Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

#183293
Ja, bem, če ni prav nobenga, da bi kaj napisal o vročem teku v Hotedršici, bom pa spet jast tista, ta prva…

V glavnem, ko sva šla iz Vipave, je kazal termometer 36°C. Uf, ta bo pa tak, bolj topel tek.
Ma, ko smo prišli na kraj zločina, je en malčk pihljalo, tako, da se je vsaj dihat dalo. In rešilec je tudi že čakal, ma sem upala, da bo res samo čakal do konca.

Srečam Simona Aliča, pove, da je tekel že na celjsko Grmado, seveda zmagal in kot da je prišel iz fotelja, prišel še na teh 13 km take, razgibane progce… Ma, je v cilju rekel, da sta mu bile obe progi pisani na kožo, Grmada, k je skoraj navpična in ta, k je tako, malo gore, malo dole…
Pa ne vprašte, če je zmagal tudi tuki… ja, Simon, vsaka ti čast!!!

Recept za zmago: Že en parkrat sem ga vidla, kako zmaže pol urce pred tekom eno banano in eno frutabelco…PST, pa ne okol govort!!!

Pa sem ga tudi sama en parkrat oponašala – MA PRAV BREZ HASKA!!! Oziroma brez kakšne vidne razlike v mojem super hitrem teku. No, tudi tokrat se nisem izneverila trpljenju med tekom, na vseh tistih vzponih, ko sem si govorila: MA NE GREM VEČ TEJKAT U HRIB, TUD ČE MI PLAČAJO, NJE!!! IN ŠE TA VROČINA MI TOLČE PO MOŽGANIH, OJ ,OJ,OJ, MATI, BEJŽI DOMOV, IMAŠ ŠE TOLKU CUNJ ZA OPRAT …
Tako se mi je že pri prvem km vse motalo po možganih… No, pole sem se malo udejlala in ko sem pol minutke po cilju prišla k sebi, se mi je v glavi loputa obrnila kontra--- Ja, kolk je blo super!!!!
Kdaj bo naslednji tek?

No, zdej moram napisat eno pripombo, ki jo ima kar en par žensk. Dosti njih je reklo, da tej ločeni štarti in ločena proga za moške in ženske nej nobejni rejči podobna. Da bi morali dobit eno tako zlato sredinco okoli 10 km, ki bi jo odtekli vsi skupaj. Kej misliste, ženske je strah, same tejkat tam po gozdi in če prav fejst pomislim, vejm, da tudi moški ne bi imeli nič proti, če bi tekali za kašno brhko pupco… In pole imajo še uni računalničarji dejlo, k morajo pr nas odštevat vse tiste minute, k smo štartale za moškimi. Tako, da če b se dalo kej razmislit o skupnem teku…

No, pašta mi najprej ni šla, ko se mi je pa v želodčku vse pošlihtalo, je tudi pašta teknila. Nagrado sem dobila fejst – stensko uro ( za v našo novo kučico) in tudi pole, ko sem kupla še srečke po en ojro, je bla kar sreča na moji strani…

Tako. Meni je blo fejst, pridem next year spejt!

Čestitke vsem tekačem, posebej zmagovalcem in zmagovalkam, še posebej pa tudi tistim malo močnejšim, ki so si upale spoprijeti se z ne prav lahko progo! ( sem spadam tudi jast, of course!)
#183295
Bravo, zz topka, za dober tek in tudi za odlično napisano poročilo :clap: !
Čestitke tuid vsem ostalim tekačem :laola !
Rezultate pa najdete tule: http://www.filipides.com/index.php?opti ... Itemid=159

LP, vencelj
#183298
Ja, hvala Vencelj, za čestitke!

Ma moram pej prav poudarit, da tisti cejt od mene ni ta pravi. sem bla gvišno več ko pol minutke boljša.

Sem že tam povedala, da sem v cilj prišla sama, da sta za mano prišli dve dami sigurno minuto kasneje, pa imamo vse tri isti čas.

IN GLIH MENI MI DODAJO, K SEM SE ŽE TAKU TOLKU MARTRALA...ZA DOBER CEJT...

No, ja če ni hujšga...
#183300
zz topka napisal/-a:
No, zdej moram napisat eno pripombo, ki jo ima kar en par žensk. Dosti njih je reklo, da tej ločeni štarti in ločena proga za moške in ženske nej nobejni rejči podobna. Da bi morali dobit eno tako zlato sredinco okoli 10 km, ki bi jo odtekli vsi skupaj. Kej misliste, ženske je strah, same tejkat tam po gozdi in če prav fejst pomislim, vejm, da tudi moški ne bi imeli nič proti, če bi tekali za kašno brhko pupco… In pole imajo še uni računalničarji dejlo, k morajo pr nas odštevat vse tiste minute, k smo štartale za moškimi. Tako, da če b se dalo kej razmislit o skupnem teku…


Mene je tud blo streh brez bejb po celi progi. :D
#183355
Roko... strinjam se. Je manjkala "stimulacija".

Strinjam se, da je delitev na tekače in tekačice nesmiselna. Skupaj bi brez težav odtekli vseh 13 km. Kdor lahko preteče 10 km, lahko tudi 13.

Glede vročine, pa bi prej predlagal, da se starti vseh tekov v juniju oziroma koncu maja premaknejo za eno uro na 18,00. Svetlobe je še vedno dovolj, tudi če bi pričeli s tekom ob 19,00. Tudi pričetek v jutranjih urah bi bil po mojem mnenju boljša rešitev.

je pa verjetno tudi res, da se na mukah junaki poznajo.
#183376
Arabo napisal/-a:Roko... strinjam se. Je manjkala "stimulacija".

Glede vročine, pa bi prej predlagal, da se starti vseh tekov v juniju oziroma koncu maja premaknejo za eno uro na 18,00. Svetlobe je še vedno dovolj, tudi če bi pričeli s tekom ob 19,00. Tudi pričetek v jutranjih urah bi bil po mojem mnenju boljša rešitev.

je pa verjetno tudi res, da se na mukah junaki poznajo.


Res je, zgodnji dopoldanski teki bi bili bolj primerni. Ker se mi obetajo oz so že spremembe delovnega urnika, se mi bo izmena končevali ali začenjala ob 19:00 uri, torej sem ob sobotah in nedeljah "pečen" in udeležbe ne bo. Škoda.
#183391
Da še jaz kej dodam
Bravo ZZ Topka lepo si napisala, sploh se strinjam s tabo glede skupnega tega, tale delitev je čist brezveze. Mislim da bi punce pretekle brez problema teh 13 km, saj zadnje 3, 4 km je tako vglavnem klanc navzdol. Pa še nam je fajn tekat za brhkimi pupcami kot si rekla. Mislim, da bi morali organizatorji v bodoče o tem razmislit.
Pa tudi glede urnika ne bi bilo slabo, če bi se kaj premaknilo, ob 17 h je še mal prevroče.
Sploh pa ne bi bilo slabo, če bil bil tek v jutranjih urah, na žalost bom moral tud jaz kak tek izpustit, ker sem v isti službi kot RoKo in se seveda tud men spremeni urnik (do 19h in od 19h). Mislim pa da bi tudi še kakšnemu bolj odgovarjalo zjutraj, pa tud imaš še kaj od dneva. Vseh se na žalost ne da zadovoljit, tko pač je.
Glede samga teka pa, bilo je vroče ampak se je dalo vzdržat. Če samo pomislim na Radence, kjer mi nikakor ne gre in ne gre, zgleda da je tam drugačen zrak. Z rezultatom sem zadovoljen, skoraj 6 min boljše kot lani :D , še pridem.

Lep pozdrav vsem, uživajte v teku :laola , imejte se radi, se vidimo na naslednjem teku

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA