prostor za dogovore o skupnih treningih - kje, kdaj, kako, ...
tu so vam na voljo tudi predlagani programi treninga

Moderatorji: ero, pegaz

Uporabniški avatar
 ZOKI
#210567
''Arabo'', opažam, da si izkoristil edina dva lepa dneva v tem tednu za tek, bravo! Če bo vreme in imaš čas, se mi lahko v soboto ali nedeljo pridružiš teku na Slavnik, vabilo velja tudi za ostale tekače-ice. :--
Uporabniški avatar
 Arabo
#210574
V soboto ne, a za nedeljo se da zmenit.

Samo, da ne bo start prezgodaj, in, da bo "solidno" vreme. Se strinjaš okvirno tam okoli 10,30 v KP?

Sicer pa je prav, da bi imeli tudi mi tu na Obali kako fešto pred ali po praznikih. Lepo bi se bilo videti in voščiti ter še kako povedat. Slavnik pa je res lepa prilika za to.
Uporabniški avatar
 ZOKI
#210630
Za dan in uro se strinjam, le da se bom jaz priključil na Bivju ali bom celo že v Podgorju. Se čujeva po GSM in določiva točno uro in kraj kjer se dobimo.
Če nas bo več, se strinjam s teboj, da bi bila to lepa prilika za debato o preteklem letu. :juhuhu:
Uporabniški avatar
 Arabo
#210925
No, pa smo se imeli lepo na Slavniku.

Sicer nismo odtekli, a je bil lep pohod. Vreme nam je bilo naklonjeno. Spet sem bil največji nergač in sta me morala čakati, ker sem zaostajal. Pač mi forma trenutno ne dopušča kakih večjih naporov. Jaz, Zoki in Jasmina smo na vrhu spili še nekaj toplega in se po Zokijevih navodilih vrnili v Podgorje. Škoda, da se nam ni pridružil še kdo z Obale.

Dogovorili smo se o novih "treningih" po koncu praznovanj. Dobimo pa se najverjetneje 3.januarja na teku od trga do trga.

Vesele praznike in srečno novo leto želim vsem z Obalne proge. Seveda tudi vsem ostalim TFjevcem.
Uporabniški avatar
 ZOKI
#210955
Arabo je lepo opisal naše zadne letošnje srečanje v okvirju gorskih tekov na Obali. Zame in Jasmino je bil to lažji pohod na Slavnik, za nergača pa malo težji trening. Tu pa tam sem zanalašč pritisnil na gas, da eno malčko ponagajam nergaču :-- , kateri je hotel non-stop nama dopovedati, da je trenutno zunaj forme. Ha, ha, ha....mogoče bo ta izgovor tudi držal, ampak ga bom potolažil, da je pot precej strma in da brez določenih dobro treniranih mišič pač ne gre, dober tekač gor ali dol. Arabo nič bat, če se boš odločil za gorski tek, volje in trme imaš dovolj, boš prej ali slej to progo pretekel.
Lepo praznujte in se vidimo v novem letu.. :FO:
Uporabniški avatar
 Arabo
#213055
No pa se je začelo.... malo bolj zares..... :lol:

Po včerajšnji Medeji (21,1 km) sem danes odtekel ne prav hitre intervale (8x2000m) in sem izredno zadovoljen. Povprečni čas nekaj pod 5 min/km je obetaven. Že med tekom v zadnji km sem ugotavljal, da tečem z lahkoto in sem po daljšem času v teku prav zares užival. To je potrdila tudi tehtnica po teku: po dolgem času sem težo spravil pod "magično" željeno težo 72 kg (seveda bom kar nekaj nadoknadil z basanjem in pitjem zvečer), a se že kažejo rezultati "truda".

Jutri nameravam z Jasmino na opoldanski (ko je pač še toplo in sončno - če bo pač vreme naklonjeno) pohod - 100 % nič teka - na Kokoš iz smeri Krvavi potok. Če je še kdo zainteresiran, naj se pridruži in javi, tako da se uskladimo.

Sreda je dan za počitek (masaža, savna), v četrtek pa bom že nekaj ponovno odtekel. Če ima kdo predlog ali želje in si seveda želi družbe, naj javi. Drugače pa bom verjetno odtekel standardno progo Koper-Bertoki-Dekani-Škofije ter nazaj. Start okoli 15-ih, da ne bi tekel/kli po temi.
Uporabniški avatar
 ZOKI
#213085
Lepe plane imaš ''Arabo'' in prav rad bi se ti pridružil. Kot veš med tednom pred 15:15h ne morem zapustit službe, tako da bom jutri tekal intervale na Bonifiki. Če ne bom v sredo tekal nočni tek po Markovcu in se bom raje odločil tekat v četrtek, se ti javim na telofon, da se zmeniva za čas in kraj začetka teka. Se vidimo :juhuhu:
 vlado
#213464
Arabo:
Praviš, da si naslednji dan po Medeji odtekel intervale,čestitam! Za razliko od tebe ,jaz še
vedno počivam z bolečino v desni meči.Nasledji tek je v Veroni in upam, da bom imel dovolj
časa za pripravo,cilj mi je izboljšat čas iz Medeje. Poslušal sem tvoj nasvet in gremo tudi mi
v soboto. Prespali bomo v hotelu.V kolikor se mi poškodba pozdravi se ti oglasim ,da odtečemo trening skupaj.Kaj boš tekel maraton ali polovičko?
Se čujemo lp
Uporabniški avatar
 Arabo
#213474
Sicer pa sva bila z Zoki-jem v četrtek prav pridna in odtekla Parencano od Bertokov do Škofij. Sam sem potem še tekel od Bertokov do Kopra (Bonifika) in po slednji še dva kroga za ohladitev. Spet sem imel dober občutek pri teku in sem prav užival. Moram pa dodati, da je zadnje čase vreme prav naklonjeno za razne tekaške podvige na Obali. V soboto (danes) nameravam odteči počasnejši daljši tek na progi Lucija-Koper in nazaj z daljšim (delovnim) postankom v Kopru.

@ Vlado

Nameravam odteči celega, a bolj počasi (tako ali drugače sem počasen, a se ne nameravam preveč truditi glede doseganja določenega časa, razen mogoče meje 4-ih ur). Mika me FULL udeležba na maratonu teden dni kasneje, dne 28.02. v Salsomaggiore (Verdi maraton), kjer bi lahko glede na relief proge mogoče lahko dosegel kaj boljši rezultat.

Sicer pa bom še kar treniral in tekel do takrat. Razen nekaj med tedenskih tekov na Obali nameravam teči z lonelyjem 24.01. mali maraton v Italiji (Santa in še nekaj), po PST v Ljubljani 31.01.(32 km), 07.02. tek Priključimo Joškota (12 km), 08.02. Kranj-Vrba (nekaj čez 30 km), 13.02. Batujski kros (5-6 km) in 14.02. tekaški dan z Urbanom Praprotnikom na Opčinah - Italija (med 15 in 18 km).

Ker imam tekaško opremo vedno s sabo, me lahko pokličeš na GSM 030/922-716, če si želiš družbe pri teku med tednom (vsaj kako uro prej).
Uporabniški avatar
 ZOKI
#213494
Glede, da sem včeraj opravil vzpon na Snežnik v idelnih zimskih razmerah :lol: (sneženje, veter, megla, -10°C), sem se prav razveselil današnjega sporočila od Arabo-ta. :laola Še posebej tisti del, kje je napisal, da ima namen odteči počasnejši daljši tek. :rol: Ker se nisva mogla časovno uskladit za celotni tek, sva skupaj odtekla le iz Izole do Kopra. Drugič, ko bo napisal, da ima namen odteči hitrejši tek, bom dvakrat razmislil, ker zame je že ta počasen tempo, ubitačen.. :mrgreen: :--
Uporabniški avatar
 Arabo
#213497
Ne me jugat! Se hecaš?

Sva šla res proti vetru (burji), a je bil samo občutek tak, da je težje.

Drugače pa full dober trening, saj je bilo teči proti vetru kot, da bi stalno tekla v hrib. No, tudi končni tempo je bil v redu. Seveda (kot po navadi) pa za nazaj vetra od nikoder. Mislil sem si, da bo vse skupaj lažje, ker ga bom imel v hrbtu, na koncu pa je burja nekoliko popustila. Nisem imel občutka, da bi mi kaj pomagala. Poleg tega pa sem po poti nazaj čutil rahlo bolečino v mečih, tako da sem nekaj poti tudi prehodil.

Sicer pa odpade jutrišnji nameravan polmaraton v Italiji. Vstati je treba zgodaj zjutraj in tudi Jasmina nekaj "njuri".

@ ZOKI

Za jutri zjutraj pa sem se nekako dogovoril z Jasmino in tudi mojo sestro, da bi se ti pridružili za na Slavnik. Sestra sicer pravi, da bi šla nekoliko počasneje, a je planinka (sicer malo iz forme) in ne vem, kaj naj to pomeni. Ker očitno tudi Jasmina ne namerava kaj posebej teči v hrib, se ti bom verjetno priključil (če ti bom lahko sledil).....

Se čujeva za nadaljnji dogovor.
Uporabniški avatar
 riba
#216859
Danes sem po tromesečni pavzi ponovno odtekla 10 km. Družbo mi je delal tekač Ajm, ki ima kar neki kilometrine za sabo. Tekla sva v Škocijanskem zatoku, skoz klepetala, tako da je šlo 5 krogov kar hitro mimo. Ajm je tek nadaljeval proti Kopru, sicer bi mu z mano zakrnele noge :wink: .

Počasi se vračam na tekaške piste... :--

Tako da se lahko zmenimo še za kak tek :D
Uporabniški avatar
 Arabo
#216861
Sem že mislil, da si totalno "zgubljena". Čestitam.

10 km po daljši pavzi je fuuuuulllllll dobro. GSM številko imaš. Ko nameravaš kaj teči, javi. Drugače pa sva z Zokijem, Vladom in Danjelom skoraj vsak ponedeljek in sredo ob 19h na Bonfiki (trening z ŠD 3šport).

Mogoče pa se srečava kot povezovalca solin v Strunjanu ali Seči ali kje vmes.
Uporabniški avatar
 Arabo
#216868
Ne vem, kako postaviti relief na TF. Ti pa lahko posredujem relief in druge podatke z mojega Garmina (datoteka *.tcx), ki si jih lahko potem ogledaš v Garmin Training centru in tudi v nekaterih drugih spletnih aplikacijah.

Drugače pa poteka proga od pizerije-gostilne Kortina v Bertokih po stari cesti za Dekane (Ljubljano). Po kakih 500 m zaviješ desno na kolesarki/peš poti in tečeš po njej (po lesenem mostu čez reko Rižano, pod železniškimi tiri in mimo konjev in koz) dokler spet ne prideš do stare magistralne ceste za Dekane (nekje pri Lami). Prečkaš cesto in po parkirišču Lame tečeš do Škofij. Mi po navadi obrnemo pri osnovni šoli. Proga je dolga malo več kot 10 km in se v smeri Bertoki-Škofije dviga, za nazaj pa spušča.

Če želiš, lahko odtečeva tudi skupaj. Javi.
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 37

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA