prostor za dogovore o skupnih treningih - kje, kdaj, kako, ...
tu so vam na voljo tudi predlagani programi treninga

Moderatorji: ero, pegaz

#335192
Hvala Slorunner,
ja skoz sem v nekem pogonu, vecinoma treningi z lastno tezo, dosti plavam, podvodni ribolov,..
samo vseeno - prvic je pa se pojma nimam kaksne so procedure tam prijava na start, gps trackerji , pomoc ob progi, kako zgleda trasa, muzika v usesih al ne?,....
skratka ,lahko recem da bom verjetno izpadel malo cudno tam ampak bo ze!
volja steje, ceprav se mi se v tem trenutku zdi misija nemogoce.
evo ravno danes pretekel 13 km v 1 h 10 min z 2 stopinjsim naklonom na stezi ! pa vseeno ni blo lahko!
tak da bom zgleda na tekmi tempo moral spustiti na nekje 10km/h: 6/km pa bomo vidli. Casa se kr je nekaj , mogoce pa uspem se pridobiti na tempu z intervalnimi treningi!
lp
#337153
Evo ,
ce morda koga zanima. najprej , po nekem casu spet malo javljanja na tem forumu. med odsodnistjo sem uspel preteci svoj prvi Mali maraton in sicer Mali kraski maraton s casom 1:58:08 ( SUUNTO Ambit3 Peak) medtem ko mi je cip iz,eril cas 1:58:56 ??? kakorkoli za dobrih 6 tednov trening od tega 4 tedne na tekocem traku in 2 tedna v naravi in sploh za svoj prvi mali maraton se mi zdi cas kar ok. Rezultat prav tako- zlata sredina :-)
Moram pa povedati , cisto iz osebnega vidika da je tek na stezi neprimerljivo tezji kakor pa tek v naravi in seveda tudi bolj dolgocasen . ampak dobra stvar tekaske steze pa je, se da lepo kontrolirat tempo :-)
recovery time po malem maratonu mi je bil 103 h , cesar sem se tudi drzal. sem pa ze cez tocno en teden kasneje oddtekel 22,5 km in cas na 21 km je bil ze 2 min boljsi 1:56:04.
res pa je da sem nekje na 18 km zacutil bolecino v predelu levega kolena in je bil kasneje tek malo otezen. sedaj ponovno treniram na tekaski stezi saj drugace v tem trenutku ni mogoce. delam dosti intervalnih tekov pa tudi tekov pod naklonov. zacel sem pravtako kolesariti na sobnem kolesu za ojacitev kolenskih vezi , saj sem ugotovil da so mi le te sibka tocka.
ali se je kaksna druga vaja za ojacitev kolenskih vezi kot kolesarjenje?
naslednji projekti za letos- odteci se nekaj malih maratonov z boljsim casom. drugo leto pa ze mogoce na tavelikega - Radenci al pa Ljubljana. bomo vidli kak bo zdravje :-)

pa lep tekaski pozdrav vsem
#337160
hvala MKC,
Jaz nisem niti priblizno tak norec kot tale :-)
ceprav sem danes na tekaski stezi tekel 16km/h, kar je max na tej masini , se je po dobrih pol ure zacelo vse nekak pregrevati in je zacelo smrdeti po prezgani elektriki tako da sem moral prekiniti s treningom.
tako da zgleda ne bom dosegel nekega napredka po hitrosti tukaj :-)
lp

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA