prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
 punx
#213232
Baterija je drzala kaksno leto in pol.

Sem nesel zamenjat baterijo. V novi je 3.2V. Ura pa sedaj dela brez tezav :D
:laola
 LEFTY
#280479
Živjo!

Tudi jz bi rabu nasvet glede mojega problema z RS800. Namreč vse mi deluje vredu dokler ga ne povežem s kolesarskim senzorjem. Takrat mi pa, ko zčnem pedalirati, utrip nabija nad 200??? Hitrost kaže vredu utrip pa skače od 150-210... Sem zamenjal baterijo v pulz senzorju pa isto. Sicr ne vem čemu menjati baterije če polar kaže za vse senzorje in uro da so dovolj polne???
Malo me že spravlja v obup tale Polar, ker je kar precej težav z njim. Enako velja za punčin rs300, ker noben od njiju ne deluje tako enostavno kot to opisujejo navodila. :x

V uradni servis nekako nimam največjega zaupanja, ker so mi, še ko je bila ura v garanciji, zaračunali menjavo pol leta starega pasu za pulz. Bojim se, če nesem uro tja, da me bodo obrali, naredili pa bolj malo. :?
Uporabniški avatar
 StaraKost
#280488
...kaj če bi po vsakem treningu opral pas v mlačni vodi z malo milnice in dobro splaknil.
Mislim, da je težava v senzorjih na pasu, ki ne delujejo vedno dobro, če so "zašvicani" ali premalo vlažni pred uporabo.
Uporabniški avatar
 jedrnat
#280491
StaraKost napisal/-a:...kaj če bi po vsakem treningu opral pas v mlačni vodi z malo milnice in dobro splaknil.
Mislim, da je težava v senzorjih na pasu, ki ne delujejo vedno dobro, če so "zašvicani" ali premalo vlažni pred uporabo.


To lahko samo podkrepim s svojo izkušnjo...oprati v topli vodi po vsaki uporabi (ne samo v vodo namočiti, ampak z roko po elektrodicah podrgniti). Pri "montaži" pa pod curkom zmočiti elektrodice in tudi namočiti kožo. Na suho ne gre nič... :mrgreen:
Uporabniški avatar
 Taubi
#280501
LEFTY napisal/-a:Živjo!

Tudi jz bi rabu nasvet glede mojega problema z RS800. Namreč vse mi deluje vredu dokler ga ne povežem s kolesarskim senzorjem. Takrat mi pa, ko zčnem pedalirati, utrip nabija nad 200??? Hitrost kaže vredu utrip pa skače od 150-210... Sem zamenjal baterijo v pulz senzorju pa isto. Sicr ne vem čemu menjati baterije če polar kaže za vse senzorje in uro da so dovolj polne???
Malo me že spravlja v obup tale Polar, ker je kar precej težav z njim. Enako velja za punčin rs300, ker noben od njiju ne deluje tako enostavno kot to opisujejo navodila. :x

V uradni servis nekako nimam največjega zaupanja, ker so mi, še ko je bila ura v garanciji, zaračunali menjavo pol leta starega pasu za pulz. Bojim se, če nesem uro tja, da me bodo obrali, naredili pa bolj malo. :?


Jest sem imel enake težave, ker nisem lepo skrbel za pas. Takoj ko sem ga dal gor mi je že kazal 200 pulza :shock:

Nov pride malo manj kot 20eur in sedaj dela kot mora.
Uporabniški avatar
 Koci
#280505
Pas, posebno elektrode je potrebno po vsaki uporabi, namočiti v rahli milnici, kot so ti že omenili, ga rahlo zrdgniti(elektrode), nato pa ga splakniti s curkom čiste vode. Jaz ga nato obesim, da se odteče in posuši. :!:
Pred uporabo moraš elektrode dobro namočiti v čisti vodi, da pride do dobrega stika med kožo in elektrodami. Važno je tudi, da je pas pravilno nameščen, sicer pulz rahlo skače.. 8)
Polar RS 800 cx uporabljam že par let in nisem imel problemov z njim.
 LEFTY
#280536
To je malo smešno, ampak zdaj ste opisali moje početje. :wink: Res je edino da ga ne umivam v milnici ampak vedno po uporabi takoj, pod mlačno vodo. Bi tudi sam enako sklepal če ne bi tega počel odkar imam uro in če se mi omenjene težave nebi dogajale samo ob povezavi s kolesarskim senzorjem. Imam namreč tudi tekaški senzor in mi takrat deluje pulz pravilno. V bistvu dela vedno vredu razen če uro povežem na kolesarski senzor, takrat skače.

Za uro res lepo skrbim in je po dveh letih še vedno kot nova, in tudi sicer nisem imel težav do sedaj, prav z uro temveč s pulz-pasom, v preteklosti, kot sem omenil sem ga kljub garanciji moral plačati.

Najverjetneje sem kar obsojen na uraden servis. Zanima me samo, če kdo ve, kaj urarji sploh naredijo z digitalnimi urami ko gre kaj narobe??? Dvomim da tam kaj vezje lotajo itd... Torej v najslabšem primeru mi lahko reče zamenjava celotnega mehanizma/vezja za cca. 200€. :cry:
 zappa
#280561
Zlogiraj se na Polarjeve forume in tam vprašaj. Greš na http://www.polar.fi, potem pa na Community in Discussion Forum. Velika verjetnost je, da kdo že pozna tvoj problem. Pa še Polarjevi predstavniki se zadnje čase na teh forumih bolj redno odzivajo na uporabniška vprašanja. Probaj raje na forumu za RS800cx kot na tistem za RS800, je veliko več prometa na prvem.

Pas za srčni utrip: ta je pač "potrošna roba", ki se z uporabo pač iztroši in tega garancija ne krije (razen če bi šlo za stvarno napako pri novem, se mi zdi). Mislim, da to piše tudi v dokumentaciji. Normalno je, da ti pas po določenem času odpove (kljub skrbni negi). Meni je samo prvi zdržal skoraj dve leti, vsi naslednji so odpovedali po približno enem letu ali še prej, bolj pogosto kot baterija v senzorju za HR. Trenutno uporabljam mislim da že petega.

Elektronika v uri: ko je bila moja ura še nova, so mi po približno pol leta zamenjali komplet vse (razen ohišja), ker se je pri uri veliko prehitro trošila baterija. V okviru garancije. Tudi pašček od ure so mi prvič (par dni pred iztekom 2-letne garancije) zamenjali zastonj. Naslednja dva sem pa plačal, tako kot tudi vse pasove za HR.
 sitrader
#280565
Jaz pas vedno po koncu treninga dobro splahnem s toplo vodo in tudi podrgnem. Na vsakih 4-5 treningov (praviloma pa 1x na teden) pa ga dam v pralni stroj na 30C v posebno vrečko (zaščita), brez centrifuge in operem samo z detergentom (brez mehčalca). Morda bi bilo bolje vedno ga z detergentom (verjetno ročno bi tudi šlo), ampak zaenkrat še nisem imel težav na tak način.

Od kar to počnem, nisem imel več nikoli težav. Prej pa se je lahko občasno za kakšnih 10 sekund na začetku pojavilo kaj čudnega. Sicer ne da bi se pretirano sekiral zaradi tega pa vseeno. Lahko je zoprno.

Finta je v tem, da švic vsebuje tudi maščobe ki lahko motijo prenos signala v pasu če se ne spere. In maščobe ne gredo ven samo z vodo. Ko perete, pazite da uporabljate detergen brez kakšnih dodatkov. NE MILO ZA ROKE. Milo za roke vsebuje razne maščobe kot dodatke, da pri ročnem pranju na koncu niso roke tako osušene. Vendar ti dodatki lahko zabašejo pore in se naberejo okrog prevodnih niti v pasu. In imate spet problem.

Sicer je pas potrošna roba, pa vendar. Polar je večkrat na njihovih forumih izjavil, da ima pas dve leti garancije. To pomeni da garantirajo da bo dve leti zdržal pa če ga rabim vsak dan 3x (ob pogoju da ga seveda perem po navodilih). Torej če ni bil uničen zaradi kakšne poškodbe, bi ti ga po moje morali zamenjati zastonj. Vsaj tako tudi kažejo mnenja in odzivi uporabnikov iz drugih držav.

Upam da boš rešil težavo. Meni je zgoraj napisan postopek pomagal. Z uro nisem imel nobenih težav do sedaj. Bomo vidli še čez nekaj let. hehe
Uporabniški avatar
 StaraKost
#280573
sitrader napisal/-a:To pomeni da garantirajo da bo dve leti zdržal pa če ga rabim vsak dan 3x (ob pogoju da ga seveda perem po navodilih).


Tega pa večina ne počne :) .
 zappa
#280592
Tudi sam s temi trakovi že od začetka vedno delam zelo previdno in po navodilih. In življenska doba: okoli enega leta v povprečju, pri ca. 4x uporabi na teden. Potem se začnejo vedno bolj pogosto pojavljati značilne motnje v signalu - zato, ker se s časom potrgajo žičke v prevodnem blagu in ne zaradi zapacanih elektrod - in je treba menjat...

Ampak pazi to:
Za prejšnji dve verziji tega "tekstilnega" traku je Polar eksplicitno SVETOVAL pranje v pralnem stroju vsakih 5 uporab:
http://www.polar.fi/en/polar_community/ ... eoid=24133
Pri zadnji verziji tega traku, kjer elektrode same v bistvu niso več iz blaga, pa ravno nasprotno eksplicitno PREPOVEDUJE pranje v pralnem stroju, čeprav so ostala navodila ista:
http://www.polar.fi/en/polar_community/ ... eoid=48126
Par dni nazaj sem nabavil novega, tega zadnjega, prej sem imel vedno tiste iz prvega videa, in če me ne bi tule sprovocirali, da sem šel tole poiskat, bi tudi tega pral v pralnem stroju :mrgreen:
sitrader napisal/-a:Sicer je pas potrošna roba, pa vendar. Polar je večkrat na njihovih forumih izjavil, da ima pas dve leti garancije. To pomeni da garantirajo da bo dve leti zdržal pa če ga rabim vsak dan 3x (ob pogoju da ga seveda perem po navodilih). Torej če ni bil uničen zaradi kakšne poškodbe, bi ti ga po moje morali zamenjati zastonj.

Kje ti garantirajo, da bo pas zdržal 2 leti? Garancija je za odpovedi zaradi stvarne napake (pa za elektroniko v Wearlinku), ne pa za obrabo pasu iz blaga, ki je posledica normalne uporabe. Kako boš pa dokazoval, da si uporabljal 3x na teden in ne 4x ali pa 10x? To je tako, kot da bi srajco, ki si jo dve leti vsak drug dan nosil in vmes ene 300x opral, hotel reklamirat, ker je začela razpadat.

Kar poglej, kako Polar odgovarja na take "reklamacije" :wink: in koliko naj bi zdržal ta pas (glej tretji in četrti post):
http://forum.polar.fi/showthread.php?s= ... 699&page=3
Če bi reklamiral po enem mesecu, verjamem, da bi ti zamenjali, po pol leta ali več sem pa prepričan, da ne (razen če naletiš na kakšno res dobro dušo...). No, meni niso nikoli. :twisted:

In isto potrjuje Polarjeva garancijska izjava ob WearLinku:
"...The guarantee DOES NOT COVER the battery, normal wear and tear, damage due to misuse, abuse, accidents or non-compliance with the precautions; improper maintenance, commercial use, cracked ,broken or scratched cases/displays, elastic strap and Polar apparel."
 sitrader
#280598
Glej, jaz nisem Polar. Tako da na vprašanje, kako boš dokazoval in uveljavljal garancijo, se boš moral obrniti na njih. Zadevo sem povzel iz njihovih navodil oz. strani. Sam nisem še nikoli nobenega Polarja nesel na servis, ker ga ni bilo treba. In upam da ga tudi ne bo treba v prihodnje. Mogoče imam srečo ;) Bomo videli.

Moj pas recimo drži dve leti vsaj... upam da bo tako tudi v prihodnje. Edine težave, ki sem jih kdaj imel, sem rešil s pranjem v stroju v zaščitni vrečki in z detergentom za posebna fabric oblačila (nekaj časa tudi na roke, potem pa sem se naveličal). Vem pa da vsak pas enkrat odpove zaradi rabe. V končni fazi je to neke vrste obleka ki se tudi znuca. Takrat pač reskiraš tistih 20 eur ali koliko je že. Če računam da samo superge vsako leto nanesejo za vsaj 6 takšnih pasov, mislim da to ni taka panika.

Sicer pa za srajce mislim, da še nisem videl da bi kdo dajal garancijo... ampak kdo ve ;)
 sitrader
#280599
StaraKost napisal/-a:
sitrader napisal/-a:To pomeni da garantirajo da bo dve leti zdržal pa če ga rabim vsak dan 3x (ob pogoju da ga seveda perem po navodilih).


Tega pa večina ne počne :) .



Najbrž res ;)
hehe :)
 zappa
#280630
Vse lepo in prav, ampak a ne bi malo bolj natančno prebral post, na katerega odgovarjaš? :wink:
sitrader napisal/-a:Glej, jaz nisem Polar. Tako da na vprašanje, kako boš dokazoval in uveljavljal garancijo, se boš moral obrniti na njih.
Jaz tega NE RABIM, ker vem, kako je z garancijo, odgovoril sem zaradi LEFTYja, ker navajaš napačno interpretacijo garancijske izjave. Vprašanje sem postavil pa TEBI, ki trdiš, da Polar zagotavlja 2-letno garancijo za tekstilni trak pri merilcu utripa, če ga "pravilno vzdržuješ" (in dodal dokaze - izjavo iz garancije in ODGOVOR Polarjevega predstavnika na forumu v točno takem primeru).
sitrader napisal/-a: Zadevo sem povzel iz njihovih navodil oz. strani.
Ponavljam: KJE? Tudi to sem te vprašal, ker na tvojo "interpretacijo" na Polarjevih straneh nisem nikoli naletel in me zares zanima, če to kje slučajno piše.
sitrader napisal/-a:Sam nisem še nikoli nobenega Polarja nesel na servis, ker ga ni bilo treba.
Ja, bi rekel... Jaz sem ga pa - tako uri, ki sta bili kot novi defektni (S410 - lučka ni delala, RS800 - veliko prehitro praznenje baterije, znan defekt pri nekaterih RS800) - in tudi tekstilni pas za HR sem v 7 letih že večkrat menjal (kar je normalno) in pas na RS800 tudi 2x (posledica preslabotne pritrditve paščka na uro - tudi dokaj pogosta izkušnja na forumih in tudi pri Polarju so to takrat priznavali), zato sem odgovarjal iz konkretnih izkušenj - in iz tega, kar zares piše na Polarjevih straneh (hej, mogoče pa ne misliva istega Polarja... :wink:)
sitrader napisal/-a:Sicer pa za srajce mislim, da še nisem videl da bi kdo dajal garancijo...
:roll: :roll: Primer s srajco je bil v ilustracijo tega, zakaj je nesmiselno pričakovati, da ti bo Polar po pol leta ali več uporabe dal garancijo na rabljen trak za HR, ne glede na to, ali ga pereš kot je treba, ali pa ne...

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA