Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 majcka
#338335
Kot bi ZZTopka rekla....en bot..pa tudi jast!

Sicer pa :laola vsem, ki se upate odločiti, kaj šele, da greste in pridete skozi.
 Ninđa
#338371
Tajataja napisal/-a:Jaz pa vem, da se bodo kmalu tam podili nekateri TF-jevci. Zato navijam, da bi vse šlo kot treba :laola . Po sestopu se pa javite, če se upate. :lol:


Ccc kako ste skrivnostni :)
 matej-jethro
#338435
Tajataja napisal/-a:Jaz pa vem, da se bodo kmalu tam podili nekateri TF-jevci. Zato navijam, da bi vse šlo kot treba :laola . Po sestopu se pa javite, če se upate. :lol:


:D Izziv sprejet 8) ......kot sem rade volje sprejel povabilo Janija Marna, da narediva drugi skupni krog (prvič, 14.05.2011+PeterM) in koristno izrabiva tekmovalno luknjo do Ultra Pušeljca. Zgolj 11.dan po uspešni Gemoni viewtopic.php?f=3&t=24383 se mi torej zopet obeta pravo tekaško doživetje!
Dobila sva se nekaj pred 23:00 v Črni, tlesknila v dlani in čvekala o polpretekli zgodovini oz. o tem, kaj se je zgodilo od 100milj Istre pa do parkirplaca pred zaprtim rudnikom, v tej mirni četrtkovi noči. Ko sva med približevanjem Žerjavu znivelirala tempo na približno znosnega (4'35" - 5'00") je šlo gladko dalje proti Uršlji (2h02'). Jasna in mirna noč, suha podlaga, dobra vidljivost, polna tekaška ruzaka :roll: in družba dveh, ki sta debatirala križem kražem...o vsem in o teku. Oglašanju čuka je sledila deset minutna pavza pri Domu na Smrekovcu in obnavljanje tekočih zalog. Če prav vem je Jani že 19-ič na K-24!? Lahko zgrešiva pot? :lol: Teh skrbi nimam. Koča na Loki (7h30') je samevala zato se v miru pripraviva za vzpon proti Raduhi. Zebe me, mater vola! Pol sedmih zjutraj je v tej kotlinici kar "prijetno" hladno. Malo pospešiva in kmalu sva izpostavljena sončku, ki naju segreva do vrha (8h37'). Na vzponu sva nekoliko predelala diskografijo g.Benča in se strinjala z njim glede tematike o izginjajočih gostilnah :D Nikjer nikogar. Mir, ki si ga tako želim vsak sleherni dan med tednom! Vode je dovolj, medtem ko z vnosom hrane skoparim, saj je imam premalo. Sem malo pozabil, da ni okrepčevalnic :oops: Spust do Grohota in junaško proti Govci (Olševa). Dobro nama gre in Janijev Garmin, ki zna izračunati marsikaj mojemu Suuntu nerazumljivega, to potrjuje :D Neka oddaljena želja je zaključiti pod 19h. Realnost kaže precej bolje! Ultraške rane iz preteklosti pa naju opozarjajo na previdnost in razmišljanje le o času v katerem se nahajava zdaj! Ključni vzpon na greben Olševe zopet ni lahek. Leta 2011 me je kriza na tem delu pošteno "pobožala". Tokrat je bolje in družno garava proti vrhu. Sonce že dobro črpa iz najinih kamel in bidonov....Vrh (11h55') in težko verjamem, da v roki drživa vsak svojo pločevinko piva :shock: Prvo srečanje s planinci pa kar tako bogato :lol: Lahko rečemo, da nama je sekira padla v med :drink Brdavs po pričevanju F.Levstika ni imel te sreče :mrgreen: Iskrene čestitke g.Krpanu 8)
Jani pogleda na tablico in slovesno izjavi, da naju "Pri Kumru" čaka Janja z okrepčevalnico! Dobra novica :clap: Oddahnem si. Lačen sem in do cilja bi moral teči ob dveh grižljajih sendviča kar bi bilo "faaaar" premalo! Janja naju razvaja ob asistenci Aljaža in tik-tak je 20' malice mimo, ohhhhh...škoda :D
Sledilo je približevanje in finalni vzpon proti najvišjemu vrhu...Peci (2.125nm). Ker sem spet napisal več kot sem nameraval in zaradi bojazni, da Jani ne bo imel več kaj dodati bom pričel s "fade-outom".....Garala sva, resnično sva borbala in čutilo se je, kako sva si oba želela preko vsega kar sva še premogla v najinih utrujenih telesih priti v Zlato na Koroškem pod 18.urami. In sva!!! V fontano sredi krožišča sva padla od sonca pregreta in izčrpana ter zalivala izmučeni telesi z osvežilno, mrzlo vodo....razvrat :D 17h32'....HVALA JANI.....Hvala Janja in Aljaž...Hvala Tanja, Tajataja, cicko, Martin-Šved :wink: , muc....Hvala K-24 in narava v kateri se nahajaš!
Priponke
K24-.jpg
Nepričakovana Janjina postrežba
K24-.jpg (62.7 KiB) Pogledano 11664 krat
K24-1.jpg
Skupaj...ekipa!
K24-1.jpg (65.83 KiB) Pogledano 11668 krat
Uporabniški avatar
 muc
#338456
Bravo boysa!!! Kapo dol obema!!! :laola
Po fotkah sodeč vama je kr dogajal haha...po poročilu pa sploh ni dvoma,
da sta max. uživala...Benča sta najdla?!...norca...v pozitivnem smislu! :wink:

Zdej pa le bodita kakšen dan pri miru...no čeprav iztek pa le naredita...pravijo, da paše :lol:
See ya 8)

p.s. ko bom velik grem pa še jest na K24...do takrat pa...cici, lumpi itd :--
 ursad
#338459
Matej in Jani - kapo dol in iskrene čestitke za še eno vrhunsko zgodbo :laola
Uspešno regeneracijo in še veliko takih zgodb želim... :D
 matej-jethro
#338477
Hvala vam! :D

muc napisal/-a:Benča sta najdla?!...norca...v pozitivnem smislu! :wink:
p.s. ko bom velik grem pa še jest na K24...do takrat pa...cici, lumpi itd :--


Ja, Benča, ja! A si mislu, da najina generacija o Atomik harmonik diskutira med hojo v hribe? :idea: Ma kakšen cici, lumpi....ti morš sam cajt najt in enga k pozna in je tolk navit k ti :--
Sicer moram pa še povedati, da je trasa glede na leto 2011 dosti bolje markirana :clap: Predvidevam, da ima največ zaslug Janezs?
 Jožko
#338491
Pozdravljena Jani in Matej in seveda vsi TF privrženci.
Ko takole prebiram vajine zapise s poti po K24 se mi odvrti film na čase, ko sem še sam uspešno tekel po teh prelepih stezicah Koroške deželice. Z Janijem in Legendo Stanetom Berberjem sem K24 opravil v 19 urah, Jani in Stane pa že tedaj v 18 urah. Joj kako se mi je vlekel zadnji del proti Črni, kljub bolečinam v kolenu sem vztrajal in kljub povabilu domačina, da me pelje sem vztrajal in to mi je še danes v čast. Waw kako smo jo šli, res sem še danes ponosen nato :)
Vama Jani pa Matej pa res čestitke in dobro regeneracijo do UPT 100 v prelepi Baški Grapi in njeni okolici :D
 daca10
#360201
Že lani sem se spogledovala z izzivom premagati K-24, Koroški izziv, pa se ni izšlo, zato sem se po opravljenem GM4o extreme pred dvema tednoma, kar 'na silo' odločila, da bi šla pa še na K-24 :D . Na mojo srečo je Roman Jež takoj pristal na izziv, saj traso pozna pa obenem bi naredil še dober trening za UTMB :lauf: . Tako sva se v soboto ob 15h znašla na 'štartu' pri Domu na Smrekovcu. Roman je izbral smer, najprej na Uršljo, Peca, Olševa, Raduha in na izhodišče. Vreme je zdržalo, bilo pa je zelo soparno in na vrhu Uršlje in Pece gosta megla.Imela sem dve večji krizi zaradi lastne neumnosti, saj sem premalo pila in jedla, tako da sem skoraj že odnehala. V lahkotnem teku sva začela prvih 10 je ob debati hitro minilo, vendar mi je že vzpon na Uršljo dal vetra, ker sem 'pozabila' piti , zadnji obrokpa je bil jutranji zajtrk :oops: :mrgreen: . Vzela sem en gel, pojedla eno frutabelo pa je nekako šlo. Spust do Žerjavca se mi je vlekel, obhajale so me ene čudne misli, da pa mogoče le ni moj dan, da bi kar odnehala :roll: . Samo Romanu in Janezu, ki je s svojo skupino štartal ob 21h iz Črne na Koroškem, se moram zahvaliti, da sem nadaljevala. Tudi strm vzpon na Peco sem zborbala, še nikoli nisem bila tako premočena, kar lilo je od mene. Po polnoči pa sem oživela, glava je začela sodelovati, družba je bila super, moje počutje vedno boljše :P . Z Romanom sva nadaljevala skupaj z Janezovo skupino, ki je v hitrem pohodnem koraku premagovala kilometre in višince. Hrano sva imela s sabo, vodo točila na koritih, cocacolo pa v kočah. Na Raduho smo se vzpeli po 'plezalni', ki sem jo zmogla brez težav. Vzponi so strmi, spusti še bolj, trasa je kar zahtevna, zato tudi midva z Romanom nisva šla na nek rezultat, če prideva v limitu, bo super. Seveda se nama je izšlo odlično, Krog sva zakljućila v času 20ur in 40min. Tako sem postala nova članica Kluba K-24, Roman je izziv opravil že 3x :clap: . Izjemna izkušnja, preizkus glave in telesa, ponosna in zadovoljna, da mi je uspelo!
Hvala Romanu za spremstvo, Janezu za njegovo umirjeno pozitivno energijo, verjamem, da je uspelo tudi Tatjani in Karin, :laola

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA