prostor za dogovore o skupnih treningih - kje, kdaj, kako, ...
tu so vam na voljo tudi predlagani programi treninga

Moderatorji: ero, pegaz

 Nataša
#18391
IRA, spoštujem(o) odločitev vsakega, kako in kdaj bo tekel. in lepo si tole napisala. mislim pa, da smo v bistvu čisto vsi tukaj taki (od najboljših do najslabših po času), ki tečemo delno ali pa večinoma zaradi samotne narave teka in tega, kar ti da - da se prečistiš psihično in fizično. Sama si tudi slučajno ne predstavljam, da bi zmeraj z nekom tekla, ker bi potem zamudila vse, kar se lahko zgodi v tebi in okoli tebe, ko tečeš sam.

Vseeno ti pa zelo svetujem, da se nam kdaj pridružiš. Je sicer odvisno od človeka, a marsikomu po začetnem navdušenju pade motivacija - ker ne napreduje, ker postane vedno enako, itd. Občasna tekma ali skupni trening je tisto, kar ti postane kot en mejnik med samotnimi teki in treningi. In tudi na tekmah je sto ljudi-sto čudi. Nekateri res pridejo merit čas in zmagovat, nekateri tekmujejo sami s sabo in poskušajo napredovati, nekateri pa res tečejo samo za zabavo, druženje in vse, kar se dogaja pred ali po tekmi. Sama sem začela tečt pred enim letom in če ne bi bilo TF, bi kljub velikemu navdušenju nad tekom in odločitvi, da se bom s tem ukvarjala celo življenje, verjetno vseeno kdaj popustila in na koncu tudi pustila vse skupaj. tako pa še vedno večino časa tečem sama in zase in se ne štopam in ne merim. Ker pa vseeno želim napredovati (in ti sigurno tudi), grem na tekmo, ki je najboljši pokazatelj tega, kaj počnem doma med treningom. In gledam na to, da bom tekla dobro, po svojih močeh, glede na svoje čase in zmogljivosti. Sotekmovalci so na različnih tekih različni in če vedno tekmuješ z njimi, lahko postaneš kot začetnik nerealen in se "prekuriš".

In vloga tekaškega foruma?
spremenil mi je življenje. dal mi je čisto eno novo in posebno družbo, kjer smo zbrani res različni ljudje, kako fajn se imamo, pa si verjetno ob prebiranju foruma že ugotovila. nekateri so res dobri tekači in tehnično podkovani, drugi šele začenjamo in pobiramo nasvete od boljših.

nikoli ni idealnega momenta za prvo tekmo. in soočenje z drugimi tekači. preprosto začneš. letos si morda med zadnjimi. drugo leto pa ne več. in tudi če si, pa kaj potem? če ti napredek nekaj pomeni, ga boš dosegla, sicer pa pač ne. in celo življenje tečeš za lasten užitek in zakaj ne? ne vem, zakaj se začetniki tako bojijo lastne "začetnosti" (uf, tole pa ni v SSKJ :oops: ). Madona, saj se niso vsi tekači skrivali po slovenskih gmajnah in potem v pravem trenutku udarili na plano in zmagali. Tud Kejžar je bil nekoč (malo bolj nadarjen) začetnik. in te tekme so REKREATIVNE - poudarek je na druženju REKREATIVNIH tekačev, ki pridejo v en nepoznan slovenski kraj pogledat, kaj dajo domačini zraven k prijavi (na Primorskem dobiš steklenico vina :wink: ), kakšna je proga, kolk se je postaral tisti, ki te vedno prehiti, kaj ma Fotr novega za povedat, kaj je spet spekla Barb, kolk je Bigfrik hitrejši od prejšnjič, kaj dajo za jest in pit po tekmi in kaj bodo spet ušpičili forumovci med analizo.

upam, da sem vsaj koga prepričala, da se bo pokazal. vsaj kdaj pa kdaj. :wink:
Uporabniški avatar
 IRA
#18400
Hojla ....

Tole je bilo pa zares zares lepo napisano ...
In zelo resnično. Kot sem rekla sem sama še zelo na začetku in mi paše tekat sama ... sem se pa že spraševala ali kaj napredujem .... a naj si kupim štoparico itd. torej neka sprememba me nika ... včasih bi res pasalo, da teče še kdo poleg tebe ...
Malo nazaj sem gledala slike z vaših tekaških podvigov in naj povem, da me je groza ... če ne drugega tiste množice, gužvanja ... bljak ... to me utesnjuje in odbija ...
Gledala sem Radence ....

Bolj prijazna in privlačna se mi zdijo taka srečanja ... kot so recimo skupni treningi in podobno, ko je nekoliko manj ljudi ... ker tole v Radencih je bilo res noro ... mene pa gužvanje in množica zares odbijajo :) Še žurk ne maram polnih ljudi, kaj šele teka :)
Je pa definitivno neka svojevrstna izkušnja ... ki zna premagat ves tisti odpor pred gužvanjem na štartu :)

Vsekakor pa se bom kdaj odločila, da vas pridem pogledat ... najverjetneje kar v Podpeč, ko mi je ravno blizu ... :)
Seveda ... po moje ... na maraton ne ... na piknik pa takoj :)))

Lp IRA
Uporabniški avatar
 Barb
#18422
Svaka čast Nataši :cast1: -kaj tako lepega že dolgo ne!

Rada bi pa samo še dodala- vse lepo in prav, da se, draga IRA, naučiš živeti sama s sabo, vendar naj ti ta samo ne stopi preveč v glavo. Sama si napisala, da se rada družiš.
Kar se pa tiče gužvanja in žurk.?Ja, mogoče se pa nisi udeleževala pravih žuk do sedaj.
Ne trdim da smo mi sedaj pa pravi ljudje za ta "žur", samo poskusiti ni greh. in če si športen tip, potem ti lahko skoraj 100% zagotovim, da boš našla vsaj nekoga izmed nas, ki ti bo všeč.

Ja tudi meni je forum kar precej spremenil življenje. S pomočjo foruma vidiš, lahko izpolnjujem vsaj še dva svoja hobija: slaščičarstvo in organizacijo prireditev. Aja, pa še ZLO se vedno ZABAVAM in NASMEJIM v družbi Forumovcev, ni važno ali je to tekma, trening,ali pa ana-liza.

Torej, kaj ti drugega preostane,..... :?: :idea:
Uporabniški avatar
 IRA
#18430
Hojla ....

Ja res je ... dobri ste ... ne samo v teku, ampak tudi v prepričavanju .. zdej moram sam pogruntat kaj je najbližje (časovno) in najbližje(krajevno), da se pridem sprobat :)

Čist ste me okužle :)
Sej trenirala bom še vedno lahk sama :)

Lp IRA

P.S. Malo me zanima koliko kilometrov navadno tekate??? A tečete v hrib, po ravnem ... kakšne proge ponavadi ... in kakšen je približen tempo ... 10km -1h ???
 Nataša
#18482
pa da dodam še eno manj pozitivno plat - mi TFjevci smo se čist en mčkn po moje že naveličali prepričevanja. Vedno znova se pojavljajo novi, ki nekaj časa navdušeno pišejo, mi jim navdušeno odgovarjamo, vabimo, obljubljamo, spodbujamo...in potem izginejo, ne da bi se enkrat pojavili iz mesa in krvi. Vsi se zavedamo, da se je težko priključit neki že zbrani družbi, ampak je treba bit kar mal pogumen, odprt...in pristopit.

Tko da, IRA in vsi ostali, piknik vabi, treningi pa tudi. saj ti ni treba v Radence, tam je res ogromno ljudi, na lokalnih tekmah jih je precej manj. No man is an island, je pa tudi že povedal vrli John... :wink:

res zelo vabljena!!! :D
LP
 mia
#18495
nekak se moram "opravičit" za pasivno sodelovanje na forumu (sicer ne vem kaj sem -stara ali nova članica, pa saj je vseeno). Vse pač ne gre hkrati (mali otroci, služba, družina, tek,...) in kljub temu mi je forum pisan na kožo.
To so ljudje mojega formata in četudi se ne morem z vami srečevati, sem tu, tam, kjerkoli pač tek je.

Če bi ne bilo zgornjih omejitev, se mi zdi, da bi gore premikala. Tako pa uživam ob otroškem čebljanju v peskovniku in si mislim, da moj čas še pride

vsi vi ste dokaz za to!

uživajte vsak trenutek - lp mia!!!
Uporabniški avatar
 IRA
#18568
Hojla ....


OOOOOO jutri pa res ne bo šlo .... danes je padla POT SPOMINOV IN TOVARIŠTVA ..... :laola iz Borovnice in vse naokoli PST je bilo prekolesarjenih 85km ... in jutri je definitivno na vrsti počitek ...
Me kr fajn koleno boli, najverjetneje sem preforsirala ... sam tko sem si želela tole pot obpeljat .... :clap: :clap: :clap:

Pa ... drugič ... sej ste pridni tekači, tako da se vas da vedno kje dobit!

Hvala lepa za povabilo in za vajin trud - Nataša in Barb!


Lep utrujen pozdravček vam želi Barbara!
:--

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA