prostor za dogovore o skupnih treningih - kje, kdaj, kako, ...
tu so vam na voljo tudi predlagani programi treninga

Moderatorji: ero, pegaz

Uporabniški avatar
 vencelj
#111200
Češnjica- Studeno- Golica- Rovte- Črni kal- Blegoš- Potok- Davški most (malce na hitro merjeno po nv atlasu okrog 20 km), naprej pa opcije:
:arrow: organiziran prevoz na izhodišče
:arrow: peš na izhodišče po cesti oz ponekod po stranskih poteh (cca 6 km)
:arrow: mimo cerkve Suša (tek Suša!) na Jesenovec, od tam na Prtovč ter po LPP mimo Brsničarja in Novaka čez Hujsko na izhodišče (13 km)
:arrow: na Zali log, skozi Groblje na Povden in Ratitovec, nato na Prtovč in po prej navedeni poti mimo Novaka na Češnjico ;
Vsaka od teh variant je daljša, zadnji dve sta dolgi okrog 35 km. Če bi šel tudi na Ratitovec, je možno izpustiti Prtovč in se spustiti do Novaka čez Jelovico (pl. Klom, Jesenovec).
Seveda je veliko odvisno od vremena (zima se bliža)...
Lep pozdrav, vencelj
Uporabniški avatar
 vencelj
#111490
En teden po Velenju (2.12.)... En teden pred Kališčem gor-dol-gor(22.12)...
sobota, 8.12 ali sobota 15.12; zelo primerna datuma, katera lahko ogrozijo edino grozljive vremenske razmere. Kljub temu pohod bo, če bo gori na gori 2 much snega, ga pač speljemo v nižjih legah. Prilagajanje je ena od sposobnosti človeške rase, če bo sreča, bomo to dokazovali ob neki drugi priložnosti enkrat v nalednjih stoletjih... :D :wink:
Podrobnosti sledijo :!:
Lep pozdrav, vencelj
Uporabniški avatar
 vencelj
#111495
V soboto, 8. 12. štartam ob 8-ih izpred pošte na Češnjici! Načrtovano pot sem opisal, o eventuelnih spremembah bom poročal naknadno (edino v primeru 2 much snega). Grem seveda na tisto daljšo varianto, z okrepčevalnico v rukzaku...
Zadnjič sem vabil na pot, pa sem jo potem vendarle opravil sam (Zali log- Blegoš- Davča- Porezen- Petrovo brdo- Lajnar- Soriška pl.- Ratitovec- Zali log), tudi sedaj jo bom, če se bo tako obrnilo.
Je pa (menda) odprta koča na Blegošu, gostilna na Zalem logu, koča na Ratitovcu...Vendar se na to kljub vsemu ne gre zanašati, osnovne stvari je treba nositi s sabo.
LP, vencelj
Uporabniški avatar
 vencelj
#112365
Kdo bi čakal sobote in tisti sneg, ki je za takrat napovedan? Tako sem razmišljal včeraj in še danes zjutraj, nato pa prešel od besed k dejanjem. Nič čakat, vzel sem dopust in jo ob 7:00 ubral proti Studenu, skozi studensko grapo na Golico ter naprej po cesti v Rovte. Nadaljeval sem po stari vojaški cesti mimo Mladega vrha, Koprivnika in Romovca do Črnega kala. Spustil sem zasneženi Blegoš in se po makadamski cesti spustil skozi Potok na Zali log. Od tam sem se spet pričel vzpenjati skozi Groblje do Žagarjevega hleva, kjer ima ŠD Zali log vpisno knjigo za rekreativne pohode (zadnji od danes vpisanih pred mano je bil Andrej). Pot iz Zalega loga do Povdna je opremljena z oznakami za vsakih 100 višinskih metrov. Po vzponu na Povden sem se odločil, da spustim tudi sam vrh Ratitovca, zato sem šel na Prtovč, po LPP mimo Brsničarja do Novaka ter čez Hujsko domov.
Po nv atlasu se je nabralo okrog 32 km, vzpona pa le okrog 1500m. Za celotno pot sem skupaj s postanki- ki pa jih ni bilo veliko in tudi niso bili dolgi, glede na to, da je bil nahrbtnik edina okrepčevalnica- porabil dobrih 5 ur, 20 minut.
lp, vencelj
Uporabniški avatar
 vencelj
#112370
Zdaj, ko sem opravil s kosilom, lahko še par stvari napišem o moji današnji etapi.
:arrow: najlepši del celotne poti je od Golice do Rovt. Zelo lepa makadamska cesta, okrog pa gozd, veliko jelk, podrast...tista lepa zelena barva. Do Golice razen serpentinaste poti, po kateri sem prišel jaz, pripelje tudi asfaltirana cesta iz Selc;
:arrow: Loška planinska pot (LPP) v delu med Prtovčem in Novakom je bila že prej v nekaterih delih slabo prehodna, kdor je ne pozna in je premalo pozoren na oznake, bi kaj lahko tudi zašel. Sedaj so v enem delu območje celo zagradili z 2 m žično ograjo. Tako sem šel po stezi, ki jo dobro poznam in se naenkrat znašel tam. Moral sem okrog, zadevo pa bi morali reševati vsaj z delno spremembo poti in oznak v tem delu (v to, kdo in zakaj je ogradil območje, se niti ne spuščam).
Uporabniški avatar
 miciM
#112373
No to je pa lep podvig, sploh se ne morem odločit a si hodil al tekel :lol:
Kolikšna pa je snežna odeja na Blegošu?


LP miciM
Uporabniški avatar
 vencelj
#112375
Zdravo, MiciM!
Nekako pol tekel, pol hodil. Hujši klanci tako niso tekaški, pa tudi dolžina je že taka, da ne kaže pretiravati. Za snežno odejo pa ne vem, ker sem se na Črnem kalu obrnil proti Potoku. Nobene želje nisem imel laziti po snegu, pa tudi opremo sem imel bolj tekaško in ne za sneg. Na kalu (dobrih 1100 m) je bilo še brez snega, na drugi strani doline, na Povdnu pod Ratitovcem (dobrih 1260 m) bi se pa že dalo vsaj kepati. Oba vrhova sta bela, čeprav mislim (vem pač ne) da ga v tej višini prav veliko tudi še ni.
lp, vencelj
Uporabniški avatar
 vencelj
#112562
Ko smo se že ravno toliko z vremenom ukvarjali, bi hitro lahko kdo rekel, ja , saj danes je bilo pa za kak lep pohod še lepše kot včeraj. Res je, pa človek le nima vsak dan čas, da bi zjutraj ugibal, kaj vremenu primernega bi dotičnega dne počel, vsake toliko je pač treba tudi v službo.
lp, vencelj
 klas
#165522
:D evo pa si nas lepo zrajcal s tole turco oz. z najavo...kdaj misliš tole izvesti :roll: in če te mika v enem kosu?

...izgleda in zveni zelo zenimivo lp
Uporabniški avatar
 vencelj
#165524
V etapah sem jo že naredil, v enem kosu pride na vrsto, čimprej, je pa v višjih hribih sneg (Ratitovec, Blegoš, Porezen)...za novoletne praznike sem gazil po poteh med Soriško planino, Danjarsko planino, Kremantom, Zg. in Sp. Danjami...bilo je super, ampak te so bile kratke- do 2 uri. Pri dolžinah je pa le treba imeti pamet...Se še slišimo :wink:

Lep Pozdrav, vencelj
Uporabniški avatar
 vencelj
#165527
Hitel ne bom, bom raje počakal, da se dan potegne, poti so prelepe, da bi po njih ponoči lazil in nič videl, no, saj nekaj bo tudi nočne hoje, ampak čimmanj, je pa velika verjetnost, da me bo še prej kaka etapa premamila :juhuhu: .

LP, vencelj
Uporabniški avatar
 vencelj
#174722
vencelj napisal/-a:Združitev etap v celoto...projekt za 2009...nekako takole, v grobem:
http://www.geopedia.si/#L3571_F1_T105_b ... 119667_s12

Po oceni okrog 85 km.

Ja, res je, temo obnavljam po več kot letu dni :!: :D

LP; vencelj


Grobo traso na zgornji povezavi sem sedaj obdelal malce bolj natančno, nastalo je tole: http://www.geopedia.si/#L3949_F1_T105_v ... 65_y121239
Na videz skoraj enako, razlike pa slabih 12 km, prišel sem zelo blizu ocenjenim 85 km.
V nedeljo sva z Romano križarila med Čepuljami, Planico in Križno goro. To je skrajni vzhodni del začrtane trase, s katerega je dobro viden tudi skrajno zahodni del- Porezen. Kot zanimivost, zračne razdalje med tema točkama je dobrih 24 km.
Vzhodni del je brez snega, zahodni del (posebno vrhovi Blegoš, Porezen, Lajnar-Soriška planina, Ratitovec) pa še nekaj časa ne bo "normalno" prehoden.

LP, vencelj
#180042
Danes nisem tekel, sva pa z Romano kolovratila po bolj zahodnem delu tele "moje" trase...pohajkovanje po Davči, nekje med Črnim vrhom in Poreznom. Vreme je bilo, razen vetra, zelo lepo, razgled dober..skratka, preživela sva en lep dan :D .

LP
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA