teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...

Ali si za to da nabavljamo cenejse gele preko TF

DA, to je super ideja :-)
24
96%
NE, ne da se mi [spet zbiranje denarja pa distribucija] :-(
1
4%
Uporabniški avatar
 nada
#27206
Tud' mene zanima - Powerbar če se le da :lol:
Uporabniški avatar
 tmp
#27227
Tudi mene zanima Powerbar, predvsem geli, lahko pa tudi kakšna
energijska ploščica.
 tark
#27243
Še en kandidat za Powerbar. Najraje z okusom cappuchina. In še mali nasvet kako si v mrazu ni potrebno Powerbare tolči s kladivom. Jaz zataknem ploščico v zgornji del nogavice in še prekrijem s pajkicami. Ko dosežem delovno temperaturo jo tudi ploščica.
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#27270
Ja Enervit ploščice so resnično kar drage v primerjavi z Powerbarom.
Moram reči, kot sem že omenil, da mi enervit gel z navojem kar ustreza.
Tudi powerbar samo pri powerbaru je problem, podoben ima tudi enervit pri gelih brez navoja, da moraš gristi tisto plastiko.
No ja kaj hočem komplicirati v končni fazi je pomemben efekt pri uporabi tega ali onega energijskega pripravka.Nenazadnje pa pripomore k nakupu cena.Sem za to da se pove kaj in katere vrste gelov pa kakšna cena in vse ostalo, ker bom že sedaj v šparovček dajal :lol: :lol: , da bom čez zimo naredil zalogo ha, ha.
ČAO!
Uporabniški avatar
 pershing
#27335
Jaz tudi zainteresiran, vseeno mi je kateri proizvajalec bo služil na naš račun :arrow: važn je biznis :lol: in v končni fazi cena, saj tako kot ste ženekateri omenili, okusi so si več ali manj podobni...

LP :wink:
Uporabniški avatar
 INOT
#27627
Imate napačen naslov teme:
geli ceneje-nepravilno
geli predrago -pravilno
Zakaj?
Primer:Powerbwrov gel-dejanska vrednost.
Ogljikovi hidrati 45 sit
BCAA 23 sit.
Toliko so sestavine vredne,če jih kupite pri nas in jih sami zmešate.Proizvajalec jih naredi za morda 20 sit po komadu. Embalaža in distribucija še morda skupaj 50 sit. In kaj dobite za to?
105 kcal,ki jih vaše telo v idealnih razmerah porabi v slabih 10 min teka.
Če morda ne veste je približna poraba kalorij pri teku cca 600-700 kcal /h ob hitrosti 10-12 km/h.
Tako sedaj pa začnite malo razmišljati in preračunavati .
Če koga zanima izdelava lastnih gelov naj mi piše
Uporabniški avatar
 bojanu
#27633
Naj malo pokomentiram tale prispevek:
Zgleda, da smo kar dobro razumeli, za kaj naj bi šlo v temi in kar si je avtor zamislil pod tem naslovom, zato tema ni zašla daleč iz poti. Predlagam, da odpreš temo izdelava lastnih gelov (mogoče je še kakšen bolj primerni naslov :wink: ) in nam izdaš skrivnostni recept da sprobamo in pokomentiramo. Tudi to spada k tekaškemu znanju, kot zavezovanje superg ali lepljenje bradavičk :lol:
Tisto o razmišljanju in preračunavanju- mi tudi ni jasno, kaj si mislil. Mogoče ne bi škodilo v novi temi podebatirati o vnosu energije-kdaj, zakaj, koliko :wink: Ali pa smo to že kdaj počeli, čeprav ponavljanje včasih ne škodi 8)
Uporabniški avatar
 runner
#27667
INOT,
par receptov kako pripraviti svoje energy napitke/ploščice sem objaviltukaj. Tudi tvoj recept za gele bi bil zaželjen.
Veš kaj je tukaj največji problem? Čas! Čas za pripravo, za nabavo sestavin in vsa ta zajebancija. :-/
Tukaj greš in kupiš par gelov (res da jih preplačaš kot konj) ampak so "na dohvat ruke" ...
Sem pa večkrat naredil svoje energy ploščice in bil super zadovoljen.
Uporabniški avatar
 mare
#27797
runner napisal/-a:INOT,
par receptov kako pripraviti svoje energy napitke/ploščice sem objaviltukaj. Tudi tvoj recept za gele bi bil zaželjen.
Veš kaj je tukaj največji problem? Čas! Čas za pripravo, za nabavo sestavin in vsa ta zajebancija. :-/
Tukaj greš in kupiš par gelov (res da jih preplačaš kot konj) ampak so "na dohvat ruke" ...
Sem pa večkrat naredil svoje energy ploščice in bil super zadovoljen.


Je pa še druga možnost. Energijo lahko nadomestiš z drugimi viri, ki so ceneni in zdravi. ker na tek ne moreš nositi krače, so bolj primerni npr. rozine, čokolada, razni oreški. Kos kruha pa je za kolesarja tudi zelo primerno, a pod močno propagando izdelovalcev "must have" izdelkov zanemarjeno okrepčilo. Tako se izogneš tudi škodljivim kemikalijam (veliki E) in drugi svinjariji. Zadnjič sem v eni ploščici med sestavinami našel naravna barvila, karmin. Ta se pridobiva z mletjem košeniljke, to pa je kapar, ki živi na kaktusih na Kanarskih otokih (bljak). Mimogrede, karmin boste našli tudi v danonejevih mlečnih izdelkih.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA