ) mimo zapodil in naredil prav velike valove. Sem imela občutek, da sem popila pol jezera. Okoli 15 m pred ciljem opazim, kako iz vode leze konkurentka. No, tale moja "žaba" proti vsem kravljalcem... Ni slabo! Predam štafeto in ugotovim, da dobro, da ni morskih psov v jezeru, ker se okoli mene naredila lepa luža krvi... Je bilo treba malce do reševalcev stopit in zaflajštrat tisto bolečino s štarta (ureznino). Nič hujšega, ampak krvi sem pa nekaj kar tam pustila...
Tudi kolegici iz ekipe se trudili po svojih močeh :clap: . Končale smo na zadnjem, 3. mestu med ženskimi štafetami in z mislijo, da pridemo drugo leto spet!
Spet srečala Tjas(o) in Aljoso, po Pegazovi zaslugi spoznala dva nova TFjevca Alpek-a in Tex-a, pozdravila Mateja ter kopico znancev iz podobnih prireditev... Raziskovalec se očitno kljub vzpodbudam :wink: ni odločil... Morda nas bo drugo leto več?
Na podelitev nismo čakali, baje pa me za 3. mesto čakajo neki boni za pralni stroj?? :shock: (jim je morda kdo prišepnil za moje "treninge" - likanje z utežmi na rokah?? :wink: :lol: )
Organizacija: malce težav s premikanjem štartov, drugače pa čisto OK. Pridem spet!
Nazadnje spremenil še1PR, dne 06 Sep 2006, 13:57, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 pegaz
#72514
Dragi moji,

moj drugi (in letos edini) triatlon - kljunašenje na Bledu - je za mano. Tako, da se reče - za vsakogar, torej je dober tudi zame. Ker sem letos malo in neredno treniral, se s časom sploh nisem obremenjeval. Plavanje mi je pokazalo, kaj je to mlatilnica in po splošni oceni sem v vodi izgubil vsaj minuto glede na lani. Začuda sem kolo prevozil z bistveno manj težavami (hvala sv. Katarini in Cyclopu_si, ki me je vlačil gor), a sem zadnji klanec neumno šponal, da bi prehitel tekmeca. Ta se je lahkotno sprehodil mimo po menjavi, saj zaradi masivnega krča v desnem meču sploh nisem mogel teči. Hvala sokolki Poloni, ki me je zvlekla skozi prvi km, da je krč popustil.

Pravkar sem preveril, in končni čas je več kot minuto boljši :?: (krneki :shock: ) Vsekakor sem se lepše imel in manj matral kot lani.

Organizacija je poskrbela za legendarni jabolčni rižev narastek, srečal sem tudi kar nekaj forumcev - živjo je rekel Alpek, Tex in seveda Alja, ki je izvrstno plavala kljub temu, da ji je pol krvne slike sestavljala blejska voda. ;) Invazijo Nemcev smo dobro prestali.

Tko, motivacija za naslednje leto plavanja in tekanja in kolesarjenja je tako na varnem.

Vaš kljunaš
TriPegaz :)

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA