Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

#342768
Enkica napisal/-a:
slorunner napisal/-a:- postaje z vodo: v prvi polovici je še nekaj vmesnih postaj z vodo, v drugi pa ne. Obratno bi bilo bolje, v zadnjih 10 km bi mi prav prišla voda na vsakih 2,5 km.


Te moram popravit! V prvi polovici prav tako ni bilo vmesnih postaj! Vsaj ne takih, ki bi jih postavil in financiral organizator LM. Na dobrem 12. km že vsa leta kuhajo čaj in delijo vodo navijači iz Dravelj. Na 18. km pa sta odlično rocknroll vodno okrepčevalnico na lastne stroške ponovno organizirala forumaša Tajataja in Cicko s pomočjo ožje in širše družine, sodelavcev in prijateljev ter Drejka teama. Hvala, ful je pomenilo :laola ! Rock bend Vestripullum je bil zakon :clap: !

Sicer pa je ravno šparanje in prav zahrbtno tiha ukinitev vodnih okrepčevalnic na 2,5 km zame letos največji minus. Sledi mu počasen štart in dejstvo, da Stroji niso sfolgali pospremit skozi štart vseh tekačev - 5. cona je tako štartala brez naježene kože :( . Tretji velik minus pa je zame to, da je Kosmač moral po olimpijsko normo v Zagreb. Nič nimam proti temu, da LM obvelja za hitrega in da se v to vsako leto vloži precej sredstev - prav pa je, da se ob tem spoštujejo tekači, ki jih premoremo sami.

Ampak kaj bi vse to, to so malenkosti. Kar je bistveno, je to, da je na celotni progi LM nora energija, ki jo ustvarijo navijači. Če bi bili na fuzbalu, bi rekli, da so oni naš 12. igralec :lol: ! Meni se zdi, da ob progo pride praktično cela Ljubljana in za razliko od siceršnje pregovorne hladnosti Ljubljančanov, je ob progi tak žur, da ni za povedat. Zato morda nasvet tistim, ki godrnjajo nad gužvo na progi in hrupom ob progi ter problemi s tem, da njihove superdruper športne ure v prvih kilometrih ne zabeležijo želenega tempa za oh-in-sploh osebne rekorde - odtecite enkrat Ljubljanca z užitkom, brez ure, z nasmehom na obrazu! Dajte petko vsem otrokom ob progi, tudi če je treba kdaj preko cele ceste na drugo stran, vrnite nasmeh navijačem, zaploskajte najbolj glasnim in domiselnim. In ko boste odtekli tako, boste šele vedeli, kaj je v resnici Lublanc!

Hvala še enkrat vsem navijačem! Z veseljem in predano sem prejeto energijo na 21-ki vračala ob progi maratona! In uživala enako kot med tekom! Lublanc je zakon :D !


Se podpišem pod to :-)
Z veseljem organiziram Energe okrepčevalnico za vse tekače in tekačice, ne glede na stil, hitrost, barvo kože in veroizpoved posameznega.
Postajo postavim zato, ker mi je največji užitek deliti s tekačem vso tisto energijo, vznesenost in ves trud, ki ga je vložil v posamezen tek. Ko v rokah držiš kozarček navadne vode in se tvoje oči srečajo z očmi tekača, takrat pride do nekakšne povezave, človeka začutiš, vse steče, vse je jasno. Hvaležnost posameznika za to drobno pozornost je neprecenljiva in zato bomo Energe postajo z veseljem organizirali še naprej.

Pretekel sem že veliko polmaratonov, maratonov, ultra dolgih trailov, triatlonov, ..........., ki so se začeli v najbolj nemogočih urah in potekali v zelo ekstremnih ali prijetnih razmerah in prav vsaka tekma, je tekma zase. Najsi bo to 5km ali 165km, prav v vsaki sem se moral soočiti s sabo in svojimi odpori. In prav vsakič sem moral sam priti do cilja.
Zato čestitke prav vsakemu, ki zbere pogum, da se bo soočil s svojimi odpori in strahovi in se prijavi na tekmo, pa čeprav v tekmovanju, kdo bo dlje v postelji:-)
Korajža velja, pa še splača se :-)
#342818
Evo, za menoj je deseti zaporedni LM v najdaljši razdalji.
Vreme in organizacija odlična. V TF majčki sem od daleč opazil le Zlopija in Radolco.
Mazi lepo zgledata tudi vidva z Lili.
Sam sem v njej nazadnje tekel na Bledu, v Ljubljani pa se nisem upal (me na dolge proge odrgne).
Morda bi bil čas za kakšen nov model. A menda ni interesa.
Sploh pogrešam stare čase, ko se nas je trlo s temi TF majčkami in se je šlo
potem na analizo. Nostalgija pač. Še vedno pa ostaja veselje ko se vidimo na progi in ob njej.
(hvala navijačice).

Glede gneče. Štartal sem iz petega od šestih boksov - 15 min za prvimi in ni bilo po 200 m (prvega ovinka) nobene gneče. Ob sistemu neto časov, lahko od tu ali iz drugih boksov, kjer je manj ljudi štartate tudi tisti, ki ste hitri. Žal opažam, da se dogaja ravno obratno.
Zaradi prepočasnih prvih 500 m še ni noben rekreativec izgubil pol-maratona.
#343045
bostile napisal/-a:Malo pozno, pa me odličen zapis od "mojA" vseeno vzpodbudil da delim nekaj fotk mojih navijačev na približno 20, 30 in 40km maratona.. tam med 3:15 in 3:45 končni časi oz. prihodi v cilj malo pred in po 14.uri.
https://drive.google.com/folderview?id=0BypoRx7fGLwxX0g2SXVxalpxYTA&usp=sharing


Na začetku pa moje ogrevanje fotoaparata na desetki.


Hvala za fotko! :D
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA