prostor za dogovore o skupnih treningih - kje, kdaj, kako, ...
tu so vam na voljo tudi predlagani programi treninga

Moderatorji: ero, pegaz

 Jožko
#236426
Pozdravljeni!
Ja bravo Bojan, dobro si razkuril javnost na TF glede tvojega teka na Triglav. Upam si trditi, da tak tek za tako dobro pripravljenega tekača, kot je Bojan sploh ni problem in še v pravem terminu si ga izbral. Se je pa teka na Triglav lotilo že kar nekaj znanih tekačev pa seveda tle gor tega niso pisali al pa takrat TF še ni blo. Franci Teraž iz Mojstrane je na Triglav iz Vrat tekel večkrat, včasih tut kar tako po šihtu. Kolk ima rekord sm pa pozabil bi ga blo za vprašat. Pa tudi sam sem se v davnih časih tega lotil in še sedaj sem ponosen na svoj tek s Črne Prsti na Triglav in nazaj na Črno prst. Res je to za vse, ki se s tem ne ukvarjajo prav pogosto neverjetna zadeva pa verjemite mi, da se da in takrat se ti ne zdi, da je to nevarno pa čeprav v resnici glih malo je. Tako, da ni preveč za grajat preveč za v javnost pa spet ne :D
 večno mlad
#236432
semjul napisal/-a:Res je to za vse, ki se s tem ne ukvarjajo prav pogosto neverjetna zadeva pa verjemite mi, da se da in takrat se ti ne zdi, da je to nevarno pa čeprav v resnici glih malo je. Tako, da ni preveč za grajat preveč za v javnost pa spet ne :D

Ni malo ljudi, ki je tega sposobna. Vendar pa je samo en trenutek dovolj, da se ti zalomi, ko si prešvican in ti zaradi švica lahko spodrsne ali pa te zaradi teka po skalah zanese. In vendar je danes na žalost tako, da se pehamo za tem, da smo čim hitrejši. Tudi sam sem oddelal ogromno gorskih tekov ampak pri določenih zadevah se ne splača pretiravati. Pa da se razumemo tek na Triglav od kjerkjoli sploh ni tako zahtevna zadeva. V narekovajih seveda, posebno če si pripravljen, je prav super. Ampak dosti o tem, Bojanu želim še veliko uspehov, saj dokazuje, da je iz pravega testa.
Uporabniški avatar
 semjul
#236448
večno mlad napisal/-a:
semjul napisal/-a:Res je to za vse, ki se s tem ne ukvarjajo prav pogosto neverjetna zadeva pa verjemite mi, da se da in takrat se ti ne zdi, da je to nevarno pa čeprav v resnici glih malo je. Tako, da ni preveč za grajat preveč za v javnost pa spet ne :D

Ni malo ljudi, ki je tega sposobna. Vendar pa je samo en trenutek dovolj, da se ti zalomi, ko si prešvican in ti zaradi švica lahko spodrsne ali pa te zaradi teka po skalah zanese. In vendar je danes na žalost tako, da se pehamo za tem, da smo čim hitrejši. Tudi sam sem oddelal ogromno gorskih tekov ampak pri določenih zadevah se ne splača pretiravati. Pa da se razumemo tek na Triglav od kjerkjoli sploh ni tako zahtevna zadeva. V narekovajih seveda, posebno če si pripravljen, je prav super. Ampak dosti o tem, Bojanu želim še veliko uspehov, saj dokazuje, da je iz pravega testa.


semjul tega ni napisal :D
#236482
semjul napisal/-a:Najnižja članarina planinske zveze 20eur, krije reševanje v domačih gorah do 5000eur,
ste nezgodno zavarovani, prenočišča v planinskuh domovih pa so 50% nižja.Mislim, da ima smisel.


Žalostno je to da PZS zavarovanje NE krije več stroškov reševanja (kar bi lahko ugotovil če bi prebral blog)

Jožko, vem: Franci Teraž ima neverejten rekord: 1h 31 min. Zato pa pravim da sem tekel relativno slabo. Ok, razlika je tudi v tem da sem jaz tekel popolnoma sam, Franci pa je takrat imel spremstvo. Problem je bil tudi v tem da proge nisem poznal dovolj natančno (zgubljal čas v Kotlu), saj sem prvič tekel tu gor. Prej sem pot čez prag prehodil že kar nekajkrat. Ampak kadarkoli se lotim teči neko pot, po kateri sem prej zgolj hodil, se mi zdi da je to čisto nova pot - hočem reči da je pot videti popolnoma drugače med tekom, kot med hojo. Ne bi verjel da je tako, ampak jaz imam vedno tak nenavaden občutek (ne samo na Triglavu).
#236485
milk napisal/-a:.
Razmišljam pa (za drugo leto) o teku na Triglav od cerkve v Stari fužini , čez Voje in Velo polje ter Kredarico. Mislim da bi bil to tudi dober izziv zate Bojan. Pot je še daljša in zahtevnejša od te iz Rudnega polja. Tudi višinska razlika je precej večja. Je pa na začetku kar nekaj ravnine za ogrevanje.


To varainto sem imel v planu že za letos, a sem se raje odločil za varianto s Savice in čez Triglavska jezera, ker je pot precej lepša in bolj zanimiva: http://bojanambrozic.wordpress.com/2010 ... a-triglav/


Tako da je varainta s Stare Fužine prestavljena na naslednjo sezono.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA