Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

#151522
Tile na začetku Vipavse doline živijo čist u drugmi sveti.

Do Razdrtega mehla, 3-5 C, vreme ko u Lj, ko se še tam hodil v šolo. Po dveh ovinkih v Rebernicah se je vse razkadilo, otoplilo se je na celih 15C.

To je bil menda edini tek, kjer organizator ni zmogel priskrbeti enega Wc na štartu. Lokal ob prijavi je ponosno obesil napis "V OVARI". Če bi imel malo več časa, bi vprašal lastnika, če lahko lokal obratuje z WC v okvari.
Izključna krivda je tu organizatorjeva. Stvar dogovora, kje in kako, ali pa nabava kemičnih. To je nekje v mejah standardov.
Družina ZZ, katera je prispevala 6 udeležencev glavnega teka in s tem 60 EVROV v mošnjo organizatorja, (družinski popust, ki ga organizacijski odbor priporoča ....
http://www.skd-modras.si/?site=pravgtpn08

(Vse organizatorje naprošamo, da določijo družinski popust.)

jim je bil zavrnjen.

se je znašla v situaciji, da ženski del ni imel možnosti kulturne uporabe WC, za moške je situacija v naravi malo bolj ugodna.

Proga označena, redarji tudi vzpodbujevalci, cesta zaprta, vse ostalo je klapalo. Do cilja.



Rezultati so bili objavljeni šele med podelitvijo. Možnosti za pritožbe so torej odpadle. Še dobro da sem pri repu lestvice, lahko bi prišlo do problemov, uvrstili so me v napačno kategorijo. Morda sem nerazločno napisal 4 in je ratala 1, ne vem. Če je klapalo pri ostalih nevem. Časa za objavo in razglasitev so imeli dovolj, torej........

Alič in Tušarjeva razred zase.

Pašta in štrudel tudi v redu, za tiste ki smo uspeli dobit tudi zadnje.
Uporabniški avatar
 zz topka
#151566
Najprej sem bila fejst jezna, pole malo manj...
Ko sem si vseeno rekla, da sem prišla uživat na tek, ne pa na vse, kar ti nekje lahko nudijo, nekje pa ne...
Zdi se mi, da je duša tega teka odšla nekam drugam.

Na prijavnem mestu sem lepo vprašala, če lahko dobimo družinski popust, pa mi je bilo dobesedno zabrušeno, da piše v pravilniku, da popustov na družine ni.
Skopiran in prilepljen stavek iz pravil za teke PN mi le nekaj drugega govori:
Vse organizatorje naprošamo, da določijo družinski popust.

Glede na tek pred vrati, in da nas najbrž poznajo, se mi zdi, da se je tu izkazala tipična slovenska lastnost.
No, res je, vseh šest komadov smo plačali, kot se spodobi...
Ko me je moja sotrpinka Nadia vprašala, če vem, kje bi lahko šla na WC ( saj veste, da nas ni malo,ki nas od pričakovanja malo bolj grabi nekam...), jo napotim v bife, pa mi pravi, da visi napis na vratih: WC V OKVARI. Ojoj, Nadja, pol pa v kakšen vinograd... Bo gužva....
Pa grem še sama vprašat, če lahko odprejo WC, pa mi kelner kar zabrusi, da ni javna ustanova. Za zanimivost naj povem, da sem šla, ko smo po koncu teka prišli v dolino, nalašč pogledat in stegnila vrat proti WC-ju in ugotovila, da je Komunala v tem času kljub nedelji WC udesila, tako, da po koncu teka plakata z OKVARO ni bilo več. Kdo je zdaj tu bebec? Jast!!! Itak!!!
No, smo pustili pa v naravi malo več...

Med ogrevanjem sem ponosno in z vsem spoštovanjem segla v roko Slavcu za njegov petkratni, nam navadnim zemljanom nemogoči podvig. Še enkrat: BRAVO, SLAVC!

Start, tek idealen, se mi zdi, po tretjem km pa mi kar nekam ne gre več...
Kljub vsemu sem prišla v cilj pol minute bolje od lani...
Važno, da sem v cilju...
Moj ZZ pa je šel tri minute slabše od lani, čeprav ni imel slabega občutka...
Pri oddaji številke smo dobili facol za na glavo in bon za malico. Jesti sem šla šele pred podelitvijo, pa res ni bilo več ta sladkega štrudlčka...

Na rezultate se mi zdi, da smo čakali predolgo za tistih 80 komadov... Rezultati so prišli med podelitvijo.
In je bilo kar nekaj napak...

Pri žrebanju nagrad mi je sreča dodelila kilo mokce, mojemu ZZ pa kilo polente... Za ta teden smo siti...

AVI, BIL SI TRETJI V KATEGORIJI, BRAVO! Ker te ni bilo več, sem si drznila vzeti tvojo medaljo, pa ti jo dam na next teku.

Simon in Mihaelca sta bila tokrat razred zase, BRAVO!

Mi, ostali pa spet razred zase... BRAVO!

In URŠIKA, ki je danes oblekla le pol ta novega dresa, da bi jo lahko uhitela, ker mi je na Črno Prst s celim novim dresom tolk ušla... Spet NIČ! Drugič ta star dres, Urška, prav? Pole vas morda ulovim....

No, nekaj smo zase naredili in konec koncev : to je point!
Uporabniški avatar
 RoKo
#151571
Pri žrebanju nagrad mi je sreča dodelila kilo mokce, mojemu ZZ pa kilo polente... Za ta teden smo siti...

Če zmanjka, odstopim še svojo kilco, je mal boljša moka - za piškote. Škoda, da jo nisem dal že tam..... :lol:

Sem bil pa izžreban taprvi za nagrado. Ponavadi če ni za vse ostanem brez.

Nisem imel časa za kontrolo WC po teku, se mi je pa kar zdelo, da bo tako.
Uporabniški avatar
 RoKo
#151577
Tole bo pa vzelo kakšnen nasmešek pri oceni teka v sredini Rekreaciji Primorskih novic.

Letos sem se udeležil 12 gorskih tekov za pokal PN, še enega za SLO pokal in teka na Slivnico na NTR.

Od teh sta bila po mojem mnenju tek na Nanos in na goro Oljko najslabše organizirana.

Označbe na progah in vse ostalo kar se tiče proge je bilo tudi tu več kot OK, vse ostalo pa je malo škripalo.

Vse se da poboljšati.
Nazadnje spremenil RoKo, dne 13 Okt 2008, 19:34, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
 AVI
#151623
zz topka napisal/-a:....AVI, BIL SI TRETJI V KATEGORIJI, BRAVO! Ker te ni bilo več, sem si drznila vzeti tvojo medaljo, pa ti jo dam na next teku....


....oj....super zz topka...res hvala....ma sva z mojo, kar hitro odpeketala proti dolini... in šibala proti domu...so čakale še obveznosti.... :D

....drugače si pa sloh nisem niti mislil, da bi bil lahko na stopničkah.....ha...saj se mi je zdelo, da nikamor ne gre...tja v klanec.... :lol: :lol: ...kakor pa berem se je podelitev zavlekla tja v ....

....še enkrat hvala zz topka za prevzem medalje...pa se vidimo, ko se srečamo.... :lol: :lol:

pozdrav vsem :D

P.S. še tole....glede družinskega popusta pa lahko rečem samo :-- :cenz: :nono:
 Leonida
#151692
zz topka napisal/-a:
Na prijavnem mestu sem lepo vprašala, če lahko dobimo družinski popust, pa mi je bilo dobesedno zabrušeno, da piše v pravilniku, da popustov na družine ni.
Skopiran in prilepljen stavek iz pravil za teke PN mi le nekaj drugega govori:
Vse organizatorje naprošamo, da določijo družinski popust.
VNo, smo pustili pa v naravi malo več...

t!


Spoštovani ljubitelji teka!
Moje videnje tega problema:
Vsak sam se odloči na kateri tek bo šel...
Žal vas je zmerom več "novodobnih tekačev", ki ste postali pohlepni in na vsakem teku pričakujete trenirke, drese, nahrbtnike,... In ko se štartnina podraži za 1€ ponavadi taki najbolj "odskakujejo".
Tistii "tapravi" veste, da greš s teka najbolj zadovoljen, če je vredu proga dobro trasirana- speglana podlaga, če podelitev štima, ..Če pa dobiš še nekaj za pod zob in skodelo čaja potem je pa to že dovolj.
Organizatorji morajo velikokrat več vložiti v tekmo, kot samo štartnino. Pa moramo upoštevati, da se vseh športnih društvih dela prostovoljno.

A filozofiram :roll: Skratka: Od vsakega organizatorja je odvisno kaj bo dal. Od tekača pa na kateri tek bo šel! Ne more pa vsak dobit še nekega ekstra popusta (družinskega,) Bi potem vzeli samo 4 kupone?
To je nekaj takega, ko starejši hočejo kategorije na 5 let, pa nagrado za najstarejšega.
Hodimo na teke zaradi dobrega počutja in druženja ne pa zaradi phanja po nagradah! :D
Uporabniški avatar
 AVI
#151696
...čisto tako....potem pa jaz neham.....

....po mojem ne gre toliko za razne nagrade, darila in ne vem še kaj...kar se dobi na tekih....gre predvsem zato, da v kolikor se celotna družina odpravi na tekmo...ravno zaradi druženja....vzdušja...itd...to lahko predstavlja velik strošek...zakaj ne bi tako priznali nekaj popusta :?: :!: :?:

....drugače pa večina tekmovalcev, ne predstavljajo družine.....ampak posamezniki....zato izgovor o izpadu dohodka organizatorju, po mojem mnenju ni na mestu.....

...tukaj bi se dalo še razpravljati...vendar to ni ta tema...jaz sem zaključil....

lep pozdrav :D
Uporabniški avatar
 zz topka
#151706
Najbrž ne veste, da če vprašam za družinski popust, se s tem odpovedujem nagradam, ki mi ob polni ceni pripadajo...
Torej stroške za tek še vedno pokrijem.
A se vseeno na marsikaterem teku izkažejo in nam, lahko rečem z mirnim srcem, kot familiji, za katero vejo, da se redno in povsod udeležuje tekov, dajo tudi nagrado, ki nam sicer ne pripada...
Ma bomo vseeno tekali, tudi če ne dajo popusta....
Če bomo meli soldke, seveda...
 Jožko
#151779
Pozdravljeni!
Ti povem Valentina, daboš pr nas u Podbrdu na GM4O, če boste prišli vsi sigurno dobila popust in še nagrade! To ti obljubim že zdaj. Pa pridnu laufejte še naprej. :D :!:
Uporabniški avatar
 Loni
#151782
Ne predstavljam si, koliko vas stane šele ena družinska smučarija, kamoli za več kot en dan.
#151810
Zdaj ko sem videl vašo debato o cenah tekov sem si drznil tudi jaz napisati malo kritike.
vsi teki ki so organizirani bi radi imeli veliko udeležbo, udeležba pa prihaja glede kvalitete teka, te kvalitete pa je na primorskem vedno manj.
Druga taka želja organizatorjev je dobra konkurenca in kakšen rekord proge. Konkurence na takih tekih bo vedno manj, ker se rekorda proge in dobrih rezultatov za liter vina ne splača postavljati.

Pa še vedno nevem kako lahko naši zahodni sosedje imajo štartnino samo za simboliko. Le par evrov.
Imam občutek da naši organizatorji radi kaj zaslužijo na račun tekačev in jim to predstavlja biznis.
In še nekaj 60 evrov za celo družini?
Pa naj še kdo reče da je tek poceni šport.
Uporabniški avatar
 zz topka
#151827
Zdaj nas bo Ero že malo po ....
A samo še to:
Hvala vsem, ki nas podpirate in mi po ZS pošiljate spodbudne besede, da mi tudi solza na učke pride...
 edo-brko
#151928
Lp!

Leonida je zapisala.

"Hodimo na teke zaradi dobrega počutja in druženja ne pa zaradi phanja po nagradah". A filozofiram.

Ja filozofirate!!! in To na veliko.Zadeve se dajo gledati tudi z druge perspektive kot na njih gledate vi. Npr. dobro počutje in druženje je pogojeno in odvisno tudi od nekaterih malenkosti o katerih je govora v tej temi. Zakaj pa so predvidene nagrade? Da se poteguješ zanje,drugače jih ni treba. Tudi če se nihče ne bi "phal" zanje bi na koncu vendarle nekomu pripadle, ker so predvidene.

"Od vsakega organizatorja je odvisno kaj bo dal.Od tekača pa na kateri tek bo šel".

To je res, vendar v "tem primeru" ni čisto tako. Ta tek je v sklopu nekega pokala- primorski pokal v gorskih tekih (in nekateri tekmovalci so prisiljeni na njemu sodelovati), ki mora biti organiziran po nekih skupnih pravilih in dogovorih.

"Ne more pa vsak dobiti še nekega ekstra popusta"

V tem primeru ne gre za nobeno nagrado (phanje za nagradami), ker je to predvideno v pravilih pokala! Popust je "ugodnost" organizatorja (nekateri organizatorji nudijo tudi drugačne popuste npr. za upokojence,skupinske popuste,ipd.) Ni šlo za to, da bi popust dobil vsakdo temveč le družina (ki se je pozanimala za to možnost) in to ni nikakršen ekstra popust. Saj drugih popustov niti ni bilo, da bi bil ta lahko ekstra!

Neokusna je primerjava z starejšimi,ki hočejo kategorije na 5 let in nagrado za najstarejšega.
To je namreč prav in umesno kajti skoraj vsepovsod to obstaja (obstajajo mednarodna pravila o kategorizaciji) in zakaj se ne bi to izvajalo,če so možnosti. Prav je, da priznanja dobi tudi kdo drug ne le tisti prvi (mladi,aktivni atleti) s katerimi se starejši (veliko starejši) objektivno ne morejo meriti, se pa lahko med svojimi "vrstniki". Nagrada (nekaj malega,majhna pozornost) za najstarejšega je "lepa gesta" organizatorja s katero popestri svojo prireditev in ustvari dobro počutje.

"....,ki ste postali pohlepni in na vsakem teku pričakujete trenirke,drese,nahrbtnike...."

Tudi tukaj je kanček resnice,večinoma pa ni tako. To je po navadi namenjeno le tistim najboljšim, za ostale ostane bolj malo. Kar pa ni toliko pomembno. Večina je zadovoljna z neko malenkostjo (spominek,uporabni izdelek,ipd.). Saj si udeleženci praktično sami z štartnino "kupijo" neki standard ki je omenjan (topel obrok,pijača-čaj,..) vendar je občutek drugačen,če nekaj dobiš ne pa nič.
Večina pričakuje,da organizator priskrbi vsaj tisto osnovno-primerno organizacijo, ki naredi prireditev prijetno (tudi sanitarije, ugodnosti-popusti, drobne pozornosti). Nimajo pa radi, da je za večjo štartnino (prispevek) zanje še slabše poskrbljeno.Dobijo manj kot na podobnih prireditvah ali celo nič. In startnina je bila tu npr. večja za 2 E.

Slabo je, če organizator nekaj organizira le, da nekaj stori in ne gleda "kako" to naredi. Tekmovalci to vidijo,doživijo in se odločijo po svoje. Del se jih ne vrne več na ta tek, ki životari naprej (skromna udeležba) sam sebi v namen. Moralo pa bi biti drugače.
Velikokrat so malenkosti zelo pomembne!

Sem bil dolg, vendar sem moral izraziti svoje mnenje, ker sem osebno prepričan, da so bile "kritike" v tej debati utemeljene.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA