prostor za dogovore o skupnih treningih - kje, kdaj, kako, ...
tu so vam na voljo tudi predlagani programi treninga

Moderatorji: ero, pegaz

Uporabniški avatar
 EčO
#248057
Wega napisal/-a:Glede kilaže pa sta tu dve stvari. Prva je, da si prenehal kaditi. Na žalost to potegne za sabo tudi to, da se zrediš. Menda je običajno kar 10% plusa... Pa naj kar takoj odvrnem kakšnega da bi začel kadit zato da bo shujšal: gor gre, dol pa ne - zrediš se, ko nehaš kadit, ne shujšaš ko spet začneš in se spet zrediš ko nehaš... ;)


No ja! S temle se čist ne strinjam. Dokazano (moje telesce) je možno, da se ob prenehanju kajenja ne zrediš ampak celo shujšaš. Vsekakor pa se to da povezati z določenimi ugotovitvami stas-a

stas napisal/-a:2. Večkrat sem prebral, da moram poslušati telo. To se mi zdi zdaj še nedoumljivo. Če hočem resno začet laufat, se moram držati predpisanih tedenskih kvot. Toliko sem že, da prestavim kak trening za en dan, več pa si že ne smem privoščiti, ker zmanjka dni v tednu za tri teke. Če bi danes poslušal svoje telo, bi cel dan kadil ene take super tobačne palčke, ki ti dajo veliko užitka. Zvečer bi mi pa telo reklo: Kaj če bi šla midva mal na kavč. Tud če ne bo nič luštnega na televiziji, bova pa mal domačico prgriznila, pa španski teletekst brala, jeb.. tek!. Torej telesa še ne poslušam.


Al pa drugače povedano: "Čuj vse je v gavi!!"

Kje sem že slišal ta stavek? :D
 stas
#248059
Evo ga še enga grešnika, bivšega narkomana. Se mi pa zdi, da gremo iz ene zasvojenosti v drugo. Cigareti so lušna zasvojenost, samo te mal pa po mal ubijajo. Ne mislim samo rak, ampak jemlje ti moč, okus, vonj, sapo...

Druga zasvojenost je pa tek. Vsaj tako zgleda.
Uporabniški avatar
 Wega
#248072
Kar se kajenja tiče - možno, da ni res, sem pa to prebral v resnejšem članku. Žal pa je bilo pri meni ravno obratno kot pri EČOtu. Treba pa je vedeti, da jaz ob prenehanju kajenja NISEM spremenil nobenih drugih navad - hrana in kavč, teči sem začel precej kasneje. Zanimivo, da sem prišel s tekom s težo nazaj na neko raven, ki sem jo imel takrat ko sem kadil. Žal - prehrambenih navad nisem nič izboljšal, nimam moči, čeprav se že pripravljam...

Stas, vedeti moraš, da svoje telo ŽE poslušaš, če ne se sploh ne bi spravil ukrepat. Mišljeno je bolj to, da se ne ženeš za vsako ceno kadar se med tekom počutiš zanič (ne velja pa če se PRED tekom počutiš takoooo zmatran) in da ne pretiravaš. V prvi fazi v kateri sva najbrž še posebej velja da je pretiravanje škodljivo. Če bova pa kdaj profesionalca, potem bova pa rabila pač še (svojega) fizioterapevta, serviserja superg, maserja, psihologa, trenerja za tek, trenerja za ogrevanje in ohlajanje, trenerja za trening moči (+ fitnes) in take reči. Takrat pa bova lahko pretiravala po mili volji... ;)
 stas
#248462
Danes je 14 dni odkar me boli koleno. Boli me desno koleno in to predvsem na notranji strani, se pravi spodaj levo.

Zelo sem slabe volje, ker imam veliko željo po teku, bolečina pa se ne umirja. Prosim za kakeršnekoli navsvete, najraje takšne, ki ne svetujejo počitka. V bistvu lažje tečem kot hodim.
Priponke
overuseknee5.jpg
overuseknee5.jpg (5.08 KiB) Pogledano 2086 krat
Uporabniški avatar
 Bobek
#248489
stas napisal/-a:anyone? :--(


Tažko bo dat nasvet, ki ne vsebuje počitka. Tudi sam sem ignoriral bolečino v kolenu, dokler sem lahko tekel, nato pa sem prisilno počival 4 mesece.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA