prostor za dogovore o skupnih treningih - kje, kdaj, kako, ...
tu so vam na voljo tudi predlagani programi treninga

Moderatorji: ero, pegaz

Uporabniški avatar
 Nedi
#24665
Pozdravljeni,sem nov na tem forumu in imam eno vprašanje:sem rekreativni kolesar in bi rad zdaj ko je konec kolasarske sezone začel malo teči in me zanima kaj je bolje za mene kot tekaškega začetnika da tečem bolj počasi in pa dalj časa, ali pa da delam neke intervale kaj mi priporočate.Rad pa bi samo zapolnil ta zimski čas tam nekje do marca,prej sem tudi pozimi kolesaril ,letos pa sem se odločil da bom tekel in verjetno tudi naslednja leta
Uporabniški avatar
 bojanu
#24667
Poglej na forumu za poletova programa vadbe za 2003 in 2004 ter poskusi z začetnim programom. Če ti je prelahek, ker imaš gotovo že dobro aerobno kondicijo, preskoči kakšen teden :lol: Pusti pa nogam čas, da se privadijo na drugačne gibe, se pravi da delaj po občutku :wink:
Uporabniški avatar
 Nedi
#24685
V bistvu me je najbolj zanimal če potrebujem neko bazo preden začnem z hitrejšimi tekaškimi treningi,glede na to da sem prekolesaril letos 8000 km,ali pa to nima nobene veze in je treba pač začeti kot začetnik
 Lučko
#24687
Nedi napisal/-a:V bistvu me je najbolj zanimal če potrebujem neko bazo preden začnem z hitrejšimi tekaškimi treningi,glede na to da sem prekolesaril letos 8000 km,ali pa to nima nobene veze in je treba pač začeti kot začetnik

Tekaško bazo :?: :arrow: Absolutno :idea: Veš "vi" kolesarji imate utrjene zgornje mišice nog, tekaške mišice so pa spodnje, zato ti priporočam, da jih čez zimo in pomlad skozi aerobni trening utrdiš, pa šele drugo leto začni z raznimi intervali...
Ker vidim, da si iz Celja ti priporočam, da se povežeš z Spodnje Savinjsko izpostavo TF in se jim pridružiš pri sobotnih treningih. Kje, kdaj, kako kontaktiraj z člani SS-TF tule. Dobil boš vse odgovore na svoja vprašanja. Verjemi mi! :wink:
 lastovka79
#24913
Zdravo Nedi,
še ne kolesar, ki bi se podal v tekaške vode. Jaz bom tudi tekla pozimi, drugača pa kolesarim. Samo jaz bistveno manj kolesarim kot ti. Recimo, da imam 1/3 tvojih km.
Tudi jaz sem v SAvinjski. Poročaj kako ti bo šlo s tekom.
 modri_dirkac
#24947
Evo jaz letosnje leto tudi prakticiram tek preko zime, sicer pa kolesarim. Sedaj tecem ze priblizno dober mesec, in se ze precej pozna na tekaski vzdrzljivosti. Paziti moras predvsem na dobro ogrevanje, saj so najbolj problematicni pri taksni menjavi sklepi in tetive. Zato moras zaceti bolj kot tekac zacetki, da se vsaj malo ulaufas predno zacnes resno kot na kolesu. Mene so na zacetku boleli vsi sklepi ki delujejo pri teku, od kolen, gleznjev in kolkov. Sedaj ko se je to malo uteklo bolecin skoraj ni vec le tu in tam me malo bolijo tetive na peti.

Vceraj sem pretekel ze brez problema 15km :D pa se kaksnega bi lahko. Sem zelo presenecen nad hitrim napredkom.
Uporabniški avatar
 bojanu
#24977
Bolečine pri teku-prav na to sem hotel opozoriti, ko sem napisal, da je treba delati z glavo. Telo ti hoče nekaj dopovedati, mar ne :shock: Da pa stakneš še kakšno poškodbo, je pa malo mimo namena vadbe :wink:
Problem je, ker je srčno žilni sistem dobro pripravljen, noge pa ne in se mimogrede preforsiraš. Če gre za ohranjanje kondicije, intervali res niso potrebni. Utrdi noge, potem pa izberi kakšen hrib, da zraven narediš še kaj za moč. V hudem mrazu pazi na dihala in primerna oblačila, kar je še dodatni razlog proti intervalom. Tudi tek na smučeh je zelo lep šport za zimske dni.

Zakaj pa tek samo čez zimo :shock: Obdržiš en ali dva treninga čez celo leto, pa se lahko greš duatlonca (al pa triatlonca :lol: )
 lastovka79
#25094
Jaz bi tudi na ta način kmalu staknila poškodbo. Srce je bilo dobro pripravljeno, noge pa ne. Potem pa je bilo avč...
Zdaj sem začela včeraj teči in to z glavo.
Uporabniški avatar
 Nedi
#25243
Zdaj tečem približno en mesec in sem pretekel 220km,delam pa po enem programu ,katerega mi je poslal en kolesar iz Texasa,ki tudi kolesari in teče ampak preko celega leta.Bojanu je rekel zakaj ne bi tekel skozi vso sezono,saj bi ampak imam kolesarski trening kar natrpan in bi moral teči takrat ko sem prost,to pa vodi potem v pretreniranost,vsi pa vemo da potrbujemo počitek,vsaj enkrat na teden.Kar se pa tiče teka pa se mi zdi da na začetku kar napredujem,bomo pa videli kaj bo potem.
 arto
#25545
no, jest sem tudi približno en tak kolesar kot ti, pa sedaj tečem v klance, saj naj bi pri teku v klanec bolj delovale "kolesarske" mišice
 Odzadnjak
#25551
Mnogo let nazaj sem videl del zimskega programa kolesarjev iz kluba Astra, kjer naj bi pozimi pretekli 120km na teden :!: in sem se držal za glavo, ker sem menil, da toliko km mgoče skup spravi le še kak Vindiš ali Kejžar.... Če je praksa toliko teka pri kolesarjih še sedaj, pa ne vem. Zgornji podatek je bolj zanimivost kot kak resen ali uporaben predlog.
Uporabniški avatar
 Nedi
#25562
arto napisal/-a:no, jest sem tudi približno en tak kolesar kot ti, pa sedaj tečem v klance, saj naj bi pri teku v klanec bolj delovale "kolesarske" mišice

Tudi jaz sem lani veliko tekel v hrib,pa sem letos spremenil,ker naj bi si malo spočili kolesarske mišice za naslednjo sezono.Res je da je hoja-tek v hrib podobna kolesarskim gibom,ampak pri takem teku je utrip dosti večji kot pa pri teku po ravnini,v tem obdobju pa naj bi bil utrip manjši.Moje izkušnje so take da če pozimi preveč forsiram sem potem spomladi nekako preveč utrujen in potem potrebujem počitek,ravno takrat ko naj bi najbolj intezivno treniral,res pa je tudi da je vse to odvisno od vsakeg posameznika posebaj
 arto
#25613
[quote="Nedi"][quote="arto"]no, jest sem tudi približno en tak kolesar kot ti, pa sedaj tečem v klance, saj naj bi pri teku v klanec bolj delovale "kolesarske" mišice[/quote]
Tudi jaz sem lani veliko tekel v hrib,pa sem letos spremenil,ker naj bi si malo spočili kolesarske mišice za naslednjo sezono.Res je da je hoja-tek v hrib podobna kolesarskim gibom,ampak pri takem teku je utrip dosti večji kot pa pri teku po ravnini,v tem obdobju pa naj bi bil utrip manjši.Moje izkušnje so take da če pozimi preveč forsiram sem potem spomladi nekako preveč utrujen in potem potrebujem počitek,ravno takrat ko naj bi najbolj intezivno treniral,res pa je tudi da je vse to odvisno od vsakeg posameznika posebaj[/quote]

sicer zaenkrat še nisem imel težav z utrujenostjo in pretreniranjem, poleg teka pa imam v načrtu tudi fitnes, kjer pulz ne naraste preveč, samo bi rabu kakšen program
Uporabniški avatar
 Nedi
#25616
Jaz ti predlagam da se osredotočiš na mišice,ki so ti v pomoč pri kolesu oz. teku,kaj pač potrebuješ,če želiš ti lahko pošljem svoj zimski plan treninga, lahko ti je malo v oporo pri planiranju svojih treningov
 arto
#25619
če lahko, ti kr pošl na mejl al pa na zs :)

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA