Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

#13298
V soboto, 26. 6. 2004 se je na atletskem stadionu ŽAK Ljubljana v Šiški odvijalo veteransko državno prvenstvo. Na sporedu so bile naslednje atletske discipline: razni meti (kopje, disk, krogla), teki (100m, 400m, 1500m in 5000m, skok v daljino ipd. Kategorije so bile od 40 let naprej, razdeljene na 5 let.

Organizacija tekmovanja je bila odlična, kar pa ima tudi svojo ceno, če upoštevamo probleme s pridobivanjem sponzorjev.

Po moji oceni je od forumcev nastopila samo moja malenkost, in sicer na 5.000 m, kjer sem zasedel drugo mesto s časom 19:32.

V prihodnje ste na atletska tekmovanja veteranov vabljeni tudi ostali forumci. Na teh tekmovanjih boste občutili pravo atletsko vzdušje: trtanska steza, izšolani atletski sodniki v svojih uniformah, tabla s pretečenimi krogi, zvonec, tabla s časom, uradni napovedovalec itd.

Za popestritev pa je v nedaljevanju tudi nekaj slik (rekordi veteranskih atletskih prvenstev za moške in ženske in utrinki iz prvenstva).

Slika

Slika

Slika

Slika


Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
 tamy
#14654
sicer se nisem veteranka-sem pionirka zadnje letos,ki se pocasi izteka(do januarja)...treneram na zaku,pa ne tecem na 5 km,ampak 100,200 in 300 metrov,pa potem pridejo se stafete...cestitam za uspeh!!!kdo pa je bil organizator?mass,kronos ali olimpija?jaz sem pri kronosu.:)
 drej
#15503
Janez,
to se mi zdi pa zelo zanimivo. Kdo in kako se lahko prijavi? Koliko to stane? Ali obstajajo na internetu dodatne informacije?
Andrej
#15537
Vsako leto v juniju organizira Veteranska sekcija pri Atletski zvezi Slovenije (AZS) atletsko veteransko državno prvenstvo. Prvenstvo je bilo nekaj let nazaj po različnih krajih Slovenije (Velenje, Koper ipd.). Zadnje 2 leti pa je na atletskem stadionu v Šiški (na ŽAK-u). Baje so najboljši organizatorji.

V spodnjih slikah so ostali pomembni podatki za nastop na letošnjem prvenstvu.

Slika
Slika
Slika

Na internetu pa se dobi podatke o prvenstvu na straneh (za prvo povezavno kliknite "Koledar"):

http://www.atletska-zveza.si/home.htm
 drej
#15556
hvala lepa
Uporabniški avatar
 Dule
#15560
Uf, saj sem že veteran :ignore: !

Se vidimo drugo leto, samo še disciplino si moram izbrati- met kopja, diska ali krogle, no najverjetneje bomo šli na 5000m :hello:
 drej
#15565
Na linku ki si ga navedel sem na povezavi REZULTATI iskal rezultate tega Veteranskega atletskega državnega prvenstva. Pa jih ni. Seveda me zanima tek na 5000 m. Da vidim ali je sploh smiselno zame. Star sem 41 let. Se da te rezultate kje dobiti.
LP Andrej
Uporabniški avatar
 jcerni
#15596
Drej,

Na 5000 m smo v kategoriji od 40 do 45 let nastopili 3 tekmovalci. Zmagal je Zdravko Barič, ki je tekel okoli 18:30, drugi sem bil Janez Černilec 19:30, tretji pa neki gospod iz Kranja, ki je tekel malo čez 20:00.

Povsem spredaj pa sta bila 2 tekmovalc od 45 do 50 let, ki so tekla okoli 17:30.

Nekako bi lahko kakovostni razred veteranov na 5000 m razvrstili v nekaj kakovostnih razredov:

- 16:00 do 17:00 (najboljši slovenski veterani),

- 17:00 do 19:00 (zelo dobri slovenski veterani),

- 19:00 do 20:00 (dobri slovenski veterani),

- 20:00 do 22:00 (solidni slovenski veterani),

- 22:00 do 25:00 (malo bolj počasni veterani).

Rezultatov letošnjega državnega prvenstva verjetno ni na internetu. Nahajajo se v pisni obliki na Atletski zvezi Slovenije. Rezultate ima verjetno tudi Timing, ki je meril čase. Izobešeni pa so bili tudi po koncu prireditve, vendar nisem naredil nobene fotografije.

Upam, da ti bo pomagal moj komentar, kjer je razvidno, kakšni rezultati so primerni.

Ogledate pa si lahko tudi državne veteranske rekorde na 5.000 m.

Slika
 drej
#15664
Hvala za izčrpno informacijo. Tile veterani pa res niso od muh. Zase lahko zagotovim samo 5 minut/km in bi komaj ujel za rep "malo bolj počasne veterane", tj. 25:00. Je pa to zanimiva alternativa za male maratone, le malo več bi bilo treba trenirat. Zaenkrat ni taprave motivacije. Se bo pa gotovo pojavila.
Thanks again.
Andrej
Uporabniški avatar
 jcerni
#16701
V Ljubljani bo atletsko veteransko EP 2008. Več si preberite v spodnjem članku iz dnevnika.

Uradna spletna stran Evropske atletske veteranske organizacije (EVAA): http://www.evaa.nu

Slika


Mogoče je to spodbuda, da odtečemo tudi kakšno tekmo na atletski stezi v okviru atletskih državnih prvenstev leta 2005, 2006 in 2007. Ali mogoče tudi na kakšni podobni prireditvi v tujini (Avstrija, Italija - Videm, Hrvaška - Reka), kjer je kar nekaj takih tekmovanj. Na EP pa izberemo: 5, 10, 42 km ali kros.
 SPRINTER400
#27152
:) TUDI JAZ ZE DVE LETI NASTOPAM NA DRZAVNEM VETERANSKEM PRVENSTVU NA 400 METROV V KATEGORIJI 40-44LET. OBAKRAT SEM BIL 2. IN SKUPNO 3. MOJ TRENUTNI REKORD JE 59.05 IZ AVSTRIJSKEGA DRŽ. VET. PRVENSTVA ,KJER SEM BIL 3. V SVOJI KATEGORIJI.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA