Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

#342559
Odlično.
Tako dobrih pogojev kot letos se verjetno ne bodo ponovili: temperatura, veter, sonce...
Iz leta v leto je večji hrup; upam, da bo organizator razmislil in naredil spremembo. Mahanje po pločevini na startu nima nikakršne zveze z maratonom, pa tudi z glasbo. Saj bomo čez leta vsi gluhi. Pa tudi ogromi zvočniki dajejo eno samo akustično monotonijo na tup-tup-tup.
LM mi je od vseh najlepši, žal pa ga uvrščam med najhrupnejše.
#342561
Bravo vlade!
Končno je nekdo izpostavil ves direndaj, pa lansko leto je bilo še huje! A je to nabijanje in kričanje komentatorja res potrebno?
Trasa Super, Vreme Super, čas sem izboljšal za 10 min.
Predlog za izboljšavo: postaje za okrepčilo naj se postavilo tud na desno stran ceste.

LP
#342562
Bilo je noro super. Na progi in predvsem ob progi. Hvala vsem za navijanje! Smo uživali vseh 42 km. Na začetku mi je šlo kot po maslu. 15 km sem pretekel pod 1 uro, polovičko v 1 h 24 min. Potem pa sem počasi začel plačevati davek prehitrega teka. Nikjer me ni prav zabilo, ampak enostavno nisem zdržal začrtanega tempa. Tako da na koncu 2 h 57 min.

POROČILO NA BLOGU: https://bojanambrozic.wordpress.com/201 ... aton-2015/
Nazadnje spremenil Bojan Ambrožič, dne 25 Okt 2015, 17:56, skupaj popravljeno 1 krat.
#342563
Bojan Ambrožič napisal/-a:Tako da na koncu 2 h 57 min.

Noro, čestitke!

Mene pa na prireditvi ni nič motilo, ker sem se sam s sabo imel čisto dovolj za ukvarjat. Strojmašina mi je dala celo nekaj zaleta in mi sploh ni bilo preglasno. :) Navijači ob cestah pa kot vedno, za vzgled ostalim! :clap:
Prvo polovico polovičke sem odtekel, kot po maslo, upal sem celo na presežek pričakovanega časa, a mi je takoj na začetku druge polovice bilo čisto dovolj jasno, da moram malo stopiti na zavoro, če želim priti živ do cilja. Glede na to, da sem bil v ključnem pripravljalnem obdobju bolan, sem z rezultatom zadovoljen. Lanski čas sem popravil za dobre 4 minute.
Sledi zaslužen teden počitka, sem pa z mislimi že na domačem maratonu v Radencih. :mrgreen:
#342565
Bilo je stresno, ampak ni mi žal. Svoj čas izpred petih let sem popravila za minuto in 40 sek. Vse do 15. km sem tekla malo pod 6 min/km, od 17 km dalje pa sem se postajala vedno bolj utrujena, zadnja dva kilometra nisem več imela energije, da bi mahala navijačem. Drugače je meni bobnanje in glasba ob progi všeč, zato hvala vsem sodelujočim. Na Viču sem si zapomnila rock band, na Drenikovi je nekdo vrtel na oknu posnetek didgeridoo-ja, nekaj je bilo posamičnih bobnarjev. :clap:

Vreme je bilo zame idealno, motila me je le gneča na štartu, pred WC-ji, v slačilnici. Zato sem se iz ciljnega prostora odpravila prej, kot bi se sicer. Mogoče bodo kakšne predloge za organizatorja imeli tisti, ki se udeležujejo večjih tekaških prireditev drugje po Evropi.

Konec dober, vse dobro :laola .
#342572
Vse vredu do 20km ko dobim 0,5l vode pojem gel in ga nikakor nisem mogel prebavit mislil sem da bom bruhal, noge so postajal prezgodaj trde tempo je posledično padel in v cilj prišel z 3:13.25 pričakoval sem veliko boljši rezultat ampak sem zadovoljen. Že danes se veselim naslednje 42ke :-D
imam pa občutek, da je bilo več navijačev! Skos so navijal. Neverjetno!
Kakšen hrup jaz nisem nič slišal. Sem mogoče že gluh. Teh 10min hrupa nebo nobenemu pokvaril sluha, moje mnenje. Jaz bi dal edin ene heavy metalce pa da bi mal kuril bi blo vzdušje še bolše :twisted:
#342581
In znova ni rezultatov online. Jim je res tako mar za nas 20.000 rekreativcev, kakor se hvalijo. NI! Važen jim je denar. Od nas so pobrali 35 €, zdaj pa bodo rezultate za mastne denarje prodali Dnevniku, da jih bodo premierno objavili. To jim je mar za nas rekreativce, ki bomo lahko le čakal na online rezultate. Želijo biti najboljši maraton v Evropi, a jih je sam denar.
#342582
Sam sem se korektno in z rezervo postavil v drugi boks in s slušalkami v usesih (čeprav se mi glasba še ni predvajala) nisem občutil D'strojev :P kot nek moteči faktor. Ravno obratno, skupaj z napovedovalcem so krepili željo po startu in teku na maratonu. Tako sem prvi kilometer tekel nekoliko počasneje, prehiteval počasne gospodične, ki se morajo obvezno postaviti v prvi boks, kljub temu, da bi jim glede na tempo prisodil končni čas na 21-ki več kot dve uri, ampak pustimo to. Nadaljevanje po Dunajski (kjer sem lani v mislih celo hotel prekinit s tekom zaradi duhamornosti..) je sledilo z višjim tempom in potem sem zaradi dobrega občutka kar nadaljeval do 22km. Kasneje sem plačal davek te hitrosti in pa tudi posledice prehlada pred dvema tednoma so se pokazale z izgubo moči. Ko sem ugotovil,da osebnega danes pač ne bo, sem upočasnil tempo in počasi je zajček z balonom 3:00 in s spremstvom kar nekaj tekačev prišel za hrbet ter me pustil zadaj. Ne, ni bilo moči za mu slediti. Kmalu zatem pa še drugi zajec z balonom 3:00. Hudimana sem se vprašal, al me psiha daje ali sta res bila dva zajca za isti tempo. Razmak med njima ni mogel biti več kot 2 minuti. Nato mi je kot lani tudi letos odsek po krožišču Žale pa do 38 km šel res težko od nog. Tam je manj navijačev, tečeš izven poseljenega območja, samo cesta in polje. Ter posamezni sprehajalci. Zadnji kilometri so se kar hitro odvrteli, še posebej cez Prešerca, kjer sem prav užival ob navijanju tako da sem brez posebne muke prisel na cilj. Vsa cast navijačem, ponekod sem se res počutil, kot da tečem v Berlinu ali Parizu. Vseeno mi je bilo v Ljubljani lepo teči. Se pa sprašujem, koliko bi se moral gnati v prostem času in trenirati, da bi se vse lepo izšlo in bi uspel teči maraton pod tremi urami. Težka bo s tako malo prostega časa... No, danes sem še malo utrujen, jutri bom razmišljal drugace. :) Mirno in uspešno regeneracijo vam želim.
Nazadnje spremenil member12, dne 27 Okt 2015, 17:18, skupaj popravljeno 1 krat.
#342583
V bistvu gre veliko denarja za nagrade Kenijcem in Etiopcem. Predvidevam, da želi organizator postaviti LM ob bok velikim evropskim maratonom.
Glede mamic in FB deklin v prvih conah bi se dalo recimo kopirati tuje maratone. V cono spuščajo po prijavljenih časih. Tudi tu se da goljufati.
Čas je že, da zamenjajo glavnega sponzorja VW - po zadnjih dogodkih je proizvajalec velika moralna spaka.
Za promocijo teka in vzgajanjem bodočih konzumentov tekaških prireditev naredijo največ s sobotnimi šolskimi teki.
Lm ima vsako leto pozitivno bilanco, za naslednje leto pa pričakujte še dražjo prijav - če ne bo ta svet vrglo s tečajev.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA