Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

#342610
Pri tridesetih sem pretekla svoj prvi maraton :D :D In skoraj vseh 42 km se prav uživala:) Od štarta pa do 30.km povsem enakomeren tempo, potem pa rahla upočasnitev...pa ni bilo nobene krize, malce utrujenosti se je pa že poznalo. Tako, da mi je tudi malo zmanjkalo da bi šlo pod 4 ure. Zato pa že komaj čakam naslednje leto, da izpilim rezultat in spredaj postavim trojko :wink: :wink: Uhhh pa tisti zadnji kilometer čez tromostovje...NOROOO:)))

Čestitke vsem, ki ste včeraj tekli!! :clap:
#342613
Darja napisal/-a:Jejžeš, kaj vse ene moti :shock: . Hrup na startu, recimo. Stroj Machine so zame sinonim za start na LM, dajo ta pravi štimung dogodku, lepo pregoslajo jetra in umerijo bitje src. In tudi ves pomp in glasen napovedovalec me ne moti, prav je, da je prireditev živa in poskočna.
Da je bila gneča pravzaprav na vsakem koraku, tudi ni nič presenetljivega, a ne. Kljub temu sem garderobo oddala v petih minutah, (gotovo bi jo še prej, če ne bi tekači z desetke pomotoma rinili v vrsto za oddajo. Še dobro, da je bila gospa redarka krepkih pljuč in jih je uspešno naganjala desno na prevzem), na WC je bilo res treba počakati kako minuto več, ampak če malo poklepetaš levo in malo desno, se da preživet.
Če pa kdo res ne more prek vseh teh strahot, ki jih nekateri opisujete, naj gre na maraton v Zagreb, denimo. Obljubim, da ne bo nobene hude gneče, nobenega pompa in rjovenja, bogvaruj celo razbijanja po sodih, ki nima nič opraviti s tekom in če uberete ravno pravi tempo, boste lahko tekli tako rekoč sami. Nobenih navijačev, plehmuske, in malčkov, ki zbirajo "petke" ob trasi, lahko boste odtekli svoj sanjski tek in trpljenje z Ljubljanskega maratona se bo zdelo kot slaba (pozabljena) šala.
Torej takole, pod (mojo) črto: odlična množična prireditev, marsikoga je spravila v tekaške copate, kar je ne nazadnje tudi njen namen. Super navijači in prostovoljci :clap: , organizatorji se trudijo, tekači bi morali pa uživati. Tako to gre!


Pod tole se pa tudi jaz podpišem. Perfektna organizacija, navdihujoči navijači, tekači, prostorovljci.. vsi! En velik hvala! IN seveda: STROJ MACHINE so zakon!!!! Brez njih LM enostavno ne more bit! Če bo le vse klapalo - se vidimo prihodnje leto! Mene osebno ni motilo čisto nič! Razen kakšen klanček po 35 km ;)j. SREČNO!
#342625
Darja napisal/-a:Jejžeš, kaj vse ene moti :shock: . Hrup na startu, recimo. Stroj Machine so zame sinonim za start na LM, dajo ta pravi štimung dogodku, lepo pregoslajo jetra in umerijo bitje src. In tudi ves pomp in glasen napovedovalec me ne moti, prav je, da je prireditev živa in poskočna.
Da je bila gneča pravzaprav na vsakem koraku, tudi ni nič presenetljivega, a ne. Kljub temu sem garderobo oddala v petih minutah, (gotovo bi jo še prej, če ne bi tekači z desetke pomotoma rinili v vrsto za oddajo. Še dobro, da je bila gospa redarka krepkih pljuč in jih je uspešno naganjala desno na prevzem), na WC je bilo res treba počakati kako minuto več, ampak če malo poklepetaš levo in malo desno, se da preživet.
Če pa kdo res ne more prek vseh teh strahot, ki jih nekateri opisujete, naj gre na maraton v Zagreb, denimo. Obljubim, da ne bo nobene hude gneče, nobenega pompa in rjovenja, bogvaruj celo razbijanja po sodih, ki nima nič opraviti s tekom in če uberete ravno pravi tempo, boste lahko tekli tako rekoč sami. Nobenih navijačev, plehmuske, in malčkov, ki zbirajo "petke" ob trasi, lahko boste odtekli svoj sanjski tek in trpljenje z Ljubljanskega maratona se bo zdelo kot slaba (pozabljena) šala.
Torej takole, pod (mojo) črto: odlična množična prireditev, marsikoga je spravila v tekaške copate, kar je ne nazadnje tudi njen namen. Super navijači in prostovoljci :clap: , organizatorji se trudijo, tekači bi morali pa uživati. Tako to gre!



Jaz bom tukaj stopil malce v bran Zagrebškemu maratonu, da nebi koga povsem odvrnili od morebitne udeležbe.
Prizorišče:
Je v strogem centru Zagreba na trgu Bana Jelačića, kar je super.
Trasa:
Ljubljanska trasa je bolj raznolika, medtem ko zagrebška poteka v ravni črti iz centra ven in spet nazaj, za polni maraton jo moraš odteči 4x, kar zahteva jekleno voljo.
Množičnost:
Strah, da boste tekli sami je povsem odveč. Tudi tam je dren par tisoč tekačev, le da jih manj kot v Ljubljani. Na štartu ni potrebe riniti čimbolj spredaj za boljši začetek, ker se kolona tekačev že čez kakšno minuto lepo raztegne, in ne rabiš izvajat slaloma, če si hitrejši kot drugi.
Vzdušje na štartu:
V ZG se štart ne da primerjati z vzdušjem v LJ, ki ga ustvarjata komentator in the Stroj Machine.
Navijači ob trasi
Tudi v ZG je veliko navijačev, ploskajo, spodbujajo, otroci zbirajo petke itd.
Psovke, ki jih slišiš ob progi :D:
Kot že rečeno trasa razdeli center v zelo dolgi ravni črti na dva dela. Zato nekateri postanejo živčni, ker ne morejo prečkati Ilice. Varnostniki se sicer trudijo zadržati ljudi, ki želijo prečkati, vse dokler se ne naredi luknja v koloni tekačev, skozi katero nato pešce na hitro spustijo prečkati na drugo stran.
Organizacija:
LJ maraton je bolje organiziran. V ZG ni prevzema garderobe, pustiš jo v nagužvani majhni slačilnici, v katero lahko vstopiš le s številko. Včasih je prevzem štartne številke trajal neznosno dolgo, zdaj gre hitreje. Letos jim je zmanjkalo sponk za natakniti štartno številko :roll: , pa tudi majice nisem dobil, ker sem prevzel številko prepozno. V ZG v cilju pogrešam juho ali čaj, je pa pivo v neomejenih količinah :drink Po teku sledi topel obrok, kar meni osebno bolj paše kot testeninka dan prej, pač stvar okusa. V ZG na cilju čisto vsakega slikajo, galerijo objavijo že naslednji dan.
#342637
papikele napisal/-a:
Radolca napisal/-a:nobenega tekača nisem videl v majici tekaškega foruma :(
ste jih ostali videli :?:


Nimamo dresov :?


aha, tako torej :wink:
Mazija nisem videl, srečal nekaj forumašev, pa nodenega "v opravi". razen mene :D
#342638
Tudi meni tile the stroj (destroy?) niso nič všeč in ne razumem kdo jih sploh posluša, razen od prisilo na startu LM.
Sicer na kratko:
MINUSI:
- namesto destroy-a naj pred startom raje zavrtijo nacionalno himno (kot je to v navadi v tujini) in naštejejo vse države iz katerih prihajajo udeleženci maratona.,
- spet so spreminjali traso (očitno zaradi del na Slovenski),
- dobil sem že nevemkatero torbo za opremo. Imam jih že polno podstreho, organizator naj rajši poskrbi za kakšen izviren in uporaben 'spominek', ki bo tudi tujim udeležencem povedal kaj o Ljubljani/Sloveniji.
- nikjer nisem zasledil načrta startnih con, iz opisa mi je bilo komaj jasna razporeditev. Ubogi tujci, ki so se pač morali znajti. Relativno ozek start se potem takoj nadaljuje v ovinek in e ne sprosti do GR. Ne vem, zakaj ne uvedejo razporeda po conah glede na prijavljen čas.
- relativno pozen start, ne vem zakaj ne more 10km startati za maratonci. Verjetno bi veljalo razmisliti tudi o ločenem startu na 21 in 42 km (ali celo o ločenih prireditvah),
- relativno majhen delež maratoncev (cca 10% udeležencev) - v Amsterdamu prejšnji teden je bilo maratoncev cca 40% (imajo 42, 21, 8km in otroške teke),
- prireditev izgublja rekreativen značaj. Očitno je glavni interes organizatorjev pridobiti (podkupiti?) nekaj hitrih tekačev iz druge svetovne lige in se bahati s hitro progo,
- ni vmesnega časa na polovici proge.

PLUSI:
- nizka cena - sploh pri zgodnjih prijavah,
- meni najbližji maraton,
- odlično vzdušje ob progi - sploh letos je bilo v drugi polovici precej bolje od lani,
- finišer majica.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA