Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 Miroslav
#292158
Zadnje dni spremljam Tekaški forum in vidim, da se svet oziroma Slovenija vrti okrog Ljubljanskega maratona. Kaj bomo jedli en večer prej, kaj bomo jedli zjutraj, kaj bomo oblekli, kakšno bo vreme, kaj bomo jedli po maratonu, kje se bomo dobili po maratonu, kam bomo šli lul... :roll:
Letos vreme ne bo naklonjeno tekačem. Na žalost. :(
Zato tudi nenaden porast novih registriranih "tekačev" na Tekaškem forumu, ki so se registrirali izključno zato, da prodajo štatrnino, ker jih je postalo strah, zaradi vremena ali česa drugega.
Sovenci se nasplošno radi dokazujemo: "spomladi sem začel teči, kupil sem si najboljšo opremo, rad sem, če me vidijo sosedi, ko grem tečt". Po par mesecih prva 10tka, po pol leta prvi polmaraton, na Ljubljanskem pa cel maraton. Saj bo šlo, če ne drugače, pa "z glavo".
Bojim se, da bo pristanek na realnih tleh za marsikoga boleč. Še posebej v teh težkih vremenskih pogojih.
V Sloveniji imamo ekipo dobrih ultramaratoncev, maratoncev in kratkašev, z nekaterimi bom tekel na Sladkih6 in mi bo v čast. Nato imamo množico dobrih rekreativcev, ki pridno trenirajo. Imamo pa tudi veliko množico nedeljskih tekačev. Ti se včasih precenijo in si zadajo previsoke cilje. To je v naturi Slovencev. Mogoče niti ni tako slabo, vsaj včasih vseeno malo pomigajo. :?
Mislim, da vedno bolj razumem nekaj znancev, ki celo leto pridno trenirajo za eno ali pa za nekaj tekem. Njim ni pomembno ogromno število tekem, cela gora pretečenih kilometrov in raznorazne lestvice in statistike. Imajo stil. Stil življenja in cilj. Pa če je samo eden v celem letu. In imajo voljo. Močno. IN VEDO, KAJ HOČEJO!
Tudi meni so pozimi previsoki cilji in posledično poškodbe dale pošteno po piz... In na srečo sem spregledal, kot nekoč Esmeralda... :lol: In sedaj imam realne cilje. Grem lepo po vrsti. In se zavedam, da vsak pač ni ustvarjen za ultramaratonca. Boljše kvaliteta kot kvantiteta.
Letos po dolgem času na Ljubljanski maraton ne grem. Pa ne zaradi vremena. Recesija je. Pošteno je udarila po Sloveniji in tudi po moji družini. Tudi moja pripravljenost za dolge proge ni bleščeča, ker trenutno delam na hitrosti in moči. Pa tudi cena Ljubljanskega maraton se mi zdi pošteno previsoka. Zaradi mene bi za štartnino dobil samo čip in štartno številko, samo da bi bila štartnina prilagojena slovenskim razmeram.
Do sedaj sem trikrat tekel LJ maraton in enkrat polmaraton, in bilo je čudovito. Ta množica ljudi te čisto potegne vase. In navijači, in glasbena skupina na štartu. Super. Vse je bilo OK, tako, da ni kaj kritizirat organizatorje, razen cene. Glede tekačev pa samo to; naj se vsak postavi v boks po svojih zmožnostih. Saj šteje netto čas. Ker so od začetka eni resna ovira. Tu bi lahko spet o slovenski naturi.
:oops:
Dovolj za enkrat!
:ignore:
Letos na LM vam vsem želim dober in uspešen tek.
In lepo vreme!
:D
Na Sladkih6 pa se vidimo, pa če sem pripravljen ali ne.
:TF)
:laola
Uporabniški avatar
 tae
#292159
Miroslav, dobro si tole spesnil. :clap:

Na sladkih 6 vprašaj okoli kdo je tae, da se spoznava.
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#292162
Dobro si se razpisal Miroslav 8)
Jaz pa dam vsem prav. Plašni naj prodajo prijavnino, hrabri se naj borijo in premalo trenirani naj si zapomnijo za drugič, saj moraš preizkusiti na lastni koži.
Dokler ne bodo boksi zaprti in tekmovalci razvrščeni po časih glede na že dosežen čas bo pač tako kot je. Ni problema. Nikomur ni za zamerit. Smo samo ljudje in dokler smo tako različni, je na svetu lušno.
Veselimo se dogodka in uživajmo v hladnem vremenu s toplim srcem. :clap:

Miroslav, na Sladkih6 pa le poišči taeta, da ne bo on iskal tebe :lol:

Res imamo lepe prireditve in res je, da smo prava družba. Vsi enaki, vsi različni. :D
Uporabniški avatar
 ZHAK
#292163
Noben novinar ne napiše tako kakovostnega in jedrnatega članka, pa sem jih v tem času pred LM v različnih medijih prebral kar nekaj. Tudi s tvojimi mislimi se popolnoma strinjam!
Uporabniški avatar
 Misho76
#292169
Miroslav, pametne besede. Povedal si vse. Se pa strinjam tudi z Zdravkotom, da je treba razumeti in je treba poskusiti. Vcasih tudi marsikaj nespametnega. V zivljenju vsak po svoje sajtrgo poriva - eni prazno, jbg drugi polno. Vse je sola. Upam, da je tvoj clanek preprical koga naj ne proda startnine in naj se kljub vsemu, kar napovedujejo za ta dan, postavi v pravilen boks. Da bo iskren do sebe. Jaz vem, da bom. Se mi ne mudi nikamor :lol: Fejst bod.
Uporabniški avatar
 ugor
#292184
ZdravkoC napisal/-a:Jaz pa dam vsem prav. Plašni naj prodajo prijavnino, hrabri se naj borijo in premalo trenirani naj si zapomnijo za drugič, saj moraš preizkusiti na lastni koži.
Dokler ne bodo boksi zaprti in tekmovalci razvrščeni po časih glede na že dosežen čas bo pač tako kot je. Ni problema. Nikomur ni za zamerit. Smo samo ljudje in dokler smo tako različni, je na svetu lušno.
Veselimo se dogodka in uživajmo v hladnem vremenu s toplim srcem. :clap:

Miroslav, na Sladkih6 pa le poišči taeta, da ne bo on iskal tebe :lol:

Res imamo lepe prireditve in res je, da smo prava družba. Vsi enaki, vsi različni. :D

:clap: :clap: :clap:
Uporabniški avatar
 boatjan
#292193
Tudi sam ne razumem, zakaj prodajajo prijavnine, razen tistih, ki imajo kakšne probleme z dihali. Če se prijaviš na tek, moraš imeti resni namen in se pripraviti, to pomeni, da včasih tudi treniraš v slabem vremenu.

Sam bom tekel polmaraton in to za sebe in svoje zadovoljstvo. Kakšno bo vreme bom videl šele v nedeljo zjutraj in se bom temu prilagodil, tudi tempo bo pač vremenu primeren, do takrat pa se sploh ne obremenjujem z vremenom.

Bi pa lahko na tekih uvedli več vrst prijav npr.:
- samo prijava s številko (ta bi bila najcenejša)
- prijava s številko in majico
- prijava s številko in majico ter malico
- itd.

Lep pozdrav!
Uporabniški avatar
 vencelj
#292198
Ljudje smo si različni.
Jaz se za udeležbo največkrat odločam zjutraj pred tekmo in zato ne maram prireditev, za katere se moraš prijavljat vnaprej, a seveda pri "velikih" prireditvah drugače ne bi bilo organizacijsko izvedljivo.
Tudi če sem prijavljen in potem ne grem, prijave ne prodajam...
 ton
#292202
Jaz pa ne razumem tega neskončnega kukanja nad ceno Ljubljanskega maratona. Če si se prijavil do konca avgusta in našel par kompanjonov, je bila cena 27 evrov. Za tak denar težko dobiš resno in organizirano tekmo. Verjemi mi, dobro pretehtam vsako štartnino.
Tek je še zmeraj cenovno ena najboljših možnosti, da človek naredi nekaj za svoje zdravje in pri tem tudi spozna podobno misleče ljudi. Sam imam odločitev za tek za eno najboljših v svojem življenju tudi zato, ker dvomim, da bi imel čast spoznati toliko prijetnih ljudi, kot sem jih v supergah.
Zato ne odganjajmo 'cincarjev', ki prodajajo štartnine. Bogve kaj se jim je zgodilo, da jih v nedeljo ne bo, in kje drugje je takšna tržnica boljša kot na forumu za tekače? meni je, Miroslav, enako žal zate kot za njih, da ne boste imeli veličastne prilike teči po Ljubljani v nedeljo. Pa kdaj drugič!
Uporabniški avatar
 štenga
#292203
Miroslav super spisano - veliko užitkov v nedeljo - kakor tudi vsem udeležencem.

Mam pa dva komentarja - pa da ne bo kake zamere :--
Miroslav napisal/-a:Zadnje dni spremljam Tekaški forum in vidim, da se svet oziroma Slovenija vrti okrog Ljubljanskega maratona.

Meni se zdi, da se le tekaški svet vrti okoli LM, ne pa "svet oziroma Slovenija". Sem iz MB in nihče do sedaj ni omenil LM-ja, pa mam stike z veliko ljudmi. Se pa strinjam, da je na TF-ju to glavna tema zadnjega meseca, saj je ta maraton vrhunec slo tekmovanj.

Miroslav napisal/-a:Pa tudi cena Ljubljanskega maraton se mi zdi pošteno previsoka. Zaradi mene bi za štartnino dobil samo čip in štartno številko, samo da bi bila štartnina prilagojena slovenskim razmeram.

Jaz na ceno maratona (ali kateregakoli teka) gledam drugače. Če pogledaš znesek in se zaveš, da moraš toliko plačati, da le nekaj km odtečeš se sliši ogromno (pa pustimo kaj dobiš še zraven). Po drugi strani pa glede na to da je letos čez 25.000 prijav to nakazuje, da je štartnina dooosti prenizka (u zdaj bo linčanje zaradi tega zapisa). Peto najštevilčnejše mesto v Sloveniji (Velenje) ima dobrih 26.000 prebivalcev. Koliko so obiskani drugi maratoni recimo Avstrija, Nemčija - je tekačev tudi toliko kot je prebivalcev v petem najštevilčnejšem mestu države?

Cena naj bi se vedno oblikovala glede na ponudbo in povpraševanje. Torej glede na število tekačev (ki se vsako leto na LM še povečuje) je cena še prenizka, zato ne grajajte cene in bodite raje veseli, da ni še višja. Je pa res, da se meni tudi zdi cena previsoka, a gledano z objektivnega stališča pa obvelja prej napisano.
Uporabniški avatar
 boatjan
#292205
No, jaz sem mislil, da ne razumem tistih, ki zaradi vremena ne gredo tečt, ali pač ker jim več ni.

Kdor se iz zdravstvenih razlogov ne more udeležit, ali zaradi kakšnih drugih bolj pomembnih zadev pa se mu opravičujem.

Se mi pa zdi, da je LM naredil veliko za popularizacijo teka v Sloveniji in se bo moral v prihodnosti spremeniti v nekaj še več.
 spela*
#292207
ton napisal/-a:Jaz pa ne razumem tega neskončnega kukanja nad ceno Ljubljanskega maratona. Če si se prijavil do konca avgusta in našel par kompanjonov, je bila cena 27 evrov. Za tak denar težko dobiš resno in organizirano tekmo. Verjemi



Se povsem strinjam s tonom! Tako razburjanje zaradi "previsoke" :?: startnine v Ljubljani, kjer se lahko dva meseca prej prijaviš po precej ugodni ceni.
Po drugi strani pa naval (v veliko primerih istih ljudi!) na maratone v tujini. Za Berlin je bila prva cena celih 60 evrov, in za to se je treba prijaviti skoraj celo leto prej! Pa Ali New York itd. Da sploh ne omenjamo tega, da je treba tja še priti in tam preživeti nekaj dni.
Aja, pa tega, da na Ljubljanskem maratonu ne komplicirajo s spremembo prijave, če zaradi nepričakovanih dogodkov startnino prodaš ...
Uporabniški avatar
 RoKo
#292257
LM je le LM. Nobeden ga ne bi rad izpustil, marsikdo bi se rad pokazal. Zame osebno je tek kot vsak drug. Plačam prijavnino kolikor pač je za vsak tek in grem. Včasih bližje, včasim malo dlje. Do sedaj še nisem odpovedal teka, na katerega se se prijavil. Pogoji bodo pa za vse enaki, le čas na progi bo različen.
 spela*
#292264
štenga napisal/-a:Jaz na ceno maratona (ali kateregakoli teka) gledam drugače. Če pogledaš znesek in se zaveš, da moraš toliko plačati, da le nekaj km odtečeš se sliši ogromno (pa pustimo kaj dobiš še zraven).


Ni čisto tako. Ne plačaš le zato, da tečeš. Glede na to, da si iz Maribora, naj ti bo, ker mogoče ne veš, ampak teče se po centru mesta. Po območju, kjer sicer poteka gost promet. Ki ga za tekače na dan maratona ustavijo. Kar ni zastonj. Pomeni pa tudi, da se ti med tekom ni treba ustavljati na semaforjih. :wink:
Poleg tega je proga uradno izmerjena, dobiš uraden rezultat, na progi imaš okrepčevalnice, prav tako v cilju, poskrbljeno je za nujno zdravstveno oskrbo, za garderobe ...
Če že govorimo o tem, kaj "dobiš".
Sicer pa, če se komu Ljubljanski maraton res zdi tako drag, pač ne gre - ampak udeležba narašča, torej ... In jaz res ne razmišljam o tem, kaj bo v darilni vrečki. Na Ljubljanski maraton grem, ker je to v Sloveniji najpomembnejša tekaška prireditev. Svoj prvi maraton sem pretekla ravno v Ljubljani in zato sem še posebej vesela, ker Ljubljana je moje mesto. Poleg tega pa - ne glede na to, da mi je vseeno, kaj je v vrečki in česa ni - moram priznati, da je majica, ki jo v Ljubljani dobiš v cilju maraton, ena najboljših, če ne najboljša pogruntavščina sploh! :clap:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA