Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

#348131
Bila sem prvič v Radencih, tekla sem na 21. Jaz sem uživala, pokrajina je prečudovita, domače vzdušje - vsi tisti domačini, ki te pozdravljajo pred svojim pragom. Vročina ni bila prehuda, razgiban teren mi je odgovarjal, tisti makedam po gozdu je pa tudi pasal. Pa napisi ob poti so bili hudi:
"Kenijci že pijejo pivo. Pohiti!" :lol:

Stojnice so bile na pogosto in ni bilo gužve. Jaz grem vsekakor spet.
Pohvale organizatorjem!
#348132
jorgamesh napisal/-a:A je kdo meril, koliko je bilo točno vzpona in spusta na 21km in na 42km?

Sicer pa, kot je bilo že omenjeno, precej valovito za tiste kraje, veliko ostrih zavojev, pa makadam, vročina... ampak vsi smo imeli enake pogoje. :D


Na 21 km mi je Garmin 210 nameril 66 m vzpona in 63 spusta. Stara proga 44 m vzpona, 39 spusta. Zdaj kolko je to točno, blb,bla :drink
#348136
Moj peti maraton v Radencih in najtežji doslej. Imela sem vse preveč težav, ne zaradi teka, ampak zaradi drugih stvari, posledično sem se na progi od 29. km dalje mučila in bila na koncu vesela, da mi je uspelo priti v cilj.

Nova maratonska trasa mi sicer ni preveč všeč. Ko so nas v Gornji Radgoni razdelili, je bil sicer občutek najprej lep, ker je bilo konec šundra in sem lahko poslušala ptičje petje, ampak potem ostane samo še cesta, bolj ali manj prazna, in če to traja 34 km, se to kar vleče. Posebej ko že na 26. ali 27 km pridemo do enega križišča že skoraj v Radencih, da gremo mimo, spet nazaj do njega, še enkrat v Avstrijo, in nato končno še zadnjič mimo njega proti cilju.

Napisi ob progi so bili pa malo čudni. "If marathon was easy it would be called your mother." ????

Skratka, ne moj najljubši tek v Radencih. Ampak kot vedno, vse pohvale vojski za tuše!
#348137
Po dveh polmaratonih in dveh maratonih sem šel letos ponovno na polovičko. Meni proga sploh ni všeč, še posebej tisti makedam čez hosto. Tudi vzponi in spusti mi za tisti del Slovenije prav nič ne pašejo :) Navijanja letos praktično ni bilo v primerjavi s prejšnjimi leti pa tudi ostri ovinki in "štukanje" razdalj mi niso bili prav nič simpatični. Pohvale pa za veliko stojnic in tuše v cilju. Upam, da bo drugo leto trasa spet skoraj v celoti po prekmurju, ker tisto obračanje v drugi krog v Radencih ob bučni podpori je neprecenljivo.
#348144
Po ene par tekih v Radencih na 10 km in 21 km sem tokrat tekel 42 km. Za to razdaljo sem se odločil ravno zaradi enega kroga. Tako sem poznal zadnji del proge skozi gozd in nato malo gor in dol. Ta del je enak tudi za progo 10 km (podoben pa je tudi za 5.5 km).

Da bo vroče se je vedelo (itak je v Radencih vedno vroče), zato sem vzel s samo vodni meh z 1 l tekočine, za vmes med postojankami. Le teh je bilo dovolj in lepo založene z napitki in koščki sadja.

Sama proga pa je imela par duha mornih ravnin med polji. Pa ostre zavoje na stranske ceste, pa kroženje po vasi Gederovcih, pa kroženje po avstrijski Radgoni. Ampak, vse to je se je vedelo že v razpisu in v raznih pred ogledih proge na spletu.

Torej, konec dober, vse dobro. Pohvale organizatorju, pohvale vojski za tuše, pa Radenski za napitke. In seveda vsem tekačem in tekačicam, ki smo v tekli lepo počasi za dušo, v zadnji tretjini uvrščenih :mrgreen: .
#348157
Že šestič na tej tekaški prireditvi in ja, moram priznati, da mi letošnja izvedba ni bila kaj preveč všeč. Kar nekaj znancev tekačev, ki so se tudi udeležili letošnje prireditve je bilo isto razočaranih. Definitivno bom pošteno razmislil o udeležbi naslednje leto. Nekako je nekam izginil tisti čar iz preteklih let, ko smo zaradi (pre)majhnega števila tekačev na maratonski razdalji, potem maratonci in polovičkarji skupaj tekli vsaj do 21. kilometra. Plus je bila trasa nadalje speljana še 3 kilometre ob nasproti prihajajočih tekačih, kjer je bilo še vedno prisotno obojestransko vzpodbujanje in izražanje sreče enim ob skorajšnjem zaključku ter drugim za še en krog. Letos so nas organizatorji ločili že na 8. kilometru :( . Sledilo je več ali manj 34 kilometrov teka sam s seboj. Vmes se vprašam ali nisem morda samo na enem od svojih samotnih tekaških treningov. Hm, še na trening tekih vidim več tekačev kot sem jih videl tukaj v zadnjih 34 kilometrih. Še dobro, da so okrepčevalnice, da se zavem, da sem vseeno na uradni prireditvi. Ko sem že pri postojankah, je treba povedat, da so bile le-te dobro založene, osebno sem pogrešal samo kakšno izotonično pijačo. Ja, bo spet rekel kdo, saj je bila Oaza al Ozare. Ne! Voda z okusom še vedno ni izotonična pijača.
Glede trase same so že moji predhodniki napisali nekaj komentarjev, zato ne bi še jest tega preveč pogreval. Trasa in profil proge so bile podane v naprej, tako da je vsak vedel v kaj se spušča. Osebno mi je bila stara trasa ljubša, bolj tekoča, manj ovinkov in bolj ravninska. Osebno me dva kroga nič ne motita. Prej si res da 4 krat prečkal Muro, vendar so to bili edini vzponi, pa še tam te je trikrat nesla množica, v četrto si bil pa že tako blizu cilja, da sploh nisi zaznal, da se malo vzpenjaš. Letos pa neko posiljevanje trase z nekim doštukavanjem, delanjem žepkov, pa makadamski odsek. Ob vsej ravnini v tem delu Slovenije bi se pa organizator lahko tudi onemu nepotrebnemu klančiču (in to na koncu) komot ognil.
Vreme. Spet je bilo vroče. Ma nemoj! Pustimo ob strani vročino, ki je zaradi prepozne koledarske dirke pač neizogibna. Ne vem kdaj bo organizator ugotovil, da je bolj primeren zgodnejši termin. Jeb.. tradicijo in majski termin, ampak OK, da bo vroče sem vedel že v naprej in se nisem obremenjeval glede tega. Razen lani je bilo tu še vedno cvretje. Napake iz žgočega maratona leta 2011, ko me je ta maraton tako zamoril, da nisem potem skoraj leto tekel ne ponovim več in se zato pripravljam tudi na takšne ekstreme.
Navijači. Občutek sem imel, da jih je bilo manj kot pretekla leta, so pa tisti, ki so bili iz srca navijali, da je kar letelo :) Predvsem so manjkali na avstrijskem delu. Sej bodo prišli, samo navaditi se morajo na to. :clap: :clap: :clap:
Še eno vprašanje organizatorju. Ali smo maratonci tekli manj ali pa so polovičkarji in desetkarji tekli dlje. Table z napisanimi kilometri so bile, kjer je trasa potekala nazaj proti Radencem, skupaj (10, 21 in 42 km; 9, 20 in 41 km; 8, 19 in 40 km; ...). Ni veliko, nekaj pa vseeno je teh 195 m :wink:
Čez dva tedna pa Plitvice maraton :) ... tam pa bo res kar neki višincev :D Pa kaj potem :lol:
#348161
ugor napisal/-a:
jorgamesh napisal/-a:A je kdo meril, koliko je bilo točno vzpona in spusta na 21km in na 42km?
:D

Meni je garmin nameril 115 m vzpona in 116 spusta na 42 km

A tisti meter razlike je pa od tega,da si padel v obcestni jarek? :mrgreen:
:cast1:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA