Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

#20079
Spet smo zmagal - no nekateri samo nad progo 10, 35 ali 50 km in cca 1500metrov višinske razlike, kar tudi ni mačji kašelj :D . Od naših je bila Simi srebrna- bila prvič, videla in bila druga in Bine zlat, obema čestitke :wink: .

Bil je lep jesenski dan, taprav za naše podvige. Sam sem šel z rezervo in delal 2/3 proge družbo Simi, no na koncu sem potegnil vendar trenutna pripravljenost ni najboljša tako , da sem do cilja bil že kar pošteno utrujen.
Med progo smo imeli čas celo za debatiranje med seboj, upam da se oglasite ta novi (vsaj trije so me ogovorili med progo), ki pravite da bolj malo pišete na forum :wink: .

Pohvale organizatorju za lepo speljano prireditev, ni enostavno 50km progo s različnimi starti in ciljem čisto na drugem koncu Karavank zoorganizirat da vse klapa (prevoze, okrepčevalnice, tuširanje v šotoru, masiranje - so pohvalili, drugo leto sprobam sigurno,..). Skratka mislim da je vse klapal :P .

Toliko zaenkrat od mene, se oglasim še ko bom moral kaj replicirat :lol: .
Uporabniški avatar
 miro
#20081
Tudi jaz sem se odpravil na ta tek, tako za svojo dušo in pazil , da mi ne bi kam pobegnila. Nekje na Kofcah sem ugotovil , da sta dva teka v šestih dneh enostavno preveč - čeprav v Budimpešti nisem tekel na vso moč.Pa tudi na kmalu po začetku sem si malo obnovil poškodbo ,staknjeno v Bohinju tako da sem progo pretekel še bolj počasi , da si poškodbe še ne bi poslabšal.
Tako sem imel veliko časa , da sem občudoval čudovito pokrajino , zadnje planinsko cvetje , viharnike in seveda vse sodelujoče na prireditvi, s tem mislim predvsem ljudi na okrepčevalnicah in tistih , ki so stali na "križiščih". Prijazna gospa na kontrolni točki mi je celo ponudila , da mi imobilizira gleženj. Res prijazni ljudje.
Zanimivo , da na okrepčevalnicah ni zmankalo nič , ne rozin , vode , sladkorja , banan... ,tudi za začelje na katerm sem bil jaz.
Rezultat letošnjega teka sem podaljšal za skoraj uro, vedar mi to ni pokvarilo razpoloženja.
Na koncu teka mi je najbolj "pasal" tuš, ter masaža, kjer sem bil takoj na vrsti - to je prednost malo slabše uvrstitve.
Skratka tek je bil lep , organizacija odlična, družba dobra , čeprav sem tretjino proge premagoval sam.
Na cilju so nas tudi čakale že fotografije posnete na tem maratonu, res zelo pohvalno.
Za štartnino še na nobenem tudi svetovno priznanem maratonu ,tekačem ne ponudijo toliko- tudi materialnega.
Zato vabim tudi ostale forumovce , da se prihodnje leto, tega teka udeleže.
Toliko za enkrat , vtisov je preveč , da bi jih lahko vse strnil na enkrat , ter bil mogoče še malo zatežen , zato bom pustil
še ostalim udeležencem nekaj prostora za zaokrožitev poročila o SAMu 2004.
Lp
Miro
Uporabniški avatar
 gregorb
#20091
Ja včeraj je bil res krasen dan! Že uvodni kilometri teka na 50km, čeprav delno po asfaltu, so bili krasni. Letos sem bil prvič na SAM-u in zagotovo še pridem. Presenetil me je dolg ravninski del od Kofc do začetka Dlogih njiv, zares pravi tekaški raj.
V drugem delu proge sem bil priča "srditemu boju" za srebro in bron v ženski konkureci, bilo je zares napeto, razvrstitev se je menjala vsakih nekaj kilometrov.
Opazil sem, da je na progi od dolgih njiv na prej manjkalo kar nekaj označb proge, le te so ležale odtrgane na tleh. Tik pred prihodom na Jezersko, pa je nekdo označevalni trak odtrgal z veje na drevesu in ga vrgel na potko, ki vodi proti cerkvi. Tu sem porabil kašne tri minute in napenjal oči, kje je naslednji trak, tudi lokalnega župnika sem povprašal, če ve kje je proga, ko se je ravno peljal mimo, a mi ni znal pomagati. No nato sem, si dejal, grem po glavni cesti, saj ne more biti več daleč. Odločitev je bila prava, sj je bila tam proga.
Organizacija odlična, družba še boljša, spoznal sem veliko novih ljudi, nekaj forumovcev, nekaj takšnih za katere upam da bodo to v kratkem postali (Petra, oglasi se kaj na forumu!)
Skratka zares pravi tekaški praznik!
Tudi danes dan kasneje se odlično pučutim in niti nisem tolk "robota" kot sem pričakoval!
Hvala Simoni in Marjanu za prevoz do Predvora in dobro družbo.
Aja pohvalit je potrebno tudi BoštjanaG, ki je prvi Prekmurec, ki se je kdaj koli udeležil SAMa in je dosegel odličen rezultat 3 ure pa še mal! Bravo!
 bine
#20094
Premagati sebe, svoje slabosti, uživati v objemu Karavanških vrhov in zgodnjega jesenskega sonca in ne nazadnje že četrtič biti med udeleženci, prijatelji in novinci na SAM-u, je resnično pravo tekaško doživetje.
Res, da sem nekatere presenetil z neobičajno slabim časom, toda nenadejana "sračka" je terjala svoj čas, moja glava pa previdnost v nadaljnem zmernem naprezanju. Pa saj minute niso tako pomembne, važno je da prideš na cilj, v prijetno družbo članov TF in drugih prijateljev.
Iskrene čestitke vsem, ki so bili pred in za mano.
Res, da za pravo analizo ni bilo veliko časa, pa drugič. Mogoče že na našem 26.Gozdnem teku na Brdu, v nedeljo 26.septembra.
Uporabniški avatar
 kemc
#20105
Živjo

Oglašam se tudi jst! Svaka čast organizatorju Iztoku in ostalim, ki so pomagal spelat 4. SAM. No comment.

Do kofc smo šli fino skupaj z Duletom in Tauregom pol so mi pa ušli ker sem se preveč obiral pri preoblačenju. Ampak ko tečeš nekam v hribe nikoli ne veš kako bo vreme ko se povzpneš. Vreme je bilo odlično in kar toplo, mislim da so bili idealni pogoji ki si jih lahko človek samo želi za tečt. No od kofc sem potegnu in bil na Dolgi njivi tam okol pol enajstih (kar je bilo nad mojimi načrti), ko so se začele težave. Na klancu, ki se prekleto vleče mi je "crknu" kolen in začeli so se krči po nogah. Bolečine so bile neznosne. Tako, da sem se kr hitr sprijaznu da je teka bolj kot ne konec in to 15 km pred ciljem. Pa še bolj kot ne gre navzdol. Poskusil sem še rahlo tečt ampak sem se pol kr hitro spomnu na Duleta ko je reku da je mel podobne težave lani in da je v takem primeru najbolje kr odnehat. Teško se je sprijaznit s tem ampak to je v taki situaciji res najbolje :( ?

Hja sam do konca je pa treba prit če ne cilj ni izpolnjen (vse priprave in čakanja na to preizkušnjo, ogledi proge, vizualizacija, sanje) in bi mi blo kr žal če se nebi potrudu in lepo počasi in previdno "prikruncal" do cilja.

To je bila zame prva taka preizkušnja teka v življenju :D . In obljubil sem si da ne bo zadnja pa ni važno a s kolenom al "brez". Drugo leto se zopet srečam z isto progo. Moj cilj je dosežen prišel sem do konca, pa ne glede na minute in sekunde, ki so kar hitele mimo mene.


Še eno vprašanje? Ali je imel kdo že kakšne težave s kolenom (pri meni se pojavijo ko tečem navzdol) in kako se takim rečem streže. :?: Hvala!

Svaka čast vsem ki so bili pred mano in za mano.
Lep pozdrav!
Uporabniški avatar
 lojzeP
#20108
Čestitke vsem za odlično opravljeno delo. :D

Mi je malo žal, da nisem spoznal nove proge 10 km teka - pa morda drugo leto :idea:

2x LP
Uporabniški avatar
 gregorb
#20109
lojzeP napisal/-a:Čestitke vsem za odlično opravljeno delo. :D

Mi je malo žal, da nisem spoznal nove proge 10 km teka - pa morda drugo leto :idea:

2x LP

Lojze, lojze, glede na to, da pozdravljaš x2 bi tud teku lahko x2 pa še 15 dodaš pa si drug let na SAMu35km.
ok. ! Nobenga ampak...Zmenen se vidmo!
Uporabniški avatar
 lojzeP
#20111
GregorB !

2x LP ni dvojni pozdrav, ampak inicialke osebnih podatkov in pozdrav

2x LP


P.S. pa ne me izzivat s 35 km, ker bom zares vzel ( Nataša PRESS ) :?
Uporabniški avatar
 gregorb
#20112
lojzeP napisal/-a:GregorB !

2x LP ni dvojni pozdrav, ampak inicialke osebnih podatkov in pozdrav

2x LP


P.S. pa ne me izzivat s 35 km, ker bom zares vzel ( Nataša PRESS ) :?


Sorry Lojze! Upam pa le da nisi tko aklih k naše princeske na zrnu graha!?
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#20114
Sedaj je čas, da tudi jaz kaj napišem o včerajšnem SAM - maratonu.
Že ko smo bili na štartu je bilo vzdušje enkratno.Pri vseh se je čutila neka nervoza do starta, saj je čas izredno hitro mineval.
Organizacija lahko samo rečem kapo dol kolikor so oni dali od sebe.Saj za tako progo resnično ni mačji kašelj označiti voditi in tako naprej.Da ne govorim o označitvah in podobno.Čeprav se vidi, da nekateri ljudje ne prenesejo nekega dogajanja na slovenskih tleh, če le omenim trganje trakov kakor mi je na cilju omenil gregorb.Toliko okrepčevalnic je bilo, da praktično ni bilo mogoče, da bi bil človek žejen.Seveda se pa pojavijo tukaj druge težave pri posamezniku, ki se lahko pripetijo tako meni kot drugim popolnoma nepredvidljivo.
Preden kaj povem o sebi najprej o drugih tekačih iz Tekaškega foruma.
Bravo vsem udeležencem in tistim ki ste prišli na cilj.Ravno tako tistim, ki ste štartali na 50km, 35km ali na 10km.
Vsak je pač dal od sebe toliko kolikor je bil trenutno sposoben, če ni bilo seveda poškodb vmes.Tuareg je bil ravno tako dober, da ne omenjam Dule-ta, Simi, Miro ki je bil prejšni teden na malem maratonu :cast: .
Udeležba je bila resnično mednarodna taka kot sem že nekajkrat omenil brez dlake na jeziku nisem zasledil niti na Ljubljanskem maratonu.Prišli so celo iz ZDA - Aljaske iz Poljske in tako naprej.Udeležba je bila resnično množična in polna veselja in dobrega vzdušja.
Meni osebno je šlo do odcepa za na pot ki pelje proti Kofcam izredno dobro.Bil sem izredno zadovoljen, a glej ga zlomka se mi je po cirka 20m zalomilo v hrbtu.Zabolelo tako, da je bilo groza.Korak se mi je skrajšal in so začeli samo hoditi mimo mene kot rakete.Do koče na Kofcah sem porabil 30minut več kot lansko leto in sem vedel, da je vseh sanj o dobrem rezultatu, ki sem si ga želel vsaj približno splavalo po vodi.
Pa sem si rekel, da bom vseeno vztrajal do konca čeprav ne morem narediti nič več.Tako sem pricijazil v 6 urah 27sekundah zaostal za svojim najboljšim časom za reci in piši 1h in 18minut.To je pa že kar veliko.
Dejal sem si če odstopim, čeprav so mi potem nekateri prijatelji rekli zakaj nisem odstopil se bom tega navadil na vsaki taki tekmi samo če bo kaj prišlo narobe vmes.Grem do konca sem dejal pa sem le nekako pregural.Že od koče na Kofcah sem potem začel spremljati neko žensko in sem ji bil neke vrste pismejker, vodič ker ni poznala proge bila je druga absolutno v ženski konkurenci na 50km.No sem si dejal bo vsaj nekaj dobrega narejenega danes, če ne pri meni pa pri drugih ljudeh.
Ko jo je prijel krč sem ji pomagal, da je krč izginil to se ji je dogajalo proti koncu.Pomagal nositi tudi pijačo pri okrepčevalnicah itd.
Skratka vsaj nekaj sem rekel!
Psihično sem bil pripravljen resnično ogromno saj sva z Alešem naredila en dar mar bi se temu reklo.In je bilo teh 50km zame mala šala.Samo hrbet ni dovoljeval vseh željenih dolgih korakov.
Na progi pa toliko doživetij od krav, ki so se prosto po Prešernu sprehajale in poleg njih mladi telički in telice, ki so veselo obedavoli pri materah kravah.Sonce je bilo tako lepo, da je skoraj nemogoče opisati kako.Čeprav je zjutraj bilo pred štartom še +3stopinje.In sem si dejal madona na vrhu Dolgih njiv bo pa hladno tako kot lansko leto.
Pa je bilo ravno obratno fantastično lepo nekaj neponovljivega.Vsi tisti sončni žarki, ki so nas oblegali to je bilo nepopisno občudovanja vredno.Proga pač kot proga ni bila hvala bogu mokra.In sem si rekel, danes je idelni dan, da se podre rekord proge in je padel šel je par sekund pod 4urami izredno dobro, fantastično dobro.
Na cilju pa dobrodošel tuš in seveda topli obrok, ki je prijal.Saj smo pokurili ogromno kalorij.Pa si rečem dva obroka ne bosta preveč potem pa vse po starem.Iztoku lahko samo rečem kapo dol za vso njegovo vztrajnost, ki se mu bo slej ko prej bogato obrestovala pri udeležbi tekačev.
Seveda nisem vrgel puške v koruzo kar se tiče SAM-a imam rezultat v glavi in tega sem rekel hočem slej ko prej doseči.Mogoče bo to za nekaterega prezahtevno, ampak zame ne bo seveda poleg 24urnega teka, maratona na 42,192km, malega maratona kar se tiče rezultatov.
Naslednje leto bom podredil vse temu kar se bo dalo.Samo če mi bo zaslužek in delo dopuščalo v okviru tega.
Danes priznam me še boli vse skupaj.
Zatorej naslednje leto pa naj pride cel Tekaški forum na SAM maraton in bojo videli kaj se to pravi pravi tekaški praznik in vzdušje brez primere.
Pa naj bi nastopali na 50km, 35km ali 10km.Bolj bo množično, bolj bo pestro na koncu.
Torej že sedaj vabljeni naslednje leto VSI!
ČAO!
Uporabniški avatar
 Bor
#20122
vsem ki ste pretekli Sama.........

:cast: :cast: :cast: :cast:
Uporabniški avatar
 Lucifer
#20125
Pridružujem se čestitkam-škoda k se je prekrival s 3atlonom na Bledu!
LP Lucifer
Uporabniški avatar
 primus
#20131
Bor napisal/-a:vsem ki ste pretekli Sama.........

:cast: :cast: :cast: :cast:

Bor, dobro povedano. Se popolnoma strinjam !

primus

p.s.: drugo leto pa še midva, kaj praviš ?
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#20136
Evo če gre drugo leto polovico Tekaškega foruma na SAM katerokoli razdaljo častim zaboj piva kdor ga bo pač pil.
Častna Tekaška forumovska beseda, da bom častil.Bom kar prej kupil en plato pločevink 0,5 l potem pa na liziani vse prepljuskamo.
Ljudje vam povem, da vam ne bo žal.
Enkrat se živi zato pretecite SAM posebej vabljeni na 50km.Začnite se kar pripravljat na to tekmo je fascinantna do amena.
ČAO!
Uporabniški avatar
 Filipid
#20145
Tudi jaz čestitam vsem za uspešne rezultate na tem mednarodnem maratonu Slika Slika .

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA