področje za sporočila o ugodnih nakupih
tekaške (in druge) opreme, o popustih, akcijah, ...

Moderator: jkarmen

 superga
#1522
V PONEDELJEK 12 JANUARJA SE ZAČNE RAZPRODAJA OBUTVE, MED NJIMI TUDI VELIKO DOBRIH TEKAŠKIH COPAT. Razprodaja se začne tudi na spletni trgovini superge.si !! Model Nike KANTARA namesto 28.990 sit bo 19.990 sit !! Ženski TRAIL PEGASUS namesto 21.990 sit 15.990 sit in še veliko drugih !!! Vsi, ki potrebujete kvalitetno tekaško obutev po ugodni ceni VABLJENI !!
 Odzadnjak
#1587
Mi zna kdo razložiti "ugodno" ceno tekaškega copata kupljenega v SLO?
Jaz sem ljubitelj modelov NIKE (legendarni Pegasus npr.), ki ga v ZDA z lahkoto dobim že za 60 USD (60 * 187 = 11220 Sit). To je še vedno precej ceneje od najugodnejših popustov pri nas...
Glede na to da Nike menja modelom vsaj barvo ene 2x letno, dobiš torej praktično zadnji model (le v "starejši" barvi) v ZDA sila ugodno. Polna cena se suka okrog 90 USD, seveda pa je vedno mogoče najti trgovine, kjer so cene bolj navite. Mizzuno in Adidas pa sta tudi tam precej draga, okrog 120 USD.
 superga
#1590
Strinjam se z vašo ugotovitvijo glede cenovnih nesorazmerij med cenami v USA in pri nas. Tudi sam se večkrat pri pogovorih z Nike-jem dotaknem te teme. Žal je cenovna politika za EU v rokah velikih blagovnih znamk, ki same postavljajo cene. No pa tudi tečaj $ je trenutno nenormalno nizek. Sicer pa naj bi bila redna cena modela Pegasus v Evropi povsod 100 eur (pri nas je 22.000 sit; in model v akciji bo 15.990 sit, kar pa je za razmere ne EURO trgu kar ugodna cena); Ker v USA na ceno, ki je napisana plačate še davek je končna cena višja (ker pa so davki v različnih državah različni, je cena v reklamah brez ddv-ja). Pa še ena stvar je zaenkrat problem pri nas in sicer naša carina, ki je 20 % !!! Daleč najvišja med evropskimi državami, pa 20% ddv... in se nabere. Država pač stane !!
Sicer točnih podatkov za USA ne poznam, verjamem pa da so vse te stopnje precej nižje.
Toliko samo za razumevanje kako je sestavljena cena copat.
Sicer pa pri primerjavi rednih cen modelov v USA ponavadi ni velikih razlik. Če npr. primerjate cene modelov NB so povečini kar iste kot v USA (res pa cene zanje lahko oblikujemo sami !!).
Lep pozdrav in dober tek !!
Uporabniški avatar
 Bajsi
#1637
Helou!
Na zalost moje izkusnje kazejo, da v stacunah ala TS, Hervis,.. prodajalci ne vedo, ali prodajajo krompir, ali sportno opremo. Tako sem po mnogih razocaranjih nasel zelo primerno stacuno za nakup tekaskih copat. Sicer je "outdoor" trgovina in na zalost prodaja samo Mizzuno. Vendar pa je mozakar zelo "nacitan" o tistem kar prodaja. Tako se ti zna zgoditi, da te 2 uri ne spusti iz stacune. V glavnem, prides, poves kaksne vrste tekac si in prodajalec ti priporoci najbolj primeren copat. Probas, ce ti pasejo placas in gres. Mimogrede pa se poklepetas o kaksni tekaski prireditvi.
Trgovini se rece Koala sport in se nahaja na Bledu.
Da pa ne bom kritiziral samo nasih prodajalcev, tudi v New Yorku, v sloviti Foot Locker stacuni za sportno obutev vedo povedati, da so na levi kopacke, na desni pa ostali program. Sem pa tam dobil Mizzuno tekaski copat za tekme na asfaltu po zelo ugodni ceni 16 jurjev. Pri nas je taisti kostal 24 jurjev.
Toliko za danes in o tem.
Drugace sem pa vas novi forumas in navduseni tekac.
 superga
#1638
Spoštovani , Bajsi
Prav zato, ker je v trgovinah težko najti in preizkusiti dobre tekaške copate bomo v letošnji sezoni pripravili kar nekaj testiranj tekaških copat "v živo" za vse, ki vas zanimajo dobri tekaški copati in predvsem nasvet pri nakupu.
Možno bo na teku preizkusiti modele Puma, New Balance, Nike, Reebok, pogovarjamo pa se še z Adidas-om in Mizunom. Podobno smo že testirali obutev na lanskoletnih COOPER-jevih testih v Ljubljani in odziv tekačev je bil izredno dober.
Če bo vreme o.k. mogoče prvi test naredimo že na petkovi ponovitvi novoletnega teka ?
lep pozdrav
 petra
#1651
Holja!

Pridružujem se Bajsijevem mnenju glede trgovine Koala na Bledu. To je edina trgovina, kjer lahko kupim tekaške copate zame (št. 36, 37) , pa še vedo kaj prodajajo, znajo pravilno svetovat in se posvetijo stranki. Graja gre pa na račun generalnih uvoznikov za tekaške copate in večjih trgovin, kot so Hervis in Thomas šport, saj ševilk manjših od 38 očitno ne uvažajo :evil: Tako mi testi copat prav nič ne koristijo, kupim tiste, ki jih sploh lahko dobim.

Lep pozdrav!
Petra
Uporabniški avatar
 matjaz
#1652
:D :D :D verjamem da recimo prodajalec v Koali vse ve in vse oh in ah, ampak clovek je tekac, bajker, smucar, itd .... V mercatorjevi pekarni boste tesko nasli peka, prodajalka sama pa ve sama o kruhu kot jaz. Okey pustimo to, ampak vsako leto so testi superg v POLETU, ALI NOVICAH, da ne govorim koliko teh informacij je v Italiji, itd. Ampak osnovne informacije so za vsak model tudi na superge.si. Kaj vec informacij pa ne rabis, namrec sele, ko superge obujes in odteces cutis kako in kaj. Sicer pa bomo itak v kratkem pripravili nekaj tekov brez ure, kjer bo vsakdo recimo na 5 km prezkusil kar nekaj modelov. Se vidimo.
Uporabniški avatar
 Magnitude
#2048
Kako kaj kaže s kakimi testi tekaških copat?
 superga
#2803
TESTI SE PRIPRAVLJAJO, TA VIKEND BOMO TESTIRALI COPATE ZA POLET-OV TEST; ZA VSE VAS PA UPAM, DA SE BO VREME DO 19.03 TOLIKO BOLJŠE, DA BOSTE LAHKO PREIZKUSILI TESTNE MODELE TUDI VSI, KI VAS ZANIMAJO NOVI MODELI !!
 aleš
#3210
tudi sam imam izredno dobre izkušnje z trgovino koala iz bleda, ima kar dobro robo, sem pa našel njihovo objavo na tem linku,če katerega zanima lokacija in telefonska

vse ki želijo naslov od trgovine jih lahko dobite na tem linku :roll:


www.sloveniaholidays.com/slo/seznam.asp ... 12&okraj=1

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA