Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

#279768
danes sem mislil, da bo moj dan ampak očitno Radenci in vročina me ne ležijo. Za boljše čase (kot pravi Rok) bo treba počakat na bolj mrzle jesenske dne. Štartal sem po načrtu, okrog 3:55min/km, lovil sem Matjaževo skupino in po par kilometrov jo prehitel. Vse je šlo v redu do sedmega oziroma osmega kilometra, ko sem videl, da se preveč matram in mi tempo pada. Ker sem bil že sam, sem čakal skupino, ki je bila za mano, da vidim, če me lahko kaj pomagajo in vlečejo naprej. Z njimi sem tekel par kilometrov ampak sem videl, da ne gre. Preveč sem se matral in videl, da cilja ne bom dosegel. Tako, da sem se odločil, da zmanjšam tempo (okrog 4:30min/km) in počasi pritečem do cilja. Z časom, 1h28min, nisem razočaran po vsem, kar se je zgodilo.

Še zdaj, ne vem, kaj je bilo narobe. Ves teden sem veliko pil, napolnil sem se z ogljihovimi hidrati in pridno spal. Na koncu je bilo kar vroče ampak na začetku sploh ne. Prejšnij teden na trojkah, kjer je bilo še bolj soparno, sem se odlično počutil, danes pa sem imel težke noge.

Na vrhu vsega se mi je poslabšala poškodba na dimlju (natrgal sem se mišico) tako, da zdaj komaj hodim. Bomo videli, če bo en teden počitka dovolj :( .
Uporabniški avatar
 Zd.
#279770
Lani sem v Radencih odtekla svoj sploh prvi tek na kakšni prireditvi (10ko), letos pa polovičko (sicer tretjo v življenju - po lanskem LM in letošnji Sežani).

Okvirno (a res le okvirno) sem se zadnje tedne držala programa v reviji TekPlus - okvirno zato, ker je čas 1:40 zame še preambiciozen (LM lani 1:56; Sežana letos 1:50). Želela sem si seveda izboljšave rezultata iz Sežane, kar je bilo dokaj realno, ker je tam proga težja. A nikoli ne veš...

Pred štartom sem se počutila odlično, željen tempo je bil 5 min./km. Zajčka za čas maratona 3:30, ki sem se ga nameravala držati, sem na štartu videla kakih 5 m pred menoj, po štartu pa sem ga žal izgubila in ga nisem našla do cilja... No, kljub vsemu sem uspela celotno progo odteči dokaj enakomerno v želenem tempu oz. kakšno sekundo hitreje; zadnji kilometer sem celo malo pospešila in v cilj zašprintala ;) PB je izboljšan za celih 5 min. Zadovoljna!

Hvala prirediteljem za dobro organizacijo (kanček sence je padel le na koncu, ko mi gospa ob izhodu, ni pustila vzeti treh plastenk vode; nekaterim drugim pa dveh banan ;) ), navijačem za navijanje ter seveda sotekmovalcem za odlično vzdušje in motivacijske vložke tekom cele proge. :D
#279772
Naredil PB, zame so bile razmere idealne. Vročina me ne moti, sem pa cel teden molil boga naj ne piha veter ;)
#279774
Radenci, moja domača tekma. Celo leto od prvega dne sem se pripravljal za maraton v Radencih, da ga pretečem z nasmeškom na obrazu in brez bolečin. Vse je šlo po planu, še vremenska prognoza je bila obetavna. V petek zjutraj je bila v Radencih celo slana in 2 stopinji.
Prvi šok sem doživel v petek zvečer. Po dveh dneh slabšega počutja in rahle bolečine v levem ušesu še povišana temperatura in to tistih zahrbtnih 37.0. Kresnem dva aspirina naenkrat, nato pa še ženo in spat.
Drugo jutro novi šok. Jaz sicer kot prerojen, vreme pa tudi. Sonce brez koprenice in še na tešče zunaj 10 stopinj. Spakiram se in grem, ter med potjo razmišljam, kam danes sploh sežem.
Odločim se, da glede na vse poskušam s časom okoli tri ure in pol.
Tako se je tudi zgodilo. Po začetni gneči nekje na tretjem kilometru najdem zajca za tri ure in pol. V družbi g. Manfrede Avgusta, za kar se mu lepo zahvaljujem, sem tekel nekje do 25. km. Nato sem se od skupine odlepil. Čutil sem, da imam več moči in šel naprej. Iz minute v minuto je sonce vse bolj žgalo, a na srečo samo ozračje ni bilo vroče, tako da sem s polivanjem na vsaki postojanki telo in glavo uspešno hladil.
Tudi noge so odigrale svoje brezhibno. Pritečem čez most do prve grupe navijačev in takrat na obraz pride tudi nasmešek. Zaden kilometer do cilja nato neznansko uživam in na koncu pritečem v cilj s časom 3:26:37.
Zadovoljen? Glede na vse-da. A kot ste že mnogi pred menoj ugotovili, bo na jesen klima do nas tekačev prizanesljivejša.
Organizacija zame brez pripomb. Pijače, sadja in vsega dovolj, tako da drugo leto seveda spet pridem.
P.S. Pred štartom sem seveda obiskal tudi našo TF stojnico, kjer sem prevzel kapico in me je kolegica opremila s tatoojem. Hvala še kompletni TF ekipi na stojnici.

LP Zlatko - RAJZL
 LT
#279777
pementos napisal/-a:Še zdaj, ne vem, kaj je bilo narobe. Ves teden sem veliko pil, napolnil sem se z ogljihovimi hidrati in pridno spal. Na koncu je bilo kar vroče ampak na začetku sploh ne. Prejšnij teden na trojkah, kjer je bilo še bolj soparno, sem se odlično počutil, danes pa sem imel težke noge.


How Long Does It Take to Recover From a Marathon? (ali dolge trojke :) )
http://well.blogs.nytimes.com/2012/03/1 ... -marathon/
#279778
tae napisal/-a:Obivankenobi, začni mi že verjeti. Potrebuješ pavzo.

Obivankenobi, ti verjame, da po dveh polmaratonih in dolgih trojkah v maju rabi malo pavze... :bum:, tako, da naslednje podobne izzive imam v planu šele septembra... :)
Drugače, pa po štrih letih sem zopet tekel polmaraton v Radencih... :oops:, vmes sicer odtekel nekaj desetk... :), no kokrkoli že, kljub napovedi ne preveč vročega vremena, se mi je zdelo, da na progi ne bodo tako lahke razmere, kot je izgledalo pred štartom... :roll:, vseeno štartal kar hitro, prvi km v 3.41, potem mi je pa hitrost več ali manj konstantno padala... :evil:, vendar mi je vseeno uspelo držat tempo prvih 10 km pod 4 min/km, tako, da sem imel na 10 km čas 38 min in nekaj drobiža, kar je pomenilo, da bom tokrat na koncu precej zaostal za mojim ciljnim časom (okoli 1.20) :shock:, čeprav sem se ustavljal na vsaki postojanki, se polival z vodo, pil izotonične napitke mi je vseeno kar padla volja do teka, postajalo je tudi zmeraj bolj toplo in naslednji km so bili kar precej nad 4 min/km, pa tudi razmišljal sem o odstopu... :ignore: :nono:, po 13 km sem uspel premagati negativno razmišljanje in poskušal držati čimboljši tempo, dva km pred ciljem se mi je zdelo, da se samo še vlečem proti cilju in tudi volje za kakšen hitrejši tek nisem imel... :evil: :bum: pred ciljno črto je bila kar velika gužva (tekli so v eni vrsti) počasnejših tekačev oz. tekačic iz krajših razdalj, zato sem moral teči dodatne metre okoli njih... :evil:, pa tudi v cilju sem se zaradi velike gužve kar načakal... :evil: , da sem prišel do kakšnega priboljška oz. vode, tako, da mislim, da bi morali organizatorji za naslednje leto poskrbeti za več hodov mimo stojnic z okrepčili...
Čestitke vsem za odlične rezultate... :laola

Lp :wink:
#279780
To je bil moj 3. polmaraton (po dveh ljubljanskih) in najboljši do sedaj. Vreme je bilo nad pričakovanji. Sicer je bilo mogoče v drugi polovici malo prevroče, ampak se je dalo teči. Na začetku sem se "držala nazaj", tako da sem tekla tempo 5,9. Po 10 km še vedno ni bilo pričakovane krize, tako da sem nekoloko pospešila in na koncu izboljšala tempo na 5,6 in pretekla maraton v sicer ne preveč impresivnih, a zame vseeno izvrstnih 1h57min50s. Poleg tega, da je padel moj osebni rekord (za kar 7 min), je bil dogodek izvrsten predvsem zaradi družbe. Super je bilo :)
#279782
LT napisal/-a:
pementos napisal/-a:Še zdaj, ne vem, kaj je bilo narobe. Ves teden sem veliko pil, napolnil sem se z ogljihovimi hidrati in pridno spal. Na koncu je bilo kar vroče ampak na začetku sploh ne. Prejšnij teden na trojkah, kjer je bilo še bolj soparno, sem se odlično počutil, danes pa sem imel težke noge.


How Long Does It Take to Recover From a Marathon? (ali dolge trojke :) )
http://well.blogs.nytimes.com/2012/03/1 ... -marathon/


Zanima me kaj bi na to
"It can take even more time to recover from longer races, in Dr. Noakes’s experience. He used to run the 90-kilometer (55-mile) Comrades Marathon in South Africa. He needed a year to 18 months before he was mentally ready to do it again."

rekel Miro Režonja, ki je praktično teden dni po ultramaratonu odtekel maraton v Radencih? Pravi primer za kakšno novo znanstveno raziskavo.
#279783
jedrnat napisal/-a:
LT napisal/-a:
pementos napisal/-a:Še zdaj, ne vem, kaj je bilo narobe. Ves teden sem veliko pil, napolnil sem se z ogljihovimi hidrati in pridno spal. Na koncu je bilo kar vroče ampak na začetku sploh ne. Prejšnij teden na trojkah, kjer je bilo še bolj soparno, sem se odlično počutil, danes pa sem imel težke noge.


How Long Does It Take to Recover From a Marathon? (ali dolge trojke :) )
http://well.blogs.nytimes.com/2012/03/1 ... -marathon/


Zanima me kaj bi na to
"It can take even more time to recover from longer races, in Dr. Noakes’s experience. He used to run the 90-kilometer (55-mile) Comrades Marathon in South Africa. He needed a year to 18 months before he was mentally ready to do it again."

rekel Miro Režonja, ki je praktično teden dni po ultramaratonu odtekel maraton v Radencih? Pravi primer za kakšno novo znanstveno raziskavo.


očitno v našem klubu imamo potem tako izjemo, tekaški kolega je v Parizu tekel 2:40, v Komendi je bil drug, na trojkah tudi drug in včeraj je postavil svoj PB na polmaratonu. Prava životina :D .
#279784
LT napisal/-a:
pementos napisal/-a:Še zdaj, ne vem, kaj je bilo narobe. Ves teden sem veliko pil, napolnil sem se z ogljihovimi hidrati in pridno spal. Na koncu je bilo kar vroče ampak na začetku sploh ne. Prejšnij teden na trojkah, kjer je bilo še bolj soparno, sem se odlično počutil, danes pa sem imel težke noge.


How Long Does It Take to Recover From a Marathon? (ali dolge trojke :) )
http://well.blogs.nytimes.com/2012/03/1 ... -marathon/


mogoče je bilo to, čeprav na trojkah nisem tekel 100% tako, da se nisem matral čist do konca. Očitno rabimo eno pavzo brez tekem.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA