prostor za dogovore o skupnih treningih - kje, kdaj, kako, ...
tu so vam na voljo tudi predlagani programi treninga

Moderatorji: ero, pegaz

 kpol
#299498
Živjo!
Sem nova na forumu in mam par vprašanj. Res bi bla vesela da bi mi kdo dal kakšne nasvete in smernice, da ne bom česa narobe počela :)
Torej, do zdej sem trenirala vsak dan. 5x tedensko na tešče: 80 min pilatesa+razne vaje za moč(brez uteži), zatem pa še pol urce teka. 2x tedensko pa sem tekla 11 km - 65 minut. Je to preveč/premalo treninga? Vmes nimam dnevov počitka. Zdej bi rada namesto pilatesa, ki se tako dolgo vleče(cela ura in pol) poskusla z Zuzkolight, če mogoče kdo pozna te vaje. Pa me zanima kulk časa bi jih naj delala pred jutranjim pol urnim tekom na tešče? Ne vem, je dost 15 min/pol ure, al rajš celo uro pa potem še pol ure teka?
Kaj pa glede prehrane? Bi se mogoče dal komu napisat kak primer jedilnika, pa približne količine, kr s tem mam največje probleme :D
Pardon kr sm vas tako zasula z vprašanji, ampak res bi bla vesela če bi mi kdo pomagal :)
Lep dan vsem!
Uporabniški avatar
 štenga
#299545
kpol napisal/-a:Živjo!
Sem nova na forumu in mam par vprašanj. Res bi bla vesela da bi mi kdo dal kakšne nasvete in smernice, da ne bom česa narobe počela :)
Torej, do zdej sem trenirala vsak dan. 5x tedensko na tešče: 80 min pilatesa+razne vaje za moč(brez uteži), zatem pa še pol urce teka. 2x tedensko pa sem tekla 11 km - 65 minut. Je to preveč/premalo treninga? Vmes nimam dnevov počitka. Zdej bi rada namesto pilatesa, ki se tako dolgo vleče(cela ura in pol) poskusla z Zuzkolight, če mogoče kdo pozna te vaje. Pa me zanima kulk časa bi jih naj delala pred jutranjim pol urnim tekom na tešče? Ne vem, je dost 15 min/pol ure, al rajš celo uro pa potem še pol ure teka?
Kaj pa glede prehrane? Bi se mogoče dal komu napisat kak primer jedilnika, pa približne količine, kr s tem mam največje probleme :D
Pardon kr sm vas tako zasula z vprašanji, ampak res bi bla vesela če bi mi kdo pomagal :)
Lep dan vsem!


Lahko bi kaj več napisala o sebi. Drugače pa nasveti:
1. preišči stare teme
2. ne delaj na tešče
3. pri Zuzki ne delaj več kot 1 ZWOW naenkrat - raje naredi tistega na vso moč (to je tako da ne moreš več nadaljevati z naslednjim). Če bi res rada delala več potem naredi enega zjutraj, enega pa par ur kasneje - ali zvečer.
4. Predlagam ti da uvedeš proste dni - verjemi z uvedbo prostih dni in počivanjem bo dosežen napredek, če si res proti prostim dnem si daj vsaj kak dan v tednu za raztegovanje, yogo,...
5. Zuzka je letos izdala ZCUT, 3 mesečni program vadbe - sicer verjetno še ni na torentih, vendar če ti je Zuzka všeč, bodi malo pozorna na to -> no drugače a imaš tako ali tako zaenkrat 60 ZWOW-ov na razpolago. Pričakujem pa tudi, da je v ZCUT-u največji poudarek na burpijih :).

Pa upoštevaj vsaj prvi nasvet, pred naslednjimi vprašanji. :P
 alessusnik
#299549
Glede tešče: če ti to ni ovira, delaj na tešče, če te moti na poln želodec ali rabiš čakat preveč časa preden lahko migaš, ne jej prej.

Vadba na tešče je dobra, če potrebuješ izgubo maščobe.

Lp.,
Aleš
 kpol
#299556
Najlepša hvala za odgovor :) samo še nekaj..tega res nisem zasledila v starih postih..kje lahko dobim vaje od zuzke? Na youtubu so samo 3 minutni clipi, kjer naredi po 3 ponovitve določene vaje, kar se mi zdi malo? Si moram to iz partisa dol potegnat?
Hvala še enkrat :)
Uporabniški avatar
 štenga
#299559
kpol napisal/-a:Najlepša hvala za odgovor :) samo še nekaj..tega res nisem zasledila v starih postih..kje lahko dobim vaje od zuzke? Na youtubu so samo 3 minutni clipi, kjer naredi po 3 ponovitve določene vaje, kar se mi zdi malo? Si moram to iz partisa dol potegnat?
Hvala še enkrat :)

Na youtubu maš njene vaje. Gor so ZWOW-i od 1 do trenutno 56. Začneš seveda z 1. S tem da v kasnejših dneh ponoviš ZWOW in primerjaš rezultate: http://www.youtube.com/user/ZuzkaLight/ ... query=zwow
 kpol
#299568
štenga napisal/-a:
kpol napisal/-a:Najlepša hvala za odgovor :) samo še nekaj..tega res nisem zasledila v starih postih..kje lahko dobim vaje od zuzke? Na youtubu so samo 3 minutni clipi, kjer naredi po 3 ponovitve določene vaje, kar se mi zdi malo? Si moram to iz partisa dol potegnat?
Hvala še enkrat :)

Na youtubu maš njene vaje. Gor so ZWOW-i od 1 do trenutno 56. Začneš seveda z 1. S tem da v kasnejših dneh ponoviš ZWOW in primerjaš rezultate: http://www.youtube.com/user/ZuzkaLight/ ... query=zwow


Super si! Hvala :) kaj pa je priporočljivo pojest po takšnem treningu? Npr. da zjutri na tešče nardim enega ali dva zwow-a, plus 35 min teka?
Še nekaj, čist off topic...tečem že več kot leto, pa me zanima u kakšni kondiciji sem kej. 6 km pretečm v prb. 33 min, 11 km v 65 min. Je to slab rezultat za 21-letnico?
Uporabniški avatar
 boatjan
#299569
Iz teh podatkov pa je težko ugotovit v kakšni kondiciji si. Za nekoga je to hitro, za drugega počasi, za tretjeta je 6,5 km veliko, za četrtega je 11 km malo itd. Naj ti ne bo vodilo statistika.


Kakšen pa imaš ti občutek, ko tečeš? Bi lahko tekla hitreje, dalje, lažje?

Lep pozdrav!
Uporabniški avatar
 StaraKost
#299594
... nalijmo si čistega vina. To je bolj podpovprečen, kot povprečen rezultat za nekoga, ki ima 21 let in toliko trenira :D .
Lahko, da se motim, če si povedala camo čas v katerem tečeš na treningu, ne pa tvoj resnični dosežek na 6 in 11 km.
Nazadnje spremenil StaraKost, dne 19 Feb 2013, 07:34, skupaj popravljeno 1 krat.
 wind
#299596
kpol napisal/-a:Še nekaj, čist off topic...tečem že več kot leto, pa me zanima u kakšni kondiciji sem kej. 6 km pretečm v prb. 33 min, 11 km v 65 min. Je to slab rezultat za 21-letnico?


Torej 6 km odtečeš v tempu 5:30 min/km, na 11 km ti pa tempo že pade 5:55 min/km. Hmm. :D

Najlažje si mnenje o svoji formi ustvariš sama, ko svoj dosežek primerjaš z rezultati kake večje, množične prireditve. Tule imaš statistiko lanske blejske desetke (klikni na sliko).

Slika
 kpol
#299625
Ja takšen tempo tečem na treningih. Ni to moj maksimum..čeprav imam občutek da kej fejst hitreje tudi ne bi šlo :)
Glede na sliko sem nekje med povprečjem? Dans zjutraj sem delala to Zuzko in sem naredila 2 zwow-a, pa nisem bila prav nič utrujena, tako da sem šla potem še tečt za 35 min.
Uporabniški avatar
 boatjan
#299631
Kaj bi pa sploh v resnici rada? Kako je bilo po teh 35 minutah teka? Če nisi utrujena, delaš nekaj narobe ali pa je tvoja želja takšna.

Moraš se zjasnit ali hočeš napredek, ali neko zmerno rekreacijo.

Tako kot je napisal Stara kost, je za 21 letnico, ki toliko trenira to zelo počasen tek. To si moraš priznati.

Lep pozdrav!
Uporabniški avatar
 štenga
#299634
boatjan napisal/-a:Tako kot je napisal Stara kost, je za 21 letnico, ki toliko trenira to zelo počasen tek. To si moraš priznati. Lep pozdrav!

Glede nato, da po dveh ZWOW-ih nisi utrujena - potem sklepam, da je vse skupaj zelo "turistično" izvajanje. Pa brez zamere.
 kpol
#299635
Rada bi izboljšala rezultate..pridobila na hitrosti, eksplozivnosti,... Kaj pa kakšni intervali, je vredu 2 min šprinta, 2 min počasnega teka? Je kdo morda že delal šprinte v klanec?
Po teku sem bila še dokaj polna energije..tudi zadihana nisem bila preveč.
Sej pravim, da se ne spoznam glih na rezultate, tako da bodo moji očitno že podpovprečni, če tako pravijo stari tekaški mački 8)
Uporabniški avatar
 štenga
#299637
kpol napisal/-a:Rada bi izboljšala rezultate..pridobila na hitrosti, eksplozivnosti,... Kaj pa kakšni intervali, je vredu 2 min šprinta, 2 min počasnega teka? Je kdo morda že delal šprinte v klanec?
Po teku sem bila še dokaj polna energije..tudi zadihana nisem bila preveč.
Sej pravim, da se ne spoznam glih na rezultate, tako da bodo moji očitno že podpovprečni, če tako pravijo stari tekaški mački 8)

Tvoji rezultati niso podpovprečni, so zelo dobri. A glede na količino časa, ki ga vložiš v športanje, bi bili lahko boljši. Važno pa je, da s svojim športanjem nadaljuješ, zato ne pretiravaj s časom, ki ga porabiš in imej tudi kakšne dni za počitek (v nasprotnem primeru je možnost, da boš en dan šla iz ful športa na nič športa za naslednjih par let).

Če nisi bila utrujena pojdi naslednjič hitreje. Teci neenakomerno, do naslednjega ovinka naredi šprint, Glede omenjenih dveh minut šprinta... ni še bil rojen atlet, ki bi lahko dve minuti šprintal - maksimum je postavljen nekje pod 30-imi sekundami. Če ti lahko 2minuti šprintaš se moraš zavedati, da to ni šprint, ampak da gre dejansko lahko krajši čas še dosti hitreje.

Lahko poskusiš tudi s Tabata protokolom (poglej na google), kjer boš videla, kaj ti naredijo trije zaporedni 20sekundni šprinti. Ali pa v hrib s Tabato - ubijalsko. Pa glede na svoj nick ti moram priporočati še stopnice - če imaš kje v bližini možnost...
 kpol
#299648
štenga napisal/-a:
kpol napisal/-a:Rada bi izboljšala rezultate..pridobila na hitrosti, eksplozivnosti,... Kaj pa kakšni intervali, je vredu 2 min šprinta, 2 min počasnega teka? Je kdo morda že delal šprinte v klanec?
Po teku sem bila še dokaj polna energije..tudi zadihana nisem bila preveč.
Sej pravim, da se ne spoznam glih na rezultate, tako da bodo moji očitno že podpovprečni, če tako pravijo stari tekaški mački 8)

Tvoji rezultati niso podpovprečni, so zelo dobri. A glede na količino časa, ki ga vložiš v športanje, bi bili lahko boljši. Važno pa je, da s svojim športanjem nadaljuješ, zato ne pretiravaj s časom, ki ga porabiš in imej tudi kakšne dni za počitek (v nasprotnem primeru je možnost, da boš en dan šla iz ful športa na nič športa za naslednjih par let).

Če nisi bila utrujena pojdi naslednjič hitreje. Teci neenakomerno, do naslednjega ovinka naredi šprint, Glede omenjenih dveh minut šprinta... ni še bil rojen atlet, ki bi lahko dve minuti šprintal - maksimum je postavljen nekje pod 30-imi sekundami. Če ti lahko 2minuti šprintaš se moraš zavedati, da to ni šprint, ampak da gre dejansko lahko krajši čas še dosti hitreje.

Lahko poskusiš tudi s Tabata protokolom (poglej na google), kjer boš videla, kaj ti naredijo trije zaporedni 20sekundni šprinti. Ali pa v hrib s Tabato - ubijalsko. Pa glede na svoj nick ti moram priporočati še stopnice - če imaš kje v bližini možnost...


Hehe, hvala štenga :) na spletni strani aktivni.si sem zasledila trening za vzdržljivost, kjer je pisal da 2 minuti šprintaš, potem pa 2 minuti počasnega teka. Se mi je zdel mal čudno, da lahko nekdo tak dolg šprinta :P po mojem mnenju, bi lahk bli intervali nekje 20 sek šprinta - 1 min normalnega teka? In koliko časa naj traja vse skupaj? Dokler dol ne padem? :D

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA