prostor za dogovore o skupnih treningih - kje, kdaj, kako, ...
tu so vam na voljo tudi predlagani programi treninga

Moderatorji: ero, pegaz

Uporabniški avatar
 Bojan Ambrožič
#236184
Takoj po lanskem teku na Triglav s Krme, me je začelo mikati da bi poiskusil naslednjič z Vrat. Sam štart sem večkrat bil prisiljen prestaviti zaradi objektivnih vzrokov (nevarnosti). No, včeraj pa mi je uspelo in narajmal sem idelano vreme. Z doseženim časom nisem najbolj zadovoljen, sicer pa sem užival: http://bojanambrozic.wordpress.com/2010 ... av-z-vrat/

LP, Bojan
Nazadnje spremenil Bojan Ambrožič, dne 16 Okt 2010, 17:39, skupaj popravljeno 1 krat.
 meža stane
#236191
Lep pozdrav letos je že tako konec imam pa vprašanje, skupina tekačev ježe letos izrazila željo po podobnem podvigu vendar si nismo nikoli našli nekoga ki je to že opravil .Sedaj pa bi te vprašal če se lahko drugo leto obrnemo nate. Nismo glih enodnevni tekači ampak imamo že kak KM za sabo.LP stane
Uporabniški avatar
 teoo
#236200
u lepa, čestitke za lepo pot in cel gleženj.

tisto s helikopterjem sem pa šele zdaj prebral in upal, da nista klicala zaradi kake poškodbe. Raje 1,5k€ plačat kot bit bedak:)
#236221
S Pokljuke še nisem nikoli tekel na vrh. Sem pa že tekel letos v obratni smeri. Torej z vrha Triglava na Pokljuko: http://bojanambrozic.wordpress.com/2010 ... a-triglav/

Pa tudi na Triatlonu jeklenih sem bil, kjer trasa tekašega dela do Vodnikovega doma poteka v tej smeri.

Na podlagi teh izkušenj bi si upal trditi, da je tek na Triglav s Pokljuke najlažja možna varianta. To pa zato, ker je malo višincev, pot do Planike ni nevarna in je široka. Tako da se da res teči. Je neprimerno manj zahtevno in nevarno, kot čez Prag.
Uporabniški avatar
 AVI
#236223
Čestitke!

Žabc: Pot s Pokljuke je veliko bolj tekaška od poti z Vrat na Triglav in ima kar nekaj višinskim metrov manj saj je Pokljuka že kar visoko. Pot s Pokljuke gre čez planino Konjščico do Vodnikove koče potem pa naprej na Kredarico ali Pokljuko in nato še na vrh Triglava...je pa res prava tekaška....razen seveda zadnjega dela na Triglav....

P.S. čeprav je po mojem veliko lepših planinsko-tekaških poti v širši okolici Triglava :wink: Triglav je že tako "preobljuden"...
Uporabniški avatar
 BoF
#236228
teoo napisal/-a:u lepa, čestitke za lepo pot in cel gleženj.

tisto s helikopterjem sem pa šele zdaj prebral in upal, da nista klicala zaradi kake poškodbe. Raje 1,5k€ plačat kot bit bedak:)


Ampak če bi bila naša zakonodaja tolikanj dodelana, kot se to spodobi in je v navadi v bolj razvitih deželah, kjer je reševanje z gora standard za preventivo in kurativo, potem tega ne bi bilo potrebno tako obilno plačati oziroma sploh ne. Sam iz svojega posla vem, da smo recimo reševali Čehe iz jame na Kaninu, se jebali z njimi dva dneva in noči, potem pa so se nam, ko so bili rešeni, zarežali in šli domov. Brez centa plačila, pa sami so bili krivi za vse sranje, ki so ga naredili. Pa tudi s helikopterjem smo že v dolino vlekli ljudi, recimo Hrvate iz Loške stene, ki so se zaplezali, potem se je pa kao enemu zgodilo to, da je bil izčrpan in je bilo reševanje nenadoma pokrito... Pa še je primerov... Moje mnenje je, da je bila s tem storjena krivica Bojanu, ampak zakon je res blesavo sestavljen in proti temu žal ne more nič.

Sicer sem pa že pred časom zapisal in objavil, da velike države, ki imajo neumne voditelje, niso v nevarnosti, za majhne pa je to usodno. Samo primer: koliko denarja zapravimo za zdravljenje alkoholikov in narkomanov, koliko pa bi bila država v minusu, če bi recimo tem, ki gredo vsaj trikrat na LM, znižala za 10% zdravstveno zavarovanje? Alkoholik ali tekač, kdo je bolj škodljiv za državno malho? Je bebec tisti, ki skrbi zase, za svojo psihofizično kondicijo z načrtno rekreacijo ali tisti, ki iz dneva v dan sloni za šankom, potem pa pride domov in nabunka ženo in otroke?

Pejdnourit pa tak sistem... :hehe:
 milk
#236299
žabc napisal/-a:Bravo Bojan!!!
A si že kdaj tekel s Pokljuke? Me zanima kakšna je smer iz pokljuke v primerjavi s tvojo!


Pot iz pokljuke sem tekel in je v redu. Je precej hitra, čeprav ima na nekaj mestih tudi strmine in celo zavarovane dele. Jaz sem šel takrat iz Ljubljane s kolesom do Rudnega polja (tja in nazaj 160 km od tega 19 km klanca na Rudno polje), od tu pa tek na Triglav in seveda nazaj v Ljubljano vse skupaj znotraj 12 ur).
Tekel sem od križišča pri kasarni (pod Jurčkom) po zgornji poti (nad Konjščico)mimo Vodnikove koče (1h 06') in kredarice (+55') do vrha. Od kredarice do vrha sem poleti (mislim, da je bil Avgust v Soboto) rabil 29'. Vse skupaj sem rabil natanko 2,5h.
Razlika med potjo iz Vrat in to je ogromna. Iz Vrat je veliko krajša a precej bolj strma.
Razmišljam pa (za drugo leto) o teku na Triglav od cerkve v Stari fužini , čez Voje in Velo polje ter Kredarico. Mislim da bi bil to tudi dober izziv zate Bojan. Pot je še daljša in zahtevnejša od te iz Rudnega polja. Tudi višinska razlika je precej večja. Je pa na začetku kar nekaj ravnine za ogrevanje.
 kovit
#236316
BoF napisal/-a:
teoo napisal/-a:u lepa, čestitke za lepo pot in cel gleženj.

tisto s helikopterjem sem pa šele zdaj prebral in upal, da nista klicala zaradi kake poškodbe. Raje 1,5k€ plačat kot bit bedak:)



Alkoholik ali tekač, kdo je bolj škodljiv za državno malho?
Pejdnourit pa tak sistem... :hehe:

TEKAČ...NI DVOMA.
Ker ne zapravljamo za cigarete in alko (trošarine), pa, ker naj bi na račun bolj zdravega načina življenja živeli dlje in penzijo vlekli iz državne malhe(no če sploh bomo kdaj videli penzije) :)
 večno mlad
#236326
Vse lepo in prav, ampak pri teh podvigih je pa vseeno treba malce strpnosti. Triglav je za planince in ne za tekače, čeprav tudi sam težko hodim v koloni proti vrhu. Zato pa tudi ne hodim več na Triglav, ampak grem raje tja, kjer ni drena in s tem posledično manj nevarnosti za sebe in druge.
#236335
Saj zato pa sem šel oktobra in ne julija. Tako je bil Triglav skorajda povsem prazen. Do Kredarice sem srečal vsega 3 planince (ki so kar hoteli laufati za mano :D ). Do vrha Triglava pa prav tako ene 3 ali 4 gornike. Skratka idelano je bilo.
 večno mlad
#236338
Bojan Ambrožič napisal/-a:(ki so kar hoteli laufati za mano :D ). .
. Moraš na majico napisati, da kdor te prehiti bo blizu SP. NO drugače si izbral res primeren termin, čeprav še vedno menim, da tek bo klinih in zajlah ni primerna aktivnost, pa čeprav imaš dosti izkušenj. Mene je že večkrat vrgla samo ena navadna koreninica.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA