Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
#349963
Zgodil se mi je neljub pripetljaj oz. bližnje srečanje mojih nimbusk s pralnim strojem.

Med tekom me je ujelo močno neurje. Tekel sem po blatni stezi in ko sem prišel domov, sem se odločil, da svoje blatne tekaške čevlje dam v pralni stroj še z manjšim tepihom in to kar na 60 stopinj. Ne vem zakaj sem pretiraval, ker ponavadi perem tekaško opremo na 30 ..max na 40. :roll:

Rezulat je bil šokanten. Oba podplata sta bila odlepljena od tekaških čevljev. :--(

Na kolko perete svoje tekaške čevlje? :D

Obstajajo kakšni cenejši copati za tek, ki bi se približal udobju nimbusk? Že od začetka prisegam na Asics, rad jih kupim v akciji :lol: ampak ne najdem med znižanimi moje številke. Sem mislil flikat tekaške dneve s kakšnimi cenejšimi, dokler ne naletim na ugodne nimbuske. Sem pa supinator in spredaj morajo biti dovolj široki. Mogoč je pa bolš, da uporabim mal sekundnega lepila :lol:
#349968
Če bi prišel domov z blatnimi čevlji, bi jih samo stuširal z mrzlo vodo in dal posušit. Perem jih le na vsake toliko časa po več skupaj pri nizki temperaturi.
Ko so superge za v smeti so pač za v smeti :!: Ne glede na to, ali so izrabljene (in običajno so precej prej, kot sami mislimo da so) ali pa kako drugače uničene. Če tečeš v takih supergah še naprej, svojim nogam lahko delaš veliko škodo.
Slabe izkušnje imam tudi z "fejk" robo: sprva misliš, da si poceni prišel skozi, potem pa ugotoviš, da dejansko ni nič ceneje, ker toliko hitreje razpadajo ali pa si z njimi uničuješ noge.
Itak je dobro, da imaš več različnih modelov in zakaj ne pogledaš še pri konkurenci, če tvojega trenutno ni na zalogi :?: :roll: Izbira je neverjetno veliko...

Kakšen napotek glede čiščenja lahko dobiš v starejši temi na :TF) : viewtopic.php?f=27&t=5747

Prav neverjetno se mi zdi, kako malo rezultatov ti da google za "nego in vzdrževanje tekaških copat" in temu podobne pojme. Tale odstavek je iz tekač.si:
Tekaški copati
Posebna nega: Čistite jih s krtačko oziroma še bolje – zobno krtačko. Nikakor pa jih ne dajajte v pralni stroj, saj jih ta lahko pokvari.
Kako jih ohraniti čim dlje časa: Da bi športen copat ohranil svoje dobre lastnosti (na primer blaženje), ga morate pustiti, da po treningu ‘počiva ’ vsaj 48 ur. Prav zato je dobro, da imate dvojen par tekaških copat, ki jih izmenjujete.


LP, vencelj
#349979
Jaz pri najboljši volji nikoli ne prem čevljev v pralnem stroju. :roll:

Opere jih dež, če že ravno. Pa tisti antibakterijski sprej občasno. Edina higiena je strcanje blata iz podplatov, pred pospravljanjem in puščanje na zraku po zašvicani nošnji.
#349985
čara napisal/-a:Jaz pri najboljši volji nikoli ne prem čevljev v pralnem stroju. :roll:

Opere jih dež, če že ravno. Pa tisti antibakterijski sprej občasno. Edina higiena je strcanje blata iz podplatov, pred pospravljanjem in puščanje na zraku po zašvicani nošnji.

Dez obcasno ja, najlepse jih pa spuca 10 minut po sveze zapadlem snegu.

Jaz jih uporabljam samo za tek, drugace pa domujejo v kurilnici, in do letosnjega leta, ko sem z enim parom delal po 3k+ km, nisem nikoli pral niti cistil copat. Saj vem, shame on me, ampak ce so bili res blatni, malo potolces, da gre blato dol, pa je. Je pa res, da tecem samo dva do trikrat tedensko in se imajo najveckrat cas odpociti in posusti.
#349986
Je bil trenutek neprištevnosti ... če sem sebi privoščil vroči tuš po neurju, sem pa še svojim copatom. :o

Glede tekaških copatu pri konkurenci... kot supinator ne najdem bolj udobnih...druge so mi prav trde, toge...ali pa preozke..saj tist občutek ko tečem po trgovini=) na blef pa še nisem kupoval...ko najdem nekaj fajnga se potem tega držim :wink:
#349988
Nikoli v pralnem stroju. Samo 1x sem jih pa nikoli več. Gel se je v supergah vsaj po mojem občutku nekam spremenil in nikoli nisem imel več tako dobrega občutka v tistih supergah. Nežna krtačka že vse od l 2007 vedno pri roki ko je treba pucati najine superge.
#349990
wolf.user napisal/-a:Je bil trenutek neprištevnosti ... če sem sebi privoščil vroči tuš po neurju, sem pa še svojim copatom. :o


Ja lej ga...zakaj se pa nisi šel raje tuširat z njimi, bi bilo najbrž manj škode.... :wink:

Sicer pa, jaz jih ponavadi samo pod pipo s krtačko operem (če so reeees preveč usrane) V pralni stroj sem jih pa stiščala po Vipavi, ko so itak bile čisto mokre, da bolj že niso mogle bit. Na 30 celzijevih.
#350011
V bistvu smo pa dobri s temi nasimi odgovori. Kolega sprasuje za nasvet, mi pa samo modrujemo, ces da je naredil napako, kar nam je tako ali tako ze sam napisal.
Se opravicujem, ker sem tudi sam skrenil s teme. Se pravi, vprasanje, na koliko peremo copate, si dobil ze dovolj odgovorov, kako pa je z zacasno resitvijo glede obutve, ti pa nismo prevec postregli. Glede na to, da si supinator, je zadeva verjetno malo bolj komplicirana, drugace bi ti svetoval, da gres na 21run.com ali pa mogoce da ujames na SportsDirect kaksno akcijo, pa ene nabavis za 40-50 €. Tako sem jaz letos kupil svoje trail Adidaske Kanadia 7 za 42 € (35 + 7 postnina), ker sem jih nameraval imeti samo obcasno za kaksne krajse blatne gozdne teke, pa sem se jih lepo navadil, da jih zdaj uporabljam tudi za teke 20k +, ce vem, da bo vsaj 40 % traila.

Ampak kot pravim, glede supinacije pa nisem siguren, koliko skode si lahko naredis oz. kako neudobno je imeti ene neprimerne copate. Kdo, ki se bolj spozna na to, naj prosim vskoci.
#350012
Še vedno sem mnenja, da pri supergah ne sme in ne more biti začasnih rešitev. To je najpomembnejši del opreme, ki ti lahko da ali pa vzame užitek pri teku. Lahko si oblečen kakorkoli ali sploh ne, to ni niti približno toliko pomembno in niti pod razno ne vpliva toliko na veselje pri teku, ki ti ga, po drugi strani, kaj lahko uniči napačna obutev. Torej: pri obutvi nobenih kompromisov :!:
Tudi jaz sem bolj supinator in tudi moje stopalo zahteva širši copat v sprednjem delu...in do sedaj še nisem imel problema, da ne bi našel primernih zase. In v vsej svoji več kot dvajsetletni tekaški karieri sem imel v vitrini samo ene asics! Ne da bi imel kaj proti asicsu, hočem povedati samo to, da je izbire več kot dovolj. Razmisli :!:


Slika
#350016
vencelj napisal/-a:............
Tudi jaz sem bolj supinator in tudi moje stopalo zahteva širši copat v sprednjem delu...in do sedaj še nisem imel problema, da ne bi našel primernih zase.


Kaj? Res ne? Ker jaz jih pa imam! Dolžina stopala za 25cm, širina pa 10 centi od mezinca do palca in mi je muka kupovati superge. Kakor, da proizvajalci za same ozke noge delajo superge. Sem hotela Salomon X celerate-obupno ozki :(
#350018
Ja, meni so Nimbuske bile preozke. :( Drugače bi to bil zame top copat, ker vedno iščem čim bolj blažene, zaradi čudno nastavljenih pogačic.

Po obliki mi je bil top poceni in špartansko blažen nekaj let star Elexir Pro touch in to celo ženski model, kar se redko zgodi. Ampak za tek nikakor.
#350074
To temo sem odprl malo za razvedrilo. Hvala za odgovore. Mi ni treba poudarjat, da jih ne bom nikoli več dal v pralni stroj :)

Širina stopala je kar problem pri izbiri copata. Že pri trend obutvi moram imeti zelo razrahljane vezalke, da mi je udobno. Velikokrat se naredi, da se trend obutev najprej ob strani pretrga zaradi prevelikega pritiska ob strani stopala (npr. ravnokar so se mi adidas superstar 2).
Pri teku pa ni sploh debate, copat mora biti udoben, torej dovolj širok in hkrati stabilen - vezalke ne morejo biti ohlapne.
Moram pa priznati, da že nekaj časa nisem sploh iskal drugega modela in verjamem, da se najde pri konkurenci še kaj boljšega in sem ga preprosto zgrešil. Ko imaš 1x družino in male otroke in edini tečeš, se moraš že boriti, da lahko sploh tečeš, kaj šele, da bi skakal po trgovinah in iskal svoj sanjski tekaški čevelj :lol: še na wc-ju nimaš miru :lol:

Lahko napišete konkretne modele tisti, ki imate široka stopala in ste zadovoljni z določenim modelom za supinatorje oz. nevtralne tekače. :clap:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA