Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
#328335
Uroš tudi s tvojim mišljenju, ki si ga napisal zgoraj se popolnoma strinjam.Ko sem se pred leti jaz odločil za K -24 sem samo za ogled poti porabil eno leto. Po ogledu sem imel v glavi, vse zahtevne dele poti, kje je možna oskrba z vodo,kje hodit ponoči, smer poti,odvisno na letni čas in podobno. za to res nisem rabil celo leto, bil sem pa velikokrat na ogledu. Za prvi krog sem rabil še najdaljši dan, zato sem počakal do nasljednjega leta. Prav tako sem tudi T 24, prehodil celo pot 2x neke dele poti tudi trikrat.Nekaj poti v tvoji družbi, nekaj poti zraven Klemena. Ampak tudi vidva sta še v dvomih za neke malenkosti, kje bi bila optimalna varijanta. Moramo pa seveda upoštevat vsakega posameznika, kaj mu bolj paše,direktna krajša strma pot ali daljša in zato tudi položnejša. Zato bi predlagal,da tisti, ki se mu gre za tekmovalnost in rekord proge,bi si moral vse poti dobro ogledat,izmerit po dolžini in višini, pridobljene rezultate primerjat med seboj.Seveda za to je potreben čas in potrpljenje. Potem pa izbrati najboljše za sebe, seveda tu zraven še spada, vreme, logistikain še in še. No tudi jaz ,kot veš imam namen poskusit v drugo, ( o tem smo že dogovorjeni) s čim manj teka na poti, moje želje in sposobnoati, pa so med 23-24 uro. Zadovoljen bom tudi z 23.55 h

Lp.
#328425
Bojan Ambrožič napisal/-a:Podplati copatov po T24:

Še zmeraj so boljši od mojih 'terenskih' mizunk, ki imajo za samo cca 6kkm.

Sicer pa čestitke! Tole pa ni kar tako, poleg dolžine in višincev tudi precej tehnično zahtevno!
#328475
Največja težava na poti je seveda tehnična zahtevnost, saj je treba celo pot misliti na vsak korak, kar jemlje žive, voljo in energijo. Opis (Blog) je pa tak kot je T24 v resnici - dolg. Če se komu ljubi to brati prav, če ne pa tudi v redu, ostane meni spomin na vse tisto kar je treba pretrpeti in dati skozi da sem se uspešno spopadel s to progo. Ampak v končni fazi lahko rečem: "T24 te spremeni." To ni za vsak dan.

Še enkrat hvala vsem in lp.
#328678
Včeraj ob 23.05 je Štefan iz Prevalj v drugem poskusu uspel premagati T 24.

V veliko pomoč mu je bil prijatelj Janez, ki je izpustil vrhove od Vrtače do Turna in je odigral pomembno spremljevalno vlogo na začetku in koncu.

Glede na na letnico rojstva je to fantastičen podvig - bravo Štefan.
#328679
Hvala za čestitke in še enkrat hvala tebi, Aniti in Janezu, brez vas mi sigurno ne bi uspelo.
uros feldin napisal/-a:Včeraj ob 23.05 je Štefan iz Prevalj v drugem poskusu uspel premagati T 24.

V veliko pomoč mu je bil prijatelj Janez, ki je izpustil vrhove od Vrtače do Turna in je odigral pomembno spremljevalno vlogo na začetku in koncu.

Glede na na letnico rojstva je to fantastičen podvig - bravo Štefan.
#328682
ODLIČNO ŠTEFAN :laola :laola :laola :laola

Zelo veliko delo je pod tvojo streho, dobro si se boril z vročino in z višinci. Tako, da ti bo ostal lep spomin na ta vroči dan in prav tako prijeteno toplo noč .
No , tudi meni se je uresničila želja, ki sem ti jo izrekel na srečanju na Ljubelju.Namreč ,da naslednjo noč skupaj prideva v Tržič z druge smeri. Zase sem vedel , da nisem dovolj pripravljen , tudi počutje je bilo slabo .Pa vendar je bil termin fiksiran že dolgo časa in ga nisem želel prestavljati , tudi Anita in Uroš sta si vzela čas v svojem zapolnjenem urniku. Če bi odpovedal, bi veliko škodo napravil tebi, kot se je sinoči izkazalo. Štefan še enkrat, čestitke.

Urošu in Aniti zahvala za vso pomoč in za potrepljenje z nama.
https://plus.google.com/photos/107544838473719789418/albums/6038083731438859073?authkey=CP7x2MGLk5yfcQ
Nazadnje spremenil janezs, dne 20 Jul 2014, 12:14, skupaj popravljeno 1 krat.
#328690
Poročilo s prehojeno T24:
V petek zvečer se z Janezom dobiva na naši strani Ljubelja, kjer zaparkirava en avto, z drugim se odpeljeva v Tržič. 19.07.2014 ob 00 štartama proti Dobrči, kamor prispeva čez 1h:53´, pot nadaljujeva mimo Prevale na Begunjščico in ob 4h:35´sva na vrhu. Tu Janez začne tožiti , da se ne počuti dobro in da nima moči.Do Zelenice prideva skupaj, tu se Janez odloči, da ne bo nadaljeval.Na zelenici naju je Čakal Uroš Feldin in me spremljal na Vrtačo in nazaj do avta na Ljubelju.Tu sem se malo okrepčal, napolnil nahrptnik z zadostno količino pijače in pot sam nadaljeval čez Košuto.Tu so še časi : Košutica:08h.59´, Veliki vrh: 09h:58´,Veliko Kladivo: 10h:54´in Kpšutnikov turn:13h:10´.Na Košutnikovem turnu me je spet pričakal Uroš in me spremljal na Zgornjo Dolgo njivo, kjer sta tudi čakala Anita in Janez z izdatnim okrepčilom, za zadnji del poti. Od tu me je zopet spremljal Janez in sva bre večjih težav nadaljevala pot. Seveda nastopijo manjše težave, kot so boleče mišice, pečenje podplatov, razne odrgnine samo to spada zraven in brez tega skoraj ne gre.Na Stegovnik prispeva ob 16h:08´ in nadaljujeva mimo planine Javornik, kjer si privoščiva kislo mleko.Pot naju pelje naprej čez Škarjev rob na Storžič,kamor prispeva ob 19h:29´. Sledi spust preko Velike in Male polane in ponoven vzpon na Tolsti vrh kamor prispeva ob 21h:16´.Sedaj se je bilo treba samo še spustiti v Tžič. Pri koči na Kriški gori sta naju pričakala Anita in Uroš, tako, da smo s skupnimi močmi zaključili pot v Tržiču ob 23h:05´. Tu bi se še enkrat zahvalil Aniti in Urošu za logistično podporo, posebej pa Janezu za spremstvo na tistih delih poti, ki so slabo označene, ali pa sploh ne, brez tebe moram priznati mi ne bi uspelo.Tako se je končala ta moja avantura in sem zelo vesel, da mi je uspelo.


https://plus.google.com/photos/11173528 ... banner=pwa
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 17

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA