prostor za dogovore o skupnih treningih - kje, kdaj, kako, ...
tu so vam na voljo tudi predlagani programi treninga

Moderatorji: ero, pegaz

Uporabniški avatar
 ulavre
#334205
Živjo,

aprila se odpravljam v Paris na svoj prvi maraton. Ima kdo morebiti program treninga za čas okrog 3:15 in bi bil tako prijazen da bi ga delil z mano? :)

Hvala
#334214
Teh tekaških programov obstaja prav toliko kot shujševalnih kur. Bistvo vsega je da redno tečeš kakšna 3 leta in se ne držiš nekakšnih programov, kateri nekomu mogoče res ustrezajo. Moti me namreč, da pisci programov preveč poudarka dajejo nekakšnim intervalnim treningom za čase okoli 4 ure :evil:
Za čas 3:15 samo redno teči 5x tedensko, dva daljša(min. 20 km) čez vikend in 3 desetke čez teden (kakšno hitreje kot ostali dve), pa bi moralo zadostovati.
Aja kdaj te je Pariz?

Upam, da sem kaj pomagal :|
 tek42
#334219
Program je dober zato, da ti da motivacijo in da trening ni preveč enoličen. Tudi za samozavest je včasih dobro, če treniraš po programu za ciljni čas in potem s takim tempom tečeš na maratonu (drugače težko veš, kakšen tempo ubrati). Če pa imaš dovolj samodiscipline, pa programa res ne potrebuješ.
#334224
Kaj se tiče ciljnega tempa je pa tako, da si ga tako določiš glede na rezultate na tekmah krajših razdalj npr. 10k še bolje polmaratona.
Za maraton čas bi rekel 10ka cca. 40min in polovička 1:30:00
lp
 bod
#334225
davidkopic napisal/-a:Moti me namreč, da pisci programov preveč poudarka dajejo nekakšnim intervalnim treningom za čase okoli 4 ure :evil:
Verjel ali ne, veliko ljudi ima svoj tempo treningov na 6 min / km ali celo počasneje, pa sploh ne hodijo vmes. Intervalni treningi pa so takorekoč definicija treninga hitrosti.
#334227
Hvala vsem, sploh nisem pričakoval da bo tolk hitro odziv na (prvi) post :) Pariz bo letos 12. aprila, tako da je še nekaj časa..vreme pa je letošnjo zimo nam tekačem spet bolj ali manj naklonjeno :clap:

Meni osebno so všeč plani, seveda če so dobro narejeni in če nekomu ki je plan pisal zaupaš. Nekoč so jih imeli v poletu, sem upal da si jih je morda kdo kdaj shranil :)

Sicer pa ja..moja najhitrejša 21tka lani je bila 1:26, tako da mi glede hitrosti verjetno res ni treba preveč skrbet, bolj imam skrbi z vzdržljivostjo, kar pa je pred prvim maratonom verjetno običajno :) Hja..pa nebodiga treba sem sedaj na prisilnem počitku, ker me je kar na lepem začela ovirat močna bolečina globoko v stranski mečni mišici. Upam da bo po par dneh počitka spet vse tipi-topi! :FO:

No pa da vas vprašam, koliko km tedensko je nekje min za pripravo? Je 50-60 km dovolj? In da naredim pred maratonom ene dve do tri dolge teke z nad 30 km?

lp
#334229
Polmaraton v 1:26 pa da imaš plan pretečt maraton v 3:15 je kar realno.
50 do 60 km bo po mojem mnenju malo premalo. 70-80 celo 90(v naj tednu) po mojih programih. Tudi kakšen daljši tek nad 30 km. Odvisno kako dobro si pripravljen.
#334288
Tudi jaz imam polovićko odtečeno v istem času pa maraton odtečem pod 3:10:00, tako da nič bat da ne bi uspelo. Probaj z daljšimi teki v rahel klanec 1xtedensko, takrat ko delaš dolžino...
Kar samozavestno v Pariz, še imaš dovolj časa :clap:
#334303
Sedaj ko tole malo prebiram, se mi zdi da sem si postavil previsoke cilje. Polovičko imam tudi cca 1:26, konec oktobra v Ljubljani pa si nekako želim maraton preteči v treh urah. No treniral bom..po pameti, pa bomo videli kako bo.
#334371
Anominan napisal/-a:Sedaj ko tole malo prebiram, se mi zdi da sem si postavil previsoke cilje. Polovičko imam tudi cca 1:26, konec oktobra v Ljubljani pa si nekako želim maraton preteči v treh urah. No treniral bom..po pameti, pa bomo videli kako bo.


http://www.runnersworld.com/tools/race-times-predictor

Da te potolažim..tale link tule pravi da je tudi tvoj plan lahko realen :) Jaz namenoma ne štartam s previsokimi cilji, bi si rad sproti še mal Pariza ogledal in mogoče vmes kej poslikal...kao ;)

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA