prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
#289688
Aleššš, to je tko kt pri pajkicah => stvar navade. Jaz osebno ne nosim spodnjega perila nikoli, ker mi tako bolj odgovarja (Free Willy :lol:). Če pa se bojiš, da bi ti ga preveč stisnilo oz. mu škodovalo, pa ni strahu ... kompresija kvečjemu lahko pomaga :lol:
Potrebno je samo malo pobrskati po netu, odgovor se najde takoj => pravijo da NE (prilagam link) http://answers.yahoo.com/question/index ... 344AAiFu2i. lpM
#293416
Kradem temo:D ne bom nove teme odpiral ker je "kr neki vprašanje" :--
V glavnem me zanima, ali je kaj dejansko na tej komresiji???
Sprašujem zato, ker v tekaški eliti nisem videl dobenega da bi bil skompresiran...Tekači iz Kenije, Etiopije pa sploh ne. Če bi res takšne čudeže delala ta kompresija, bi jo še na OI uporabljali tekači verjetno....Še gorski elitni tekači nimajo te komresije....Čim krajše kratke hlače in gasa, vsaj kolikor sem malo poguglal recimo z Trail okrg MB....
Pač zanima me, ali je to neke vrsta vse bolj pogosta marketinška poteza?
#293418
Tako je. Sam si si odgovoril. Edina kompresija, ki je bila tudi znanstveno podprta je po aktivnosti za pospeševanje regeneracije.
Vse ostalo je pa en velik hype.
#293467
vroom napisal/-a:No, nekateri tekači in tekačice na olimpijskih so na maratonu imeli kompresijske nogavice.


Večina pa ne. Med prvimi dvajsetimi v cilju se ne spomnim nobenega v njih. Se ti ne zdi, da če bi kompresija res tako pomagala, da bi jo najboljši gotovo uporabljali?
Nekateri so imeli tudi sončna očala. Nekateri pa kapce. In kaj zdej? Sponzorsko sranje.
#293473
Sama imam CEP-ke in prepričana sem, da ravno zaradi njih letos nisem fasala nobenega žulja na letošnji izjemno mokri in mrzli preizkušnji (42km LM)...

Kot vem, ima Killian Jornet pogosto kompresijske nogavčke, hlače in majico....
#293481
Jaz sem pa letos prvič laufal eno resno tekmo v najcenejših štunfih iz Hoferja, ker sem jih vzel kot rezervo, pol pa ta glavne pozabil, pa tudi nobenih žuljev. Čeprav jaz se sprašujem ali mi ni ravno mokrota pomagala.
No ja v bistvu sem jih tudi z body glidom prej namazal. Podplate mislim.

Ja gorski tek je že ena taka panoga, kjer se je ta fama začela. Tudi pri triatlonu npr. na tekmah že skor vsak ta drug v nogavčkih (tam recimo štunfi za plavanje niso dovoljeni).
In to prej, vmes in potem.

No, če sem čisto iskren tudi sam, ko to pišem, pod hlačami nosim compresijske nogavčke. Tolažim se, da je to zaradi boljše regeneracije, ker sem danes nekaj športal. V resnici pa najbrž pomagajo tudi pri pisanjih po forumih. Kar čutim, kako sem bolj napadalno nastrojen. Tako da kompresija way to go.
#293483
alpek napisal/-a:
vroom napisal/-a:No, nekateri tekači in tekačice na olimpijskih so na maratonu imeli kompresijske nogavice.


Večina pa ne. Med prvimi dvajsetimi v cilju se ne spomnim nobenega v njih. Se ti ne zdi, da če bi kompresija res tako pomagala, da bi jo najboljši gotovo uporabljali?
Nekateri so imeli tudi sončna očala. Nekateri pa kapce. In khttp://running.competitor.com/2012/10/ ... _38959/2aj zdej? Sponzorsko sranje.


Ja, saj nisem rekel ničesar glede tega, ali pomagajo ali ne. Bolj ali manj sem se odzval na post, da profiji tega ne uporabljajo; večina jih res ni imela, ampak določeno število pa jih je nosilo kompresijo.

Sam kompresijo uporabljam samo po teku, za regeneracijo, med tekom pa ne, ker mi ni ravno do tega, da se mi nogavice prehitro znucajo na podplatu :)
#293498
nivesj napisal/-a:Sama imam CEP-ke in prepričana sem, da ravno zaradi njih letos nisem fasala nobenega žulja na letošnji izjemno mokri in mrzli preizkušnji (42km LM)...

Kot vem, ima Killian Jornet pogosto kompresijske nogavčke, hlače in majico....


Seveda saj je dobro plačan, da jih nosi :wink:
#293534
Killian je Salomonova marketinška ikona, škuduje verjetno res ne, vprašanje pa koliko pomaga.
Enake debate se pojavljajo za tekaške copate, energijske dodatke, itd.
Kaj komu pomaga ve vsak sam, pa tudi če samo psihološko.

Pa dober TEK
#351684
Tole, kar omenja Vencelj mi ne izgleda kompresijsko. Ločiti je treba kompresijska oblačila, ki dejansko stisnejo na točno določenih mestih in le oprijeta oblačila (angleško form fitting, slovensko navadne pajkice).
Do sedaj sem preizkusil kompresijske izdelke od Compressport in 2XU. Oboje je izpolnilo pričakovanja. Pri teku sem opazil pozitivne učinke predvsem pri kompresiji nog in še to le pri tekih daljših od šest ur.

LP

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA