prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...
Uporabniški avatar
 čara
#355544
Živijo!

"žalujem" za mojimi sicer sprehajalnimi supergami, ki so bile prave širine, super udobne, blažene in še vedno so dobro blažile. Le ta problem je, da imam jaz očitno tak korak, da se peta drsa sem pa tja in potem zgulim notranjo oblogo. Do te mere, da postane moteče, neudobno in v neumnih najstniških letih tudi žuljavo.

A se da to kako popravit? Je kak nasvet, s kakimi kremami, selotejpi oz. duck tejpi podaljšat življenjsko dobo?

Malo sem jo že podaljšala s tem, da sem začela čevlje odvezovati/zavezovati med obujanjem/sezuvanjem.

Malo me jezi, ker res težko najdem copate za moje stopalo in kolena (široko stopalo, dobro blažen podplat).
#355548
Poišči v zalogah po trgovinah/spletu kje imajo enak model.
Ko se notranja stran raztrga, je najbolje, de se ti kanta za smeti nič ne smili :-)
Sicer bi pa jaz predlagal neblaženo obutev ... bosi tek :juhuhu:
#355554
Bosa pa že ne-dreki, scavnica, ose, ostali žužki, iglice in dotiki trave, ki neskončno skelijo, očitno sem razvila alergijo tekom let.

Za šetanje s psom pa še manj bosa.

Hja tehle ne najdem več, pa saj sploh niso nek vau model. NIke Listo. Blazno ugodne in udobne.

A se da kako preprečit obrabo? Bi morala bolj pazit kak model vzamem? Koliko prostora pred prsti? Kako zavežem? Nogavice? Saj pri pohodnih-ko grem enmau v hrib, pa opažam da me čisto vsakič ožuli po obeh petah in zdej preventivno dam obliž čez. To bo nekaj z mojim načinom hoje najbrž narobe. :?
#355567
Obstaja obutev za "bosi tek" barefutke 8)

Obrabo se da preprečit tako, da se jih pusti na stalaži v omarici. Ne uničijo se vsi modeli enako hitro. Včasih mora bit prisotna tudi sreča. Običajno nabavimo tekaško obutev, da bi jo čim več uporabljali. Dobro je imeti dva - tri pare in jih menjevat, vsak dan druge. Tekaška obutev bi naj bila za eno št. večja, kot navadni čevlji. Ni prav, da pretirano iščemo vzroke za obrabo ... nogavice? :--

Ker delam veliko km, se mi vsa tekaška obutev znotraj počasi raztrga, pena razcefra in celo ven pogleda trdi opetnik, kar je zadosten znak, da je treba razmišljat o novih :roll:
#355584
aaa takle bosi tek. :lol: Zanimiva ideja. Danes grem pokazat čevljarju, ker sem ugotovila, da se je tudi pri pohodnih načelo blago, pa so drugače še vedno fajn-mislim, podplat, zunaj vse, vprašat za popravilo ni greh.

https://macgyverisms.wonderhowto.com/how-to/fix-worn-out-heel-linings-your-ragged-shoes-sneakers-macgyver-style-0146568/

Tukaj je pa še tehnika vezanja pri tekaških čevljih za "zaklep pete"
https://www.youtube.com/watch?v=EJVPDOPGlOA

in pri pohodnih
https://www.youtube.com/watch?v=AbUAMPQDjyk

Trenutno tečem samo 1x, 2x na teden. Veliko več hodim s psom in v hrib, če je le možno vsak vikend.

Obraba je seved anormalna da se zgodi. Samo, če je še podplat perfekten in zunaj blago...Pol me jezi, da imam tako trapasto anatomijo stopala in način hoje, premikanja, da si zdrajsam. Moja mati, ne zrabi pol tako hitro kot jaz.

Meni je res muka kupovat čevlje-bilokakšne. Ravno zato, ker na mojo nogo paše pešćica od sprobanih. In ko bi rabila zamenjat čevlje-pa prejšnjega modela že ni več in je treba spet jovo na novo ugotavljat.
#355587
Nekje sem slišal, da greš lahko k čevljarju, ki ti na nove copate našije košček usnja v tem predelu in naj bi bilo potem mnogo bolj obstojno.

Drugače sem imel podoben problem. Sicer ne tako izrazit. Meni je pomagalo striktno zavezovanje s t.i. "foot lock" tehniko na zadnje luknjice čevljev, kot je prikazano v zgornjem posnetku. Pomembno je tudi, da se, če je le mogoče, čim več ubuvaš z žlico in ne rineš stopal v copate, saj sicer hitro poškoduješ tale občutljiv notranji predel.
#355680
Evo, šla čevljarju. Škoda da nimam prej-potem slikc. Na desni je blo kar orng načeto.

Sprehajalne superge in pohodne so tako "oblazinjene" z usnjem. Pohodne moram najprej na sprehod preverit, če je OK občutek.

Pri tekaških pa do tega niti ne pride, ker prej podplat obrabim :D Ali pa zgornji material.

Bom pa od sedaj naprej preventivno na tadruge sprehajalne nalepila tale Duck Tape na opetni del.
#355698
ZdravkoC napisal/-a:Poišči v zalogah po trgovinah/spletu kje imajo enak model.
Ko se notranja stran raztrga, je najbolje, de se ti kanta za smeti nič ne smili :-)
Sicer bi pa jaz predlagal neblaženo obutev ... bosi tek :juhuhu:


Tole bo držalo. Meni se je to dogajalo z levim, vedno sem zalepil kos mehkega usnja. Potem je prihajalo še do večjega trenja in kot posledica vedno vneto narastišče tetive....nato še pete. Zato..... kanta.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA