Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

 marco
#17363
Zdaj, ko sem prebral vse dobre in slabe stvari našega teka, vam bom pa še jaz kaj povedal. najprvo se vam LEPO ZAHVALJUJEM za udeležbo na našem teku, sploh me je pa veselilo, da smo se spoznali. Glede na to, da je bil to naš prvi 'tapravi' tek, ki smo ga organizirali za širšo publiko, smo seveda naredili neka napakic :( , ki pa smo jih registrirali in jih bomo seveda odpravili,tek organiziramo člani Športnega društva Izlake, ki smo vsi prostovoljci, ena prvih, ki jo bomo zamenjali oz. popravili je naša publika ob progi, ki ne ve kaj pomeni pretect 11 km..... :shock:
poleg tega bomo naslednjič postavili ob mikrofon nekoga, ki ima malo življenja v sebi in bo spodbujal publiko in tekače itd.
Glavna naloga pa je, da postane ta tek res pravi tekaški praznik Zasavja, rabimo več reklame, zato naredite malo reklame med forumovci za nas.
Najbolj pa je pomembno, da smo polni elana in volje, da naslednje leto spet organiziramo Štafetni in individualni tek še boljši kot je bil letos, zato si že sedaj rezervirajte ta datum in se seveda VIDIMO. :D
Lep pozdrav iz zagorske doline
Marko
Uporabniški avatar
 oranzni_slon
#17364
Pozdrav!
Evo se moje porocilo iz Zagorja. :)
Cetrtkove napake nisem hotel ponovit se v soboto, zato sem se odpravil vec kot dovolj zgodaj od doma. :) Prijavno mesto sem nasel in potem sem imel se cas za ogled zadnjega kilometra (morda tudi malo vec) proge. ;) Takrat me je se prav zanimalo kako bom sopel v enega redkih klanckov na tej lepi progi. :evil: Na zbornem mestu za avtobusni prevoz sem srecal vse ostale TF-jevce. :) V prijetnem vzdusju smo med cvekanjem pocakali avtobus. No, nekateri so se tisti cas se malo futrali. ;) V dvorani Proletarec so bile na voljo garderobe in po teku tusi, kar je zelo pohvalno. :!: Na start smo sicer 'potovali' ampak smo bili se vedno dovolj zgodaj za res temeljito ogrevanje. In potem je malo dezevalo, pa malo bolj dezevalo in tako naprej. Jasno, dezevalo je celo pot, ne zelo ampak dovolj, da sem bil lepo moker. :) Kaj lahko povem o teku? Lustno. Po dolgem casu zopet uraden nastop. :) Malo so me dajali zivcki, matral me je kako se bodo obnesli novi copati, za katere je Fotr takoj ugotovil, da je to njihov krstni nastop. Mah, saj sem ze tekel z njimi ampak ne se na tekmi, kjer je tako ali tako vse drugace. :twisted: Taktika? Tect kar se da hitro in ob tem se uzivat. Za prvih 5 km lahko recem da je pred menoj tekel en tak lusten zajcek :), da mi je bilo kar malo zal, ko se je navelical moje druzbe in potegnil naprej. Gledalci so se prijetno odzivali, ko sem jih malo ogovoril in tudi navijali so zelo izvirno. Tisti mulcki v palerinah visoko na hribu s piscalkami so mi pa zelo sedli v duso. :) In kako lusten je obcutek, da lahko tisto uro pocnes po cesti kar te je volja. Rezes ovinke, teces po sredini ali pa se preprosto klatis po bankinah. Odlocitev je tvoja. :) In vsaka je prava. :roll: In ves cas me je preveval obcutek navdusenja nad tem da tecem. :) Hecno, ampak tako je bilo. In potem naenkrat znano okolje zadnjih dveh kilometrov, ko sem na enkrat preklopil na 'dolgi' korak in se prav zagnal proti cilju. In potem spodbujanje Tjase in Barb, ter tik pred ciljem se ves TF-odred. Saj ne mores popustit tudi, ce bi hotel. In potem zmesnjava cestitk, stiskov rok, navijanja, objemov, ja ni da ni. O kako lusni obcutki. In kako lustno se je dret na ves glas in ploskat. In potem famozni Fotrov ciljni sprint. Ja, to mi deli Fotr. 8) Rad bi tudi pohvalil vsa dekleta, ki so zastopala barve TF-ja. :cast1: :cast: Ni kaj, borile ste se do zadnjega metra in nagrade ste vec kot zasluzile. Po tusiranju z mehko vodo je sledila Ana-Liza. Barb nam je pripravila zelo hudo preizkusnjo s pijano nevesto in Sacher-co. Priznam, junasko sem se boril. Osmina Sacher-ce, Pijana nevesta trikrat, obresti in pa se pekac. Saj ne recem, vsake toliko sem moral pokazat na roki drage Barb, kako sem polizal pladenj, pa Leviske so tudi teknile. :oops: Skratka, Barb HVALA! :!: Ves, Barb, jaz sem ena prodana dusa, ko je cukr v vprasanju. Fotr, jaz sem pijano nevesto polizal. :roll: Toliko, da ne bo zmote ali bog ne daj se cesa hujsega. Ob premiku Ana-Lize proti pleskavicam sem jaz odjadral domov. Saj bi mirno se pleskavico zmazal, ampak ze petek je bil hudo dolg in nedelja ni obetala nic drugega, jaz pa sem rabil posteljo. :) Vsem udelezencem prelepega popoldneva in vecera v Zagorju se lepo zahvaljujem za res prijetno druzbo in upam, da se kmalu spet vidimo. :)

lp, orazni slon

p.s.: Malo je trajalo najprej predno sem strnil vtise, potem pa sta me zaposlovali BCS-ka in pa kosa. :D
p.s.s.: Ja, in potem se je strgalo. :D
Uporabniški avatar
 lojzeP
#17365
Ejga Marco - živjo ! :D

Pa ne se zdej nekaj nase jeziti. Prireditev je bila organizirana na zelo sprejemljivem nivoju, in kot taka se lahko tretira po principu - vsak začetek je težek.
Če ste prava ekipa se držite principa ne odnehati. Pojdite pogledat na druge podobne prireditve, pa se ( morda ) še tam kaj naučite, in je za verjeti, da se bodo kmalu tudi drugi od vas. :roll:
Vplivati na gledalce ob progi je skoraj nemogoče. Tudi slabo vreme ni bilo njim v prid.
Če se malo pohvalim ( kar delam zelo rad ), :x sem jih tudi sam malce spodbujal k navijanju ( mi je priča zajčica, ki se me je vestno držala večji del proge ), in z veseljem lahko zapišem , da so bili odzivi zelo pozitivni. :laola 8) Z zelo malo napora se da doseči veliko.
Sicer vidim, da ste polni idej, tako, da je pričakovati, da boste drugo leto stopili nivo višje, kar nam bo dalo dodatne argumente, da se zopet vidimo.

2x LP
 marco
#17372
Vse pripombe in nasvete smo vzeli za dobro tako, da ste lahko prepričani, da bo naslednje leto na boljšem nivoju, je pa to ene izkušnja več :wink: , hvala za pohvalne besede in se seveda vidimo na naslednjih tekih.
Lp, Marco :D
 Lučko
#17410
Hoj forumci, hoj Marko-marco.
Kot vsakega organizatorja, tako tudi vas v Zagorju, mora nekdo pohvaliti, nekoga pa doleti ta »čast«, da prireditev malce »pljuva«. In kot bivšega Zagorjana, je ta čast doletela mene :cry: . Ampak ne načrtno! Ker poznam vaš kraj, sem s tem hotel opozoriti na »napakice«, samo na tiste stvari, ki bi jih bilo treba razmisliti pri organizaciji nadaljnjih tekov v Zagorju. Jasno mi je tudi dejstvo, da je po več letih premora, to vaš prvi tek in srčno upam, da ga boste organizirali še v bodoče. Naj vmes omenim, da imajo organizatorji z večletnim organizacijskim stažem na tekmah za slovenski tekaški pokal, še večje organizacijske »felerje«, da ne omenim feler v »mondenih« Radencih... :?
Vaša prireditev mi je bila zelo všeč, kljub tistim »napakicam«, to so potrdili tudi vsi prisotni člani TF-ja. Najnajnajnajbolj pa nam je bilo všeč, da tek sovpada z vašim občinskim praznikom in velefešto kot je Zagorska noč :cast: , ki pa jo je letos žal prekrojilo vreme.
Marko in ostali pri organizaciji, le tako naprej, vsi se že veselimo naslednjega vabila, še bomo prišli, še več nas bo.:wink:

PS
Ideja o uradnem napovedovalcu v cilju, je več kot odlična.
:clap:
 Jerry
#17429
Prijatelji so me opozorili na ta vaš/naš forum in moram priznati, da je prava popestritev. V preteklosti sem že naletel na te strani, vendar nisem polagal preveč pozornosti. :(

Ker je to moje prvo pisanje, moram "seveda" najprej pohvaliti :D :D :D vse akterje (od idejnega vodje dalje). Včasih so rekli: VRLO DOBRO, zdaj pa VI STE PRAVE FACE (no, ne vem, nekaj takega, pomagajte).

Zdaj pa na bistvo moje prijave in javljanja.

Kot domačin sem tekel celotno, ne pretežko progo, ki je bila ravno pravšnja za sprostitev. Nad organizacijo sem bil zelo zadovoljen in nisem opazil omenjenih "napakic". Mogoče zato, ker ... in ker poznam glavnega odgovornega za "zagorski tek" sem ga o tem povprašal in dobil naslednje informacije:
- zavedajo se, da ni bilo vse popolno in kot je dejal Marco bodo imeli to v vidu v prihodnje,
- baje sta oba avtobusa vozila eden za drugim zato, da se ne bi izgubila :lol: :lol: :lol: (drugič bodo dobili voznike, ki poznajo ceste),
- dejansko niso imeli planiranih več okrepčevalnic, ker so smatrali, da je na cca. 10,6 km dolgi progi dovolj ena (kaj menite :?: ),
- prevoza od cilja do zbornega mesta (mesta prijav in tuširanja) baje res niso imel v planu iz razloga, da bi si mesto Zagorja po bliže ogledali in ga bolj spoznali ter pretegnili in sprostili mišice v primeru, da bi odtekli na polno (prihodnje leto se pa bodo prilagodili odzivom tekačev in po potrebi organizirali tudi ta prevoz).

Povedal je še, da bo vas forumovce prihodnje leto (ha, zdaj se tudi zraven) povabil na pijačo in mogoče še kaj. Ga bom držal za besedo, če ste tudi vi za, seveda. :wink:

Kot vidim ste pravi žurerji in škoda, da se nismo že spoznali. 8) No, nikoli ni prepozno.

Da ne bom predolg, vsem skupaj lep športni pozdrav.
Uporabniški avatar
 Fotr
#17431
Samo nekaj lahko rečem: Bravo Zagorjani! (najprej sem mislil, da ste prebivalci Zagorja Zagorci, ampak to velja za Zagorje pri Pivki, iz Zagorja ob Savi pa ste Zagorjani). Torej bravo!

- najprej bravo zato, ker ste se lotili organizacije teka in jo tudi speljali. Povem vam, da takega teka niso sposobna organizirati niti večja mesta v Sloveniji, ki se imajo za pomembne!
- naslednjič bravo zato, ker ste organizatorji prostovoljci in entuziasti in že pravilo je, da so taki teki organizirani s srcem in dušo in tak je bil tudi vaš zagorski tek
- še en bravo zato, ker ste izbrali progo, ki je primerna za vse tekače, ki ni zahtevna, ki poteka malo po urbanem naselju zaradi navijačev, malo med drevesi in na koncu odlično izpeljan ciljni prostor
- bravo tudi za dosežek, zaradi katerega se marsikateri kraj v Sloveniji ne upa speljati organizacije teka, to je zapora ceste. Zelo brezskrbno smo tekli, rezali ovinke, menjavali strani ceste in to brez skrbi in ni se bilo treba umikati nikomur. Za nama s Pavletom so peljali policisti na motorju in gasilci in nama ščitili hrbet.
- bravo tudi za izbran datum teka, saj sta julij in avgust v Sloveniji bolj sušno obdobje za teke. Tudi zaradi tega ima zagorski tek vse možnosti, da postane popularen in zasenči marsikateri sedanji "elitni tek"!
- bravo tudi za to, ker ste pripravljeni popraviti drobne napakice, ki se zgodijo ob taki organizaciji. V tolažbo naj povem, da profesionalni organizatorji večkrat napravijo resnične kikse, ki pa jih niti niso pripravljeni priznati
Tekači TF se udeležujemo mnogo tekov in vidimo takoj, kaj je dobro in kaj ne, tudi dobronamerno povemo, kaj nam ni všeč, pa vedno tudi povemo, kaj nam je všeč in to pohvalimo. Zagorski tek je bil deležen veliko pohval in le malo napakic je bilo.
Lučko se je počutil kar odgovornega za ta tek in ga je vzel za domačega, zato je tudi pokazal na napake, da jih naslednjič ne bi bilo in bi bil še bolj ponosen na svoje Zagorjane.
Skratka, naj vam ne vzame volje nekaj drobnih pomanjkljivosti, ampak naj vam bo v vzpodbudo veliko dobrih stvari, dobra organizacija, domišljena trasa in datum in še marsikaj drugega. Verjetno vam jo je malo zagodel tudi dež, saj bi se na skupnem zabaviščnem prostoru zagotovo tekači med sabo bolje spoznali.
Po izkušnjah in občutku sem prepričan, da ima zagorski tek bodočnost in bo postal nenadomestljiv tekaški termin. Tudi tekači Tekaškega foruma se ga bomo zagotovo še udeležili. Drugo leto nas bo zagotovo neprimerno več.
Čestitam in še enkrat bravo!
Uporabniški avatar
 Dule
#17469
Fotr napisal/-a:- bravo tudi za dosežek, zaradi katerega se marsikateri kraj v Sloveniji ne upa speljati organizacije teka, to je zapora ceste. Zelo brezskrbno smo tekli, rezali ovinke, menjavali strani ceste in to brez skrbi in ni se bilo treba umikati nikomur.


To je čista resnica. V Sloveniji je zelo malo organizacij tekov, ki bi se lotili zapore cest. Menda je zelo težko in drago dobiti dovoljenja za zapore cest.. :roll: Jaz mislim, da je tudi odnos do tekov in rekreacije pri nas trenutno na nivoju "ne bodi ga treba" :?

Fotr napisal/-a:Za nama s Pavletom so peljali policisti na motorju in gasilci in nama ščitili hrbet.


Si mislim, da sta se počutila kot kakšen "pomemben" politik pa čeprav sta se "peljala" na lastni pogon :D
Uporabniški avatar
 Filipid
#17490
Dule napisal/-a:V Sloveniji je zelo malo organizacij tekov, ki bi se lotili zapore cest. Menda je zelo težko in drago dobiti dovoljenja za zapore cest.. :roll: Jaz mislim, da je tudi odnos do tekov in rekreacije pri nas trenutno na nivoju "ne bodi ga treba" :?


Ker odgovor ne spada v to temo si ga preberi v mojem delu peskovnika http://www.sportosplet.net/viewtopic.php?p=17489#17489
 Jerry
#17494
Popolnoma se strinjam z vašimi mnenji glede zapore ceste. Zadeva je predraga in vzame preveč energije.

Pri nas smo se glede tega dogovorili z občino. Mi (Športno društvo Izlake) smo jim ponudili program in strinjali so se, da oni (Zavod za šport) prevzamejo pripravo dokumentacije za zaporo ceste in pokrijejo stroške. Iz tega razloga so oni uradno navedeni kot organizatorji, mi pa kot izvajalci. Za varovanje so tudi pomagali pridobiti 3 lokalna gasilska društva v občini. Brez tega se mi organizacije teka na tej trasi (po državni cesti) ne bi lotili.

In kako nam je to uspelo? Zaradi tradicije. Za več inf. sem na voljo.

Že na podelitvi sem omenil in tudi tukaj moramo tudi sam pohvaliti opravljeno delo gasilcev ter delo naših ljudi. Za inf. smo imeli ob cesti 50 varnostnikov in za organizacijo teka angažiranih 40 ljudi - vsi "ljubiteljsko" za štafetni, individualni in cici tek.
Uporabniški avatar
 tini
#17738
Dodal sem pescico slik v mojo galerijo - kot obljubljeno.
Ostale sledijo.

LpTini

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA