prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
 dexter009
#264753
Pozdravljeni

Zanimam se za nakup tekalne steze, pa me zanima če imate kakšne izkušnje, nasvete, na kaj je biti treba pozoren pri izbiri.
Kater tekalne steze so kvalitetne ?( Reebok, Kettler)

Lep pozdrav
Uporabniški avatar
 olem
#264756
Jaz sem kar veliko gledal tekalne steze, ker sem imel namen kupit eno. Odvisno je od stroškov. Koliko si pripravljen dat za tekalno stezo? Po mojem je boljše dat na začetku malo več in se ti sigurno povrne 10 krat.
No, kolikor sem jaz gledal in bil tik pred nakupom tekalne steze med 1.000€ - 1.500€ je bila Kettler Marathon Tx1.
http://www.akcija.si/izdelek/49810/Teka ... RATHON-TX1

Meni se je zdela kar primerna. Verjamem tudi, da je odlična.

Jaz sem se potem odločil za eliptika Kettler. Odličen! Kettler je res dobra znamka. Zakaj se nisem odločil za tekalno stezo? Živim v bloku, tečem ponavadi zvečer in tekalna steza je za blok malo preglasna. Če bi bili v hiši bi jo sigurno imel že doma.

Karkoli boš vzel, dober nakup ti želim.

lp
Borut
 PrimožT
#265826
Hello,


Tekalna steza je edina naprava, ki te sama žene, npr. pri kolesu, ko ti ni za gonit nehaš pri tekalnih stezah pa je tako, da ima steza pogon in te sama žene naprej, tako da sem se tudi jaz odločil za nakup tekalne steze. Preden sem se odločil za nakup sem preštudiral vse blagovne znamke ter obiskal trgovine in sem nekako prišel do zaključka, da je KETTLER blagovna znamka, ki je resnično kvalitetna (preizskušeno!). Naj še dodam, da so ketlerjeva naprave izredno tihe, obstajajo pa tudi podloge, ki dušijo zvok....

Torej priporočam nakup KETTLER tekalne staze....

Tale se mi zdi za domačo uporabo dobra


http://www.sportniksi.com/fitnes-oprema ... d-hks.html
Uporabniški avatar
 StaraKost
#265831
...za moje pojme, stran vržen denar. Tek je takšna disciplina, da jo lahko izvajamo vedno ne glede na vreme. Ne vem zakaj bi švical na stezi v zaprtem prostoru, ko to lahko počnem od zunaj.
Za kolesarjenje že nekakor razumem, da si v zimskem času omisliš "pripomoček", ker je v zimskem času skoraj da tema, ko končaš službo. Po temi pa ne moreš vozit. Za tek pa te ovire ni. Prav zaradi tega se v zimskem času iz kolesarja prelevim v tekača, gorskega "tekača" :D .
Uporabniški avatar
 Miroslav
#265836
StaraKost napisal/-a:Odgovor Napisal/-a StaraKost » 2. 11. 2011, 14:26
...za moje pojme, stran vržen denar. Tek je takšna disciplina, da jo lahko izvajamo vedno ne glede na vreme. Ne vem zakaj bi švical na stezi v zaprtem prostoru, ko to lahko počnem od zunaj.

:toast:
Ni ga lepšega, ko pozimi v temi tečeš po vaških cestah, okrog tebe pa blažen mir in tišina. Ljudje se stiskajo v toplih sobicah, vso naravo zunaj pa imaš samo zase!
Še posebej lep tek je takrat, ko sneži.
Če je mraz, pač tečeš počasneje, gre pa brez skrbi tam do - 10 stopinj.
Mrzel zrak ne povzroča prehladov, ampak krepi telo in duha.
Bolezni povzročajo virusi! :wink:

Namesto kolesa pa imam za zimo spinning kolo (Kettler Giro GT), kateri pomaga ohranjati kolesarsko kondicijo (in utrjeno rit). Ker v hladnem vremenu mi na cestaka pač ni za it.
:lol:
 vroom
#312492
StaraKost napisal/-a:...za moje pojme, stran vržen denar. Tek je takšna disciplina, da jo lahko izvajamo vedno ne glede na vreme. Ne vem zakaj bi švical na stezi v zaprtem prostoru, ko to lahko počnem od zunaj.
Za kolesarjenje že nekakor razumem, da si v zimskem času omisliš "pripomoček", ker je v zimskem času skoraj da tema, ko končaš službo. Po temi pa ne moreš vozit. Za tek pa te ovire ni. Prav zaradi tega se v zimskem času iz kolesarja prelevim v tekača, gorskega "tekača" :D .


Ja, pri teku se res da teči skozi celo leto, tudi v orgn minusu, če pa si zagrizen in se pripravljaš na tekmo, pe te tudi dež ne zmoti (preveč). Ampak tudi steza, če si jo pač lahko privoščiš, niti ni slaba zadeva za občasne treninge, ko je vreme res slabo, če bi rad delal točno določen tempo, naklon .... ali pa zraven gledal tv :D

Vsekakor pa se strinjam, da je nujnost proge dosti manjša pri teku, kot pa pri kolesu, kjer je pozimi na njem dosti bolj nevarno in pa mrzlo. Je pa ziher fajn :D
 vroom
#312494
Glede tekaške steze pa glej tudi na to, da ima notri dober motor, ker je to povezano tudi s tem, koliko časa ti bo zdržala. Če kupuješ stezo je bolje dati malo več denarja kot pa manj, ker če ne boš sam oobžaloval nakup, ko ti bo vse škripalo, ko ti bo kar naenkrat sporadično začela crkovati, ko bo ... itd. itd.
 robitrik
#326798
Ne bi rad oživljal stare teme, vendar ne vem kje lahko še to vprašam. Najprej bi pohvalil Miroslava za res odličen post :) povsem pravljično idilično je vse skupaj opisal :)
Vendar imam problem, ker zelo težko najdem prosti čas (zraven dela) za tek. Zato se vseeno nagibam h nakupu tekalne steze, kjer mi je všeč predvsem to, da lahko povečuješ in zmanjšuješ hitrost.
Zanjo ne bi rad odštel neke velike količine denarja, zato me zanima, če kdo mogoče ve kje se lahko dobi kakšno ugodno tekalno stezo?
 vroom
#326819
Če ne bi rad odštel veliko denarja, hkrati pa imaš namen kolikor toliko veliko teči na tej stezi, se bojim, da to ni dobro izhodišče. Govorim iz lastnih izkušenj.
Uporabniški avatar
 StaraKost
#326822
S temi napravami je tako, ali naj bo res dobra, robusna in stabilna ali škoda denarja.
Kar se tiče menjavanja hitrosti, to lahko počneš tudi brez tekalne steze :D .
 robitrik
#326936
Tekel bi kolikor bi bilo časa. Zato se mi tudi ne zdi pametno hoditi v fitnes in tam na tekalno stezo ter plačevati članarino za cel mesec, ker ne vem kdaj bom imel čas iti in kdaj ne.
Potem je boljše teči zunaj, kot pa vzeti kakšno tekalno stezo :)
Uporabniški avatar
 StaraKost
#326940
..... dobro razmišljanje, ker zunaj se da teči skoraj vedno in ob vsakem času.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA