prostor za zapis povezav na spletna mesta, ki so se vam vtisnila v spomin in jih radi obiskujete in ki jih priporočate vsem nam ...
Uporabniški avatar
 Cormi
#168989
lonely napisal/-a:7000 DNI brez alkohola

(prej pa .....groza + Rugelj)


7000 je v tem primeru več kot 8073 :evil:

Svaka ti čast :D
Uporabniški avatar
 nini32
#168994
Savinjčan napisal/-a:Daleč največ preglavic mi je povzročalo "slovensko okolje", saj je bilo nekaj nezaslišanega, da tak veseljak in družabnež (dec, da se reče!), nenadoma NE PIJE ALKOHOLA!!!!!! Nekaj nezaslišanega. Padala so celo vprašanja: "Kako boš pa živel???" in pa celo "A si se zdravil???"
Sprva sem bil najbolj črna ovca med vsemi, potem pa so se ljudje počasi (ampak res zelo počasi!!!) privadili in niso spraševali več.

Danes trdim, da je v Sloveniji težko biti abstinent, ne toliko zaradi volje posameznika, pač pa zaradi okolja, v katerem živi, saj je alkohol bolj prisoten, kot pa se zavedamo.
V abstinenco ne silim nikogar. Nikoli pa si ne bi mislil, da je lahko nekdo za okolico tak čudak (kot recimo jaz), če pač ne pije.
Ampak je, verjemite...

Lp, P.


savinjčan, tole si zelo dobro napisal. in s temi povzetimi trditvami, se s teboj popolnoma in v celoti strinjam.

lp, nini
Uporabniški avatar
 Fotr
#168996
lonely napisal/-a:7000 DNI brez alkohola
(prej pa .....groza + Rugelj)


Bravo lonely, pri meni isto, samo da 13160 dni. :D
Uporabniški avatar
 stena
#168998
Savinjčan napisal/-a:
Nikoli pa si ne bi mislil, da je lahko nekdo za okolico tak čudak (kot recimo jaz), če pač ne pije.
Ampak je, verjemite...



Sam imam že vrsto let podobne težave. Kadarkoli grem s komerkoli v družbo jih vedno poslušam zakaj ne pijem, da malo pa lahko pijem...

Vsako druženje ljudi, obvezno vsebuje literco, jagermeistra ali pa pivo ali dve. To pač paše zraven kot "ata na mamo". Alkohol je postal zakoreninjen nacionalni šport Slovencev, tisti, ki ga ne uživamo smo pa čudaki, ki nekako ne sodimo v družbo, pa se lahko še tako trudimo, da bi bili sprejeti.

Dobro je, da prave prijatelje počasi res lahko navadiš in si z njimi brez, da bi te kdo postrani gledal, ker ne piješ.
Uporabniški avatar
 klaudi
#169000
Hm, če nisi odvisen od njega je prav prijetno kaj spit. Tko kot vse v življenju, lahko ga uporabljaš ali zlorabljaš.
 BRINA
#169001
...
nisem sicer brala vseh postov za nazaj ampak zadnji odgovori so me vzpodbudili, da še sama nekaj napišem.

Nimam posebnega razloga za alkohol ja ali ne, pač enostavno ne odgovarja mi okus ne vina, ne piva,ne drugih pijač, zlasti raznih umetno obarvanih ipd.
In lahko tudi rečem, da sem doživljala neprestane pritiske zakaj ne, pa kaj mi je ipd, skratka se strinjam z zgoraj napisanimi besedami, da slovenska javnost kot da ne prenese malo drugačnosti. Če ne piješ si čuden, pa ne glede na razloge zakaj je tako.
Ko sem bila še mlajša, sem se prav trudila, da bi mi priraslo k srcu tako malo popiti ampak enkrat sem si rekla, le zakaj, za koga. In sem pomislila, ko bi se le še kdo drug tako trudil v obratni smeri in poskušal razumeti nepitje. Ampak žal so redki taki kot za vse podobne zadeve(tudi religija, prehrana, način življenja...) če ne trobiš v isti rog z ostalimi, si out.
Tako da sedaj delam tako kot mi odgovarja, ne pijem in gledam kako se drugi obnašajo in zorijo v takih in drugačnih situacijah.

Pa lep pozdrav vsem.
Uporabniški avatar
 natasa
#169006
Fotr napisal/-a:
lonely napisal/-a:7000 DNI brez alkohola
(prej pa .....groza + Rugelj)


Bravo lonely, pri meni isto, samo da 13160 dni. :D


:cast1: :clap:
:cast1: :clap:

Carja!!!

:wink:
Uporabniški avatar
 hansol
#169011
Savinjčan napisal/-a:Hojla,

evo, še moja izkušnja iz tega področja.

Z alkoholom sem, brez posebnega vzroka, zaključil 25. novembra 2008, torej sem že dobro leto dni abstinent. V tem času nisem imel praktično nobene "krize", čeprav sem bil zaprisežen "pivopija" in sem imel za himno Smolarjevo: "... priznajmo si pošteno, najbolj ožeja pir...". Vino mi nikoli ni teklo, pivo pa mi je bilo eden večjih užitkov v življenju. Nikoli nisem pretiraval, v družbi (tudi po teku) pa mi je "pasal" kot malokaj.

Ko pa sem pričel z abstinenco, se je pa dogajalo nekaj, kar si ne bi mislil, če ne bi doživel. Daleč največ preglavic mi je povzročalo "slovensko okolje", saj je bilo nekaj nezaslišanega, da tak veseljak in družabnež (dec, da se reče!), nenadoma NE PIJE ALKOHOLA!!!!!! Nekaj nezaslišanega. Padala so celo vprašanja: "Kako boš pa živel???" in pa celo "A si se zdravil???"
Sprva sem bil najbolj črna ovca med vsemi, potem pa so se ljudje počasi (ampak res zelo počasi!!!) privadili in niso spraševali več.
Danes je prav luštno, nobenih težav nimam s tem, kdo bo vozil iz veselice ali družinskega praznovanja, največkrat sem (z velikim veseljem) za taksista.

Danes trdim, da je v Sloveniji težko biti abstinent, ne toliko zaradi volje posameznika, pač pa zaradi okolja, v katerem živi, saj je alkohol bolj prisoten, kot pa se zavedamo.
V abstinenco ne silim nikogar. Nikoli pa si ne bi mislil, da je lahko nekdo za okolico tak čudak (kot recimo jaz), če pač ne pije.
Ampak je, verjemite...

Lp, P.



Savinjčan,

imam popolnoma enake izkušnje. ( od 01.05.08 ) Pri meni se prjatli počasi privajajo in me sedaj sprašujejo že : a še vedno abstiniraš ?
No , čudak sem še zmeraj, še posebno na žurkah , ki jih sam prirejam ( seveda z ogromnimi zalogami alkohola ), na smučanju ( 8 dedcev, 7 dni, jaz pa ne nazdravljam z alkoholom ) , za novo leto, ....

Zanimivo da s prenehanjem pitja alkohola prej naletiš na neodobravanje kot pohvalo. Aja. Si opazil, da s prenehanjem pitja alkohola tudi spremeniš spol ?Nisi več dec, ampak navadna pi....
:D
Uporabniški avatar
 Savinjčan
#169018
No, po reply-ih vidim, da nisem samo jaz "čuden" in da je izkušnjo, podobno moji, doživel še kdo.
Kdor je še ni, ima še vedno vse možnosti, da sproba sam.

A kot sem že prej rekel: nikoli nikogar ne silim v to.

Lahko pa vam povem, da je zelo zanimivo opazovati ljudi v trenutku, ko povem, da abstiniram. Lahko rečem, da mi je tovrstno opazovanje postalo zelo zanimiv hobi, ki o sogovorniku marsikaj pove...

Lp, P.
Uporabniški avatar
 grb
#169029
Ojla

Tudi jaz sem skozi tole "ja pa stari kako mislis da nc ne pijes"? Ce se prav spomnim, bo tele dni enkrat 20 ali 19 let od takrat. To je blo sredi najhujsih studentskih popivanj, ko smo bili dobesedno vec v nezavesti kot ne. Enkrat mi je brez kakega posebnega razloga ratalo dost in sem iz vsakovrstnih alkoholnih zvarkov cez noc presel na Radensko.

Poleg vseh tukaj ze omenjenih "ej stari sej mal pa lohk spijes" je bilo takrat v nasih studentskih casih stalno na tapeti se "ej stari pa dej no sej jaz castim ce si glih brez kesa" :) In seveda cudni pogledi in reakcije raznih gostilnicarjev.

Ampak scasoma se ljudje navadijo.
 MATJAŽ
#169030
Če si pošteno priznamo je najboljša alternativa žlahtni kapljici prav tek.Več ljudi je od alkohola odtegnil tek kot vsi psihiatri in odvajalni programi skupaj. Pa ne mislim nič slabega o strokovnem odvajanju.
Pa nisem bivši :drink ,da si ne bi kdo mislil.Čeprav tudi proti njim nimam nič.Sem za strpnost in prijateljstvo :toast: .
Uporabniški avatar
 natasa
#169034
natasa napisal/-a:
Sama popijem zelo malo alkohola, ampak po kakšnem dolgem treningu pa paše eno pivce ali pa, kaj bi potem spila namesto piva v cilju kakšnega maratona !! :? :oops: :lol: :lol:

:wink:


Ugotavljam, da sem pravi pijanček :oops: :oops: :oops: :piti:!!!

:wink:
 edo-brko
#169037
Lp!

Najprej o dveh prispevkih;

"hansol" je napisal ... prej naletiš na neodobravanje kot na pohvalo...
Od koga? Od ljudi, ki ne pijejo alkohola (tega ne odobravajo) sigurno ne! Od tistih s katerimi si se družil in to počel (iste branže) pa najbrž!? Kar je najbrž tudi "razumljivo".

"Savinjčan" je napisal ... da je lahko nekdo za okolico tak čudak, če pač ne pije...
Nisi nič napisal kaj si si mislil o teh takrat ko si sam pil (žuriral). Najbrž enako!? Sedaj pa te "moti" njihovo početje. Vidiš kako to zgleda.

Vsi vaši prispevki so zanimivi, interesantni in "polni" nekih uspehov ter odkritij, ki pa z samo temo nimajo neposredne zveze. Gre za akcijo 40 dni brez alkohola.V bistvu torej le za 40 dni in v določenem terminu - nič drugega.

Lep pozdrav
 večno mlad
#169045
natasa napisal/-a:
natasa napisal/-a:
Sama popijem zelo malo alkohola, ampak po kakšnem dolgem treningu pa paše eno pivce ali pa, kaj bi potem spila namesto piva v cilju kakšnega maratona !! :? :oops: :lol: :lol:

:wink:


Ugotavljam, da sem pravi pijanček :oops: :oops: :oops: :piti:!!!

:wink:


Zdej sva pa že dva. Res pa je da kakšen teden pred mojimi glavnimi dirkami imam pa post-preizkušen recept, ki zaenkrat deluje.

P:S: Če se nas bo pa število povečalo bo pa tema že zašla s smeri.
Uporabniški avatar
 Andreja_T
#169090
Sama akcija se mi zdi fajn. Sama ne pijem, tako da teh 40 dni že zdaj traja preceeej dlje :P prav tako bi lahko uvedli (no, vsak bi "uvedel" zase) dneve brez kave, čokolade in podobno. Vem, da vam dostim to ne bi bilo všeč. :lol:

Bistvo te akcije, ki lahko traja tudi celo leto, vidim v tem, da se vsak sam pri sebi zamisli nad načinom življenja, ki ga živi. Ne pa, da boš s tem, ko se odpoveš pirčku ob pici, pomagal tistim, ki imajo z alkoholom probleme. Vendar kljub temu - lahko, da bo kdo ob tvojem odklanjanju pijače prišel do točke, ko bo uvidel, da sam ne more brez, in se odločil razvado ali zasvojenost opustiti. Če ob vsem opozarjanju, preventivi in ponujeni pomoči vsaj par ljudi na leto uspe nehat, je bilo vredno.

@edo-brko: res je, če ne piješ naletiš na neodobravanje. Ljudje ne razumejo, da ti pač ne paše. Pa ne gre za kronike, ampak "običajne" ljudi, ki spijejo mogoče 2 pira na teden. Mene na enak način silijo s hrano in se jim ne da dopovedat, da če nisem lačna pač ne bom jedla. :roll: :? Dostikrat fašem kakšen "baba blesava" pogled izpod čela, fantje so tu še bolj "na udaru". Je pa res, da se jaz s tem ne obremenjujem, nekoga drugega bi motilo, da izpade čuden. In kljub temu, da sem včasih kaj spila, na nepivce nisem gledala s prezirom, ampak kot na ljudi, ki živijo življenje po svoji volji in po lastni izbiri.

Gre za akcijo 40 dni brez alkohola. V bistvu torej le za 40 dni in v določenem terminu - nič drugega.

Je to namen akcije?
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA