prostor za dogovore o skupnih treningih - kje, kdaj, kako, ...
tu so vam na voljo tudi predlagani programi treninga

Moderatorji: ero, pegaz

#268748
Zdaj pa k statistiki
Starter je bil David Kadunc-Avi (o njem bo več verjetno napisal Cvalenti)
Moški:(39 startalo-37 v cilju)
1.ZARNIK SEBASTJAN 1977 17,35
2.MLAKAR GREGOR 1988 19,33
3.SMOLNIKAR ALJOŠA 1977 19,39
Ženske:(15 startalo-15 v cilju)
1.GALJOT BARBARA 1971 25,09
2.ŠERKEZI TINKARA 1975 26,50
3.ALPNER FANI 1967 28,13
Moški Otroci:(6 startalo-6 v cilju)
1.SUŠNIK ROK 2001 23,40
2.URŠIČ NEJC 2001 24,00
3.ŠLEBIR MATEJ 2001 24,00
Ženski Otroci:(4 startalo-4 v cilju)
1.OREHEK KARMEN 1997 26,00
2.ČIROVIČ TJAŠA 2002 32,00
3.URŠIČ TJAŠA in ELA 2003 41,05
#268752
Cicman :clap: :cast1: :clap: , jaz bi te kar v službo vzel. :lol: :twisted: :twisted:
Na današnji turobni, zaspan in blaten dan, se nas je zbralo kar 64 ligašev in to je še en dokaz, da bolj je grdo vreme, več nas je. :wink: :lol:
Že na samem startu me je presenetil obisk Davida Kadunca, bolje poznanega po vzdevkom AVI.
Končno se je na ligi prikazal tudi Deniz in vsekakor ne smemo pozabiti na našega odličnega duatlonca Andreja Medveda, tokrat v "gojzarjih" naslednjič pa že v "tahitrih" copatih, dobrodošla.
Današnji štarter je bil extremovec AVI. Kdo je David.
Slika
David je začel podobno kot vsi le nadaljuje malo drugače. :wink:
Začel je v bombažni majici s tekom na 2,3km, kasneje ga je tek prevzel in začel z maratoni, ultramaratoni, gorskimi teki, vzdržljivostnimi tekmami, tek po sloveniji, večurne tekme ..... vsekakor pa ena izmed najbolj odmevnih tekem, ki se je o njej govorilo in pisalo na veliko (upravičeno) je vsekakor WS100 oz. The Western States Endurance Run.
Slika
O tekmi lahko preberete na : http://www.ws100.com/ o Davidu pa na : http://www.davidkadunc.si/ David, hvala. :clap: :laola
Še iz današnje lige:
Slika
Rezultati:
Zmagovalec pri moških Zarnik Sebastjan 17:35, pri ženskah Galjot Barbara 25:09 in pri otrocih Rok Sušnik 23:40 :laola :clap:
Zmagovalec:
Slika
Še skupinska fotografija:
Slika
Traktor ni tekmoval :lol: :twisted: :twisted:
Vreme: Oblačno, +5 stopinj, blato, na cilju sneg.
#268785
alpner napisal/-a:
cvalenti napisal/-a:Dolžan sem pa še fotografijo lige za datum 03.12.2011:


Bila objavljena že 6. 12. 2011 ob 23:22 ;)


Aha, sem vedel, da sem nekaj pozabil. Pozabil sem predstaviti štarterja, ki ga je 3.12.2011 cicman postavil za štarterja in to je 2x zmagovalec zimske liga Lado Kveder. :clap:
Kdo je Lado:
Ko povprašamo sotekače, prijatelje in znance, če vedo kdo je Lado Kveder, vsi v smehu povedo: " A to je un, k skoz teče pa visi na kam. vrhu". :lol: :lol:
Po pogovoru z Ladom o športu pove. Sploh ne vem, kdaj sem začel teči oz kdaj sem se začel ukvarjati s športom, sploh ne vem kdaj se nisem, smeh.
Njabolj pri srcu mu je gorski tek, čeprav mu tudi maratoni in duatloni niso neznanka. Predno je imel karambol je bil zelo aktiven v duatlonih in po brskanju po spletu, sem naletel na zanimiv podatek: Zmagovalca prvega triatlonskega pokala sta bila Igor Kogoj med moškimi in Nataša Nakrst med ženskami, v duatlonskem pokalu pa Lado Kveder in Greta Rozman to je bilo leta 1991. Še en zanimiv podatek istega leta, je prehitel našega odličnega tritlonca Mira Kregarja. :clap:
KATEGOR IJA B-MOD23LETDO
1. KEMPEBLE MARTIN
2. MARINKO 'JANEZ
3. KVEDER LADO
4. ERMENC IVO
5. KREGAR MIRO

Lado pa ima še en rekord in to je, da je bil v 15 letih več kot 2000x na kamniškem vrhu. Je tudi 2x zmagovalec zimske lige, kateri je imel povprečje 10-tih tekov pod 20 min. Obožuje pa tudi: :lol: :twisted:
Slika
Še fotka Ladota:
Slika
PS: Lado, oprosti za zamudo. :oops:
#268911
Zadnje čase dobivam namige oz se pogovarjamo koliko je dejansko dolga tekaška trasa VEGRAD - SV.PRIMOŽ.
Prvotno je bilo rečeno (pred leti :D) 4km trase in 400NVM. To pomeni, da je mogel tekač, ki je postavil rekord, kar znaša 15:42 teči 3:55 min/km :shock: .
Dobil pa sem dva maila, (ne bom imenoval od koga, če želi lahko sam še kaj komentira) da je trasa, ki je zmerjena z garminom dolga 3,4km in je zmerjena tako navzgor, kot navzdol in da je potem čas rekorda tudi bolj realen in to znaša 4:37min/km, kar je za večino še vedno znanstvena fantastika.
Drugi vir navaja: (Razdalja od lovskega doma do vrha Sv.Primoža = 3,41 km, Nadmorska višina štarta = 425 m),Nadmorska višina cilja = 875? :shock:
Wikipedija navaja NVM 842. Vir: http://sl.wikipedia.org/wiki/Sveti_Primo%C5%BE_nad_Kamnikom
Ivan Urh, ki pa je traso zmeril s kolesom za merjenje razdalij, (je tudi organizator teka na Sv. Primoža) je nameril 3,480 po sredini ceste.
Če želimo dobiti realne metre, ki jih preteče tekač, bi morali z kolesom za merjen je razdalj iti po idealni tekaški poti, kar pa lahko nanese kar nekaj metrov.
Še dve fotki:
Slika
Slika
Mnenja o trasi dobrodošla, da zaključimo s tem. :wink:
#268915
Sam sem to temo odprl interno, med nama, oziroma sta me posredno spodbudili dve dejstvi: najprej si namignil na to, da ti je Miha posredoval svoje podatke o dolžini trase - ker pa vem, da se tovrstnih meritev loteva z matematično natančnostjo - nato pa se je med sobotnih sestopom še vnela debata, v kolikem času bi traso pretekel v obratni smeri, torej v sestopu.

Kot sem že omenil, je uradnih 4 km odločno preveč, tudi če bi štartali od prakirišča pri Kalcitu.
Pogledal sem v svoje pretekle zapiske, kjer imam zapisano, da sem med testiranjem Garmina 110 izmeril natanko 3,4 km, torej takorekoč identično kot Miha. Nato sem po idealni liniji zarisal traso še po dveh spletnih zemljevidih in v obeh primerih sem dobil: reci in piši 3,4 km!

Seveda sem medtem preračunava tudil hitrosti posameznikovega vzpona in tako izračunal, da se je Sabastjan ob rekordnem času vzpenjal proti cerkvici s časom 4:37 min/km, kar je noro, saj marsikdo tega ne zmore niti po ravnini, kaj šele pri dobrih 11% naklona!?!
Za primerjavo: jaz se na prvih štirih vzponih letošnje lige gibljem s hitrostjo 6:20 min/km ali okrog 21:30 min!

Ivan Urh je tako s koleščkom "prekoračil" zgolj 70 - 80 m, kar je zanemarljivo, a ob enem kljub temu velika razlika (v teku navzgor praktično 20 s.).

Na ta način je v spustu brez težav mogoče traso preteči pod 10 min , seveda ob toplejšem vremenu.
#268917
Dejstvo je, da smo dolžino dobili pravo = 3,4 km.

Višinska razlika pa je še uganka: mapmyrun pravi, da je višina cilja pri cerkvici 875m, wikipedija pa, da je 842m (33 višinskih metrov razlike torej). Jaz bi rekel, da map my run pri višini laže.

Zadevo (višino cilja in posledično višinsko razliko) bi lahko stestiral naš Matej-jethro s svojim Suuntom.
#268922
Kažipot proti Veliki planini ob cerkvici ima označenih 845 m, kar je zgolj 3 m razlike v primerjavi z navedbo višine v wikipediji. Tablo so postavili markacisti, ti pa se pri tem poslužujejo GPS naprav; na vseh novejših kažipotih je desno zgoraj nevedena višina, na katerem se kažipot nahaja.

Višina bo torej kar točna. Na vseh zemljevidih je višina Kalcita 428 m, štart teka pa je okrog 20 m višje, torej približno na višini 445 m. Potemtakem je višinska razlika kar pravšnja, t. j. 400 m, ob enem pa je tudi za cela 2 m spusta! :D

Zavoljo tega sem z dosedanjo navedbo višinske razlike 400 m povsem zadovoljen.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 14

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA