prostor za dogovore o skupnih treningih - kje, kdaj, kako, ...
tu so vam na voljo tudi predlagani programi treninga

Moderatorji: ero, pegaz

Uporabniški avatar
 Bojan Ambrožič
#212267
Prvi tek na Dobrčo letos. Že do izhodišča l sem moral stiskati zobe saj sem vozil po grozni cesti (čez Brdo). Vzpon začnem nekaj metrov nižje, kot običajno, ker sem predvidel da bo standardni parkirplac zaseden. Tako sem danes napadel okroglih 1000 m višinske razlike.

Začnem v krasnem, jasnem sončnem vremenu. Na snegu sem se sploh mrcvaril in lahko bi tekel v poletni opravi. Gaz je zelo dobra, sneg v njej pa tudi odlično prime. Tako da mi gre preseneltjivo dobro. Nad Podletovo klopco pa se sneg pokvari. Postane zoperno in polzi. Ne gre več nikamor. Tek postane v tej hudi strmini napor. Če sem gaz zgrešil samo za centimeter med spodnese in zletim v cel sneg. O težavah s prekletsvom rosenja očal, pa sem tudi že večkrat govoril. Vseeno na vrh pritečem z dobrim časom.

Sedaj lahko začnem uživati v lepotah zasneženega gorskega sveta. Beli ledeni kristali se nežno lesketajo ob žarkih sonca. Megle se igrajo s Soncem in Sonce se igra z njimi. Jaz se pa igram s snegom. Sploh nazaj grede, ko ugotovim da proti koči še ni zgaženo. Super! Zato jo zarežem po celcu. Ni ga večjega užitka od tega! Sneg pred mano letim, kot pred premcem kake ladje.

Na Koči pa sem dobil še super topel čaj, ki mi je pogrel premraženo grlo. Sestop v kotlino, je bil mogoče celo moj najhitrejši. Zaradi snega so bile vse ovire skrite in sem lahko neuvirano pospešil navzdol.
Uporabniški avatar
 vencelj
#212289
Bravo, Bojan!
Super zadeva!
Le na eno malenkost bi te opozoril, sploh ker imaš kar nekaj problemov z zdravjem: piti vroč čaj v mrzlem vremenu je skregano s pametjo. Grlo je vajeno hladnega zraka in če vanj vliješ nekaj vročega, ne more biti drugače kot da se vname. Prav tako poleti pijemo hladne pijače na grlo, vajeno toplega zraka in logično je, da pride do vnetja grla!
Poleti pij čaj (grlo je vajeno visokih temperatur), pozimi pij hladne pijače (ker je grlo tega vajeno!). Običajno sicer delamo kontra, ker nam pač tako paše, a nima nobene logične razlage!

LP, vencelj
Uporabniški avatar
 Bojan Ambrožič
#212291
To vem da je treba poleti piti vroče zadeve. Vedno sem poleti pil izključno mrzle pijače doklre enkrat nisem spil vroč čaj, ker drugega pač ni bilo. In ne boš verjel, celo pasalo mi je. Od takrat dalje se vročim pijačam v vročini več ne izogibam.

Prvič pa slišim da je treba pozimi piti mrzle pijače. Vedno sem mislil da zboliš samo če piješ mrzlo. Verjetno imaš prav da lahko zboliš tudi če piješ vroče.

Sicer pa sem pil čaj kakih 15-20 min po koncu teka, ko sem bil skorajda že povsem shlajen.

Ja se pa vedno bojim da bi zbolel, ker sem res precej občutljiv.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA