prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
 avion
#341401
Zdravo,
Ti dve uri sta mi všeč. Uporabljal predvsem za tek.
DO sedaj sem imel Polar R800CX. Kaj mi svetujete? Ali je Garmin vreden nekoliko višje cene?
 silvij
#341403
Z Garminom nimam nobenih izkušenj. A ker sem doslej vedno imel Polar-je, tudi R800Cx, sem (ji) tudi po nasvetu "Stare kosti" (HVALA!), ostal zvest. :wink: Torej Polar V 800 - in kot gre ponavadi pri zvestobi - ni mi žal! :D
Uporabniški avatar
 yogo
#341419
Razočaran nad Garminom, pa imamo tri ure Fenix1, 210 in 410.

Fenixa1 so dvakrat menjali, pa še ni v redu, pač poceni GPS čipovje.
FR 210 odpovedala pol leta po izteku garancije. Tudi servis je ne zbudi več. Ponujajo 40 eur pri nakupu nove ure seveda na polno ceno :lol:
FR 410 sploh ne najde več satelitov.

Garmin nikoli več.
#341438
Pred mesecem mi je odpovedal cca 2,5 leta star Garmin 910xt. Iztrošila oz. obrabila se je cenena silikonska ovojnica, ki v bistvu predstavlja ohišje ure in to na mestu, oz. gumbu on/off. In je odpovedala na plavalnem treningu.
Ponudba Garmina: 90,00€ skonto za 920xt. Ne hvala. Odločil sem se za Polar V800. V enem tednu mi je prišel pod kožo. Ni da ni! Poizkusi pri zastopniku v Trzinu dobiti V800 na posojo za nekaj dni ali mogoče teden. Moje mnenje pa je, sedaj ko poznam š(ž)e V800, da se raje obrni stran od Garmina, da se ti znana "štorija" z izvengarancjsko zamenjavo a la Garmin ne ponovi.
Sam sem V800 kupil na spletu za 285€ brez stroškov pošiljanja.
Pa še tole: Stara kost ima vedno prav.
 avion
#341468
Nekaj sem bral na internetu, da Garmin naj ne bi kazal Pace-a. Ali je to mogoče? To se mi zdi taka dokaj standardna funkcija.
Mi je pa po drugi strani po izgledu bolj všeč in se jo da bolj nosit kot uro...
 silvij
#341478
Mi je pa po drugi strani po izgledu bolj všeč in se jo da bolj nosit kot uro..

Hja, vsake oči imajo svojga malarja! :lol: Jaz že 15 let "osvajam" (v civilu in tekaško) samo s Polarji pa mi - kjub 66- tim - še kar uspeva! :D
Uporabniški avatar
 klatez
#341480
Debata o tem, katera naprava je (naj)boljša, je nesmiselna. Vsi Garmini in Polarji (pa tudi ostale) imajo svoje pluse in minuse. Mislim tudi, da večina od teh, ki se v takšnih temah oglašajo, vsaj ene od dveh primerjanih naprav ni nikoli niti držala v rokah...

Edino mnenje, ki šteje, so uporabniške izkušnje s posamezno napravo. Pa še to zelo subjektivno ravno pri nas Slovencih (ne vem zakaj vsi svoje "kljuse" vedno samo hvalimo)?

Jaz sem bil zelo dolgo mnenja, da so Polarji skoraj brezmadežni, saj zapisov o njihovih napakah oz. pomankjivostih skoraj ni bilo.

Garminov največji problem pa je ta, da zelo rad hitro lansira nove naprave. In tako daje na trg polizdelke (predvsem s softverskega vidika). In potem so uporabniki beta testerji...
 silvij
#341483
Klatež - preden kaj "klatiš", preberi, kaj smo doslej (na)pisali. Vprašani smo bili za lastne izkušnje in mnenje - nič drugega tudi nismo počeli. In razen tebe tudi nihče ni nič (primerjalno) ocenjeval!
Uporabniški avatar
 klatez
#341485
Naslov te teme pa je: Polar V800 ali Garmin Fenix3 :roll:

Sicer pa res - napisal sem moje splošno razmišljanje, v katerem pravtako ni odgovora.
Napisal pa sem zato, ker je kar nekaj takšnih tem.
 rio
#341489
Se kar strinjam s klatežem. Je pa skoraj res nesmiselno spraševati posameznike za njihovo mnenje. Recimo, da se jih 5-10 javi in kaj.....zdaj priti do končne odločitve? Dejstvo je, da se vsaj malo uporabno predstavo da dobit edino na masovnih forumih. Garmin ima ogromno funkcij, ki pa žal ne delujejo, kot bi človek pričakoval. To ni samo moje mnenje, daleč od tega.

lp
 silvij
#341514
Kadar mi je kaj nesmiselno se pač ne vključim. :argue: Kadar me pa kdo o čem kaj povpraša, mu pa, po "old timerski" navadi, prijazno odgovorim - še zlasti, ker imam sam s takim načinom izmenjave izkušenj (ne mnenj) iz prve roke - dobre izkušnje! :laola
 ogi
#341539
klatez napisal/-a:Garminov največji problem pa je ta, da zelo rad hitro lansira nove naprave. In tako daje na trg polizdelke (predvsem s softverskega vidika). In potem so uporabniki beta testerji...

Na zalost je to danes standard in tega nihce vec ne vidi kot problem :? Ima pa isti problem tudi Polar, vsaj pri v800 so to definitivno hudo dobro pokazali. Ven so dali uro, ki ni imela niti tistih najbolj osnovnih in najbolj oglasevanih funkcij. Sicer mene osebno v vecini primerov to ni motilo (v800 imam od lanskega junija) ampak Polar je v osnovi oglaseval v800 kot triatlonsko uro... s tem da so plavanje v bazenih postimali enkrat konec 2014 (vec kot pol leta po tistem, ko so dali uro ven), open water swimming (kar vecinoma pride prav za triatlon) pa so uradno postimali pred dvema mesecema, v resnici pa se sedaj bolj kot ne, ne dela... vsaj s pulzom je boga in pol problemov, pa tudi ostale stvari ne delajo niti procent tako zanesljivo kot recimo pri ostalih sportih. V glavnem pri v800 je od tistih recimo 10 osnovnih stvari, katere so najbolj oglasevali v zacetku delalo mogoce 3, 4, vse ostalo je prihajalo kasneje (nekaj se vedno ne dela oz. so kar nekako pozabili kaj so obljubljali... recimo izdelava poti po kateri te v800 vodi v Flowu... to trenutno sploh ni vec v planu).
Tako da tega problema nima samo Garmin, ampak je Polar cisto na istem... prodaja ure, ki so bolj kot v beta stadiju se v alfa stadiju in ne bi smele biti niti blizu prodaje. Ampak ker je kot kaze uporabnikom vseeno, je proizvajalcu se toliko bolj.
Kar pa se osnovnega vprasanja tice... definitivno Polar ;) Kljub vsem pomankljivostim, katere ima v800, mi je se vedno najboljsi pulzmeter do sedaj, pa jih uporabljam vse od tistega prvega Polarja PE3000.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA