Nneuradni forum za podporo sežanskem tekaškemu prazniku

Moderatorji: ziga, Bot-sub

Uporabniški avatar
 stari
#80373
Tek je tak kot je ,če ti je všeč prideš ,če ti ni te ni.Na teku Vasaloppet je štartnina 130 evrov in za ta denar dobiš enolončnico spominsko kapo in okrepčila ob progi vse ostalo se plača.Nihče ne diskutira z organizatorjem da bi rad ravno prav vroč čaj ,hrano za vegije in podobno.Če ti ni všeč pač ne greš .Čast za vsakega tekača je da ta tek preteče.Fant na Švedskem ne dobi dekleta ,če ne preteče ta tek ,saj velja za slabiča.Udeležba pa je 19.000 tekačev. :roll: :twisted:
Uporabniški avatar
 RoKo
#80385
Bot-sub napisal/-a:Kar se cene maratona tiče, je takšna kot je. Organizatorji že imamo svojo računico in lahko vam zagotvim, da nihče ne obogati zaradi tega maratona. Prej obratno. Mogoče bo s prihodom novih in večjih sponzorjev kaj drugače, vendar zaenkrat ni bilo tako. Maraton organizira zavod, kateremu tako ali tako ni interes, da kuje nevemkakšne dobičke ampak gre le zgolj za promocijo športa.

Če kdo ne verjame, pa ga lahko povabimo na dan pred maratonom in si bi lahko sam ogledal koliko ljudi dela na tem projektu in koliko ljudi je potrebno za to plačati.
LP


Tudi drugod pomaga kup prostovoljcev (ali so plačani ali ne ne vem-če niso je to pohvalno)pa zato štartnina ni pretirano visoka (do 15 EUR)
Verjamem da imate svojo računico, ne verjamem pa da morebitno izgubo poravnavate iz svojega žepa, če to tisto OBRATNO pomeni.Mislim da izgube ni, ker že nekdo voha dobiček na račun rekreacije in množičnosti.
 sejbo
#80683
Jaz sem si z neta pobral trimesečni program-trening za mali maraton. Zadnji teden po naključju pade na dan 7-ega Kraškega maratona, zato se ga bom sigurno udeležil.
Sicer nikdar še nisem sodeloval na tem maratonu, lahko pa rečem da je pohvalno da se je odprla diskusija. Očitno organizatorjem le ni vseeno.Pohvalno.
 rožca
#80730
sejbo, lahko mogoče pošlješ link, kjer si dobil 3-mesečni program za trening za mali maraton? sem iskala, pa nisem našla. hvala!

SREČNO 2007 vsem! :D
 mauriciusus
#80750
lep pozdrav, organizatorjem malega kraškega maratona.

všeč mi je bila trasa proge. ker pa sem eden tistih, ki tečejo tudi na rezultat me je zmotila prevelika množica tekačev, ki ne vedo kam se postaviti na štartu glede na predviden čas teka. Zato je NUJNO da razdelite štarta teka v malem maratonu in 8km preizkušnji. ali pregradite progo ob hkratnem štartu, še bolje pa bi bilo da njun začetek ločite, saj lahko letos pričakujete spet velik obisk. predvsem pa prepoveste kolesarjenje ob progi še zlasti v zadnjem kilometru, saj se mi je ravno privas jeseni pripetilo, da mi je v ciljni ravnini nenadoma pot prekrižal kolesar in k sreči se ni nič hujšega zgodilo. sicer pa upam na lepo vreme in se vidimo!
pa na račun pretvarjana tolarjev v evre ne povišajte štartnine,
zaokrožite jo navdol!
15evrov je več kot dovolj
Uporabniški avatar
 stari
#80759
Ali imaš mogoče tudi glasbeno željo?S seboj pripelji 50 redarjev ,da ti bodo odganjali kolesarje,če tečeš na rezultat se pač pravočasno postaviš na startno črto in čakaš na štart,če pa čakaš na zadnji trenutek in se potem drenjaš v gužvi pa to ni problem organizatorja pač pa tvoj.Pa brez zamere.Zanima me ,če z orgnizatorji v tujini tudi diskutirate kaj naj naredijo da bi ustregli tvojim željam?
V razpisu so določena pravila ,če ti odgovarja greš,če ti ne ,ostaneš doma ali pa se udeležiš teka kjer bodo izpolnili vse tvoje želje.
Lahko pa se lotiš organizacije teka ,ki bo organiziran povsem po tvojih željah.
Imel boš ločene bokse, na progi ne bo kolesarjev, na okrepčevalnicah boš dobil vse kar si želi srce.
Uporabniški avatar
 BoF
#80799
stari napisal/-a:Ali imaš mogoče tudi glasbeno željo?S seboj pripelji 50 redarjev ,da ti bodo odganjali kolesarje,če tečeš na rezultat se pač pravočasno postaviš na startno črto in čakaš na štart,če pa čakaš na zadnji trenutek in se potem drenjaš v gužvi pa to ni problem organizatorja pač pa tvoj.Pa brez zamere.Zanima me ,če z orgnizatorji v tujini tudi diskutirate kaj naj naredijo da bi ustregli tvojim željam?
V razpisu so določena pravila ,če ti odgovarja greš,če ti ne ,ostaneš doma ali pa se udeležiš teka kjer bodo izpolnili vse tvoje želje.
Lahko pa se lotiš organizacije teka ,ki bo organiziran povsem po tvojih željah.
Imel boš ločene bokse, na progi ne bo kolesarjev, na okrepčevalnicah boš dobil vse kar si želi srce.


Ne vem... Mislim da je nivo diskusije previsok za dojemanje prejšnjega pisca svojih misli. Ali po domače: ako gospod uporabi navodila za uporabo glave bi morda ob pravilnem prekvalificiranju frnikol in ostalih kolesc v predelu nad očesno votlino spoznal, da se tukaj ne kritizira ali udriha čez organizatorje (Božo & tajnica rulzzz!) temveč išče ideje za še izboljšanje tistega, kar že imamo, na demokratičen način z devizo: več ljudi več ve. Zato bi predlagal zgornjemu piscu, naj malček zniža tempo svojega besedičenja in prijavi kakšno izboljšavo in ne udriha z glasbenimi željami in podobnim kmečkim sarkazmom v slogu gasilske desetine Šinkov turn.
 sejbo
#80804
No..po dvodnevnem posiljevanju telesa z jedačo in pijačo se zdej lahko posvetim teku. Včeraj zvečer sem bil čisto po naključju v Sežani, nič še ni pripravljeno za maraton, nobenih obcestnih pregrad, nobenih reklamnih transparentov, čisto nič :twisted:
Šalo na stran....zanima me koliko višinske razlike se naredi na tej progi oz. ali so sploh kaki večji vzponi na trasi?

p.s. rožca pošlji e-mail, ti pošljem
Uporabniški avatar
 MihaPR
#80806
So, oz. je :) Tam nekje pri približno 15-16 km se zavije v Italiji na "makadamsko" pot, ki vodi nazaj v Slovenijo mimo ex-karavle (pozabil ime hribčka). Do tam se pot lepo spušča, tako da je od mejnega prehoda v Lipici naprej komot tećt pol minute hitreje na kilometer. Ta vzpetina je zoprna zaradi makadama, zavojev in dokaj ozke trase, ki onemogoča kakšno prehitevanje.
Aja, pa tam nekje na 5 km proti mejnemu prehodu je en mini klanček, kjer se dvigneš za kakih par metrov :)
 sejbo
#80808
Hvala za info Miha. Že med samim branjem tvojga posta o klancu mi je pulz narastel :wink: Mogoče mi bo pa veter u hrbet pomagal (kaki sunki burje s hitrostjo 130 km/h) :)
Uporabniški avatar
 RoKo
#80813
MihaPR napisal/-a:So, oz. je :) Tam nekje pri približno 15-16 km se zavije v Italiji na "makadamsko" pot, ki vodi nazaj v Slovenijo mimo ex-karavle (pozabil ime hribčka). Do tam se pot lepo spušča, tako da je od mejnega prehoda v Lipici naprej komot tećt pol minute hitreje na kilometer. Ta vzpetina je zoprna zaradi makadama, zavojev in dokaj ozke trase, ki onemogoča kakšno prehitevanje.
Aja, pa tam nekje na 5 km proti mejnemu prehodu je en mini klanček, kjer se dvigneš za kakih par metrov :)


Orlek
Uporabniški avatar
 jpotoc
#80825
Mali kraški maraton je prireditev, ki ponuja vsaj zgled kako se lotiti neke prireditve: odlična spletna stran, dobra organizacija... Vsekakor se bo organizator, ki v dobri volji ponuja sprejem dobrih idej, zamislil nad pluvanjem od štarta do cilja. Ti ki ne premorejo drugega kot kritiko nad štarinino, oziroma nič drugega kot nerganje, verjetno sodijo med tiste osebe, ki v življenju še niso nič koristnega naredili.

Pluvati je najlažje, organizirati nekaj tako velikega kot je MKM - pa nekaj drugega - odgovornega z disoč problemi. Vsem tistim, ki mislite, da se od tega da živeti; čakam na vašo tekmo. Zagotovo je ne dočakam...
Uporabniški avatar
 stari
#80829
Bof ,sem eden od tistih prostovljcev,ki v pripravo MKM vložim veliko prostega časa ,in mi ni v interesu da nekateri samo nergate in kritizirate.Zberi 100 ljudi ,sponzorje ki ti bodo radodarno odprli mošnjičke in organiziraj svojo dirko.Upam ,da ne odnehaš že ko ti bodo na Upravni enoti naložili kup papirjev insoglasja ,ki jih moraš imeti. :lol: :twisted:
 sejbo
#80838
Rad bi povedal mnenje glede štartnine za maraton. Meni osebno je bolj všeč, da dobim čimmanj darilc in da je štartnina nižja.(vem da so ta darilca pogojena tudi z raznimi sponzorji in tudi ljudje smo pač taki, da radi kaj dobimo).Mogoče kot darilo kak gel ki mi bo prišel v poštev za tek, ne pa razne majice, trakci,...
Če želim majco si jo bom šel kupit (in to v eno izmed trgovin ki je sponzorirala prireditev če se le da). Nočem prispeti po teku domov kot božično drevesce.
Priznam pa da so/smo udeleženci tudi iz leta v leto bolj razvajeni in nihče ni pripravljen malo potrpet, če kaka zadeva ni bila izvedena tako kot bi bilo treba.(Verjamem, da je v vsakem človeku malo Drnovška, zato podari majico sosedu, boš videl da bo jeza minila in ta prekleti občutek zanalašč-so-me-prevarali-s-to-prekleto-xxxxl-majico bo izpuhtel :wink: )
Uporabniški avatar
 BoF
#80857
stari napisal/-a:Bof ,sem eden od tistih prostovljcev,ki v pripravo MKM vložim veliko prostega časa ,in mi ni v interesu da nekateri samo nergate in kritizirate.Zberi 100 ljudi ,sponzorje ki ti bodo radodarno odprli mošnjičke in organiziraj svojo dirko.Upam ,da ne odnehaš že ko ti bodo na Upravni enoti naložili kup papirjev insoglasja ,ki jih moraš imeti. :lol: :twisted:


Spoštovani kolega, dejstvo je, da ste me narobe zastopili ali pa sem vas morda jaz nenamerno spregledal, a kaj ko se mi je dozdelo, da je nerganja pač na vaši strani več kot preveč in sem zato dodal par svojih besed. Seveda je teza: če hočeš pridi - če ne si pa organiziraj svojo tekmo, morda praktična za vse kritizerje, a za MKM ni prava, ker je to pač nekaj posebno izbornga v tekaškem gibanju pri nas in zatorej bi se bolj podalo kaj predlagati in popraviti, kot takoj v štartu z agresijo in užaljenostjo pridobivati negativno energijo, ka-li?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA